Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Multicolor Iguana iguana

Zdravim Vas,
Reaguji na prispevek jineho vlakna a rad bych vedel, co si myslite o ruznych barevnych mutacich leguanu zelenych. Cena bude asi dosti silena, chov asi nebude moc odlisny od "klasiky". Hlavne me zajima, jestli jim tato barva vydrzi az do dospelosti.
Prikladam obrazek.

[http://img682.imageshack.us/img682/6317/30216multi coloriguanasm.jpg]

loading...

NO myslim si o nich ze su nadherne a dost raritne . . comu zodpoveda aj cena. Co sa tyka toho ci im farby zostanu je na povazenie . . ale ta albino forma urcite nebude za tri roky zelena kedze jej chyba pigment :) U tych ostatnych neviem . . vraj sa legosom meni sfarbenie pocas zivota .. napr aj v dobe parenia a po znaske u samic atd . . . mozno chovatelia legosov maju uz zistene viac.

Zeby sme tady meli specialni "Iguana iguana reptiglo" a varovani "bacha na slunce"?

Myslím, že reptiglem bys neoddělal ani poloslepý ryby z nějakýho jeskynního jezera :-D

Ne vážně - to že legoši albíni jsou extra citlivý na UV se hodně říká a hodně se to píše. A já si myslím, že je přehnaný - floridský slunce je tropický slunce a leguáni se tam chovají samozřejmě ve venkovních ubikacích. Když se mrknete na fotky Tom Crutchfielda, tak ti albíni rozhodně nemají žádný extra stinný místo.
A s tím v jaké tmě s jakými zdroji se u nás lega běžně chovají by neměl být rozhodně problém.
Možná budou, hlavně skrz oči citlivější, takže bych neozařoval stylem "naráz moc" ale pěkně po celý den klasický sluníčkovský hodnoty UVB :))
Na druhou stranu s veterinářem jsem o tom nikdy nemluvil a po informacích na toto téma ani nijak zvlášť nepídil, napravím až bude čas.

Na těchto barevných formách se mi líbí pouze jedna věc, ale líbí se mi MOC. Díky jejich ceně si je totiž nekoupí každý hovado ;-), tímpádem míň mrtvejch legošů.

Hodně hezky řečeno a absolutně souhlasím. Ale musím vám povědět, že tedy dle mě není nad pěknýho zelenýho a hlavně zdravýho leguána. Ty barevný mutace mi připadají jak ze zverimexu ve Futuramě. Vždycky jsem si myslel, že zrovna třeba leguánů se ty barevný mutace nedotknou, teď jak na to koukám, tak se bojím, kdy budou i žlutí Physignáti. Jinak ten "banana iguana" vypadá velice zajímavě, prvně jsem myslel, že se jedná o šikovnýho "photoshopaře" a po čumendě tady těch přiložených odkazů jsem se nestačil divit. Inu, když vidím ten zájem, tak bych řekl, že do deseti let to bude snadno dostupná záležitost.

dle mě není nad pěknýho zelenýho a hlavně zdravýho leguána

Zvlášť, když "normální" leguán má během roku spoustu různejch barev. Hlavně teda samci. Navíc leguáni zelení jsou tak rozšíření, že třeba Peruánští vypadají uplně jinak než středoameričtí a i jinak než pralesní...někdy to vypadá jako by to byly dva různý druhy.
Ale jednu věc řeknu na rovinu, klidně bych do nich šel, ze zvědavosti - zdarma :-D Za ty prachy bych si pořídil uplně jiný leguáni :-)
A až nám zakážou chovat "přírodu", tak tohle bude možná jediná možnost jak něco chovat.

Pokud je mi známo, tak albina mají v chovu už od roku 2007(netuším v jakém počtu, tehdy měli prvního) Albinosnakes. Jinak dovětek k těm B.f. Situace mi připadá naprosto stejná jako u čistých forem hroznýšů. Každý by je na oko chtěl(teď nemyslím nikoho konkrétního z pisatelů, co je zmínili v tomto vlákně), jsou schopni prodejce strhnout zájmem o fotky, ale tím to taky končí. Jelikož i když je mohou získat dokonce z tuzemských odchovů, tak je takřka nikdo nekoupí.

