Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Odchovy 2011

Protože jsem nenašel v pochlubte se Odchovy 2011 (doufám, že jsem se nikde nepřehlédl) dovoluji si toto téma založit.
Letošní Geochelone elegas
[ge2011_1.jpg]
[ge2011_2.jpg]
[ge2011_3.jpg]
[ge2011_4.jpg]
z říjnové snůšky 100% líhnivost, 5 vajec = 5 mláďat, další snad za měsíc.
Mimochodem jedná se o F2 (rodiče jsou 1.odchovaná generace)

loading...

Já se těch 18ti stupňů docela bojím aby to už nebylo moc málo, zvládají to tedy v pořádku? jaká je líhnivost jestli se můžu zeptat? Jinak na mláďatech to dělá zázraky jsou velká a vitální s rozkrmováním není žádný problém a rychle přibývají na váze :-) + další výhody které to zrovna u ciliátů přináší... určitě se vyplatí počkat.

Nebat se nic. Vzdycky jsem inkubovala na nizkych teplotach (pokud to slo tak kolem 20) a v porovnani s kolegy, kteri to hnali teplotou dopredu treba az na polovicni dobu inkubace byla moje mladata pri lihnuti vzdy o poznani vetsi a silnejsi, nasilne rozkrmovani jsem za ty roky co ciliaty odchovavam v podstate nemusela pouzit. Pri 18°C u mne vajicka na lihnivosti neztracela, prvni sezonu mi teplota dokonce klesla na kratkou dobu i k 16°C a mladata se vylihla. Ale to uz byl opravdu trochu extrem. Pravda je, ze pri prvnim prekroceni steho dne uz jsem zacala byt docela nesva :-)

Tak vcera po prichodu z prace nas cekalo "male" prekvapko :-D Samice byla nervozni uz 2 dny, takze sme to predpokladali - nicmene sme mysleli, ze vrhne v noci... Dala to pres den :-D

Timto chci podekovat zejmena sve pritelkyni za podporu a pomoc pri zvladnuti postnatalni pece rodicky i mimin :-D A hlavne uklizeni "porodnice" ...

Suma sumarum - 38 zdravych prdolat, 3 mrtva mladata (plne vyvinuta) a 3 neoplozena vejce...

Novinky.html

Ty jo - v kombinacích recesivních a codominantních vloh mám pěknej binec, takže si moc nedokážu představit, co by z toho vzešlo:-D:-D. Jinak já na tom crossu nevidím vůbec nic špatnýho - ono ruku na srdce...kdo z nás vlastní čistý zvíře...možná ten, kdo si ho sám importoval, jinak nevěřím ničemu. A zrovna u mutací podle mě nejde tolik o tu "čistotu" jako spíš o celkový vzhled zvířete:-).

Díky za gratulaci :-) My od nich měli již loni 2 snůžky (máme ty dospélé 3 roky :-), ale loni ještě asi 1,0 nebyl uplně pohlavně dospělý, páč 1.snůžka byla neoplozená komplet, druhá z poloviny a vejce byla slepená, takže se od těch neoplozených nakazila i vejce zdravá. Zůstalo 1 vejce, ale tam mládě uhynulo před vylíhnutím, mělo nějakou anomálii- mělo uplně rozštěpenou břišní dutinu, nikdy jsem nic takového do té doby u žádného mláděte neviděla. Takže letos první 100% oplozená snůžka a zdravá mláďata :-)

Jinak teda v inkubátoru už je od nich další snůžka :-)

7 jich bylo nejvíc, vždycky tak 5-6. Ale ono je možné, že starší samice pak bude mít i víc, jsou přecijen ještě mladí. Nám tyhle větší ještěrky vždycky jako mladé mají menší snůžky, třeba trilineáty mají jako mladé 2-7 vajec a jak rostou, tak pak klidně 15 (jako teď naposled) Každopádně ta vejce Omanosaur jsou veliká, 3x2cm a novorozená mláďata mají 17-18cm :-)

Tak to je paráda :beer:, až se ve mě snaží probouzet jedná z nejčastějších českých vlastností :-D (myšleno samo v dobrym). Vylezlo všech pjet? Jak dlouho trvala inkubace, myslím, že jsme se tu o snůšce bavili někdy v dubnu... to je docela dlouho?! Inku byla na konstant 30°? Esi to teda neni tajný :-).
A když už tak otravuju, ty amejvičky jsou který?
Dikes a gratulace.

