Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tera-seznamka :)

když tady vidím jak si kluci a holky stěžujou, nechcete založit vlákno seznamky přátel či dokonce partnerů?
Změna předmětu, původně: seznamka :) (MadMike) (MadMike)

Děsný vlákno :-D (MadMike) (MadMike)

Tak, že bych se taky přidal :-)
Popis: Nesnášející většinu lidí, hlavně hloupých a namyšlených. Chovající toho tolik, že to nejde ani vypsat, od velkých hospodářských zvířat, přes malé zájmové až po včely, z teraristiky od octomilek a švábů po velké hady, varany, leguány... :-) Nepijící, nekouřící, věčně studující, nespokojený a nestíhající. Ročník 89.
Na fotu já rozmazlující Jiříka :-)

Já už mám seznámeno, takže se ukazovat nebudu, ale pro povzbuzení všech přispívajících a doufajících, že tu objeví spřízněnou duši, který nebudou vadit cvrčci v posteli, potvrzuju, že seznámení přes TP opravdu funguje!:) (žejo, muži;))

P.S. Uro, ten Jiřík je tvůj???:)

Dobrý večer
Hledám chovatele, kteří by mi mohli předat zkušenosti, poznatky z chovu a pokec
Něco o mě:
Jsem student gymnázia, teraristice a chovatelství se věnuji cca 4 roky mezi me další kónický patři wildlife fotografie, silové sporty, hudba (metal) ]:)
Posloucham: Iron Maiden, Amon amarth, Manowar, Hammerfall, Sabaton, Burzum, ex deo a další
Dále se zajimam o severskou mytologii, starověký Řím a WW2

Bližší info v SZ
Doufám že se někdo najde :-)

Tak i na mě došlo.. Je mi 23, jsem z Plzně, ale pokud se stane zázrak a najdu ubytování tak budu studovat v Praze. Momentálně jsem bez zvířat, ale propadla jsem jedákům a chtěla bych se jim v budoucnu opět věnovat a to jak prakticky tak teoreticky v rámci studia. A vzhledem k tomu, že komukoliv napíšu, že chci chovat jedovaté hady tak mne má za blázna, tak třeba tady najdu někoho stejně "bláznivýho". Vzhledem k nedostatku fotek, snad postačí tyto dvě, přebytky fotek mám pouze s žouželkami:-D
A doufám že bude Danio spokojený, když mě do toho uvrtal:))

:D Jsem rad ze se ridis mým návodem, stůl v kuchyni okupuje terarko(a) jiz par let a spokojenost :D A nevzpominam si, ze by ten stul pro me kdy predtim neco udelal. :D Co se tyce vztahu, me to prijde jako vyhoda, mit spolecny zajem.. :-) Ja se dohodnout umim a nejsem sobec (nekdy) :-D Ale mamby z loznice pryc nedam, krasne se s nima vstava. :-)

Ale může pak docházet k častým soubojím o teritorium...protože dvěma teraristům mnohem rychleji dochází místo :-D Pak člověk zjišťuje, kolik je místa na stole, na okně, na zemi...:-D

To je normálka, no :-D Zase pokud je terarista z páru jen 1, tak tomu druhému neteraristovi jeho koníček dříve nebo později začne nějakým způsobem lézt na nervy. Páč teraristikou nebo aspoň chovatelstvím "nepostižený" člověk pro to dlouhodobě málokdy mívá pochopení.

Tak já zase shledávám výhodu, že když je terarista jenom jeden, tak je to pro něho taková oáza klidu. Dělat si něco sám a po svém a odpočinout si u toho. A pokud se někdo do něčeho zblázní, tak je to jedině dobře. Tohle by se mělo podporovat. Oboustranně. Ideální stav je mít haďárnu a na její posvátné půdě dle libosti řádit. Pokud je to tolerováno a sem tam se mi i dostane pomoci, ideální stav. Moudrý člověk hlavně své druhé polovičce do koníčků a vášní nekecá. To je zákon.

