Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terarijní pozadí z polystyrénu

Zdravím...
nevíte někdo, jestli se mohou lišit různé druhy polystyrénů svojí nezávadností? Nebo mohu použít pro výrobu imitace skal v terárku polystyrén jakýkoliv? Plánuji výrobu z černého polysťáku používaného na zateplování panelových domů. Děkuji za vaše rady a názory.

Díky krokodýle..jak silný polystyrén použít do terárka 100d40š30v? Záleží na tom, jak to budu chtít asi členité že? Já jen že nějakým širším mi tam ubyde dost prostoru. Ten polysťák se nanáší lepidlem jen ze strany pohledové? Pamatuji si, že tady byl odkaz na jednu stránku, kde dělal týpek terko myslím pro pogony, ale já to nemůžu nikde najít.

Používal jsem 5 - 10 cm silný, sice to zúží prostor, ale jde to udělat velmi členité a naopak se oproti nevyužité skleněné stěně využitelný prostor výrazně zvětší. Záleží taky pro jaký druh to děláš (podle toho volíš velikost ahlavně hloubku (šířku) teras apod. Lepidlo se nanáší samozřejmě jen na pohledovou část (druhá strana a boky polystyrenového bloku jsou natěsno vlepeny do terárka. Jsou dvě možnosti - buď se stěna dělá venku a až hotová vkládá do terária (vyžaduje to ovšem dostatečně veliká dvířka nebo dolepit strop až potom) nebo se dělá přímo v teráriu (což je praktičtější). A pozor, pokud to má být pevnější a odolnější vodě i drápům, tak je vhhodné použít při opískování polystyrenu epoxidové lepidlo.

Můj osvědčený postup:

1. vyřezání profilu stěny pomocí horkého nože
2. opískování polystyrenu pomocí lepidla a jemnějšího písku
3. potření lepidlem na obkladačky (několika mm vrstva)
... bod 2. a 3. lze několikrát zopakovat u větších zvířat se silnými drápy pro zpevnění stěny, ale jednodušší je pro větší druhy použít jiný typ stěny.
4. natření barvami - používal jsem Balakryl matný (lépe se mi osvědčily spíše tmavé tóny).

Stěny budu dělat pro E. macularius, mám polystyrén taky pětku, myslíš, že to bude OK? Oni eublíci mají rádi terásky a tohle se mi zdá dost úzké že? Nemám s tím zkušenosti, vždy když už jsem dělal pozadí, tak lepidlem na dlažbu přímo na sklo a na to šutry. Terka jsou ale pekelně těžká, proto jsme se rozhodl přistoupit k této metodě. Takže úplný základ tvoříš lepidlem a pískem? Jaké lepidlo používáš? Balakryl není pro chovance nijak škodlivý? Nějaký fotečky bys prosím neměl?

Já polystyren tvaruji tak,že ho vlepím do terária a pak horkovzdušnou pistolí vytvaruji prohlubně,terasy atd.Akorát musíš dát bacha,aby jsi nefoukal dlouho na jedno místo,ale to uvidíš,jak se Ti propadá polystyren.Tu terasu jsem udělal tak,že jsem na desku přilepil ještě hrubý tvar terasy a pak teprve jsem ji tvaroval horkovzdušnou pistolí.Potřel lepidlem a popískoval.

http://img149.imageshack.us/img149/5113/agamaagama 003.jpgl]

Dobrý den. Koukal jsem na Vaše pozadí a je doopravdy dobré. Taky koukám, že jste ho dělal na sklo, taky jsem původně chtěl, ale nyní zkouším terárium z desek OSB. Mohl byste poradit čím jste lepil polystyren na sklo a k sobě a co jste pak dal na polystyren aby držel písek. Kdyžtak bych byl rád, kdybyste odpověď nebo jiné postřehy dal na mé vlákno: Výroba pozadí, stavba terárka, které jsem nedávno založil. Děkuji.

Ahoj.
Tak,na sklo silikonem nalepím nejdřív perlinku,je to ta síť ze skel. vláken(to aby pozadí bylo zpevněné) a pak tam vlepím police z polystyrenu.Nechám to alespoň 2dny zaschnout v teple a pak to horkovzdušnou pistolí vytvaruji.!!!!!Bacha,aby jsi nefoukal delší dobu na sklo,prasklo by!Kraje vždy tím horkým vzduchem jenom líznu.Raději 10x,než 1x a zničit terko.No a pak už hned po vytvarování můžeš na tohle pozadí nanést lepidlo na obkladačky(můžeš do něj vmíchat barvivo do betonu,pokud chceš konkretní barvu,dělal jsem tak červené pozadí pro Australské agamy) a ještě čerstvé ho popískovat.Písek hážu jen rukou,ale musíš ho tím hodem jakoby rozptýlit na větší plochu.Jako když zedník špricuje zeď.
Ve finále se nechá lepidlo zaschnout,po zaschnutí pozadí ometu košťátkem a hotovo.

Ahoj,
Vaše stěny jsou velmi zajímavé a pěkné :). Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli by jste mi poradili, jak nejsnadněji a nejlevněji vytvořit stěnu do térária velkého 60x45x45 (vxšxd). Nemám zatím žádné zkušenosti s terarijními stěny.Nemusí to být ani nijak vymakané, mám to pro R.ciliatus. Jde mi jen o to, aby se cítili lépe a hlavně mám hned vedle terária s hady, což jim taky nemusí být moc příjemné, když je vidí blízko vedle sebe.
Děkuju moc za rady.