Prosím co je tohle za outloně
Tohle Hezké zvířátko se nám dostalo do ruky
Nevím co je to za druh a jestli můžete poradit jak ho krmit než ho pustíme nekde na vhodné lokalitě
Tohle Hezké zvířátko se nám dostalo do ruky
Nevím co je to za druh a jestli můžete poradit jak ho krmit než ho pustíme nekde na vhodné lokalitě
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
zdar,tak tuto je outlon váhavý.vypadá jako slimák ale je užasně rychlý,když vidí potravu,co žere ješterku,hada,různý červíky,ovoce,kompoty od mámi(ne ze všechnomatu)rýží,datle,roziky apod.má to ale jeden háček-těžko si zvyká na novou potravu.Moc si s ním neužiještedy pokud nejsi netopýr,přes den spí a v noci je akční.Drobná rada na závěr zadarmo-pokud si ho náhodou pořídiš o čem pochybuji a bude se těma předníma nožičkama otírat a hlavu)jako když se mije kočka)rychle ho odlož nebo se pak neudřžiš smíchy a zbytek rodiny padne......tak zdar Pošuk
Já jen tak ze zvědavosti, co udělá když se začne "otírat těma předníma nožičkama o hlavu"?
id32062 - nevim jestli je to tenhle druh, ale je tam popsaný i chov.
Nějak mi blbne net...máme doma 2 otloně malé, ale tohle je váhavý...kde jste k němu přišli?.. sháníme tento druh na rozšíření chovu...děkuji za info.
prosím nevíš kde je seženu? e-mail tvitik@seznam.cz
prosím máte ještě ty dva outloně malé nebo jich máte již víc? sháním dochovu :o
Nevím odkud je ta fotka, ale pokud je z Vietnamu nebo Thajska může to být Nycticebus bengalensis (dříve Nycticebus coucang bengalensis). Ale taky by to mohl být Nycticebus coucang tennaserimensis. Pokud je fotka odjinud, může to být kterýkoliv z jiných poddruhů. Jejich počet se liší, někdy se udávají jen tři, jindy až osm. Při chovu je důležité mít stejný poddruh, pokud možno ze stejné oblasti. Pokud vím, v opačném případě se nerozmnožují, i když spolu žijí bez problémů.
zdar,Kerejoo opět boduješ,myslel jsem,že tuto upadne v zapomnění.to dříve....mi ujasnilo.Po pravdě tuto téma tady nemá cenu řešit.
toho co se děje když se "meje"je ve stresu a má pochové žlázy za ušima,tak si to roztíra po těle-no nic moc zážitek,ale třeba proti Gennettám jsou to vonavky.
Napadlo mi nechováte někdo náhodou Tupaia glis-tana obecná díky
Čau chováme doma některé druhy opic, mimo jiné i outloně, ale malé. Můžeš se podívat třeba tady nyccou.htm (Teda na váhavé). Mimochodem bych je fakt chtěl chovat v prostoru skoro 1mx1m dle té přiručky na netu (zajimavý je, že v knížce z které text pochází je 2x1,5x2). Máme je volně v místnosti a ještě jim to nestačí .A rozmnožování je kapitola sama o sobě (můžou pouze 1x ročně ).
Co tím myslíš ? - než ho pustíme nekde na vhodné lokalitě.
zdar,nevím jestli to bylo myšleno na mne,ale já jsem nikde a nikdy o prostoru 1*1 apod.nepsal!já moc dobře vím co umí.Hodný jsou cca tak od 18-19 pak příchází"peklo" a rozmnožování??tuto tady už vůbec nebudu řešit viz.odkaz na net je blábol,tedy myslím???
to West day1-pošuk : Ne já jsem to nemyslel na nikoho konkrétně, myslel jsem jako ten odkaz biolib.cz - a kdo to tam přepisoval tak to fakt nevím.
