Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik Vás stojí elektřina

Chci si pořídit legouše.Z netu jsem si zjistila vše od osvětlení,krmení,velikosti terárka atd...U všeho mám naprosto konkrétní představu až na tu podělanou elektriku.Chápejte nejde mi o levnýho miláčka,jenom to potřebuju vědět,abych třeba za rok nezjistila,že na něj prostě nemám a nemusela ho dávat pryč.Takže můžete mi konkrétně napsat velikost vašich terárií,použité topení v nich a kolik přesně to stojí za rok?Děkuju

::)...užasný, a moc pěkný:-), já to raději nepočítám, ale měsíčně doplácím cca 2000,-, tak že tak ně… nový
Ahoj souhlasim s Viťou a jen k bych k te eletrice dodal, ze zarovky taky nejsou nesmrtekne.(mi bodov… nový
Krfa 27.11.2008 07:16
Krfa
Žárovky jsou spotřební zboží. Vlhkost tomu samozřejmě neprospívá, ale jde o to, že se hodně zahřívá… nový
Wíťa 27.11.2008 09:41
Wíťa
Hlavně ta teplota, pokud jsou v uzavřeném krytu např. tradiční květináč. U bodovek s nízkým výkonem… nový
Hugo 27.11.2008 09:49
Hugo
... vždycky ,když nakoupímnové žárovky,většinou v KV, než dojedu domů,2-3 rupnou . Zákon schválnosti… nový
Hugo: Co to znamená na věčné časy?Když bodovka 25W stojí 36kč a vydrží mi měsíc,tak by mi to hodně p… nový
Melda 27.11.2008 21:23
Melda
To zatím nevím:-), ale už to tak mám dva roky nejmíň a držej. Pravda 100 Watovka stojí o +-20Kč víc,… nový
Hugo 27.11.2008 22:41
Hugo
jo ja to tady napíšu a někdo mě práskne moji polovičce a tu trefí :-D,radši to ani nepočítam ale už… nový
kraken1 28.11.2008 21:12
kraken1
Naprosto chápu,že to nechceš napsat:-D Už z tvé odpovědi je jasné(i přes tvé úsporné kroky),že to je… nový
Mefa 29.11.2008 19:15
Mefa
Tak je zde opět období doplatků skupině ČEZ a při dnešním otevření obálky jsem se málem vyvrátil:-?]… nový
SNBák 09.12.2009 12:34
SNBák
já jsem zvracel už v říjnu :)), ještě že mě děda na té půdě našel a odřízl mě :-) nový
MadMike 09.12.2009 12:45
MadMike
Jo, taky už mydlím prádelní šňůru:-/. Jen tak pro zajímavost, kolik si propálil? Mě spočítaly na kla… nový
SNBák 09.12.2009 13:50
SNBák
Na MW si to už nepamatuju, ale sakumprásk celej barák +-70 tis. :.( nový
MadMike 09.12.2009 15:08
MadMike
jak to vidim ja asi si poridim stado krecku s koleckama a udelam si male dynamo... nový
boa.constrictor 09.12.2009 15:40
boa.constrictor
Platíme 43 000 za rok a 7 500 jsme dopláceli.Tím myslím za celý barák. V hadárně je asi 50 terárek a… nový
Melda 09.12.2009 17:11
Melda
mw (tedy spíš MW) = megawatt = milion wattů nový
halapremek 09.12.2009 17:21
halapremek
zdar:-D tak už je to tady:-D:-D Snbák-karle ty se rozčiluješ asi zbytečně??jen se pochlub,že jsi cht… nový
West day1-pošuk 09.12.2009 17:52
West day1-pošuk
Já se nerozčiluju, jen jsem čuměl jak když mi nadloube. Zaplatit to musím, jako každý jiný. Doplácel… nový
SNBák 09.12.2009 17:56
SNBák
jasně,ty jsi ale koukal určitě jak klacek z bahna??:-D:-Ddoufám,že v zájmu "energie"nebudou B.f.za 6… nový
West day1-pošuk 09.12.2009 18:13
West day1-pošuk
NO co to!?!!? Jakej klacek? Ale vazne, pokud mate takovy velky odbery, mozna by stalo pouvazovat o z… nový
bahno 10.12.2009 09:46
bahno
SNBák: Tak to jsem na tom líp:-), doplácel jsem jenom necelých 5000 :-/. nový
krokodýl 09.12.2009 22:34
krokodýl
3,6kw denně *360dní je 10760kw*5kč(cena z Kw) je cca 53500Kč 3,6kw denně *360dní je 1296kw*5kč(cen… nový
Hugo 09.12.2009 22:56
Hugo
Pošuk měl kalkulačku s logem ČEZu:-D. nový
krokodýl 09.12.2009 22:57
krokodýl
No, když se podívám kolik lidí si dalo na střechu, nebo rovnou na pole letos fotovoltickou elektrárn… nový
Hugo 09.12.2009 13:51
Hugo
škoda, že ve vedení čezu nejsou teraristé. Mohli by si prosadit tarif - Terarista ;-). nový
