Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vegetariání vs. masožrouti

Nedalo mi to a založil jsem opravdu nové vlákno, protože vlákno o činění kůže a dalším zpracování pozůstatků našich miláčků se změnilo v debatu o něčem úplně jiném, takže vkládejte své příspěvky do tohoto vlákna.
Předcházející vlákno raději 63849-cineni-kuzi raději opustíme

loading...

Me neskutecne sre (kdyz uz se micham - sorry - do te vasi debaty) ta agresivita, zarputilost, presvedceni o "jedinem spravnem" u spousty vegetarianu, a taky jejich potreba nutit svoji pravdu ostatnim. Kolikrat jehovisti hadr. Takovyhle vegetariansti/vegansti dzihadiste neskutecne skodi sobe samotnym, neb tim dokazou cele okoli pouze znechutit.

- ja osobne jsem masotarian, a jak tudlec SNB - bez masa bych umrel a nikdo me na nemasitou viru neobrati, ALE - nikomu to jeho neberu a svoje nenutim. Je to kazdeho osobni vec.

Čágo.Tak koukám,že to je téma jako bejk.Každej určitě zná ty řeči,že toho chudinku prasátko museli zabít,aby jsme ho snědli a jak bylo hezký.Ale kdyby na světě nebyli masožravci,tak by jsme tu časem neměli co jíst,protože býložravci by spásli vegetaci,přemnožili by se a pak by stejně neměli co žrát.No a stejně by vyhynuli-hlady.A co přemnožení hlodavci:myši,potkani.I ten chudáček potkan,(kterýho sežere ten vooošklivej had)masem nepohrdá,naopak. Příroda stvořila masožravce už na počátku vývoje všech tvorů.Jsou přece masožravci,kteří žijí ve vodě,na zemi i ve vzduchu.A díky masu člověk přežil dobu ledovou.Já dětem říkám:jezte maso,protože masožravci byli vždy silní a velcí.Já jsem sice necelých 170cm vysoký,ale argument dobrej ne?:-D

Souhlasím,ale s tím,že je každýho věc,co baští,já se masa nevzdám]:):!:

Ale kdyby na světě nebyli masožravci,tak by jsme tu časem neměli co jíst,protože býložravci by spásli vegetaci, ......... ????
To by asi nefungovalo vůbec nic ne - mimochodem oni jako dnes hlady zvířata neumírají ?? Ono totiž nejde o nic jiného než o právo volby, jako může přežít lev bez masa - samozřejmě ne, může přežít člověk bez masa - samozřejmě ano.
Mimochodem víš kolik toho potřebuje taková kráva sežrat na přírustek 1kg masa ?

Samozřejmě nevím jak to bylo a bůh ví jestli to věděl Darwin, ale vím třeba že : "Také stále přežívají některé indiánské kmeny, vyznačující se vynikající silou a dobrým zdravím, které se po staletí stravují vegetariánsky. Jsou to především otomanští, okinavští a apalačtí indiáni. Stejná situace byla i ve Starém Egyptě, kde od nepaměti pěstovali obiloviny. Výzkum mumií dokazuje, že jejich strava byla převážně rostlinného původu. Také z písemných záznamů o hospodaření při stavbě pyramid vyplývá, že statisíce otroků se stravovaly vegetariánsky, přičemž dosahovaly perfektních pracovních výsledků"
Mimochodem je jasné, že bez masa by asi nepřežili třeba takoví Eskymáci.
Jo a čeho je vlastně slepé střevo pozůstatek ?
Jinak vegetariáni nebyli žádní blbci, třeba Pythagoras, Sokrates, Seneca, Ovidius, Platón, Newton, Pascal, Michelangelo, Goethe, Rousseau, Nietzche, Tolstoj apod... - kde by jsme bez nich byli že ?

