Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak moc je chov myší výdělečný??

Zdravím všechny,
chtěl bych si založit chov myší, ze začátku tak 3 chovné skupiny. Mám totiž dva hady(nejspíš je budu ale rozšiřovat) a ve zverimexech, v mým městě, neustále nemají myši.
Tak sem se chtěl zeptat někoho kdo má zkušenosti s chovem myší, jestli je prodává a jestli to má aspoň nějaké výnosy. Nepředpokládám že to bude horlivá částka, ale aspoň aby se to vyplatilo. Mám v plánu se domluvit s majteli těch zverimexů zda by měli zájem, pak bych popřípadě rozšířil chov. dále bych mohl jezdit na burzu do brna prodávat, ale tam je docela dost už prodejců s myšima, tak nevím. A taky mám dost přátel kteří by určitě odebírali myši pro svoje hady.
Takže pokud má někdo nějaké rady či připomínky k chovu tak sem s nimi.
Zajímá mě to hlavně po finanční stránce(zní to blbě ale myslím tento dotaz:-) ) pořizovací náklady by mě taky zajímaly.
Tak zatím díky

P.S. Ještě by mě zajímal chov potkanů a mastomyší, zda se to dá také dobře prodávat, nebo je poptávka jen po bílých?

No podle mého si na tomhle opravdu moc nevyděláš...maximálně pár korun. Chov pro svou potřebu je OK (já nemít své potkany, tak to chudáci hadi-jsou u nás prostě k nesehnání) ale takhle? Když spočítám všechny náklady, starosti s chovem a ještě navíc, když to potom hodím do zveráku za poloviční cenu? Podle mě se to nevyplatí. Když už, tak je prodávat sám bez zveráku...

teda nevim nevim, ale v leckerym zveráku je polovina prodejní ceny myší stále vyšší než prodejní ceny myší na burze :-). Myši se nevyplatí, potkani jsou o ničem jinym... ale je to dost práce, granule nejsou zadara a bez nich velkochov nejde. Topit elektrikou v zime? Tak to se rovnou můžeš s výdělkem rozloučit. Víc psát nebudu, musíš si to spočítat. Taky ve větším chovu musíš mít vet kontrolu, živnosťák, navíc na chov muselo být vždy prokázano, že máš na to znalosti atd.... Chov pro sebe nebo i pár známých můžu jen doporučit, případně sem tam nějakej přebytek do zveráku, ale jet tak, že na tom budeš chtít vydělat, to není malá investice, nekrátká návratnost a předevšim na to nebudeš mít prostor, případně čas. Tunu granulí taky nedovezeš jen tak něčim a kupovat po 10-25kg není zrovna rentabilní.

teda nevim nevim, ale v leckerym zveráku je polovina prodejní ceny myší stále vyšší než prodejní ceny myší na burze

Přiznávám, jak je to s myšákama nevím...bral jsem to podle potkanů :-)
U nás když se vyskytnou potkani ve zveráku, tak v jednom za 21Kč/ks a v druhém dražším za 30Kč/ks.
Takže v tom prvním ti víc jak 10Kč/ks nedá v druhém max. 15 Kč ale spíš méně. A na burze? Co jsem si tam naposledy kupoval do chovu, tak chtěli 20-25Kč/Ks...takže taky nevím nevím ;-)

Ahoj,mám na tebe dotaz,když máš ty zkušenosti s chovem myší.chovám doma taky myši a najednou se mi na nich objevili nějací paraziti,či co to je a nevím jak se toho zbavit.je to asi 1mm velké,některé jsou ještě menší skoro ani nejdou vidět a co je zvláštní,drží se mi to na mladých,na velkých to není,na těch malých to vypadá,jako by měly tak 10 klíšťat po celém těle.vůbec nevím co s tím pomůžeš mi? nebo někdo jiný?kdokoliv.

Velkomyš: Tak schválně, pochlubte se. Kolik máte myší, jaké skupiny, jaký zdroj chovných myší, kolik máte týdenní produkci, jak pracujete s jednotlivými rodinamy a kmeny myší, čím a za kolik krmíte, kolik v zimě protopíte, jaké máte prodejní ceny, kolik máte na jedné myši, kolik Vám to hodí (uživí Vás to?)? A nebojte je to anonymní, nikdo Vám škodit nebude. Jen mě zajímá, jak podložíte svůj výkřik do tmy. Na myších se vydělává sakra těžko, na potkanech ještě hůř. Tak do toho, ať se poučíme.

Ano, je to osobní. I přez to na osobní ivektivy po pravdě odpovím, že výdělečné ve smyslu podnikání to určitě není. Které chovatelské odvětví ano? Zaplatí se náklady, moje práce, něco zbyde. Není to lepší, než na vedlejšák chodit třeba pomáhat kámošovi do autoservisu. Je to denodenní práce, uvázanost doma, smrad (i když ve stodole). Opravdu si to zaslouží urážky, že nemám na doménu?

Já bych to jako urážku rozhodně neviděl.
Na doménu určitě máte, jen člověk zvažuje proč za něco takového platit. př.(orientačně) webhosting v tarifu banan-standard je měsíčně 79 + 9Kč(cena rozpočítána na rok) registrace domény. měsíčně nějakých 90Kč a ročně tudíž 1000.
Chce to zvážit jestli se to vrátí formou větší důvěry u zákazníků nebo nikoliv. Mě osobně nezáleží na tom jestli firma má vlastní doménu.

no ja mam webovou prezetaci taky na webzdarma - ale nejsem firma :puff: - proste se to ucim a hlavne chovatelstvi nedelem jenom pro vydelek... Mladata sice prodavam ale je to proto aby sli pryc a trochu mi vratili prasule na energie..
Choval sem mysi, potkany i mastomysi - pomerne ve velkem (zasoboval sem kamose)... Pokud ma clovek jen par hadu tak se to moc nevyplati - za granule T-bedny a podestylku vysoli vic nez jednou za cas koupit par mysi... O casu ktery stravi cistenim a krmenim a prerozdelovanim skupin ani nemluvim... A to sem zapomnel na zapach... V podstate chovat si mysi v panelaku napr ve sklepe je zazitek - zejmena pro sousedy...
V podstate nejlip v pomeru zapach/velikost/pocet potomstva mi vysli mastomysi... Ale rozhodne chov hlodavcu nepovazuju za cinnost vydilecnou - znal sem jednoho pana co choval hlodavce na zivnostak a postupne musel pridat i chov hmyzu a prodej krmiva aby se vubec uzivil...

Ty stránky jsou moc pěkné (aspoň podle mně). Myslím, že jim vůbec není na škodu, že jsou na webzdarma. Mastomyši jsou o něco ,,lepší". Jsou skoro dvojnásobně plodnější, než myš, vyrostou větší, obecně se traduje, že méně zapáchají - ono jde spíš o to, že jinak. Nečpí čpavkem, spíš jsou cítit něco mezi potkanem a křečkem syrským. Zas jsou to zdrhači, výkupci je bůhvíproč tolik nechtějí.