Danielh 09.12.2009 14:09
Danielh
Teraz čakam aj ja vyučtovanie,to zas bude pindania...ryby aspon na seba zarobili :-D nový
johny13 09.12.2009 14:46
johny13
taky sem zvedav az prijde ucet - podle mych vypoctu by to melo byt kolem 5tis - uff... Esteze sem pr… nový
boa.constrictor 09.12.2009 15:02
boa.constrictor
kdo mi prosim spocita,kolik letos prispeju manazerum cezu na vanocni premie?prikon vsech přístoju v… nový
alata88 09.12.2009 22:35
alata88
Záleží kolik ti vychází kWh (tarif, dodavatel atd.), já jsem někde okolo 5Kč/kWh, to by pak vycházel… nový
krokodýl 09.12.2009 22:46
krokodýl
Kolem 5 500 kč. Krokodýl byl rychlejší, ale uklidním tě manažeři to všechno nedostanou, 1000 kč padn… nový
Hugo 09.12.2009 22:48
Hugo
tak to je super loni jsem doplacel osm tisic,asi se fakt da usetrit pouzivanim topnych kamenu a bodo… nový
alata88 09.12.2009 22:53
alata88
tak to je super loni jsem doplacel osm tisic výše doplatku závisí hlavně na výši záloh, jinými slov… nový
Hugo 09.12.2009 23:03
Hugo
...a ještě tak pětikilo (spíš míň) na skutečné náklady...:-) nový
krokodýl 09.12.2009 22:54
krokodýl
No já zatím doplácet nemusel díky spol bydlení s osobou o jednu generaci starší a podpoře kloudného… nový
charloschuanche 09.12.2009 23:39
charloschuanche
Loni jsem doplacel jen 800 :), terarek mam 26, pls bedny s mladejma a topnejma kablama... Nastesti m… nový
VH 10.12.2009 11:17
VH
Já loni doplácel 12tisíc ale zálohu mam 6500Kč.... Mazec... nový
drobek 10.12.2009 20:14
drobek
6500Kč za kazdy mesic? :-O nový
Mirror001 10.12.2009 20:36
Mirror001
přesně tak... pár hadů a tak to dopadá... nový
drobek 10.12.2009 20:47
drobek
Tak to ja musel zvysit zalohu z 400kc na 1000 kc, kdyz nam prisel nedoplatek skoro 9 000kc. Tech 400… nový
Mirror001 10.12.2009 20:59
Mirror001
ja platim mesicne 3000kc zalohy a minuli rok jsem doplacela 17 000kc no des!!!malem me omyli.tento r… nový
osmanda 10.12.2009 22:30
osmanda
6624Kč ;-) nový
Hugo 10.12.2009 23:22
Hugo
jezisi... nový
osmanda 10.12.2009 23:38
osmanda
Ani se neptejte. :x: nový
RITCHI 10.12.2009 22:59
RITCHI
Heh, my letos dopadli luxusně, s doplatkem 3000,- přičemž zálohy jsou taky tak....no ale 40k na rok,… nový
Arutha 11.12.2009 00:39
Arutha
Tak mě ve spojitosti s tímto vláknem oslnila myšlenka pomoci těm, kdož o to budou stát, s výpočtem s… nový
Arutha 12.12.2009 00:58
Arutha
Mas to cele zamknute, nelze nic vyplnit ;-) nový
Mirror001 12.12.2009 08:21
Mirror001
Funguje to, stačí jít jen do záložek měsíců a ne se snažit přepisovat vzor :-D nový
Zydy 12.12.2009 09:37
Zydy
Jj, dole na stránce jsou listy (záložky) s názvy měsíců, tam už jsou buňky pro vyplnění odemknuté. j… nový
Arutha 12.12.2009 12:40
Arutha
Jinak jestli mohu poprosit, chtěl bych vedle sloupce počet žárovek přidat i sloupec "poznámky" abych… nový
Mates_RR 12.12.2009 12:58
Mates_RR
VÝBORNÉ Arutho !!!! 200 KČ měsíčně (zatím) když jede vše na plno ;-) pohoda :)) nový
Mates_RR 12.12.2009 12:53
Mates_RR
To propálim za tři dny:-D nový
Melda 12.12.2009 12:55
Melda
to věřím :-D ale nezávidím nový
Mates_RR 12.12.2009 12:56
Mates_RR
Tak Matesi, máš tam tu poznámku, jinak jsem pouze změnil místo žárovek "topidla" a místo doby svícen… nový
Arutha 12.12.2009 13:37
Arutha
Je to super! díky moc! Nech si to patentovat a vyděláš milióny :)) nový
Mates_RR 12.12.2009 14:01
Mates_RR
Já jsem skromnej, stačí mi když si modře vyplním okénko "dobrý skutek" :-D:-D:-D nový
Arutha 12.12.2009 15:47
Arutha
Letos 60 619 Kč celej domek.Měli bychom založit ňákej regulérní svaz a dostávat dotace na elektriku,… poslední
babal 12.12.2009 22:31
babal