že statisíce otroků se stravovaly vegetariánsky, přičemž dosahovaly perfektních pracovních výsledků"

Tak mít za sebou chlápka s bičem, makal bys jak šroubek ikdybys pil jenom vodu;-):-D

Jinak vegetariáni nebyli žádní blbci, třeba Pythagoras, Sokrates, Seneca, Ovidius, Platón, Newton, Pascal, Michelangelo, Goethe, Rousseau, Nietzche, Tolstoj apod... - kde by jsme bez nich byli že ?

a kde je nějaká přímá spojitost mezi vegetariánstvím a jejich inteligencí? Vypíchnout pár dobrej lidí z davu lze úplně v každém odvětví. O těch "blbcích" co k tomu ještě byli vegetariáni, se totiž moc nemluví, že?:))

Tak to teda prrrr :) Jsou to kydy :) Nerad do toho skacum, na vegetarianstvi mam jeden zcela jasny nazor, pro cloveka je nezdrave. Bod po bodu:

že statisíce otroků se stravovaly vegetariánsky, přičemž dosahovaly perfektních pracovních výsledků

Emm... Jak pise Arutha - bic a vodu. Zapominate na jednu velmi dulezitou vec a to, kolika se ti lide dozili...

Jinak vegetariáni nebyli žádní blbci, třeba Pythagoras, Sokrates, Seneca, Ovidius, Platón, Newton, Pascal, Michelangelo, Goethe, Rousseau, Nietzche, Tolstoj apod... - kde by jsme bez nich byli že ?

Ach jo, tradicni nesmysl. Mnoho techto lidi sice skutecne jedlo hoodne zeleniny,a el co vim, u vsech se o jejich vegetarianstvi pouze spekuluje!

Velmi kratce - konzumovani cehokoliv je vec prastara, znama uz od prahor - ano, jiz stromatolity. Nechci to rozebirat, je o tom milion ucebnic, snad jedina zajimava poznamka. Mnoho lidi tvrdi, ze to jde bez esencialnich mastnych kyselin, obsazenych v zivocixnych tkanch a ze je plne nahradi bilkoviny rostlinne, opredevsim ze soji. je to pry videt na vsech bylozravcich. Napriklad na krave... Jenze! Vsichni prezvykavci maji predzaludky, ktere funguji jako inkubator symbiontu, kteri travi prave tu zeleninu a, pozor, samotne zvire travi smes z techhle malejch potvurek a zeleniny a, opet pozor, dominuji zde prave ti symbionti a z tech oni ziskavaji vse co potrebuji! Takze jsou to vlastne symbiontofagove, zadni bilozravci :) Takhle je to v mnoha pripadech. proste neznam zvire, ktere by bylo ciste bilozrave - vyssiho obratlovce. NEma koneckoncu i leguan zelenej nejaky symbionty?

Myslim, ze se nic nema prehanet... Zazil jsem nekolikadenni masozrani a nebylo mi z toho vabne :) Proste vse s mirou - nebo Mirou :-D

VH

Svatá pravda VH. A samozřejmě "masožravectví" které souvisí úzce s lovem, hrálo i veledůležitou roli ve vývoji člověka jak po stránce etnogenetické tak i po stránce vývoje tělesného a rozumového, například rozvoje řeči. Koneckonců u dnešních primátů vidíme nejrozvinutější sociální chování u šimpanzů a bonobů, sběračů a lovců,zatímco u goril nebo dokonce orangutanů, kteří aktivně neloví a jsou tzv.vegetariány je sociální život tak trochu nudnější.

Jen nerad vám rozšlapu bábovičky.8-) Podle pozorování ze ZOO (v přírodě je dlouhodobé pozorování prostě příliš obtížné), tak jak šimpanzi obou druhů, tak gorily a orangutani dokáží ulovit a následně zkonzumovat vniknuvší hlodavce, toulavé kočky nebo ptáky, asi jediný rozdíl je, že gorily oproti šimpanzům a orangutanům nedokázali upytlačit do výběhu vlétnuvší netopýry...:-D
Je samozřejmě možné, že jde o reakci na nedostatek podnětů v prostředí výběhu v ZOO, ale spíše bych se domníval, že se ani gorila nebude moc ošklíbat, když se jí podaří klepnout třeba damana nebo podobné menší zvíře. Podle pozorování zvládli šimpanzi v přírodě dokonce využití primitivního oštěpu, byť nelze vyloučit, že to odpozorovali od sympatricky se vyskytujících domorodých lidí.:-p

tak s těma gorilama naprosto nesouhlasím :!: Nikdy nebyly gorily spatřěny ani v zajetí ani ve volné přírodě jak jedí maso...Když se do ZOO v USA dostala v roce 1897 první živá gorila, ošetřovatelé jí předkládali různé druhy masa. Za nedlouho gorila zahynula hlady. Proč gorila zahynula si nikdo v té době nedokázal vysvětlit, nikdo netušil že gorily jsou vlastně vegetariáni a mírumilovní tvorové, a jejich vyobrazování jako například ve filmu King Kong je naprosto mílné, a jejich pověsti jen uškodilo :-/

