Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguan červeny

čaute .. mam leguanka už asi 1 mesiac doma .. som začiatočnik a chcel by som sa spytať či by ste mi nevedeli pomocť ako by som mal zariadiť terarium pre leguana červeneho .. čo mi treba čo mam dať ako substrat ake kvety čo obložiť a podobne ... ak treba niečo doma vytvoriť tak prosim poradte ako sa to robi .. vopred dakujem .. ( nechcem mu ubližiť preto sa pytam )

Vieš ja na rozdiel od vas všetkych som začiatočnik v tejto teraristike .. tamto som sa pytal len tak obrazne kolko by povedal cenu .. nemusiš ma hned buzerovať .. ja niesom taky mudry ako vy .. no vieš až teraz mi došlo že ten leguan to potrebuje ... mam tam konar substrat UV svetlo a neviem čo dalej .. už som si objednal umele kvety ...

Zato že vieš viac ako ja ma tu nemusiš uražaať .. a za všetko zbuzerovať .. chcel som len pomoc .. ale ako vidim .. ty nato si odbornik ale nevieš pomocť .. to nič .. a vieš ja som si to aj študoval .. lenže v jednej kniihe piše tak v druhej tak na internete piše jeden tak druhy tak .. a neviem čo je dobre ...

Ano, v podstate mas pravdu.Nemam rad ludi, ktory kupia zviera bez toho aby o nom vedeli aspon zaklady....
Na nete je dost info ktore sa lisia, ale napr aku potrebuje stravu, osvetlenie, velkost terarka je to vzdy dookola to iste.Aj ked sa najdu rozdiely(ci uz mas terarko o 10cm vecsie alebo mensie je dost jedno).

Ale vidim ze o legoch vies velke ked sa pytas co sa pytas...Su ludia ktory studuju mesiac vsetko co sa o zvieratach da, pytaju sa na fore atd.A su ludia(ty)ktory kupia zviera, mesiac ho doma drzia v "perfektnych podmienkach", potm sa zacnu zaujimat co zviera potrebuje a potm sa zacnu objavovat dalsie temy typu:lego nezerie, je agresivny, je cudny....

Mas pravdu, vela ti neporadim lebo na to nemam absolutne nervy a ako vidim podla prispevkov, niesom jediny.Dalo mi to robotu fakt asi 2minuty kym som ti nasiel vsetky tie odkazy, a to su len tu z fora....Mas tam vsetko co potrebujes vediet.Terarko, pozadie, krmivo, ochocovanie a neviem co este.Ak by ta to fkt zaujimalo, tak by si to mal uz davno precitane.
Poslal som ti link na forum o leguanoch?Tipujem ze si ho este ani nevidel.....
A keby som(Si) zadal do googlu iguana iguana(latinsky nazov leguana) vyskocilo by ti tolko stranok, ze by si mesiac ani nespal, len cital!!!
Celkom by ma zaujimalo ake knihy si uz o leguanoch precital???

Nikomu sa nechce odpovedat kazdu chvilu na tie iste otazky, zvlast ked tu uz nejkay ten piatok sa takmer kazdy den rozobera nieco o legoch.Staci pohnut rozumom a HLADAT!Co nenajdes, to sa opytaj, a ked to bude nieco normalne, mozes ocakavat aj normalnu odpoved a dokonca aj odomna!!!

Do tej doby, ADIOS AMIGOS:!:

Pozri .. oco ma 50 rokov už 20 rokov neni veterinar .. učil sa zanho už velmi davno .. a vtedy taketo zviera u nas na Slovensku neexistovalo a pochybujem že aj inde v Europe lebo sa tu nemalo ako dostať .. čiže nebolo potrebne sa učiť o nom detaily .. samozrejme že sa učil o plazoch čo maju ale podrobne čo ma mať v terariu a čo treba robiť ked toto čo ked tamto .. pytal som sa aj jeho nevedel mi pomocť tak hladam pomoc tu .. diky

To "sp0nk4" :Co kdyby jsi se chytl za rypák a přestal tady vyskakovat!!!]:(
Dani007 ti řekne, jaký se volí postup něž si něco domů doneseš, najde za tebe odkazy na informace a ty začneš vyskakovat. Seš línej jako ....si něco vyhledat, tak bys měl sklapnout paty a být slušný. Každý průměrně inteligentní člověk si nejprve něco nastuduje, poptá se chovatelů předem a pak si případně pořídí domů živého tvora. Když už jsi to podělal, tak nevyskakuj!