tak po tom co jsem teď viděla, se už fakt nebojim,že bych toho legouna neutáhla.Díky moc:-)Hrozně jsem se bála,že mi tady někdo napíše nehorázný sumy a já se budu toho vysněnýho miláčka muset vzdát:-/ To co máte doma je naprosto úžasný,i když je vidět jen půlka:-D

Není vůbec težký si to spočítat přesně na halíře, když víš v jakém kraji bydlíš a zjistíš si jednotlivý sazby. Ale chápu, že každej není tak zdatnej:-) Dá se to i jednoduše, když budu brát že je 5 Kč za 1kWh. Tak tedy 0,005 Kč za 1Wh. Máš např. 40W žárovku: 0,005x40=0,2 Kč, svítit budeš 10 hodin denně: 0,2x10=2 Kč za 1 den. No a za celej rok to máš 2x365=730 Kč:puff:

Ha tak o zdatnosti u výpočtu elektřiny se se mi může jen zdát:-/ Ten příspěvek si budu muset přelouskat asi tak 20x a pak to móóóóžná pochopim:-[
Ještě tak trochu nerozumim jedný záležitosti: dost lidí má tzv. volný bydlení pro legouše.To jako maj v tý místnosti permanentně 30 stupňů??!!To se mi fakt nezdá,o ekonomičnosti ani nemluvim,ale v takových teplotách přece normální člověk nemůže fungovat::)

a bude hůř, viz. jiné vlákno:-/

Mefa: naopak, většinou to takoví lidé neřeší, z leguána dělají domácího mazlíka ála pes - dost často to taky dělají proto, že nemají prostor nebo finance na pořádné terárium, což měli uvážit předem. Ono teplota se třeba ještě v teplejším bytě )panelák) vychytat dá pomocí lokálních zdrojů, ale horší je to s vlhkostí (opět panelák) - legouši se pak často špatně svlékají, hlavně trny atd. Já jsem poměrně proti takovémuto chovu, připadá mi, že ho většinou praktikují ignoranti...

Já si chci taky legouše pořídit jako "mazlíka",ale je fakt,že ten volnobytovej chov se mi taky moc nezdá.Rozhodně chci terárko,pokud bude chtít bejt venku s náma,tak prosim,ale ať má svoje vlastní bydleníčko,do kterýho mu nikdo nebude lézt a bude tam mít potřebný podmínky pro existenci.Nebydlim v paneláku,takže bude mít svojí vlastní místnůstku cca 140x200x200.a tu elektriku furt omýlám trapně kvůli tomu,že běžná teplota v našem bytě je 20 stupňů,takže zatim netušim kolik světelných a tepelných zdrojů vůbec budu potřebovat.Chci mít všechno připravený,než vůbec začnu kontaktovat chovatele.ale intenzivně na tom pracuju.

sakra to máte v čR drahu elektrinu ::) U nás je 1kWh =3,64Sk (s DPH) . Tak že mna vychádza denná spotreba na 50Sk :-)

Vzhledem k tomu, že máme tepelný čerpadlo a tam je VT 2 hodiny a NT 22 hodin tak je ta výsledná cena dost nižší. A 5 Kč jsem vzal jen, aby se s tím dobře počítalo:-), v reálu je to méně.

Tak ono záleží na dodavateli a na sazbě, kterou máš zvolenou. Když se člověk koukne na stránky ČEZu a nahlídne do ceníku tak jen valí oči, za co všechno jsou oni schopný účtovat peníze. Už jsem to studoval trochu dřív takže vím, ale je to celkem síla. My máme produkt TČ 22 a sazbu d55. Tak když jsem si to spočítal včetně poplatku za odběrný místo a hl. jističe tak jsem došel k číslu 2,51 za kWh VT(vysoký tariff 2 hodiny) a 2,15 za kWh NT (nízký tarif 22 hodin) pak jsem nelenil a rovnou nakouknul do ceníku 2009, který je tam umístěný od 28.11. a zjistil jsem, že zdražení není o 9,9% jak všude říkaj, ale u mě to dělá skoro 15% !!

jo ja to tady napíšu a někdo mě práskne moji polovičce a tu trefí :-D,radši to ani nepočítam ale už to není jako dřív používám topný kabely ,zářivky, bodovky ,už tonejsou halogeny ,spirály z bojleru ,výbojky 200watů ,odchovama to nikdy nepokreju takže to vtichosti platím a neupozornuju na sebe ahoj kraken

