Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vaše nezdary

Všude čtu jaké jsou úspěchy jak se daří,ale na druhou stranu vím že i neúspěchy jsou zkušenosti. Třeba já rozhodl jsem se že své užovce červené obměním terárium a udělám 3D pozadí nakoupil jsem si polystyrén a dal se do díla vše v pořádku poliš držel udělal jsem si pozadí a dnou s jezírkem super vše sem přetřel flexi lepidlem na kachličky nezávadným samozřejmě.A objednal jsem si akrylátovou barvu jak sem se dočetl že je nezávadná dokonce jsem koupil českého výrobce se všemi atestacemi do pitné vody a potravin. Jak vše zaschlo tak jsem to chtěl natřít a v to byla to chyba barva bohužel po styku s polystyrénem zareagoval a celí poliš rozleptala a z krásného 3D pozadí zbylo jen torzo z lepidla na kachle které se ihned po manipulaci rozpadlo.Tudíž týdenní práce byla pryč během čtvrt hodiny. Tak se pochlubte vy ať se stoho může někdo poučit na konec o co de.

JO S TĚMA CVRČKA JSEM MĚL NĚCO PODOBNÉHO DOVEZL JSEM SI ANOLISE RUDOKRKÉHO TAK JSEM HO DAL DO TERÁRIA A NASYPAL JSEM MU DVĚ KRABIČKY MALÝCH CVRČKU V DOMĚNÍ AŤ SI SNÍ CO SNÍ A ŽE ASPOŇ NEBUDE HLADOVĚT,ALE NEVĚDĚL JSEM JAK JSOU ZDATNÍ A ŽE VRCHNÍ VĚTRACÍ SÍŤKA MÁ VĚČÍ OKA A DO BYTU MI UTEKLO ASI 60KS MALÝCH CVRČKŮ.PROSTĚ SUPER

V terarku pro Ph. klemmeri jsem mel mezi kvetinacem na zarovku a stropem minimalni mezeru,do ktere se mi nasoukala samicka tesne pred kladenim,samecek skocil na kvetinac,ten se zhoupnul a uz to bylo:x:....ham and eggs........vlasne spise gekko and eggs..........:.(
od te doby je mezera mezi stropem a kvetinacem minimalne 3cm.........

Dostala jsem od kámoše box s pletivem ve víku. Nedošlo mi, že je plastové. Z 1200 tartarů jich podle ulovených kusů cca 500 zdrhlo. V baráku už je kosa a i tak ty potvory pořád potkávám 3-[ Na těch zbylých pár kusů se jako nejlepší lovec ukázalo kotě, čivavě vždycky zdrhnou :-/

To jsem taky udělala (tedy jen o patro), ale ono si myslíš, že si to nechal dole, pak vybalíš přebranou přepravku a vida, švábík :-D Nebyla to taková hrůza. Hodně zabralo rozmístit misky se žrádlem, kdy se mohly dostat tam, ale už ne ven a když se přestěhovala zvířata, tak vyplynovat. Naštěstí zdrhli mrňousové. Sranda by asi byla s reprodukujícími se dospělci ::)

Neřešil bych, to chcípnou :

Nejhorší průšvih? Za ty roky mě asi nejvíc naštvala moje blbost - nechci už žádné terárko se zvedacími dvířkz v předu. Má drahá tímto dekapitovala (téměř) H. viridiflavus. Prostě se jí lekla a zavřela to...

U nás doma jsou povouci taky odjakživa chráněný,aby lovili mouchy a jiný uprchlý hmyz.Samo se zdržujou nad terárkama,tam maj teplo a choděj na cvrky do akvárka,kerý nemá víko,páč je dost vysoký,futrujou to do sebe až pod nima praskaj pavučiny.Abych tomu učinil přítrž,kopil jsem si T.delalandi a pustil je volně mezi terárka.A jak to dopadlo?Gekouši choděj taky do akvárka společně s pavoukama a pak někde za terárkama,v teploučku prděj z přežrání a v teploučku se mi chechtaj.Ale mám je rád ,tak je mi to šumák.

Jako můj největší nezdar považuji úmrtí mého prvního hada. Kousavou guttatu jsem převychoval na manipulovatelné zvíře. Byl to můj mazlík, kterýho jsem choval při sledování večerních zpráv. Zahynula mi letos v červenci, byl jsem 4dny pryč a během tropů jí došla voda, nevypnul jsem žárovku na spínačkách, a takto se "upekla".