tris-o.k.,kdo to psal netuším a vlastně ani vědět nechci,ono je tam toho více v podobném duchu.No nic
Zdravím nemůžete někdo poradit kde legálně sehnat outloňě? za jakoukoliv radu budu fakt moc vděčna.opravdu. oprosím piště na S.Hubena@seznam.cz
Tris: Dobrý den, je to strasne dlouho co tady ty prispevkyy jsou, ale chtela jsem se zeptat, zda jeste chovate outlone male a zda by byl jeden drobecek na prodej mnohokrat dekuji
Dobry den, vy mate doma outloune male ? Mohu se zeptat kde je sehnat ? Hrozne by jsme ho chteli ale nevime kde sehnat protoze je to dost tezke natrefit na nejake chovatele :( predem dekuji za odpoved Murati
Zdravím, sháním Outloně, četla jsem že je chováte doma. Tak se chci zeptat kde by se dal jetě koupit a co stojí, Děkuji
tak to přeji hodně štěstí. Páč pro soukromé chovy jsou v dnešní době prakticky nesehnatelní.
Dobrý den,
v první řadě Vás chci upozornit, že outloni jsou přísně chráněni(CITES I), jakýkoli obchod s nimi, stejně jako jejich přechovávání se trestá VĚZENÍM. V žádném případě se ho nepokoušejte sami vypustit, zvíře pravděpodobně uhyne, navíc ho můžete vypustit na nevhodné lokalitě, kde by se mohlo křížit s příslušníky jiného druhu, což by udělalo velkou genetickou paseku. Pokud je to možné, OKAMŽITĚ kontaktujte odborníky či nějaké záchranné centrum poblíž Vašeho místa pobytu (viz internet)a outloně ihned odevzdejte!!!!!!!!!!
Předpokládám, že se nejedná o kus chovaný v Čechách. Vypouštět do přírody outloně tady u nás by snad nikoho nenapadlo. Pokud je někdo přechovává v Thajsku nebo ve Vietnamu a dotaz může směřovat odtud, nebude mít nejspíš z CITES obavy, vzhledem k všeobecnému tolerování požívání "citesových" druhů k snídani, obědu či večeři. Pokud je někdo propašoval z této oblasti k nám, bude mít při odevzdání velké problémy, protože u nás neznalost zákona neomlouvá. To aby jej raději položil na práh ZOO jako nalezence.
Docela by mě zajímalo, s jakým druhem by se u nás outloň "křížil".
S CITES I, tedy i s outloni se obchodovat může, pochopitelně jen s platnými doklady.
kerejoo,zase jsi byl rychlejší škoda.Jinak podle mne je to nějaká cílená provokace,potažmo klasická česká vlastnost-"závist"tak jak se vším
To kerejoo: No tak já samozřejmě vycházím z toho, že tento dotaz přišel od někud z Vietnamu apod. ... U nás by ho vypouštěl dost těžko, to by asi nenapadlo ani úplného blbce. A milý zlatý kerejoo, CITES platí ve všech zemích, to že se nedodržuje je věc jiná. Obchod s CITES I je zakázán, podívejte se prosím na danou vyhlášku. Zákony jsou nastaveny různě, neznám legislativu např. ve Vietnamu, ale třeba v Indonézii je za to, co jsem zmínila, několik let vězení. Takže příště, než začnete z někoho dělat blbce (dotaz, s jakým druhem by se mohl outloň u nás šířit je naprosto absurdní), zjistitěte si potřebné informace.
CITES platí pouze v zemích, kterého přijali a všechny to opravdu nejsou.
Samozřejmě za splnění určitých podmínek s nima obchodovat lze (výjimka ze zákazu obchodní činnosti - tzv. žlutý cites pro jedince se známým původem).
