Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ježek

Nazdarek nevite nekdo jestli ma v prirode jezek nejakeho prirozeneho nepritele videl jsem videjko kde rozcupoval zmiji a tak me napadlo co se zivi jim pres ty jeho bodliny me nic nenapada

Chlapi a není to jedno, jaký živočich přepere jiného? Přeci nejdůležitější je, že se vzájemně nesnášíme a jsme na sebe alergičtí. To je přeci daleko větší vzrůšo než nějakej blbej puštík versus cokoliv.
Já mám sokolníky celkem rád. Zato jsem alergický na zemědělce, průmyslové podniky, obchodní řetězce, elektrárny, dopravu, fanatiky a EU. Dobrý ne?

Klid Chert, je to součást nadsázky a ironie, opravdu nic proti puštíkům nemám, jinak bych samozřejmě uvedl puštíka do výčtu toho, na co jsem alergický. Puštík je jistě velice chytrý pták. :)) Ostatně jako každé zvíře. Dokáže přežít v přírodě, což samo o sobě mluví za všechno.
Pokud by ti vrtalo v hlavě proč nemám rád to ostatní, tak to raději řeknu dopředu. Jsem přesvědčen, že dravce daleko víc a komplexněji ohrožují podobné instituce a podniky, než pár sokolníků, kteří jsou tady v koexistenci s dravci tak od oka 5-6000let.

Tak to já nemusim lidi.Sem rád zalezlej doma vylejzám jen když musim.
Ježka si myslim,že sežere kdejakej větší pes a každý zvíře který má hlad.Já když ježka odnáším ze zahrady,tak musim mit rukavice,protože to fest píchá.Našemu psovi to evidentně nevadí.;-)

:) dobrý, dobrý :)

Proč nemám rád sokolníky - nelíbí se mi způsoby získávání zvířat z přírody - vzhledem k tomu, jak jsu někteří dravci vzácní si myslím, že je to svinstvo (BTW). A neboj, puštíka opravdu poznám, vzhledem k tomu, čím se živím :)

NEmám rád rajskou polívku, ale jinak sním všechno - třeba i puštíka :)

VH

Krokodýle, souhlas, když je hlad, je i sokolník dobrej a i tu rajskou sním :) Jediné co jsem ensnědl byl rýžový nákyp, když mi bylo deset :( A úča mi ho nutila, no bííída :) Teď už ho sním, jsem velkej kluk :)

Jak píšeš blbci jsou všude - tedy i mezi sokolníky. Je fakt, že v některých oborech jich ví, v jiných míň. Mezi sokolníky znám několik fajn lidí :) Kupodivu i mezi myslivcema :)

VH

Mezi sokolníky znám několik fajn lidí :) Kupodivu i mezi myslivcema :)

Nápodobně, dokonce mohu říct, že všichni, které znám osobně jsou v pohodě (ale to je taky o výběru lidí v mém okolí), ovšem je třeba brát v úvahu, že myslivcům to většinou myslí trochu jinak než nám, i když to můžou být jinak pohodáři;-).

No, ono i těm sokolníkům :) Sranda je, když je učím a snažím se jim nastínit i jinej pohled na věc - to je síla. Kamarád, co je na lesárně dokonce jednou šáhl k velmi nestandartnímu postupu a jednomu studentovy v diskuzi vmetl, doslova cituji: "A vy, vy máte místo mozku vapálenou patronu..." :) Občas je to fakt síla, co za lidi má flintu v ruce. Ale to už opravdu hodně odočuji od tématu :)

VH

Čím se teda VH živíš? Jen ať mám pořádek...
Jako je pravda, že je to POKEC, ale stejně teda to hodně opustilo téma... Kdo má co rád a kdo nemá rád... Názory na sokolníky a myslivce.... Hezké, ale já čekal bouřlivou diskusi na přirozené nepřátele ježků a znám tři... z x komentářů.... není to škoda?
Chlapi:.(. Jako jo,diskuse,ale nějaké meze... je to fakt škoda...

Ahoj,
opustilo to téma už jako mockrát před tím. Nevím, nejde to pořád se držet striktně tématu a pokud mě něco vadí, tak to napíši. Od toho je to diskuze... Jak chceš stanovit meze diskuze? To jde velmi těžko a je jen na diskutujících, jak si je stanoví - diskutovalo nás tu několik a ty meze pro nás všechny byly prostě širší. Máme demokracii, tak proč ne :)

Dalším přirozeným nepřítelem ježků jsou BLECHY :)

VH

Co se týká myslivců, nechápu co může být tak krásného v tom, stoupnout si do kruhu a střílet vyděšený zvířata, spíš oceňuji tu práci okolo a uznávám, že v naší pseudopřírodě je i taková forma predace zřejmě nutná. Rozhodně jsou ale mému způsobu chápání blíž sokolníci.
Prostě, jak říká krokodýl, jdeš-li napříč spektrem lidských zájmů a činností, všude narazíš na blbce, karieristy a fanatiky. Škoda, mohlo by být na světě lépe.