Tak jak tak čtu, jsme pěkně zmlsaný labužnický národ masožroutů :-D, v dost lidích stále zůstávají tradice a zabijačka bude vždy velká sláva :beer::puff:. Pochybuju že by to vegetariánům přišlo na poli při sklizni mrkve nebo zelí stejný :-), ale možná se pletu, třeba ty akce opravdu pořádají :-D.

Jinak otázka pro vegetariány, potažmo vegany, když by se měl člověk živit "zeleným", k čemu by pak asi měl špičáky?

Stačí se podívat na opice, i takový šimpanzi loví...a jak brutálně...

Tímhle asi raději končím, tyhle dohady vždy končí špatně, jak jsme se nedávno přesvědčili, když dojdou argumenty, pak se nadává a to na poradnu nepatří.

Nech si papa,kto chce,čo chce,ja som odmalička vyrastal na zabijačkach,domacej klobase,slanine a žijem,zjem aj kalerab,mrkvu pohoda a j inu zeleninu,v praci mam kolegu 100% vegetariana,pytal som sa prečo prešiel na taku stravu,jednoducho chcel,ale žiadna zvada,nadavanie prehovaranie a je v pohode,ale to som aj ja,čiže je to všetko aj o fanatizme,lebo niektori vegani mi tak pripadaju,ako z neakej sekty:-)zelene ale radšej prenecham svojim legošom,lebo prave preto,že su vegani som si ich vybral-mäsožravci-viete aku hnusnu chut ma rukola alebo polniček???dakujem,radšej vepro,knedlo:-)

Tak polníček je celkem dobrej, rukola mírně nahořklá, ale kam se hrabe na čekanku:-) Jinak já jsem taky masožrout, na veganech mi vadí jen a pouze to jejich vnucování svojí pravdy okolí (jehovisti fakt hadr, jak bylo psáno), přitom jde často pouze o hysterii přecitlivělých...viz. stránky www.otevrioci.cz apod. stejně tak mi vadí, že někteří rodiče nedají na výběr svým dětem...jinak ať si vegani baští co uznají za vhodné, já si to milerád dám s nima, akorát další den si dám ten řízek, no...

A propos, známá veterinářka má na tuhle "chorobu" lék. návod zní:

Jedna klec, dva vegetariáni, jedna slepice. Nekrmit:-D

Vaše vetrinářka je vtipálek.

Nebudu tady filozofovat co je a není přirozená potrava pro člověka, všichni se cpeme chemií :D

Jisté je jedno, člověk nemá od přírody kanibalistické sklony, ale extrémní situace vyžaduje extrémní řešení, viz. obléhání Stalingradu v druhé světové válce. Takže ona klec + 2 lidi + 1 slepice je zbytečný pokus. I ta slepice je navíc a není potřeba ani vegetariánů či veganů. Stačí dodat 2 všežravce...
Ale

Sama jsem odmalička maso jíst nechtěla, nutili mě a jak jsem vyrostla, jedla jsem jen 1x týdně, pak měsíčně a nakonec přestala úplně. Každý je jiný, není univerzální ideální jídelníček pro všechny. Nikomu své stravovací návyky nenutím. Ani o tom nemluvím, když mi někde nabízejí maso, prostě odmítnu. Nevykřikuju do světa, že maso nejím, hodně lidí to nechápe a hned se do vás pustí. Maso jsem doma příteli připravila, teď už nemusím, přestal s masem taky.
Vždy zdůrazňuju, že je možný, že za rok bude vše jinak, člověk se mění.

Ale i když svoje názory nikomu nenutím a nejsem expert na výživu, nikdy mi asi nezmizí pobavený úsměv nad obavami z nedostatků "nepostradaletným vitamínů a živin" z masa z úst lidí, co mají nadváhu, kuřáků či každoenních návštěvníků výčepu. To nemá ani smysl komentovat :D

mila slecno/pani... Dovolim si s Vami rsoku nesouhlasit...