Hm, to jsem slyšel už tolikrát:-) Zajímavé je, že když se chce, tak to jde a tak většina z nás, co zvíře skutečně chce, to zařídit dokázala. Možná to není snadné, ale zkrátka nejsem výjimkou tak jako řada lidí odsud, co si na splnění teraristických snů musela vzít úvěr. Jinak to bohužel nejde. A ta cena mi nepřipadá vůbec šílená.

Sledujem vás tu potichu legošov nechovám, ale aj tak ma to tu zaujíma. Ta cena mi tiež nepríjde až tak strelená, dám príklad pred piatimi rokmi dal Brian Sharp za import T+albino Epicrates c maurus 25 000 dolarov, a to bol dolár raz tak drahší ako teraz ;-) alebo Epicrates.c.c calico predáva za 15 000 doláčov :i: a ešte som sa pozrel na toho Gilara tak tu je ešte krpec iguana_albino.htm

To máte pravdu. Mě zajímají mutace obecně a pořád mi za celé ty roky, co sleduji situaci a porovnávám, vychází stejný poznatek. Ač jsme přesvědčováni, že máme chovat přírodní zvířata, ti samí lidé jen málokdy dají větší obnos peněz za "přirozeně" zbarvené nebo v chovech vzácné a neobvyklé zvíře oproti koníčkáři věnující se mutacím. Neobstojí řeči, že to dělají chovatelé mutačních zvířat pro peníze, jelikož na rozdíl od chovatelských velmocí jakou je třeba USA lze u nás spočítat na prstech jedné ruky opravdu výrazné osobnosti rovnající se jménům jako je Brian Sharp, Rich Ihle, Bob Clark a další, u nichž by bylo možno počítat s chovem jako živností či profesí, která si dává za cíl nejen produkovat albino tmavky, ale kupovat nové a nové mutace, upevňovat je v chovu, tvořit nové linie, zjišťovat genetiku. Tohle vše je přitom práce na řadu let s nejistým výsledkem. Když srovnám cenu kupříkladu prvních sunglow Sharpů u nás a diskutovaných leguánů, tak je cena sranda. A přesto na ně lidé peníze sehnali.

Jestli myslíš tenhle, tak je to normálka, red jsou označovány zvířata zbarvena celá do oranžova. Cena je o něco vyšší než normální zelenáči. Ale ta zvířata, pokud jde opravdu o oranžové prcky, si zbarvení po celém těle na rozdíl od klasiků udržují pořád. Ovšem u dospělců se taky takhle často více méně intenzivně do oranžova zabarvují někteří samci. Redi jsou oranžoví nebohněděrezaví už od prcků.

To je jednoduché, protože Vám pak přijdou normální zelenáči... pokud vůbec něco přijde, spíš je to jedna z mnoha mě nepochopitelných provokací, podobně je zde v posledních měsících prodáváno spousta rarit, ale nikdo je nikdy nedostal, protože se prostě jen někdo dělá zajímavým.

On tam vlastně nabízí jen tyrkys diamond a red diamond, přičemž první je klasika a druhý je oranžový - red, kteří se tu prodávají. Ovšem na ilustrační fotce jsou zcela jiní leguáni, vzhledem k síťovým voliérám v pozadí pochází fotka zřejmě z nějaké americké farmy (předpokládám, že skutečný majitel fotky o tom neví).

Jsou nádherní, ale nekoupil bych ani kdyby byli levní. Třeba ti albíní jsou úžasní, ale myslím, že chovat to nebude jen tak. Nevím, zda se to dá takhle přirovnat, ale třeba albíní koček bývají hluší a slepí, jsou velmi náchylní na všechny možné nemoce a je s nimi spousta problémů.

Dobrý den chtěla bych se zeptat, jak vypadá Smaragdová mutace - zářivě smaragdově zelený leguán s blankytně modrýma šupinkama na hrdýlku. Fotky na vašem inzerátu bohužel nejdou zvětšit. A kdy zhruba budete mít, na prodej, další mláďata Zlatý Albino a Modrý Hypo a kolik zhruba stojí.
odpověď - Ty barevné jsou vyprodané.
moje reakce - No toho jsem si všimla, mě zajímaj ty smaragdově zelený ....
odpověď - Ok.Ty mám.

jsem taky chovatelka (gekončíků nočních) a nikdy by mě nenapadlo, mít takový přístup. Naopak s těma lidma si píši i po prodeji, když napíšou nebo zavolej a potřebujou něco vědět.