První se vylíhlo po 122dnech, při 28,5-29,5°C, na jen mírně vlhkém vermikulitu. poslední mládě vylezlo asi po 10 dnech po tom prvním, líhnou se docela v rozestupu. Ono teda já líhnu raději na nižší teplotu a moc to nehonim...mláďata jsou pak kvalitnější a životaschopnější :-). Iguany se mi při stejné teplotě ale líhly o 10-14 dní dříve, to je fakt. Tahle mláďata se vylíhla ještě se žloutkovým vakem, ale ten jim při ponechání v inkubátoru za 2-4 dny uschnul a odpadnul. pak začla lovit cvrčky. Bohužel o 2 mláďata jsem z nějakého důvodu přišla, byli jsme zrovna pryč když se začala líhnout-byla prořezaná a uhynulá ve vejci, na pohled velká, naprosto zdravá a plně vyvinutá, ale bohužel mrtvá. Co se tam stalo nevim :.( Ale tak ještě tam je ta 2. snůžka o 6 vejcích mladší cca o 10 dnů od 2.samice, ta by se měla začít líhnout teď někdy...tak snad bude líp :-) Všechna vejce vypadají dobře...byla 100% oplozenost, na to, jakej je samec starej hubeňour- bohužel je na něm pořád dost znát, že přišel ve stavu před chcípnutím a už to asi nedožene. Co ty Tvé defensorky, už od nich něco máš ? :-)

ty amejvičky jsou který?

No přeci tyhle :-D. Ale pokud myslíš druh, tak Ameiva ameiva :-)

Moc díky za info. Defensorky si ze mě dělají srandu, pářili se před dvouma měsícema, holka je teď dvojnásobná v pupiku, ale zdá se mi to už strašně dlouho... Lepčí polovice povidá, že jsou jí vidět na boku vajíčka (občas si vybere úkryt, kde je půlka těla vidět), ale já jsem vždycky spíš pesimista.
Tak držim pěsti s tou druhou snůškou.

Ale pokud myslíš druh

Jasně :), já si chtěl nějaký amejvičky vypustit k Cyclurám do výběhu, moc by se mi to líbilo, ale asi bych je tam už nikdy nenašel, kór nějaký vajíčka.

zdá se mi to už strašně dlouho

čeče ony maj tu březost dost dlouhou a vejce jim jsou v boku vidět víc jak měsíc před snůžkou. Vypadaj jako hodně nažrané, ale maj to spíš na pravé straně. Pokusim se pak někde vyštrachat foku březí klárkačky. Každopádně nosej to dost dlouho. Takže bejt tebou, vlhčila bych jim teď dostatečně úkryty, ať s nima nedopadneš jak já ;-) Jinak co jsem vyzpovídala lidi co je chytali, tak ona samice i v přírodě klade do té své jeskyňky, kterou obývá a je tam pak normálně s vejcema. prej ty dutiny samic bývají plné vaječných skořápek.

