Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem doporučení pro python regius

za chvíli mám narozky a tak jsem řekl tatovi že bych chtel krajtu kralovskou ale nemam s ni zadne zkusenosti jak velke ma byt terarko atp.mam male zkusenosti z epicrates cenchria maurus ale mam pocit ze se to s regiuskou neda srovnavat.a proto bych chtel slyset vas nazor jak o ni pecovat a v cem ji chovat atp. ta posledni veta je myslena k te krajte

nezlob se na mě ,ale tvé zkušenosti jak píšeš si krásně dokázal že sou nulové tady http://tera.poradna.net/q/view/153583-rychly-rust- epicrates-cenchria-maurus

nevíš pořádně nic o hadech co máš a jen proto ,že sou vánoce ,hodlaš pořizovat další???
Regiuska co vím je na chov v celku pohodová slyšel se m,že má často problémy z žrádlem...Každopádně bejt tebou buď si pořádně prvně prostuduju a zjistím něco o tom co mám a vytvořím jim ideální podmínky a až budeš umět se postarat o jedny hady pořídím si třeba druhý...máš ještě velikonoce,narozeniny,svátek vznik československa.....

Souhlas - hada máš, tak proč pořizuješ dalšího? Já jsem chtěl hada od 1. třídy ZŠ a prvního jsem si pořídil až ve 27 letech. Jde o to, že krajta je závazek třeba i na 30 let. Za pár let tě začnou bavit holky, pojedeš do ciziny makar a nebo se přestěhuješ na kolej na druhou stranu republiky. Tak si užívej zvířata, která máš a počkej si na další. Zkus třeba rozmnožit to, co máš. Čti si knížky, koukej na videa na youtube a uč se anglicky. Vím, že vzhledem k tvému věku ti není moje rada moc sympatická - ale mít zvíře znamená především přestat myslet jen na sebe. Tak řekni tátovi, ať ti k Vánocům koupí nějakou pěknou knížku o hadech

Ono se to lehce říká, myslím, že záleží na tom, jaký má kdo ke zvířatům vztah. Já šrotil knihy a všechno o zvířatech, které jsem choval nebo chovám nejen proto, abych našprtal co nejvíc před jejich pořízením, ale hlavně proto, že mě bavilo a baví se o nich dozvídat co nejvíce informací - což je ostatně důvod, proč si zvířata pořizuju. Abych je mohl pozorovat, vidět to co v knihách není nebo to co tam je, ale na živo.
Moje rada je, jestli se ti nákup literatury zdá zbytečný a jestli tě hledání informací o krajtě otravuje a hodláš to zvíře odbýt tím, že si necháš na poradně napsat jak velké terárko potřebuje a co žere, nepořizuj si ji.
Tímto tě nechci odradit, neznám tě, takže se možná pletu a ty si ty informace sháníš a třeba se tady tvým jménem objeví dotaz na věc, která v knihách není.
Tohle téma je asi zbytečné dále rozebírat. Jako odpověď na tvůj dotaz "doporučení pro python regius" bych ti doporučil výše zmíněnou knihu a internet - těch informcí je spousta a není tak těžké se k nim dostat. Hodně štěstí.

co spíš? na netu píšou hodně věcí a lidi toho hodně nakecaji.. a ani jeden z těchto zdrojů nemusí být pravdivý. Pořiď si knížky(listy papíru s textem svázané v celek). Tam máš největší jistotu, že budou nějaké rozumné informace. Na internet a 13tiletý kamarády se vykašli. 60x35x35 je zoufale málo. 100x60 půdorys mi připadá OK pro jednoho hada. Sice ho můžeš mít i v menším, ale jde o to, jestli chceš zvíře chovat a nebo ho jen "mít".

Pepku : já chovám regiusky delši dobu a již 3krát jsem je rozmnožil .Pokud se ti líbi regiuska tak si vybuduj terarko alespon 76dlouhe 47š. a klidne 47v. a bude v tom ok,v těchto rozměrech žiji i moji chovanci a o tom že jim to stači svědči snůšky!!V menšich rozměrech mi přijde nevhodne dospěle chovat to delaji jen v Americe kde v malych nadržich chovaji dospelce!pokud se regiuska libi tak si ji pořid pokud bude mit kvalitni zivotni podminky

Já myslím, že životní prostor hada je vymezen i vybavením terária. Pokud je terárium sice velké, ale holé, had může využívat maximálně dno - pokud do něj však umístíš police, větve, úkryty, prostě rozčleníš prostor, který byl původně prázdný, poskytneš hadovi daleko více místa, než kdyby využíval jen dno. Samozřejmě platí zásada nepřehnat to. Myslím, že 100X60X50-60 je pro jednu regiusku naprosto vyhovující.

No nechcel som zakladať nové vlákno, tak to hodím sem.
Chcel by som sa opýtať, terárium akých rozmerov bude stačiť pre cca mesačné mláďa. Je mi jasné, že pre dospelého je to cca 100-80 x 50-40 x 50-40, ale pre mláďa netuším. Mám doma aj knihu od Abeceda teraristy, ale nenašiel som tam rozmery terárka.
Ďakujem