Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov více kusů v jednom teráriu

Dobry den chovam samce hroznýše královského a chtel bych si přídit druhého jedince nejlíp taky samce.Nechtel bych mlade.NAvadi to a neviíí kdyz je jeden vetši než ten druhý.Dekuji
Změna kategorie, původně: Hadi (halapremek)
Změna předmětu, původně: Chov (halapremek)

Tak tedy myslím že pro dva B.c. 120x60x60 nestačí ani náhodou,pokud tedy nechceš aby ti jen leželi?!Co se týče knížek tak tam se píše ledasco a pravidlem že samec ti nepřeroste 2,5 m bych se opravdu neřídil..!Optimum cca 180x80x60 nebo jak psal Lachesis,nějaké podobné rozměry,ale 120x60x60 (pokud to nejsou Hogové či podobné ostrovní formy,které nedorůstají velkých rozměrů) opravdu nestačí...Doufám že do toho tu zas někdo nezačne tahat rack-systém...Pokud svým chovancům chceš dopřád adekvátní velikost nádrže a vidět je občas se prolézt po terárku,tak bych volil to větší tera...

Já sem to nepsal jako námět na hádku, ale jako ozkoušenou věc. Had neni drápkatá opice!! Už vůbec né hroznýš.

Toto jsou hroznýši které chovám. Boa c.i. Chiapas 2,2, Veracruz 2,2, Tarahumara 3,4 Costa Rica 2,2. Boa c. occidentalis 2,2, Boa c. reverse striped 1,2, Boa c. mix 2,2. Kdykoli uvítám rád návštěvu která mi může zkontrolovat jestli jsou zvířata v pořádku. Věřte že pokud zde někomu radim jsou to pouze mnou odzkoušené a hlavně fungující věci né doměnky či vyčtené informace z "odborné literatury či příruček". Radim zde poze proto abych pomohl né uškodil.

O vašich zkušenostech nepochybuji a jsem přesvědčen i o zdravý vašich chovanců, ale přeci jen terárium těchto rozměrů je určitě dostatečné, ale nejsem si jist, zda-li je dobré ... Ono prostor, je jedna z mála věcí, které hadům mužeme poskytnout. viděl jsem BC v malých terárkách a popravdě - bylo mi jich líto. Mohu poprosit o foto Vašeho BC v takto "malém" prostoru?