Co se týče těch Amejviček- ony se nemusí moc hledat, jsou to taková zvířata co jsou poměrně dost venku, sluněj se a hodně šmajdaj, když teda zrovna maj období aktivity. Jsou to janci, ale zase ne nějak extra plaché. Navíc celkem v pohodě žerou z ruky, a to i odchytové. Co se týče kladení tak to je horší, kladou si do vlastních nor jako defensorky, ale na rozdíl od nich to po sobě rády hned zase sežerou :-( já z 11 snůžek získala 5 (a to ještě ne vždy se podařilo zachránit celé) páč na kladiště zvesela kašlou a do toho úkrytu, v kterém bydlej jim člověk moc šťourat nemůže, protože se tim strašně stresujou a jsou na ten stres hodně citlivé. já si ale zatim tahle mláďata zase nechávám, budu nějaké prodávat až povyrostou a bude znát phlaví..chci si nějaké nechat :-)

Joo, nevim jak v dostatečně velkém výbehu pro cyclury- tam bude asi trochu jiná situace než v teráriu :-) takže by to asi nemuselo hrozit, ale měla jsem 1,1 A.motague s 1,1 C.flavidorsalis, fungovalo to v poho 2 roky až do doby, co flavouška pohlavně dospěla a pak začala ty motaguáky strašně sodit (přestože 1,0 motaguák je výrazně větší než ona) coby možnou hrozbu pro její mláďata...takže bych to asi pak pro jistotu hlídala :-)

Tak to snad ještě není letos všem dnům konec :-), koukal jsem do vlákna o kladišti, to bude asi ona že - http://tera.poradna.net/file/view/8444-p4061163-jp g
Maj vytápěnou a vlhčenou trojnoru a jěště na druhý straně terka další vytápěnej úkryt, takže to bych snad měl mít posichrovaný, no ale musim si říkat, že z toho nic nebude... o to je to pak lepší a kdyby nic, tak menší zklamání :-)

Jinak amejvičky - no ty naše cyklůry by je tam myslim dost proháněli, musel bych tam udělat po zemi spousty skovávaček kam by se velký nedostali... ale těžko říct no, v Dominikánské rep. žijou legoši "nosorožci" s amejvama na hromádce a zdánlivě v harmonii - ale uzavřenej prostor je samo něco jinýho.
No jsou to jen takový blbý nápady, oni ti legoši potřebujou sice hafo místa, ale když stejně 3/4 dne leží na stejným místě, tak si čék říká, že je toho prostoru škoda a co by se tam dalo vrznout... ideální by byli nějaký střední stromový zvířátka, který fakt skoro neslejzaj důle (a samozřejmě latinos, nejlíp přímo z kuby :-))

Díky za info.

Goniurosaurus hainanensis

túto sezónu som v podstate daný druh ani nechcel množiť, ešte v decembri som oddelil samca od samice. napriek tomu tento rok znáša vajcia (4 sú v inkubátore), a jedno mláďa som včera našiel priamo u nej v teráriu ! :D musí byť z nejakej skoršej znášky, o ktorej som netušil, a vďaka vlhkému prostrediu sa minimálne jedno vajce úspešne odinkubovalo :)

[http://i603.photobucket.com/albums/tt116/rimmer/te raristika/PICT0947.jpg]

minulý rok som mal 8 mláďat, ponúkal som ich na niekoľkých SK a ČR burzách - neúspešne. nakoniec skrz inzerát na terraristik.com 6 z nich kúpil jeden Španiel. zvyšné 2 najstaršie som si nechal, kým povyrastú... našťastie z nich bol párik a predal som ich "doma". ináč máš recht, nie je o ne nejak záujem. pritom je to zviera plodnosťou podobné maculariusom a zároveň čo do energií a kŕmenia "úspornejšie" :D

je to sice bez fotky, ale dle mých instukcí inkubovaná vajíčka ještěrek nalezená před čtyřmi týdny u šéfa na baráku (kopání díry pro bazén) - včera odpoledne se první tři ještěrky vylíhly. Po chvíli jim byla poskytnuta svoboda :)

Snad šéf vyfotí další vylíhlé.

