Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kam sa chystáte tento rok za plazy ?

Zdravím,celkom by ma zaujímalo či niekto neorganizuje nejakú teraexpedíciu (na lokalite my nezáleží,rád by som sa pridal ak je to možné).S cestovaním na vlastné triko nemám moc skúsenosti a tak by som musel cez nejakú cestovku(našiel som si Maroko alebo nejaký Balkán),ale ako som spomínal radšej s niekym skúsenejším bez cestovky.Isiel by som aj nejakú Costaricu,alebo Borneo-ale ty prachy!Vopred dik!-alebo aspon napište kam sa chystáte.

Ahoj,tak Já tak maximalně do Chorvatska.Rád byh se vypravil i někam do Asie,ale za 1)nevim zda by mi to doporučil lékař s ohledem na uš vyřešenej problém kterej by se mohl vrátit a za 2)prachy.
Ale i v Chorvatsku je to zajímavý co se týká plazů.

Při pobytu na ostrově Rab pozorováním stále stejného místa , objevili jsem vztahy :-D Z půdy vylézaly okolo poledne nymfy cikád Lyristes plebejus (?), aby se naposledy svlékly v dospělce , což přilákalo velké množství ještěrek a pravidelně se objevovali také hadi , pravděpodobně Coluber gemonensis (??).Ještěrky jednoznačně kořistily kukly , užovky , ač jsem myslela , že budou lovit ještěrky ,vypadaly , že si také pochutnávají na kuklách , je to možné ??
[i6ay.jpg]
[iksg.jpg]
[zwt7.jpg]
[xj3z.jpg]

[z57f.jpg]

[wxe7.jpg]
[r713.jpg]

pripadne si vziat niekoho ,kto sa ih boji,tomu sa naschval budu motat pod nohy a zbada ih zarucene prvy:-)Inak v sucasnosti nieje problem zohnat lacne letenky do tropickyh oblasti a pri cenah za ubytko ,stravu,miestna doprava...je to uz takmer rovnako ako sa flakat po balkane,ktory je coraz drahsi...teda ak nepojdes stopom a spacakom v ruke,co je tiez riesenie...priklad,teraz mam za 280 e Goa s Prahy(spiatocna) a potom Zapadny Ghat...denne minies tak 10e(za stravu,byvanie,lokal bus asi 100km)....

přesně tak...a nejlíp vzít ssebou hadofoba a všude bude plno hadů, popř. vy je budete hledat a žádného nenajdete, ale on na hada narazí i v případě, že si odskočí za stromek u silnice :-D

A nejlépe se přeorientovat na hledání pavouků, těch když člověk hledá hady nebo ještěry najde vždycky tuny :-D

jelikož máme několikaletý zoo projekt na albánii - výzva pro všechny - dokud v albánii něco žije, jedte se na to mrknout - stejně jako tematicky má přednáška co ubde letos v plzni: ochrana přírody, rozsah lesa, nenávist ke staletým stromům (v tomto případě nejč. Pinus nigra v předalppinských zónách), bezhlavá ssp všech hadů ALARMUJE

Zdravím, chtěl bych vyrazit do Chorvatska a spojit faunu s mořem. Nechceme si tam shánět přespávání a být na jednom místě. Pojedeme nejspíše autem. Chtěl bych se zeptat, dá se jet do Chorvatska jen tak s tím, že člověk přespává "kde se mu zachce" nebo tam s tím je problém? Popřípadě jaké s tím máte zkušenosti?

Dobrý den, dnes jsem úplnou náhodou našel tuto poradnu a debatu na téma Kam se chystáte tento rok za plazi?. Je to tady už starší téma, ale kdyby měl náhodou někdo zájem, tak letos v květnu pořádám Chorvatsko.
Více informací naleznete na mém webu a na pár fotografií se můžete podívat přímo do galerie Chorvatsko. Jsou tam fotografie z NP Paklenice a okolí a okolí Bačinských jezer.
http://www.photonagl.cz/fotocesty/
http://www.photonagl.cz/category/gallery/vylety/chorvatsko/