Nebudu tady filozofovat co je a není přirozená potrava pro člověka, všichni se cpeme chemií :D

staci si podivat napr na kmeny tzv. "puvodnich obyvatel" - napr na Nove Guinei je stale jeste spousta kmenu ktere bileho cloveka vzivote nevideli, zato jsou v kontaktu s jinymi, ktere tuto zkusenost maji... A svete div se - jedi vse co jim okoli nabidne - vcetne masa...
Z hlediska morfologicke stavby chrupu, zazivaciho ustroji a pod jsme take vsezravci... Bylo o tom napsano pomerne dost vedeckych publikaci...

Maso jsem doma příteli připravila, teď už nemusím, přestal s masem taky.

ovsem jeho pohnutky muzou byt ruzne... Zrejme to nebude dukaz o prirozenym sklonum k vegetarianstvi - spise se klonim k nazoru ze je jednodussi varit 1 typ jidla pro 2 lidi = prakticnost...

ikdy mi asi nezmizí pobavený úsměv nad obavami z nedostatků "nepostradaletným vitamínů a živin" z masa z úst lidí, co mají nadváhu, kuřáků či každoenních návštěvníků výčepu

1) striktni odmitani masa (zejmena u deti) nekritizuji pouze lidske trosky u vycepu... Neco se sportem do cineni mam a rekna vam ze je patrny rozdil u vykonu vegana a normalniho "masozravce"...
2) opravdu bylo jiz X krat potvrzeno ze bilkovina z masa je naprosto neco jineho nez rostliny produkt... Minimalne v objemu skonzumovane zeleninove biomasy v porovnani s obsahove stejnym objemem porce masa...

PS: vegetarianstvi sem si vyzkousel na vlastni kuzi (pomerne dlouhou dobu) - muj sportovni vykon klesl rapidne a pouze pozvolne (a velmi tezce) se zvysoval - nicmene sem nedosahl progresu, pouze puvodni formy...

zdar:-D a.d. babal hele tebe už brzo nebudu mít rád :-D:-D ale dokončím to:-D paní,slečno ukřivděná ...je to o něčem jiném;-)"nebudeš papat maso,jinak večír neuvidíš "čerta" ":-D:-D
dále drobné upozornění::-D skutková podstata podle par.175:-D

(1) Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí, aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitým trestem.
a odstavec 4 říká :-D nasledek :smrt tak tam je to dole za osmičku a nahoře za šestnáct let..."v plný palbě" :-D:-D

Ahoj, a proč mě nebudeš mít rád? Když tu teď pisnu, že jsem snědla kočkám hovězí, spravím si to u tebe? :D
A kde jsi přišel na to, že když se někdo rozhodne nejíst maso, musí to být ženská? A chlapi jsou ženami donuceni? Jsou i muži, kteří odmítají konzumovat masíčko a není jich zas tak málo.
To je jak s abstinencí nebo nekouřením či náboženstvím, člověk něčemu "věří" a dělá mu to dobře. Proč vše hned vědecky napadat :D

A když někomu nutíš to svoje cokoliv, tak ho akorát na.ereš a bude si klepat na čelo.
Měj se hezky

zdar:-D a.d Alia ;-)špatně jsi to četla,tuto bylo na Babala.Ty jíš hovězí konzervy pro kočky??tak to je dobrý ]:),jenom maličkost:v té konzervě pro kočky a třeba i psi je více hovězího jak třeba v paštice,pseudo buřtíkách a podobných nesmyslech "market" stylu.
Alia ,ale ty jsi psala,že nějdřív ty a pak 1,0,proto vznikla tuta debata :-D a sleduji,že úspěšná.Neboj už vím,kdo doma je Big Brother ;-),bud klidná,ale tvoje 1,0 to nejni,to vím nastoprocent.
Na Tvoji odpověd stran konzumace masa a.d.1,0 budu reagovat jednoduše:
1.bud je to nějaká "zahálka" a nedělá rukami a nebo vůbec.
2.nebo pochopil tajemství věci co utáhne parník proti proudu,a taky otáčí celou zeměkoulí a pak ho upřímně lituji,že se nechal tak blbě nachytat.:-D:-D

