Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem potrava pro strašilky

Ahojky...prosimvá chtěla bych se zeptat, jestli nevíte kde v Plzni na Borech roste něco, co bych v zimě mohla dávat strašilkám Peruphasma Schultei. V létě je to lehký, ale potřebuju něco zimního.....ňákej zimolez, ptačí zob nebo tak něco...........Předem děkuju za odpovědi:-p

loading...

No tímhle tvrzením bych si tak jistý nebyl.Když zaseješ ptačí zob ze zverimexu, tak ti vyroste právě to proso, slunečnice a pravděpodobně i nějaké traviny.Ptačí zob (Ligustrum vulgare)najdeš nejspíš někde jako živý plot (hřbitov,parky,zahrady v okolí), popřípadě můžeš koupit sazenici v nějakém hobby marketu(OBI, Baumax...) nebo v zahradnictví.Jsou i stálezelené kultivary.Peruphasmy přijímají i tzv.zlatý déšť některé druhy pepřovníků a třeba ten zimolez.Vše se dá koupit v zahradnictví.

Zdar, pořídil jsem si před měsícem strašilky australské a od té doby hledám po Praze ostružiník. Problém je v tom, že prakticky vždy jsou na listech ostružiníku ze spodní strany černá vajíčka, ze kterých se v insektáriu líhnou malé bílé mušky. Může to nějak strašilkám vadit? (zatím to žerou a břečťanu si nevšímají)
_
A ještě jedna věc - je možné, že se při dostatku prostoru a potravy strašilky svlékají již po dvou týdnech od předchozího svleku? Jaký je vlastně asi interval mezi svleky? (nikde jsem se to nedočetl)
_
A poslední - při rosení se někdy nevyhnu tomu, že stašilka dostane přímý zásah rozprašovačem. Zdá se, že jim to nevadí... Týkají se zprávy o topení strašilek v kapce vody i těch o velikosti okolo 5-6 cm? (dostal jsem je asi tak 3 cm velké a jednou se svlékly) A jak poznám, že se topí a ne že pije? Někdy jedí po mokrém listu hlavou ze strany na stranu, někdy zase dají hlavu na spodek listu, když se tam tvoří kapka. Vím, že si nakonec nějak pomohou, ale kdyby k tomu měl někdo pár postřehů, tak si to rád přečtu.

1. Myslím, že vajíčka jim nevadí. Pokud to žerou, tak s tím asi nemají problém. Možná ty s tím budeš mít problém, až budeš mít doma muší invazi . Raději bych našla listy čisté, ale pokud opravdu nikde nejsou, krm tím dál (samozřejmě listy je nutné omývat, zvlášť v Praze)
2. Intervaly mezi svleky jsou různé. Mladé se svlékají častěji než starší. Myslím, že pokud jsou oravdu spokojené a přecpané, nevidím problém, aby se ti mladé svlékly za 14 dní.
3. Pokud máš jemný rozprašovač, nemělo by to moc vadit. Nadšená z toho strašilka nebude, ale neublíží jí to. Varování o topení v kapkách vody se týká maličkých strašilek (obvykle ještě před 1. Svlekem) – a to proto. Maličká strašilka je maličká, křehoučká a nemám moc síly. Takže když se jí dostane třeba zadeček do kapky vody, tak není schopná se z té kapky vymanit (nedokáže se odtrhnout od té blány, která kapku obaluje) a utopí se. Tvé strašilky jsou už dost silné na to, aby z kapky prostě vylezly. Spíš dávej pozor na velké louže a nebo aby ti nezalezli do vázy a neutopili se tam. Že pije uvidíš tak, že se daná kapka vody bude zmenšovat, strašilka bude pohybovat „držtičkou“ prostě pokud bude mít tvoje strašilka (3cm) zabořenou hlavu v kapce, prostě se netopí .
4. RITCHI: Ano, břečťan je jedovatý. Ovšem to strašilky netrápí a moc jim chutná. Jsou na něj odolné (zlatý déšť je taky jedovatý ).