3x vyzvrácená potrava
Zdarvím,
mám problém s korálovkou Lampropeltis alterna, samice je cca 3 letá a už mi 3x po sobě vyzvrátila potravu. Pauza mezi krmením byla více jak 20 dní a nabízená potrava byla malá skákavka, abych jí tolik nezatížil. Vždy druhý den po nakrmení myšku vyzvrátila. Terárium má 80(d) x 50(š) x 40(v) cm. Přitápěno 25W žárovkou a v teráriu má mysku s vodou, kameny na úkryt a krabici s mechem. netušíte, čím by to mohlo být? Nějaká rada?
Mockrát děkuji.
Mslím že ta teplota je moc vysoká.. Podle mě
Pod žárovkou měla kolem 35°C, teď už to má dávno nižší. A ani teplota kolem těch 35°C mi nepřijde nějaká kritická, měla možnost si vybrat široké spektrum teplot. A k těm 35°C to šplhalo max v poledne, kdy mi do pokoje svítí slunce, pak teplota klesla někde k 32°C.
Byl jí podán entizol?
Entizol podán nebyl. Noční teplota cca 20-22°C, denní kolem 28-29°C
Ten entizol bych určitě dal, osobně aplikace peroral 125 mg/kg 1. a 4. den. Po měsíci opakuju. Je to první co dělám v případě, že zvíře opakovaně zvrací. Mixovanou stravu bych jí dával v 10 denních intervalech v přiměřeným množství, po přeléčení entizolem, obohacenou o probiotika zakoupená v normální lékárně. Takto bych ji krmil klidně 2 měsíce a poté zkusil nabídnout hole. Co se týká léčby zvracení, je to běh na dlouhou trať. Přeju mnoho štěstí. Ten entizol by mohla být účinná a zároveň velice levná varianta, musím ale říct, že u jednoho mého zvířete byla fatální. Co se týká dávkování, bylo by vhodný se ještě poradit s někým, kdo přeléčuje, přeléčoval užovky,mám zkušenost s boidae, osobně bych dávku snížil na polovinu. Podává se i jednorázově nebo v menších dávkách po dobu např. 5 dní. Třeba se k tomu ještě někdo vyjádří.
no jen aby ji ten Entizol nedorazil, po takové době co pořádně nežere a blije bude dost mimo kondici.
Jak to zde pročítám ,tak se přikláním též k entizolu já dávkoval 3x za sebou po 2,5 dni (v té době nekrmit) 1 pilulka je na 5kg hada , rozpuštěná ve vodě dávkována akva. hadičkou ... Po poslední aplikaci nechat týden klid a pak zkusit v tvém případě malinké hole ,pokud ztraví tak po týdnu zkusit opět malé hole a potom pomale zvyšovat velikost potravy ... Takhle jsem postupoval já s dávkováním entizolu jak při blití ,tak i průjmu a maximální spokojenost ... Myslím ,že mu už stejně moc možností nezbývá ...
Tzn., že jsi dával 50 mg/kg, ty dny nechápu. Např. po,st,so? Dávkování entizolu mě zajímá,
konzultoval jsem to s jedním veterinářem, kterej mi říkal, že je rozdíl pokud mám podezření na améby nebo bičíkovce. Mám pocit, že u améb je potřeba vyšších dávek a po nějaké době, 14 dnech či měsíci opakovat, u bičíkovců postačí menší dávky 50 mg/kg po dobu 5 dnů. Proto dávám těch 125 mg/kg 1.,4.den a po měsíci opakuju. Na tohle téma by se mohlo vyjádřit více lidí, škoda že např. jaBula nemá zájem. Tohlo jsou zrovna informace, které k něčemu jsou, narozdíl od ostatních často úplně nesmyslných témat.