Panove panove snad se tu nechcete hadat o profesich kazdy znas dela co umi nebo co ho bavi nebo by to tak alespon melo byt takze pokud je nekdo sokolnik myslivec ci reznik je asi jedno zalezi jak to dela a bez rezniku by jste maso tezko jedli taky se me nelibi ruzny zabery z jatek a nebo jak myslivci cekaji v posede a pak to pali co jim prijde pod nos ale pokud nezabijeji s nejakou tou radosti-fanatyci a je to pro uzitek tak tezko soudit:puff:

Mně absolutně nepřijde zajímávé bavit se o věcech úplně mimo původní téma. Jestli to je zprávné tak proč se to tu nemenuje tlachárna? Protože ať kouknu do jakéhokoliv vlákna skoro vždy tam najdu mix ,,žváštů´´ o ničem které nemají s daným tématem nic společného a ten zbyteček se vztahuje k tématu... Jinak nic proti, proč neprobrat všechno ale ať´si ten co to chce probírat založi na to vlákno. Pokud tady už takové vlákno je tak už vůbe ale opravdu vůbec nechápu proč ho ti co chtějí probírat všchno možné nevyužívají.

Jj, souhlas. A já měl myslivce rád jako kluk, když naši měli na vsi hospodu. To bylo v době honů bažantů a zajíčků:-) Teď už mi občas lezou krkem když mi chtějí střílet psy]:( a sokolníky mám celkem rád. V ZOO na Svatém Kopečku maj expozici hendikepovaných dravců, což dosti lidem přijde kruťárna a nehezkost, ale dle mého je to velmi poučné:-)
jinak nemám rád hrozinky a všeználky;-)

Já to mám také rád, sledovat jak se téma a myšlenka postupně rozvíjí, je to snad základní smysl a koneckonců i definice diskuse.
Pokud se vyjádřím třeba takto,

skoro vždy tam najdu mix ,,žváštů´´ o ničem

musím počítat s tím, že téma se automaticky stočí z ježka na žvásty, už jen proto, že se většina přispívajících může cítit dotčena, že jejich psaný projev je považován za žvást.
Také by nebylo od věci projít si zpětně odpovědi a ujasnit si kde a na čí reakce se diskuse začala od původního tématu odchylovat. :))

Jen si dovolím drobnou reakci - díky tomu, že už se vyjadřujeme pouze k tématu a nikde se nerozvíjí žádné myšlenky, jen tlachy, tak nám, IMHO, TP trochu upadá. Nebo jinak, příjde mi strašně suchá... Myslím, že to takhle cítí víc lidí. Neřeším mazání některých ptákovin typu nežere mi regiuska...

Tva reakce, Certe, mi prijde prehnana. Opravdu si nemyslim, ze se to stocilo az tak pryc.

Co se tyce sokolniku. Mam je i nemam rad, tak to proste byva. Ale, bohuzel, spis ne. Jednal jsem se sokolniky od LČR a vetsi demagogy jsem nepotkal. Jsou v tom jen prachy a zvirata v prirode je temer nezajimaji. Samo, ze se delaji reintrodukni programy, ale u nas, o plundrovani dravcich hnizd v Rusku a dalsich mistech sveta, jen aby meli sokolnici krasne dravce se nemluvi a je mi z toho, rekneme slusne, spatne. Nebo legalizace takovych dravcu prez nase hendikepy, to je taky sila. Kdyz delal CIZPa inspekci papiru na jednotlivych zachranych stanicich, tak bez puntiku prosla jen jedina (!), tri byly relativne OK a zbytek byl prusvih na prusvih - bordel, umyslny i neumyslny... To me proste vadi.

VH

To jsem ani netušil kolik může být rozporů mezi teraristy a myslivci:-?. Měl bych si dávat tedy pozor na pejsky také mám malé hladkosrsté pinče. Ale zase minule jsme mezi paneláky večer potali ježka, tak nevím kdo by vyhrál jestli má smečka nebo ježek.

Jinak nemám rád hrachovou polívku a hovada (myslím ta lidská) i ten dotěrný hmyz je lepší než lidská hovada.