No jo no... něco na tom bylo. Navíc jsem zjistila, že něco strašně moc potřebuju a nemám to kam dát a bylo to, člověk by nevěřil, co všechno se vejde do bytu, když se odstaní přebytečnej nábytek :-D... Chutná mi stejně dobře i u kuchyňský linky na stojáka.

Nicméně problém má dvě strany - buď je člověk stejnýho zaměření a pak je problém najít místo... Nebo není a pak se mu nebude chtít vstávat s mambama :-D

:D
No u me se ji v posteli a opet u toho jsou mamby, neudelas nic. Jeste k tomu amazonan a vlk., takze ma strana mince je jasna. :-D
Ale priznam ze misto jeste nake nam. :-D Chapu, na stojaka to jde taky.. :-) Ale je to jak pise Auri a samo I Reza. Musi se holt bojovat, ale lze najit to gro..

Doma radši vlka jak ženskou..no i když :-D
Ale zjišťuju, že je těžký najít někoho "tolerantního" k tomu koníčku a to vstávám bez mamb :-P

U nás dvou teraristů neni problém "jestli", jako u páru s jednim teraristou, ale spíš CO :-D...."nemáš už těch arietán dost?" "Fakt je nutný sbírat všechny druhy aspidelapsů, jako pokémony?" "Tchoříka skvrnitýho jedině přes mojí mrtvolu, stačej bohatě mangusty a potkani" "Víš co? Ne*er se mi do arietán, tomu nerozumíš...a vubec, běž si támhle motat ty svoje chameleony" :-D apod... :-D
Další věc, se kterou urputně bojuji je, že mi viper neustále zkrmuje moje "mazlíčky"...a je mu vcelku jedno, jestli je to papírová myš, korálovka nebo gekončík...:-D Byl docela boj vysvětlit mu, že tenhle potkan se fakt v žádnym případě zkrmovat nebude, protože to by bylo hodně zlý, kdyby tak učunil atd. :-D

...."nemáš už těch arietán dost?"

NE!!!

Fakt je nutný sbírat všechny druhy aspidelapsů, jako pokémony?"

JO!!!
Rézo, jak se můžeš ptát na tak evidentní věci??? :-D

"Tchoříka skvrnitýho jedině přes mojí mrtvolu, stačej bohatě mangusty a potkani"

Samozřejmě, kožichy do terárka jedině na zkrm.

"Víš co? Ne*er se mi do arietán, tomu nerozumíš...a vubec, běž si támhle motat ty svoje chameleony"

No, jasně, dřív nebo pozdějš dotoho kecaj... :-D

věc, se kterou urputně bojuji je, že mi viper neustále zkrmuje moje "mazlíčky"...a je mu vcelku jedno, jestli je to papírová myš, korálovka nebo gekončík..

Njn, ale když máš za mazlíčky krmný zvířata... :-D

Byl docela boj vysvětlit mu, že tenhle potkan se fakt v žádnym případě zkrmovat nebude

Nevěřím, že pochopil, počkej až budeš pár dní z domu :-D

No musím se přiznat, že ze začátku jsem se opravdu docela bála, že mi toho potkana zkrmí. Kupodivu se "skámošili", což u vipera vidim, jako pokrok roku :-D Ale že mojí korálovku hodil kingovi, gekončíka arietáně a jinýho gekona bičovce, to je na mě trošku moc :-D ...zvlášť teda ze začátku, teď už jsem dost proti jemu "domácímu darwinismu" obrněná. (né, abych to uvedla na pravou míru, tak mi vždycky zkrmil pouze "kriplíky" s nějakou vrozenou vadou atd., na který jsem, jakožto "mazlíčkář v léčení" velmi trpěla):-D

No, momentálně je dost náročný vysvětlit i lidem, který mě maj fakt rádi a znaj mě dlouho, že je opravdu nutný mít v koupelně terárko a nonstop otevřený okno a sprcha v 15°C je to pravý, co každej potřebuje :-D Takže zjišťuju, že je život prostě složitej :-D