Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terárium z prken

Ahoj, chtěl bych se vás zeptat, jestli by bylo možné vyrobit terárium (chameleon jemenský) z dřevěných prken. Udělal bych to takhle, nejdřív bych složil konstrukci z malých trámků a poté nabil prkna. Samozdřejmě bych všechno nalakoval, dvířka ze skla,větrání atd... Co si o tom myslíte? Mohl bych to takhle udělat?

Já teda nevím, ale super suchý dřevo ani neseženeš. Dřevo má tu vlastnost, že pořád pracuje. Škvíry by si musel vyspárovat nějakým tmelem, který za nějaký čas stejně popraská, protože dřevo bude neustále sesychat nebo do sebe vtahovat vlhkost. Myslím, že ani lak v tomhle případě nepomůže a musel by si prkna nebo fošny něčím dokonale namořit. Jen tak pro zajímavost, mám půdní byt v 100 let starém baráku s původními trámy, které byly napuštěné hovězí krví. Já jsem vše přebrousil, přelakoval několika vrstvami a měl by si slyšet ty rány, jak dřevo neustále praská a pracuje. A to se jedná o byt, takže si nedovedu představit, co budou dělat klasické prkna při vysoké teplotě a případné vysoké vlhkosti v terárku. Já osobně bych zvolil radši OSB desky, které nejsou tak drahé a prkna bych použil na něco jiného;-). Ale třeba je tu nějaký zkušený truhlář, který mě vyvede z omylu.

Já teda nevím, ale super suchý dřevo ani neseženeš.

Psal, že jich má doma dost. A pokud je pěkně skladovaný někde na půdě, tak bude i pěkně suchý. ;-)
A jinak máš pravdu, že dřevo pracuje. Ale v tom bych problém neviděl.
A to že vám praskaj trámy ? To vám asi ještě sedaj základy :-D:-D:-D

sic nevim jakou ma mit chameleon vlhkost a myslim ze teplota tam je jenom lokalne bodovkou ne? Pokad by to nebylo extremne obrovske terarko tak to zase tolik pracovat nebude jenom nepoznatelne a zase hodne zalezi jake to je drevo? a v jakem je stavu a vlhkosti po vysuseni ? nejlepsi by bylo ty desky opracovat a udelat z nich sparovku to k sobe pridelat na koliky nebo lepidlo a vruty a nemusela by tam byt ani konstrukce a melo by to vydrzet roky a roky pokad je to dobre drevo v dobrem stavu :-D ,tak by to bylo nejlepsi ale takhle jak rikas ty by to slo take nemel by v tom byt problem,, jen si s tim pohrat :-)

čau díky moc za komentáře, tak já se truhlářem zajímám už od mala,ale profesiálně se to učím 3 rok,takže už něco málo vím;-).Prkna mám na půdě už docela dlouho, takže sou vysušený dobře, i když máte pravdu dřevo pořád pracuje.Rozměry budou 135x76x66 a ze vnitř to bude udělaný pletivem na králíky, takže snad to vydrží dlouho. Ještě jednou díky.

zdar,kuchařko:-)kde bereš ty nápady??tuto je fakt dobrý:-Dvíš co bych udělal já oni tě od toho odrazují,ale dřevo je tak nějak pohodě.Takže rám je jasný a pak ty prkýnka okolo??vzal bych si kamaráda truhláře který určitě zná a ty palubky bych ani nepřibíjel,bohatě stačí ta páska z oceli co je na palety:-Da celé bych to opásal jak sud-tuto bude fakt nádhera.Ad.dřeva co leží na půdě pokud to bude kraják(je to ten strom na kraji lesa)nebo štředák(je to dřevo co je uprostřed kmene)budeš mít "Mike vrtulníka"jak vyšitého i po 20letech.Jinak na 2metry v profilu 140*50 se otočí o 90stupnů.A úplně nejlepší je fošímku osámovat a pak jí protáhnout na protahovče a dát sušit:x:jé to bude super podnikatelský záměr na výrobu luků pro indiány;-)takže tak

Já jen,že ty oka na pletivu jsou tak velký,že ti nima veškerý krmení uteče

Třeba bude krmit z pinzety (sarančata, švábi lezoucí po hladkých plochách) nebo budou hmyzáci (cvrčci, švábi nelezoucí po hladkých plochách) podáváni ve vyšší plastové krabici. V tom bych takový problém neviděl.:-)

za sebe říkám: velmi zhovadilej způsob... :-) a chtěl bych vidět jak obyčejný králičí pletivo drží vrstvu lepidla a hadrů... ono se prohýbá i pod novinama :-), leda tak bodovaný pletivo, a rovnou místo lepidla použij epoxid, aspoň to nebude mít metrák. Místo prken desku jinak se to bude kroutit. Sakra nevyjde tě levnějc koupit skla a tubu silikonu? a máš terko na 100 let :-D, bejt to menší tak ti ty skla nařežu zadara, ale bohužel tu takhle velký už nemam

jedno drevene, jakoby hezke, jsem ze zkušebních důvodu dělal. A naprd. I když je do suchého prostředí tak se občas někde zkroutí a na nečekaných, nelogických místech. dřevo má nátěr 3*balakryl na hračky.a tak běham s vrutama a šroubuju a šroubuju :-).

No já bych se krz tohle nerad hádal, ale např. u produktivních samic je 5 let běžně konec života, ale samci se můžou dožít klidně 9-10 let.
Mám to samozřejmě pouze z literatury, ale ty čísla se dost opakují v různých publikacích/webech tak často, že nemám důvod tomu nevěřit.

edit://uroboros: tak napsat příspěvek s někým ve stejnou minutu se mi ještě nepovedlo :-)

zdar-M.M.tuto máš ještě dobrý já to mám pravidelně o 1min.později.celkem přešně mi to dělá Jabula a Uroboros:-D, k problému nevím jak je to dnes,ale mojí calypráti od Gilara(1990)tak ty se dožily 6 a 9let a počet vajec byl o hoodně:-Dvětší jak dnes.Tomu chovu jak psal Honza,je to natvrdo,ale správně.Ještě k těm chamíkům,ale malým Min.rok si přijela paní pro Rh.a říkala pane nedávejte mi "chcíplí"ze země,stačilo jen málo vzít je do ruky a trochu je zahřát,jak šlapali kluci:-p a to byl říjen 6stupnů- a jako vždy venku v "houseníku"tuto byla perlička na závěr:-D