Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Potrava

Ahoj.
Ne každý šváb .. cvrček .. nebo jiná živá potvora je hnedle po vhození do terária sežrána.
Bohužel vědšinou si najdou ukryt a cvrček takto vydrží mnoho dní a šváb i mnoho týdnů.
Vylejzají v noci a i když jim nechám potravu někde v rohu tak požírají kytky a prý to dokonce může ublížit i chovanému zvířeti.
Cvrček se často utopí v nádrži s vodou.. ale co se švábem?? Děsí mě o malinko víc .. protože kdo z nás občas nenechá pootevřené terárko .. uprchlí šváb by mohl natropit neplechu.

Tolerujete to a nebo na to máte nějaký fígl??
Děkuji..

ta myska není špatný nápad..Bráním se všemu co nevypadá přírodně ale za skoušku to stojí..
Z pinzety ne Leiocephalus schreibersi je dost plachý leguanek ... jedna samička co ji mam samotnou se to naučila .. ale postatní si svoji přirozenou plachost nedají vymluvit...

Uvidíme jak se jim bude líbit žrát z tej misky ...

tak agama :d s tou problem opravdu nemam .. ta by z ruky žrala snad i kdybych ji druhou rukou tahal za ocas ...
to jsou kouzelná zvíratka..
Ale pokut jde o pozorovani .. tak mam radeji ty leguanky ... vylejzají sice jen na 5 nebo 6 hodin ... ale pak to stojí zato :-)
ale krmení je problem .. musím tam najednou hodit 4-5 cvrčků .. jak terarko otevřu víc jak 3x .. utečou a zahrabají se z5 do písku
jsou opravdu plaché.

Agama (vousata) mi prejde takova nejaká líná..
Zatím jsem skoušel jen pouštní terária ... ale chystám se na tropické a nebo alespoň suché lesy (pro Leguanka malachytového)
Myslím že tropické ještěrky jsou živější...
Ale jak se tam nejakej cvrček schova .. tak ho dostane jedíně Predator :d tam je asi krmení z pinzety jediná možnost..

BTW.leguanek malachytoví na burze zase nebyl ... jeden chlap mi tam tvrdil že ho neviděl víc jak jeden a půl roku ... doufám že je to omyl :-/

tak agama :d s tou problem opravdu nemam .. ta by z ruky žrala snad i kdybych ji druhou rukou tahal za ocas ...
to jsou kouzelná zvíratka..

Presne tak :-) Jsou to mazlici, a krmime je normalne z ruky.

U gekonciku nocnich mame sice hladkou vyssi misku, ale i tak z ni casem svabi (b.dubia nymfy) vylezou - leze jeden pres druheho a dostane se tak vys. Ale to nevadi, si je gekoncici pochytaj v noci jak smejdi a hledaj neco k snedku. Jediny problem byl ze mali svabi dokazou zdrhat mezerou mezi skly = musi se mezi ne neco dat aby tam nebyla mezera.

nice inspirace od lucifera ... dat tam něco co šmejdí i v noci ..
Ale ti leguanci se nesnesou ani navzajem tak to bude trochu problem...
Kdysi jsem tam mel brouka co vylejzal v noci ale fakt nevim co to bylo .. byla to nahoda nekde jsem ho chytil :-) ten cvrcky ulovil (ale malo jich spapal)
Pak se osvedsil pavouk .. ale toho dřív nebo pozdeji sezerou jesterky..
Kazdopadne nejakou popelnici tam na noc sezenu ... jesterky se schovavaj do písku .. tak se nemusím bat.

... A jak se tva ještěrka dostane do sklenice od tatarky???
To by chtelo fotku:-)
nebo si je podává čínskýmu hulkami?? :-)

Jasně, hůlkama :-):-D nene, u chaamíka to není problém, když byl hodně prťavej, dal jsem mu do té skleničky klacík, po kterým tam vlezl, teď si vyleze na větvičku u víčka, natáhne se a chytne si je pěkně jazykem :) chápu, že u ještěrek to bude asi trošku problém :) pokud máš velkou vrstvu substrátu, tak tu skleničku můžeš zahrabat, ale jinak mě u ještěrek nic nenapadá, dělal bych to jak někdy u jemeňáka, hážu mu tam jednoho cvrka po druhým, kouknu, jak ho sežere a hodím dalšího.

Tak jsem přestavil terária tak .. že se potrava nemůže schovávat za zadní stěnu..
Ale mám s krmením jiný problém..
leguánkům přestaly chutnat jak šváby tak cvrčci :-/
Na smýkání je ještě brzy a serančata ani kobilky unás nekoupím...
Nějak jinou potravu seženu o to nejde .. ale stává se vám to také??

Hodím do terárka švába .. Okamžitě si ho všimnou a zakousnou..Ale sežerou jen půlku nebo ho prostě jen přepůlí a nebo roztrhají a pohází po celém teráriu.

Jako mladé to nedělali .. tak se mi to nezdá normální..

Taky se mi stalo, že ještěrům přestalo "jakoby chutnat". Takže navrhuju buď hladovku na pár dní nebo změnu posypového prášku. Já používám jako vápník "calcium 2:0", vitamíny a minerály "reptivite", "roboran H" a "nutrimix" - různě střídám nebo míchám a už dlouho nebyl problém.

Trochu odbočím od tematu..

Od pátku konečně začalo na terária dopadat sluneční světlo z oken..
Někdo říká že by nemělo kvůli přehřívání .. ale na vousatky i leguanky to má ohromný účinek :-)

Leguánci se konečně začali pářit a jedna nemocná agama začala konečně žrát sama od sebe :puff:
Přezevšechny vytamíny .. osvětlení zářivkama s UVB a žárovkama UVB za mnoho stovek si myslím že sluníčko nic nenahradí... a je uplně jedno že je to jen přez sklo ^^

BTW.Asi si někdo řekne že jsem oběvil Ameriku co :D

Já mám jako likvidátora gekončíka mezi leguánky Leiocephalus a funguje dobře. Občas krmím zavíječi voskovými jako takovou chuťovku, po které se všichni můžou utlouct a nedávno se mi stalo, že při krmení leguánků vylezl i genončík a vrhl se na stejného zavíječe jako leguánek. Galantně si ho rozpůlili :-) Takže takové idylické soužití.