Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik Vás stojí elektřina

Chci si pořídit legouše.Z netu jsem si zjistila vše od osvětlení,krmení,velikosti terárka atd...U všeho mám naprosto konkrétní představu až na tu podělanou elektriku.Chápejte nejde mi o levnýho miláčka,jenom to potřebuju vědět,abych třeba za rok nezjistila,že na něj prostě nemám a nemusela ho dávat pryč.Takže můžete mi konkrétně napsat velikost vašich terárií,použité topení v nich a kolik přesně to stojí za rok?Děkuju

No já zatím doplácet nemusel díky spol bydlení s osobou o jednu generaci starší a podpoře kloudného hobby, tenhle rok se mi ale chov rozrostl více než exponencionálním tempem (z jednoho tera na 15 plus odchovný tera a boxy s dorostem a k tomu skříňka s cvrčkama), tak snad ani na dárky nezbude. Dohromady svítím a topím 858W 12hodin denně. To co mi vyšlo se ani nedá napsat. Vzhledem k tomu že odchovy prakticky pokryjou jen svojí potravu asi začnu dělat pro čez, e-on nebo rwe. Mnoho energie všem. :o)

ja platim mesicne 3000kc zalohy a minuli rok jsem doplacela 17 000kc no des!!!malem me omyli.tento rok jsem doplacela jenom 5000kc,spotrebu za svoje milacky jsem vypocitala asi 460w/-svitim-12hodin denne, 8 mesicu v roce,nasla by se tady naka dobra duse a spocitala by mi kolik penez je to za toto obdobi??fakt se mi nak nechce ted kalkulovat a jakysi watty prevadet na kilovaty nebo megawaty,vubec totiz nevim jak se to pocita diky...

Jj, dole na stránce jsou listy (záložky) s názvy měsíců, tam už jsou buňky pro vyplnění odemknuté. jinak jsem zamkl radši všechno, znám to z práce, lidi smažou vzorce a rozkopají celou tabulku:-D:-D Ještě tam není implementovaný noční proud a vůbec by to šlo ještě asi lépe vychytat, ale to až jestli někdo bude chtít, já víc nepotřebuju:-)

Tak Matesi, máš tam tu poznámku, jinak jsem pouze změnil místo žárovek "topidla" a místo doby svícení dobu provozu - spíš dekorativní úpravy. Vzor jsem neměnil, změny jsou až v jednotlivých měsících...

Tak a teď jdu řezat dřevo, pila bere 4 kW takže bomba:-)

EDIT: pokud si chtěl tu poznámku jinam, napiš písmeno sloupce (tj. na začátku A atd.), ať se líp orientuju.