Jinak běžné pokusy s terárkama, které jsem "nedomyslel", nebo mi že mi začala protékat přepážka u želvárka... to neberu jako nezdar, ale jako cestu za poznáním a zkušenostma :-)

Cvrčci klasika... semtam nějakého odchytnu a přenesu na přednostní zkrmení ke gekonům ;-)

Tak s tou guttkou to je mi líto , svou první gutatu mám do ted(samec klasika Hubert) a nehodlám ji prodávat ani darovat nejprve jsem chtěl ale ted jsem si řekl že u nás ještě musí zůstat ;-) , prostě byl to mazel už od začatku , ted mám sice další hady , ale ten je z nich ten nejvychovanější a nejklidnější v rukách

Mě asi nejvíc mrzí, že jsem nedal importované gutky do karanteny, přišel jsem tak o hodně zvířat, která se od nich nakazila, včetně barevných hondurensisek, na které jsem čekal půl roku a samec byl jediný odchovaný v té době v Čr. Ale chybama se člověk učí :)

tak tady mam hodne velkej nedostatek v trpělivosti.
klep klep klep ale ještě se mi nikdy nic nestalo - přiznám se,že karanténu hodně zanedbávám.
Tak nejak si říkám že bych to určitě na zvířeti poznal že je nemocné (davam hodne velkej pozor při výběru).

Dneska jsem zrovna daval k felzumám novou F1 samici z madagaskaru.
Docela jsi mě tímto článkem vystrašil :x:

tak clovek se uci nejen na chybach svych ale i na cizich - kamos dovlek Ch.paradisi z importu do sveho chovu, karantena probehla - po nejakem case odesli vsichni hadi co s ni prisli do styku a nakonec i ona... Pitva ukazala jazycnatky... Pruser je ze nektere, jsou potencionalne prenosne i na cloveka... Od te doby mam brutal karantenu diky jeho prikladu...

nesta : taktak, e.g.klasik. pořídila si ji manželka, ale vůbec ji nebrala do ruky. Jen měnila vodu a krmila. Had tak byl naučený, že jak se otevřou šoupačky = krmení, a šel po jakémkoliv pohybu.Docela hustý. Po roce zdrhla :). To jste měli vidět tu paniku u nás :-D. Když jsme ji našli a vrátili do terárka, padlo rozhodnutí : buďto přestane kousat, nebo půjde. Mě ji bylo líto, tak jsem ji začal ňahňat a asi po dvou měsících se nechala chovat. Byla pořád plachá, ale už nekousala. Věnoval jsem ji hodně času, zkrátka mazel... proto mě tento úhyn nejvíc mrzí...

No tak ja ještě bydlím s rodiči , páč mi je 13 :-) , takže v 10 letech jsem si pořídil na moje a na náklady stejně starého bráchy hada , všecko jsme si zjištovali , mamce to bylo jedno že chceme hada , tatka o tom přemýšlel , NE ani náhodou had nebude , kámoš k nám domů donesl hada a už se to rozjelo, tatka uplně nadšený , nejprve jsem nastudoval co nejvíce a pak jsme měli tkaničku v teráriu , každý den byla brána do ruky , krom krmení a svleků , nikdy nekousla , nikdy nezautočila , nikdy nezasyčela ,prostě mazel , oproti guttatam co mám ted to byl fakt andílek něco jako pes , křeček(taky jsem měl 2) , morče(měl jsem 1) ,myš-(tohle nechovám jako mazličky ale jako krmení ale někdy se pomazlím), potkan -( mám 3 zlatička , škoda že to žije tak krátce) , pak náš zájem přerostl , ted se pokoušíme o odchovy.

Jo to u nás byli pavouci taky hájení. Až do doby, než se k nám nastěhovaly třesavky a snovačky coby nevyžádaný bonus v krmných cvrčcích. Všude pavučiny, do kterých se chytá bordel, pod pavučinama nakadíno (jde to blbě omýt), pokud se nastěhují do terárka a člověk si toho nevšimne, tak tam lověj i malá mláďata třeba anolisů, a zvládnou dokonce i novorozence B.schlegelii. Zvládnou totiž daleko větší kořist než jsou samy. Nebo bydlí přímo nad nádobama s krmným hmyzem a chodí do nich jak do mekáče. Takže byli vypuštěni gekoni (Gehyra mutilata) a 0,1 Phelsuma standingi v naději, že trochu pavouky zredukují. Výsledek- také chodí futrovat do nádrží s hmyzem a na snovačky zvesela prdí. A navíc s prominutím osírají více než snovačky. Standinga schazuje věci a osvětlení z terárek, a kadí na jejich dvířka. A taková její libůstka- občas mi skočí na hlavu, nejlíp když zrovna sedim před otevřenýma dvířkama u terárek s jedákama a hlídám, aby se mi při krmení nepožrali.