PS: to je konec, teraristika ho nezajímá a už má odchovy :))))

Jeste ze ty klauberaky nemam...bych si mohla splest terarko a to by nebylo uplne ok

Jani myslim že by ses jentakhned nespletla ;-), oni klauberáci jsou tak miloučcí a tak o sobě dávají vědět, že je člověk jentak nepřehlédne, natož aby k nim omylem šáhl :-)
Byli to právě jedni z našich jedáků "udržovačů pozornosti" :-)

Tak navrhoval jsem, dát mezi trubky a zahradní hadicu průtokáč a hned je teplá sprcha. A já jako cowboy se meju stejně jen na jaře, takže o mě nejde... ale doma to neprošlo. Chtěl jsem si začít dělat nějaký místnosti pro cyklůry a to mě bylo taky zatržený, že prej potřebujem spíš děcký pokojíčky!! :x: Hanba :-D.

Tyvoe jak se to do ní vešlo

To jsem si říkala taky, ale spíš v tom směru, že bych mimino týhle velikosti fakt nechtěla rodit ::) Ale mně vůbec nenapadlo, že by mohla být březí- sice od léta měla cejchu jak hrom, ale to ony maj i normálně, jsem si říkala že se holka pěkně vyžrala. A včera večer si řikám, proč tam k nim polovička hodil toho prcka a když jsem si vzala brejle, tak koukám že holka hubená a "prcek" je novorozeně ::) a jak měla jedináčka, tak je to takovýhle obřík...vyfotila jsem ho v porovnání s jedním z letošního února, co byli ze 2 -3 mláďat a je skoro stejně velký ! ::)

Jj to jsem zvědavá taky, jestli bude výrazně větší i postupem času. Pohlaví si takhle netroufám odhadnout...u těch větších/resp. starších se to dá, kluci mají o dost širší hlavičku a pro změnu užší tělíčko, a taky na sebe docela machrujou, což holky nedělají. Ale u toho novorozeněte fakt nevim...ta novorozeňata mají jiné proporce.

Teda radare, kdybys měl aspoň, kozy, tak bych to chápal :-D:-D
No rád bych nějaké lokalitní formy Boa constrictor imperator, plánuji rozšířit na zimu ještě krapet moje stádečko auror (abych se měl čím trápit), pošilhávám po elaphe situla no a když se zadaří, tak by mohla být i nějaká ta bojga.

Můj letitý hlad po hroznýšcích rodu tropidophis je už asi profláknutý, ale kdyby náhodou někdo byl dnes poprvé na teraporadně a náhodou je měl na prodej, měl by o mě vědět ;-)

Ahoj Tomáši,
děkuji za link. Osobně D&M Boa neznám, a z jejich webovek jsem na rozpacích. V druhém odkazu je jakési trestní oznámení, kupa omáčky kolem. Myslím si, že kvalitní chovatelé toto přeci nemají zapotřebí. Místo omáčky by bodlo na webovkách třebas celé jméno. Určitě ale stojí za pochvalu jejich sbírka hroznýšů. To je bez debat.

Já takhle odchytávám mrňata Sphaerodactylů. Většinou musím vyndat z terárka úplně vše, protože se schovají za kůru úplně vzadu. Tak to jde postupně - kytky, bambusy, větve, jeden gekon, druhej gekon, kůra, mládě... Pak tam zase všechno nandám a je to v poho. Chytám do takového toho "čůracího kelímku", žena mi je nosí z nemocnice, tak je mám jako univerzální malé nádoby na leccos.

No uvidíme, zítra budu zkoumat kolik jich tam je. Na rozkrmení jsem si říkal, že zkusím čerstvě vylíhnutý cvrčky, těch mám ted zrovna docela dost a při těch 1- 2 milimetrech snad budou OK. Ty mušky bych musel někde koupit a tady je to bída (České Budějovice). Jedinej hmyz se tu dá splašit dovozem od některých prodejců, takže mám většinu doma, ale zrovna mouchy jsou jenom pro ty prcky a jak jsem je nečekal, tak jsem se na to nepřipravil.