:D
Vaše žena Vám odpírá sex, pokud není po jejím? No, nemyslím, že by to byla dobrá taktika, zvláště, když jsme spolu taky už nějaký pátek :D
Jinak, jak jsem psala, maso jsem dříve jedla. Kdybych byla vychovávaná jako vegetarián od dětství, asi bych si k sobě hledala taky muže stejných stravovacích návyků. To ale nebyl můj případ. My jsme k nynějšímu způsobu stravování došli společně a snad by zakousnutí do masa nebyl důvod rozchodu, tedy z jeho strany :D Já s tím problém nemám. Taky jsem psala, že nevím, jestli to časem zase neodezní, chutě se prostě mění

Jinak nechci opravdu nikoho přesvědčovat co by měl jíst. Ale v každém případě víc obilovin, luštěnin a zeleniny asi nikomu neuškodí, ne?

:D
Vaše žena Vám odpírá sex, pokud není po jejím? No, nemyslím, že by to byla dobrá taktika, zvláště, když jsme spolu taky už nějaký pátek :D
Jinak, jak jsem psala, maso jsem dříve jedla. Kdybych byla vychovávaná jako vegetarián od dětství, asi bych si k sobě hledala taky muže stejných stravovacích návyků. To ale nebyl můj případ. My jsme k nynějšímu způsobu stravování došli společně a snad by zakousnutí do masa nebyl důvod rozchodu, tedy z jeho strany :D Já s tím problém nemám. Taky jsem psala, že nevím, jestli to časem zase neodezní, chutě se prostě mění

Jinak nechci opravdu nikoho přesvědčovat co by měl jíst. Ale v každém případě víc obilovin, luštěnin a zeleniny asi nikomu neuškodí, ne?

zdar:-D a.d arutha::)hele Jendo,nějaká Tvá vyjádření nechápu???:?:,ale
pokud bude oscar za nej..malinko se to mění:-D
1.nezlob se na mne,ale Kraken těžce vede :))
2.jsou madmikovo "poloslepé ryby"
3.tak tuto je tvoje"Jedna klec, dva vegetariáni, jedna slepice. Nekrmit",škoda,že jsi nenapsal koho??já už si odpověděl sám :-Dnikoho,oni by se nějak porovnali sami:-D
4.Ondra(krokouš)z jeho " tuto je z gruntu rada":-D:-D

ahoj, jsem vegetarián... nikomu názory nenutím, ale taky mi často pijou krev kecy proč maso nejíš, vždyť je to blbost a podobně :) myslím že je to vzájemný... je to každýho věc a nikdo by neměl nikoho do něčeho nutit. Podle mě je teda zbytečný do sebe cpát maso když se to dá dobře nahradit... ale proti gustu... navíc od doby co maso nejím si připadám mnohem zdravější a živější než předtím, být veganem bych asi neutáhl... protože vejce a mléčné výrobky miluju :)) navíc po absolvování střední školy bych si asi musel nafackovat strčit maso do úst :)po tom co jsem viděl na jatkách a podobně... ble :-! Tak, jen do mě:-D

...když se to dá dobře nahradit...Čím?Sojou?Moje kamarádka je taky taková a jednou jsme u nich pekly buřty a ona si opejkala párky.Vzniklo z toho něco teplýho a sama řikala,,Dej si na to hodně hořtice''.Stejně to nepomohlo.Zas mi u ní chutnala grilovaná paprika plněná nivou a česnekem(osobně bych přidal slaninku).No nic.Ty do nás chlebem,my do tebe masem.Du na držkovou s chlebem a pivo.Přeju všem dobrou chuť.

že se vám tady do toho pletu...
Ale s tímto naprosto souhlasím - soja nemůže být NIKDY dobrá s výjimkou sojových omáček a tyčinek. Mám na mysli sojové "maso"::)brrr... neznám horší pocit, než kousnutí do čehosi připomínající školní houbu, ze které vyteče omáčka nacuclá sojovou pachutí.. to fakt ne:-D

Pořád se odhodlávám dojít si s kamarádkou do její oblíbené veg. restaurace. se sójovým plátkem jsem měla čest pouze kdysi ve škole (kde kupodivu jinak vařili výborně) a údajná sója měla chuť mokré žínky a konzistenci houby na tabuli. Jinak proti vege jídlům nic nemám ale když si mám vybrat mezi čočkou a velkym biftekem, tak je volba jasná.