Dával jsem 3 dávky po dva a půl dni (asi jsem to špatně napsal číslem) znamená že první dávku jsem dal například v pondělí večer a druhou ve čtvrtek odpoledne jestli dobře počítám atd. ... Já to mám konzultováno pouze s jedním chovatelem ,uvet. jsem s tím moc nepochodil ,že prý je to záhul na žaludek ,ale ATB jsou také záhul na organizmus a to dostala 7 dávek (jedna hadice ,kterou jsem poprvé bral na veterinu) ... Navíc prý většina těchto problému co vzniká ,tak vzniká z 90% potvor na které ůčinkuje právě entizol ... Co se týče toho opakování dávek ,tak cca před 2 lety jsem dal pouze jednu dávku ( těch 50mg/kg) a stačilo to též ,ale prej pro jistotu se dávají ty 3 dávky ...
díky za info, jediný co jsem zpozoroval je to, že se zvířata po podání entizolu vyprazdňují po delší době, ale může záležet na druhu zvířete. U gonyosom mně taky pomohla jedna dávka, ale u imoprt. psohlavců jsem musel vždy opakovat. Zaléží nespíš na tom v jaké míře a vůbec čím je zvíře infikováno a dále na stupních a délce vývoje jednotlivých patogenů, ale do tohoto bych se nerad zamotal, nejsem parazitolog.
Zdravím, tak jsem se po přečtení posledních příspěvků rozhodnul, že použiji entizol. Jak byste doporučili postupovat? Jak dlouho po posledním krmení sondou použít entizol? Jak přesně dávkovat? Není problém si přesně z tabletky odvážit požadované množství. V jakém množství vody rozpustit? Kolikrát aplikovat? Had má cca 180 g, váhu mohu upřesnit.
Díky za reakce.
Vzhledem k tomu co má zvíře za sebou, dal bych spíše těch 50 mg/kg, vody přiměřeně. Opakoval bych po týdnu. Po dalších 7 dnech bych podal trochu mix stravy s nějakými probiotiky, b- komplexem. Takto bych podal potravu ještě několikrát, kontroloval trus. Pokud by se ti to nezdálo, pak bych ještě jednou celou proceduru s entizolem zopakoval.
Pokud by to bylo v pohodě,zvíře normálně kálelo, pak po nějaké době zkusit podat hole, ale určitě ne, jak si psal v nějakým příspěvku, že jsi podal mix a 3 dny poté hole. Intervaly mezi mixem minimálně 7 denní a hole třebas až po 1 týdnech od počátku této léčby.
Přeju hodně štěstí
OPRAVA- a hole třebas až po 10 týdnech od počátku léčby
Díky za reakci, jsem to počítal a vychází mi při hmotnosti hada 180g, že budu potřebovat 9mg účinné látky, tak to bude sranda odvažovat. Po jaké době od posledního krmení doporučujete dát první dávku? Trus má relativně normální, jen je trochu řidší a to přisuzuji mixované stravě.
Tak 5 dní by mělo stačit od posledního krmení
Zdravím, tak jsem si připravil Entizol a rozpustil ho v cca 7 ml vody. Není to moc nebo málo? Hadice má 170g a poslední krmení mixovanou stravou bylo 7.června. Aplikaci budu opakovat po týdnu.
Díky za postřehy.
nepisete ani kolik entizolu jste v tech 7 ml rozpustil, ani kolik toho hadici chcete dat. Takze posuzovat mnozstvi dost dobre nejde. Kazdpadne mejte na pameti, ze pokud davku prezenete, zvire spolehlive zabijete. Takze pocitejte dobre.
Dávka je 50 mg/kg zvířete. Při přepočtu na účinnou látku v prášku my vyšlo 10 mg na váhu mého zvířete. Ve 300 mg prášku je 250 mg účinné látky.
Zdravím, přináším nové informace ohledně léčby. Entizol jsem v první dávce podal 15.6.2011, druhá dávka následovala o týden později 22.6.2011. Od té doby krmím v týdenních intervalech tekutou stravou, ve které jsou přidána probiotika. Dávka je cca 4-5 ml. Had se během této doby jednou svléknul. Vyměšování je cca 5-6 dní po nakrmení. Kdy byste doporučili podat pevnou stravu? Něco byste dělali jinak? Děkuji za postřehy.
Rád slyším, že je zvíře ještě nažívu. Tou tekutou stravou bych to ještě klidně měsíc, dva vydržel. Hlavně trpělivost, nic neuspěchat. Poté bych zkusil podat opravdu malou potravu nebo její část.