A to se vyplatí !

tak co, už švábíci popadali :-)? Ono je hodně otázka, jestli si doma hmyz může najít vhodné podmínky k životu. Mně jednou při přesypávání utekl dvojsvrňák, to bylo ještě u rodičů- dostal se do kotelny, dospěl a zrovna to byl nějaký LP cvrček, ječel tam několik týdnů v termoizolaci, rozléhalo se to po celé kotelně. Přežil i vystříkání biolitem. Otec z něj byl na prášky, to bylo nadávek :-D

Mě zase kdysi, ještě v dobách bydlení s rodiči, pláchl celý kokon mladých S.calceatum:-) Mezery v teráriu jsem měl hezky ucpaný toaletním papírem, ale samice všechen papír aktivně vystrkala zase ven a tak mě po příchodu z práce čekala dobrá stovka mláďat po stropě obývacího pokoje.

Pár dní se se mnou nebavily ani futra:-D Ale během noci jsem většinu odchytil... Navíc v té době už rodiče byli tak nějak smíření s tím, že jsem beznadějný případ:-) Ale podle mě to tak hrozný nebylo, mladý Stromatopelmy jsou stejně tak ve velikosti klasických pokoutníků a jak se říká, pavouci nosí štěstí:-)

Moje osobní chyba:Nechal sjem otevřené terárium po ranním rosení a následném spěchu do práce.
Utekl mi nadhernej čtiř roční samec Leiocephaluse.
Po příchodu jsem ho našel s prokousnitým krkem a ukousanýma nohama.
Na místo na sebe jsem se naštval na našeho "opravdu velice hodného" Russell teriéra a nepatřičně jsem si na něm zlost vybil.
Jakej šok pro mě bylo,když jsem v domě o pár minut později načapal kočku,kterou někdo omylem vpustil dovnitř.

Kočka vzala roha a výčitky co jsem měl za potrestání naší čuby ani nebudu popisovat.
Horně jsem se tenkrát nad sebou zamyslel ... i kdyby se my ta kočka nevyhla tak ona za nic nemohla.Ach jo tak blbě na něco člověk musí přijít..

Mě se taky povedla moc hezká věc. Můj první odchov byl od Pareodura pictus. vajíčka jsem měl v provizorním inkubátoru a přesně si vypočítal kdy se maj vylíhnout a na ten den netrpělivě čekal. A když onen den nadešel tak se nestalo vůbec nic a to mě naštvalo, tak sem počkal ještě asi tři dny a pak sem vajíčko otevřel v domnění že je zkažený a v něm bylo úplně vyvynutý mládě těsně před vylíhnutím. Z toho sem byl tak rozhozenej že sem ještě schodil na zem krabičku s ostatními vajíčky a ty se taky rozbily a v každym bylo embrium...

Ježiš,to je hrozné:-(Mě se stalo přesně to samé,rychle rosení,lehké sáhnutí,aby veděl kdo je panička na očuchání,mám totiž gonyosomáka a ten kousne každého kdo mu dá ruku do terárka kromě mě.Pak spěch do práce a dvířka zůstala odšoupnutá.Těžko říct co se dělo v té době,ale jelikož Romeo(gonyosomák) ležel krásně na své oblíbené větvi a začal lézt ke mě až když jsem přišla,tak asi nic:-) Strašně jsem se lekla,ale on evidentně neměl v úmyslu vůbec terárium opouštět.Máme 1:6 byt a bydlí nás tam 7,takže si umíte představit,co by se asi dělo,kdyby vyrazil na procházku.Už je to totiž macek:-)
Člověk se ale chybami učí a ted už vždy radši dvakrát zkontroluji, než jdu.

Mými úplně prvními chovanci bylo trio Pandinus imperator, někdy před 15 lety - a klasická začátečnická chyba, místo terárka jim jako obydlí sloužilo staré akvárko přikryté dřevěným rámem s pletivem. No a štíři si poměrně lehký rám samozřejmě nadzvedli a hurá ven. Naneštěstí jsem je neobjevil já (byl jsem ten den dlouho ve škole), ale máma při vysávání... Zajisté si to dokážete všichni živě představit, co se tenkrát dělo... Ale nakonec jsem to ustál já, máma i štíři, kteří s náma pak bydleli ještě dlouhou řádku let.