Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umírají mě agamy

Prosím před měsícem jsme s koupil 4 malé agamy cca 15 cm po týdnu mě umřela 1 a včera ty nejvetsí 2 jednaumrela to nevím jak ale ta druhá nepoužívala pření packy tak nevím a nedýchala a když jsem jí otevřel pusu tak jakoby hltala vzduch.A ted ta poslední žije ale má furt zavrené oci a kdyz jsme je sousel otevřít samodřejmě opatrne tak vypadalo to jako by vyschlé a místo svetle hnědé je uplně tmavě šedá .Jsem za každou radu vděční a chyb si prosím nevšímejte :D

Pokud mas spravne podminky - teplota v prostoru kolem 28 - 30°C, vyhrivaci misto s 40-45°C, pravidelne kazdy den je rosis, mas tam spravne osvetleni s aspon nejakym podilem UV, krmis je spravnou potravou, tak uz si nejspis neco prinesly od chovatele. 15cm je malo, kupuj mladata aspon kolem 20. Setkal jsem se s uhynem u takovychhle malinkych mladat, (prvni jsem jako neznaly taky koupil takovehle mrnousky, result = 2 z 3 mrtve) je tam tezka jakakoliv pomoc - na nejake leceni je to prilis droboucke.

Ano rosím je každý den nekdy aji víckrát v prostoru mají od 26-31°C a místo na vyhrívaní maji 30-35°C bez uvb a pak mají 42-47°C A to je uvb 5,1 nebo ted nevím jak se to zančí .Krmení dostavají cvrčky ,šváby,malo cervů a saláty rajče ,hrozny papají jako dobře hodně ted to vypadá že to ajita poslední nevydrží nevidí ani an jedno oko a vetrerinář rekl ze to asi nic nebude a ad tam príjdu kolem 6 v ordinacních hodinách :( tak nevím jestli ji nechat nejka utratit aby se netrápila když envidí ? nechce ani moc papat a pit jenom ze stríačky :( a vodu mají i v malé mističce s kamínkama ta nevím cím o muze být ale az teď .A kdž za jedna umírala tak jakoby vykrucovala alabu a pak spadla na záda :(

tak to je hrozné, ja si koupila taky mrne, ale od solidniho chovatele a ted je z ni pekna potvurka a ma neco pres 20cm....mam ji doma dva mesice...treba byly necim nakazene uz od narozeni, neaka infekce v chovu treba:-( mrzi me co te potkalo, snad to veterinar vyresi...a jen tak mimochodem mas neakou zaruku od chovatele ne? urcitou dobu co mas narok na vraceni penez dyz s malyma neni neco ok...zni to hrozne ale dyz ti vrati penize, koupis si agamky nove a od nekoho jineho...a treba ti zbyde i na hezky hrobecek pro ty mrnousky:.(:.(:.(

Záruka? Zajímalo by mě, kdo je tak solidní z chovatelů a dokáže o tom s tebou jednat. Já uplatňuji své právo u firmy B.A.R a byl jsem nazván vyděračem a kdo ví čím vším, i když mám skutečně právo na vrácení peněz, ale majitel raději nezvedá telefon a odmítá komunikovat, žádné písemné vyjádření, žádná zpráva veterináře, který by četl pitevní protokol, prostě nic...samozřejmě ILEGAL a myslím, že takto se k tomu pak postaví většina rádoby "chovatelů". Bohužel :-/3-[:-|

zni to hrozne ale dyz ti vrati penize, koupis si agamky nove a od nekoho jineho.

Nechápu jak někdo může jit do chovu zvířat s přesvědčenim,že když mu zvíře zemře,tak dostane penize zpátky.Tím pádem se nic neděje a můžu si koupit nový zvířátko.To je hodně smutný :-/
To je asi špatni začátek.Urči je namístě si nejdříve vše potřebné nastudovat.Zařídit adekvátní terárium a potom můžu s klidným svědomím koupit svůj objekt touhy.Hlavně doporučuji začátečnikům kupovat co nejstarší mládata.U malých zviřátek je veliká šance,že zvířátko umře.Přesně jak píše Lucifer ;-)

sry esi te to pobourilo...ale kdyz ti mimco umre a neni to tva chyba tak mas proste pravo na vraceni penez, kdyz mu das veskerou potrebnou peci...a mel bys mit smlouvu a muj chovatel, teda chovatelka by mi urcite vstric vysla...a byla sem u ni doma se divat trikrat nez sem si malou brala domu, mela jen jedno mrtve, a to takove co uteklo z terarka a kamoska ho zaslapla:(jinak secky potvurky paradni, zdrave a ta moje byla nejdivocejsi:)coz je taky jeden z aspektu na kere sem hledela, vzala sem si nejvitalnejsiho jedince ne nakou lemricku co lezi v koute...a ja s tim tvym "presvedcenim" do chovu nesla,to sem se dovedela az po mesici kdyz sem koukala na net...sla sem do toho s plnou zodpovednosti za sve ciny a za zdravi sve male Agamiky,a sme obe spokojene:-*