Jo, taky už mydlím prádelní šňůru:-/. Jen tak pro zajímavost, kolik si propálil? Mě spočítaly na klasický byt plus cca 12 terárek s převážně 25w žárovkami, přes 7mw:-?, což se mi zdá jako totální nesmysl, stejně tak známýmu, který je elektrikář. Tuhle spotřebu nemá ani můj otec v dílně, kde používá stroje na 380w. Melda by se taky mohl vyjádřit, vím jak vypadá jeho haďárna a zajímala by mě i jeho spotřeba v MW za rok.

zdar:-D tak už je to tady:-D:-D
Snbák-karle ty se rozčiluješ asi zbytečně??jen se pochlub,že jsi chtěl topičovi elektrárenskému vyrazit lopatu z ruky:-D( stím odběrem),taky jsi se nepochlubil,že bydlíš v Kocourkově a elekriku pytlujete i do okolních vsí:-D:-D.
ted vážně-počty jsou jednoduché takže jen ty bedny.12beden*25w=300w/h*12hodin svícení(vím,že tolik nesvitíš,ale je to bez domácnosti)takže 3,6kw denně *360dní je 10760kw*5kč(cena z Kw) je cca 53500Kč pokud jsem se v počtech spletl tak mi někdo opravte???
jinak až budeš mít dlouho chvíli"na faře"tak si vezmi starý odpočet a nový,zjisti o kolik se zvýšil spotřeba a taky určitě máš 2elektroměry,zjisti čísla hodin zda souhlasí?? a hlavně zaplat a pak se hádej:!:rozvodáci jsou na tuto hodně rychlý,aby jsi nemusel svítit petrolejkou.Je tu možnost podat i stížnost ad.hodin.zbytek ti vysvětlím v Pekle.
Jinak dnes jsem si myslel,že tuta obálka od Sezpatří asi sousedovi???no nepatřila.Při stejné spotřebě jsem zaplatil o jeden můj plat více jak minulý rok:.(

jasně,ty jsi ale koukal určitě jak klacek z bahna??:-D:-Ddoufám,že v zájmu "energie"nebudou B.f.za 6000:-D:-D:-D,ono aby se v tom výpisu čert vyznal,ale schválně se podívej kde udělali soudruzi z NDR chybu.:-?počítej se mnou:zdražovalo se nevím okolik ,ale zdražila se kw,doprava,hodiny,silový proud apod.a pak když se zlevnovalo ,tak už zlevnily ty ....jen ty kw zbytek zůstal beze změn proto to tak narostlo.

No já zatím doplácet nemusel díky spol bydlení s osobou o jednu generaci starší a podpoře kloudného hobby, tenhle rok se mi ale chov rozrostl více než exponencionálním tempem (z jednoho tera na 15 plus odchovný tera a boxy s dorostem a k tomu skříňka s cvrčkama), tak snad ani na dárky nezbude. Dohromady svítím a topím 858W 12hodin denně. To co mi vyšlo se ani nedá napsat. Vzhledem k tomu že odchovy prakticky pokryjou jen svojí potravu asi začnu dělat pro čez, e-on nebo rwe. Mnoho energie všem. :o)

ja platim mesicne 3000kc zalohy a minuli rok jsem doplacela 17 000kc no des!!!malem me omyli.tento rok jsem doplacela jenom 5000kc,spotrebu za svoje milacky jsem vypocitala asi 460w/-svitim-12hodin denne, 8 mesicu v roce,nasla by se tady naka dobra duse a spocitala by mi kolik penez je to za toto obdobi??fakt se mi nak nechce ted kalkulovat a jakysi watty prevadet na kilovaty nebo megawaty,vubec totiz nevim jak se to pocita diky...

Jj, dole na stránce jsou listy (záložky) s názvy měsíců, tam už jsou buňky pro vyplnění odemknuté. jinak jsem zamkl radši všechno, znám to z práce, lidi smažou vzorce a rozkopají celou tabulku:-D:-D Ještě tam není implementovaný noční proud a vůbec by to šlo ještě asi lépe vychytat, ale to až jestli někdo bude chtít, já víc nepotřebuju:-)

Tak Matesi, máš tam tu poznámku, jinak jsem pouze změnil místo žárovek "topidla" a místo doby svícení dobu provozu - spíš dekorativní úpravy. Vzor jsem neměnil, změny jsou až v jednotlivých měsících...

Tak a teď jdu řezat dřevo, pila bere 4 kW takže bomba:-)

EDIT: pokud si chtěl tu poznámku jinam, napiš písmeno sloupce (tj. na začátku A atd.), ať se líp orientuju.