Omlouvám se adminům, pokud je tento odkaz ostřejší.

sp0nk4 [91.127.232.xxx], 11.05.2010 09:04
No po 1. kup si nove terarium a nie akvarium pre neho je to mali priestor akvarium aj ked sa zda že je tam velmi mali .. on potrebuje mat trošku vybehu a trošku slobody .. proste mu potrebuješ spraviť podmienky v akych žije v jeho domovine mam červeneho a myslim že sa moc od zeleneho neliši iba sfarbenim a miestom domoviny .. ---Toto si sam radil...
Zaujimave,že v jednej teme radi,v druhej pyta rady a nakoniec založi tretiu temu. :-/
Ja už kolko krat nechapem čoho sme my ludia schopni...To je problem si niečo skopirovat do Wordu a urobit si svoju priručku??Ale to by potom asi neostal čas na hry.
http://www.reptile.cz/index.php/prirucky-k-chovu/j esteri/leguan-zeleny
tu maš všetko a ak sa ti nechce čitat tak tuto to maš jednoduchšie:
www.johny31.estranky.sk/clanky/nezaradene/chov-a-s tarostlivost-o-iguana-iguana_

Každy sa pomyli a urobi chybu.. Musiš byt pozornejši,nečuduj sa ked v 3 temach sa pytaš skoro to iste .To s tou veterinou som myslel všeobecne-vyplach oka zvladne hocikto,samozrejme špecialne choroby sa liečia len u špecialistov.Tu ti každy poradi všeobecne-na dialku,tak to musiš aj brat.Ako som napisal,je to Iguana iguana , len červena forma vyšlachtena umelo.Ak ma niekto ine vedomosti,nech ma doplni.Podmienky chovu su rovnake,možno kvôli farbe treba viac svetla a možno vitaminovych doplnkov podporujucich udržanie farby-ale toto ber s rezervou,je to len môj nazor.;-)

diky .. aj za tie priručky .. už som to prečital .. neviem rozmyšlam žeby som tu dal foto terarka a pisali by ste čo tam ešte treba je tam toho strašne malo .. urobil som to unahlene .. toto zviera som chcel 2 roky všetko som o nom mal naštudovane .. akurat s tym terariom si neviem radi .. neviem ako to tam mam dať .. zatial tam mam konar substrat koru .. a potom taku velky koru zo stromu opretu o stenu teraria kde sa chodi vždycky skryvať .. aj by som tu dal tu fotku teraz len neviem kde ju mam dať .. tu sa neda dať.. jedine žeby som ju dal na azet do albumu .. može.??

myslim že s teplotou nebude problem ked tam svieti cely den slnko

Pises z Havaje nebo Egypta? Pokud vim, tak cela stredni Evropa po cely mesic letni slunce nevidela...

na noc tam ma kolo 30 stupnov

Jak jsi toho docilil? Leguani vyzaduji nocni pokles (cca na 22 C)

ta žiarovka tam bola len som tam namontoval to UV svetlo a potom som ju nemal kde dať

Vymluva. Ta zarivka je UV-B?

Projdi si stranky Jonnyho nebo MadMika, tam najdes spoustu kvalitnich informaci

Podle te posledni fotky vidim, ze se rad krmi tim tvym lignocelem, co ma jako podklad. No aspon pak nemusis utracet za pitvu.
Prosimte...ten leguan MESIC nebyl pod zadnou zarovkou?
Chapu to dobre ze mas jeste jednoho legouse (myslim, ze jsem to tady nekde cetl)?

EDIT: Nema to na te zdni noze (stehenni cast) nejaky puchyr?

dneska asi pred pol hodinkou čo som to fotil bol okupani .. myslim že to nieje nečistota .. čo sa zvliekal tak sa zavadil a zošuchalo sa mu to .. substrat ten mi robi največšie problemi .. neviem čo tam mam dať .. piesok .. alebo neviem .. neake kachličky alebo čo .?? konar stači dalši jeden .?? a svetla to už pridu .. len neviem jake ... to jedno vyhrevne dalšie UV ( mam ) a ešte neake .?? dalej asi neaky bazenik .. do zadu na stenu mam dať čo ..??

Konar treba zašprajcnut o steny terka a do toho V pôvodneho konara-ale JEMNE,treba dat pozor na vyvaženie.Na krajoch by som omotal motuz a zaistil na vrchu terka,ale treba odskušat stabilitu,aby sa to neako nepretačalo.Možno by bolo dobre na konce konara namontovat doštičky a potom silikonom nalepit na boky terka.Ale treba nechat vôlu,aby nahodou boky nepopraskali,drevo môže pracovat.

Ano viem ze som urobil chybu prve som si mal spravit terarko a tak ho doniest domou .. ale nemyslel som si ze s tym bude tak vela prace .. pozri kupis si psa staci ti buda .. napr .. teraz mam terarko celkom spravene.. bol som v akvaristike a tam mi poradili .. dakujem vam..

Jasně Johny,ty i já máme legouše v psích pelíškách přistrčených ke kamnům,aby jim nebyla zima,co?Fakt mě to už nebaví,to je na všech forech a potom,když si představím Amosku,jak dopadl(a to dopad dobře,protože se ho ujala Marcelka) a myslím na všechny takhle pokřivený legoušky,kteří možná skončili v popelnici.Házej tam zdravý zvířata natož pak nemocný.