Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výpadok poradna.net: nedeľa 28.12.2008 o 23:00

V nedeľu 28.12.2008 po 23:00 bude poradňa dočasne nedostupná. Výpadok bude trvať približne 2 hodiny a bude sa týkať všetkých diskusných fór na poradna.net (pc, tera a kutilska).

Ak všetko pôjde tak, ako má, tak na druhý deň budete používať novšiu verziu poradne. Potom pretrpíme obdobie, keď budete spomínať, v čom bola predchádzajúca verzia lepšia. Až nakoniec sa dostaneme do ideálneho stavu, keď si nikto ani nespomenie, že sa niečo zmenilo. :-)

Tak vidím, že nás bláznu je více, co si počká na nový vzhled :-D Jinak s těmi přílohami by to bylo takhle fajn (VIZ Melda s žofkou), aspoň by to nezatěžovalo stránky při načítání a pro najetí bychom si příslušný obrázek otevřeli, není to jednodušší?

Ta rekonstrukce webu není zdaleka tak markantní jak jsem očekával, a jak jsme na ní byli připravováni. V konečné fázi jde spíš o drobnější "kosmetické" úpravy a snad o pár šikovných vylepšení, takže lze jen chválit...
Doufám, že si Tera poradna navzdory prodělaným změnám pořád udrží image solidního a slušného webu, což je podle mě úplně to nejpodstatnější ;-)

Nova verze fajn, diky. Jedina drobnost - mailem zasilane reakce jsou nejake divne - priklad:

=?UTF-8?Q?=20prohl=C3=ADdku=20k=20veterin=C3=A1=C5 =99=C5=AFm=3F=3F?=
From: poradna.net <info@poradna.net>

Content-Type: text/plain; charset=utf-8
Message-Id: <20081229075907.EF4C8138002@mail.n4all.net>
Date: Mon, 29 Dec 2008 08:59:07 +0100 (CET)

Cheert:

Tak to by si asi nemohla být u mně v pokoji :-D.

...a bez vyplneneho predmetu k tomu. Taky automaticky vyhazovane jako SPAM, za to muze lokalne nejaky ten spamfilter - ktery je jinak docela benevolentni... ::)

Mám zádrhel s poštou - nevím jak to porvést abych psal odpověď a nad tím byla správa co mi došla. Prostě abych mohl postupně pročítat správu a odpovídat v přesným sledu otázek. Teď dám odpovědět a napíšu odpoveď ale nad tím není ta správa toho komu odpovídám. Další: Jak to dřív bylo když si psali delší doba dva lidi byl pod odpovědí jednoho nebo druhýho sloupec jako ve vláknech - klikneš do nějákýho řádku s nějákým datem a otevře se ten dopis kterýmu patří řádek na kterej si klikl. Nevím jak to napsat srozumitelněj - asi to píšu blbě.... Nepřišel jsem na to tak dík za radu...;-) Jestli to už nejde je to docela blbý.
Jo a když dojde nová správa nezobrazuje se u nápisu pošta v závorce číslo označující počet nových správ.

Cheert, 29.12.2008 15:11

Mám zádrhel s poštou - nevím jak to porvést abych psal odpověď a nad tím byla správa co mi došla. Prostě abych mohl postupně pročítat správu a odpovídat v přesným sledu otázek. Teď dám odpovědět a napíšu odpoveď ale nad tím není ta správa toho komu odpovídám. Další: Jak to dřív bylo když si psali delší doba dva lidi byl pod odpovědí jednoho nebo druhýho sloupec jako ve vláknech - klikneš do nějákýho řádku s nějákým datem a otevře se ten dopis kterýmu patří řádek na kterej si klikl.

Tohle přesně mi taky chybí, pokud by to šlo napravit, byla bych ráda.

Když už tedy nahráváte fotky přímo sem na poradnu a vkládáte do galerií, tak by bylo dobrý alespoň k fotkám napsat o jaké zvíře se jedná...;-) Když někdo vloží do vlákna typu "Pochlubte se" příspěvek s textem "foto z dnešního krmení" a k tomu přiloží pár fotek, tak nikdo nemá páru o jaké zvíře se jedná...:-/ Jinak ty změny chválím ;-).

To je reakce na mnou vložené fotky, tak odpovím. :-) Já tam ty fotky vkládal, ale tak jak jsem zvyklý, tedy přes img. Ovšem záhy jsem zjistil, že se fotky automaticky zmenšují a kvalita těch fotek je v hrdeli. Tak jsem zkusil to hodit přes vložení souboru. Za mě tedy - tuhle změnu (automatické zmenšení fotografie) absolutně nechválím a již fotky posílat nebudu. Když už zde píšu, měl bych dotaz ohledně velikosti serveru - kolik dat je sem možné vložit tou možnou variantou vložení souboru? Každopádně ty fotky jsou dle mého názoru krok zpět.

Fotky, ktoré sa zobrazujú pomocou tagu img, sa prispôsobujú šírke okna. Kvalita sa nestráca - používateľ si môže zobraziť celú fotku v pôvodnej veľkosti (podľa možností svojho prehliadača). Ešte to zrejme nejako upravíme.

Maximálna veľkosť jedného obrázku sú 2 MB. Celkový priestor zatiaľ nie je obmedzený - problémy v prípade veľa veľkých súborov budeme riešiť operatívne.

Tak jsem po upozornění známých, že ty fotografie (z vlákna Vaši hadi vs. kořist) jsou ve stejné kvalitě, jako na našem webu, udělal menší průzkum a zjistil jsem, že rozmazané fotky po vložení na poradnu máme pouze na 15" monitorech. Vlastníci 17" a 19" monitorů měli fotografie v pořádku nerozmazané. Asi tedy budeme muset pořídit větší monitor. ;-)

Jak psal Michal, nezobrazuje se, ze dorazila soukroma zpráva - prisel jsem na to nahodou.

Dalsi vec, pokud by to slo zaridit - mazani starych soukromych zprav hromadne - treba nejakym zaskrtnutim a pak smazat.

Jinak jsem nad miru spokojen :) Snad jen, zamecky, skrtatka, obalecky by mohly byt malinko vetsi, slo-li by to.

Diky
VH