No comment
Fotka zcela jasně pocházela z nějakého asijského tržiště (i když v některých oblastech ČR by se dala pořídit podobná), takže se zřejmě někomu zželelo toho zvířete a chce ho někde v místě výskytu vypustit (aby ho posléze zase nějaký zručný domorodec chytil), což ovšem nebude úplně jednoduché. Myslím, že už byl poměrně nesmysl ho kupovat.
No ono to v té odpovědi tak zřetelné nebylo.
A co se týče CITES I. Tohle je jeden z mých Epicrates subflavus, hroznýšovců jamajských kteří jsou zařazeni v CITES I. Jsou řádně zaregistrovaní a pochopitelně s nimi obchodovat mohu, pokud budu chtít.
No a ohledně dodržování CITES v uvedených zemích na svém trvám. Jedna věc je přijetí CITES, druhá je jeho praktické uvedení do života v souladu se zákony. CITES totiž není trestní zákonník a nemůže suplovat trestní řád. Většina lidí v některých zemích (např.Vietnam, Čína) se prostě nějakým CITES nezatěžuje, a občasné zadržení "krmných" želv na hranicích je jen divadlem. Pokud by se měl CITES v těchto zemích uplatňovat tak jako u nás, každý den by v policejních celách a u soudů končili stovky možná tisíce lidí.
A poslední poznámka. Mám takový dojem že např. Vietnam ještě CITES nepřijal, zatím je jen ve fázi přístupu.
No, tohle rozhodně neměla být žádná provokace, jen jsem chtěla pomoct. Nechci tady diskutovat o detailech CITES, chtěla jsem jen informovat dotazujícího, že vypouštět na nevhodné lokalitě nebo přechovávat outloně(notabene, pokud nic nevíme a jeho návycích a to asi neví, když se na to ptá), není pro zvíře dobré (jsou velmi citlivá na jakýkoli stres), na tom se snad shodneme všichni. To nejlepší paradoxně není vykoupit ho z trhu a vypustit, jak si mnoho lidí myslí - tím jednak nelegální trh podporují a přispívají tak k redukci populace ve volné přírodě a jednak opravdu můžete vypustit outloně v nevhodné lokalitě. Naopak, pokud outloně někde uvidí, měli by to nahlásit příslušným orgánům, které daného outloně zkonfiskují, obchodníka potrestají a outloně přemístí do záchranného centra, odkud ho budou vypouštět školení odborníci.
Pokud by snad někdo měl pochybnosti o tom,co jsem teď napsala, odkazuji vás na odborný článek Ulrike Streicher: Seasonal changes in colouration and fur patterns in the pygmy loris (Nycticebus pygmaeus).(CONSERVATION OF PRIMATES IN VIETNAM. Nadler T Streicher U Ha Thang Long, Editors. Frankfurt: Frankfurt Zool Soc. 2004. Pgs: 29-32), její disertační práci Aspects of Ecology and Conservation
of the Pygmy Loris Nycticebus pygmaeus in Vietnam (je dostupná na internetu), případně na odborné články Anny Nekaris.
A ještě jednou se omlouvám, pokud moje reakce někoho pobouřila, opravdu jsem chtěla jen pomoct, o což bychom se měli myslím snažit všichni a ne tady vést žabomyší války a diskuze o zákonech.
K tomu nemám co dodat. Souhlasím
O.k.beru tu práci si tutově přečtu Pavel
Outlino jsou perfektní. Ani nejsou moc plachý.
Prosím nevíte, jakým způsobem bych mohla outloně malého u nás sehnat?
zdar tuto je jednoduchý základ úspěchu je šustit a to dost pořádně zlatáka ten zbytek už přijde sám
Nevíte prosím kde bych Outloně sehnala? pište na e- mail tvitik@seznam.cz
https://www.facebook.com/VeganHezkyCesky/videos/13 78447765510777/?hc_ref=NEWSFEED
hnus a zvěrstvo!! Ale většina lidí vidí jen obrovské kukadla a roztomilé zvířátko. Ale zbytek už ne.