Děkuji za reakci, samice si drží pořád stejnou hmotnost, neztrácí ani nepřibírá. Před problémy, což už je více jak rok měla hmotnost cca 270 g, nyní má cca 170 g. Je jasné, že nabídnu co nejmenší stravu, mám v zásobě mrňavá holátka. Určitě nebudu spěchat a vydržím. Teď dostává mixovanou stravu už dva měsíce od podání Entizolu a budu tedy pokračovat.
Dobrý je, že drží váhu. Je to běh na dlouhou trať, který ovšem většinou happy endem nekončí. Já řeším něco podobnýho již přes rok. To holátko ji určitě nedávejte rozmrazený, alespoň tak jsem to pochopil, když je máte v zásobě. Držím pěsti.
Ok, až nastane čas, dám jí živé. Není problém. Mohu se zeptat, proč né rozmrazené? Já už to mám také přes rok, uvidím, jak to dopadne.
Osobně jsem dával rozmražené všehovšudy párkrát a nadále jsem v tom nepokračoval, ani nebudu. Kvalitnější maso je 100% čertsvé, nikoliv rozmražené. Nejsem zastáncem mražení a následujícím rozmražení ať už myší, potkanů,.... a už vůbec ne u zvířat s rozhozeným trávením.
Zdravím, dnes jsem přijel po 14 dnech do Prahy, po tu dobu nebyla samice krmena. Při příjezdu v plastovém boxu trus nebyl, než jsem připravil krmení, tak se had vykálel, po druhé od minulého krmení. Zarazila mě na tom jedna věc. Močovina byla tvrdá jako písek, nešla vůbec rozmáčknout a měla nažloutlou barvu. Netuší někdo, čím by to mohlo být způsobeno? Ještě jsem se s tím nesetkal. Díky za rady.
Zdravím, tak po delší době opět přináším informace. Včera jsem zkusil podat hadici holátko. Než jsem se vzpamatoval, tak holátko hadice pozřela, a teď budu čekat, jak to dopadne.
držim palce
Díky. Pak dám vědět, jak se to bude vyvíjet.
Tak bohužel samice holátko po cca 27 hodinách vyzvrátila, tak teď už vážně nevím.
Delal se RTG s kontrastem? Jestli tam neni nekde nejaka zuzenina nebo prekazka v travicim traktu?
Dělal se klasický rentgen a tam nic nebylo vidět.
ahoj,
už chvilku to tu sleduju, protože jsem měla také problém s větším hadem co nežral ale na holátkách se nakonec chytil.
Prvně jsem mu musela zvýšit teplotu a pak mi začal trávit pouze teplá holátka. Ješte je sice na holatech, ale už dostává po třech a je OK.
Hele kdy ti hadík naposledy něco strávíl? to už je tak půl roku ne?
Poslední holátko strávila 2.11.2010. Od té doby je na konzervě a je krmena sondou, s občasnými pokusy s holátkem a byla přeléčena entizolem.
hele já nejsem sice odborník, jsem "jen" chovatel. ale zkus dát vyšší teplotu? fakt vyšší tak o 5 stupňů a holátka nabízej nahřátá, nahřívala jsem je normálně pod lampičkou. mě to pomohlo a myslím, že za zkoušku to stojí.
Teplotu má kolem 30C a holátka dostal vždy čerstvá a živá.
zkus s vetem zkonzultovat to pouziti kontrastni latky. Mohlo by to ukazat kde je problem. Bez kontrastu by to muselo byt opravdu hodne ucpane, aby tam neco videt bylo.
Zkusím, mohu se zeptat, netušíte přibližnou částku, jak by se to mohlo pohybovat? Díky.
tak hlavne to s nim musite probrat, jestli ma vubec vet k dispozici kontrastni latku, ktera je pouzitelna u plazu. Chce to urcite odbornika. A co se tyka ceny - kdyz uz se budete ptat na tuhle metodu, snad neni takovy problem se rovnou zeptat i na cenu. Navic-kazdy vet to ma jinak.