Já jsme mu volal když umřeli ty 2 ale řekl mi ze se dohodneme večer a do dneška ic ! volám mu skoro furt kyž mám čas Hrobeček Mjaí na naší zahradě aji s leguánem a aji s gekonem a uzovkou cernou .Tak mě to mrzí tak nevím co tou moj jednou ! je skoro slepá teda je nehybně v terárku v koutě a má zavrene oči kdyz jí vezmu tak se mota a furt mázavřené oci ! to menejde do hlavi zachvíli jdu asi k veterinárovi je mi líto kdyby i ona umřela ale než se ona nevyléčí tak nekoupím jinou agamy treba mohlo by to být v mem tera tak neví :( :( a když jsme se podíval ase na to její oko tak vypadá že je vyschlé zadím děkuji a dám vědět co nám řekl veteterinář ! díky

Kdo nic nechová, tomu nic neumře, bohužel. Někdy se můžeš sebevíce, vrážet do toho peněz jak šlupek a stejně zvíře pojde. Jinak Peter (Piarista), nedivil bych se, kdyby to u tebe brzy vypadalo podobně na zahrádce, jelikož ty se těmi plazy zahrnuješ nerozvážně, trocha rozšafnosti by se ti hodila! ;-)

Právo? Co to je? Je to jen společenská dohoda nadržující jedné či druhé straně, s pravdou a spravedlností nemá v mnoha případech nic společného. Souhlasím s Meldou. Pravda, jsem spíš v pozici toho prodávajícího a vím, že stejně jako mezi prodejci, tak i mezi nakupujícími jsou kolikrát takoví exoti, že se člověk nestačí divit. Přes podrobné instrukce chovatele jak se o zvíře postarat dávají přednost radám sousedek a známých, výsledek bývá katastrofální.
Také nesouhlasím s přesvědčením, že je lepší kupovat odrostlé zvíře. Chovatel si subadulta nevytáhne ze šuplíku a pokud jste přesvědčeni, že se nedokážete postarat o mládě, nekupujte si ani dospělé zvíře, bude umírat pouze o něco déle.
Pokud vám z pěti agam odejde zase pět agam, promiňte, ale buď ignorujete jejich potřeby, nebo jste si nakoupil levné polouhynulé kusy. Vina je bezesporu i na vaší straně.

To jo had me umřel stárím grekon ze se nesnesl s klukem byla to holka a jinak AGAMKA UMŘELA !!! MÁ JÍ VETERINÁŘ A DO PÁTKU MI ŘEKNE CO S NÍ BYLO já brečel :( ale co pojedu si pro nová uz vetší !!! jak rasdíte !!! dnes si jedu pro euscorpiuse tak me to rosku nahradí agamky :(

To jo had me umřel stárím

...tj. v 15ti nebo 17ti nebo snad dvaceti letech?;-)To už je slušný výkon...

Jinak co se týká návštěv u chovatele, tak to je rozporuplné - snažím se budoucím majitelům vyjít vstříc, pošlu fotky, dodám veškeré info, které jsem schopen, ale každého si tedy do chovu nepustím...:-/

a ja mam chovatelku 10km daleko a bus tam jezdi kazdou pul hodinku:-D takze sem byla u ni ze zacatku porad:)...je to opravdu lepci dyz vds ty podminky a hlavne si vybrees sam ty kusy kere ces, treba jak sem si jela pro tygrika-pachydaktylus tigrinus, tak me ho ten pan nachystal do krabicky....sice se me to moc nelibilo ze sem si nemohla vybrat sama, ale co uz:( zatim se zda ze je u me spokojeny, sice moc neroste ale to dozene:-p snad....uz je to mesic a je porad stejne malinkaty:(...ale videla sem chov kde je mel, mel toho moc a secko krasne a zdrave, takze se nebojim...a tys videl jak ty agamy chova????(myslim toho chlapce co mu umrely...Lukyn15)

Nechápu jak někdo může jit do chovu zvířat s přesvědčenim,že když mu zvíře zemře,tak dostane penize zpátky.

Tak ja kupoval od chovatele ktery kdyby mi nahodou umrelo zvire treba do mesice,nebo dvou tak daval jako nahradu,hady ktere mu zbyly,nebo z dalsi snusky......nevim zda se mi to fer,(samozrejme nesmeli umrit vasi vinou).....Nekteri chovatele jsou solidni...a muze te se na ne obratit kdykoli..