Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte výrobce terária

Zdravím, jen co jsem dostavěla terárium pro malou guttku, tak jsem se zařekla, že už nechci nikdy nic stavět :D A protože v blízké době plánuji dalšího hádka, chci se zeptat, zda byste mi mohli doporučit kvalitního výrobce terárií, který však není předražený a dá se s ním v pohodě jednat.
Mám v plánu buď druhou užovku červenou nebo hroznýšovce duhového. Zatím mám s teráriem z osb dobré zkušenosti i když je v provozu zatím jen pár dní, ale chci se zeptat vás, co máte skleněná terária: v čem jsou pro vás lepší či horší než osb? Vyplatí se investovat do skleněného nebo "stačí" osb?

Díky

P.S Praha, její okolí nebo s možností dovézt na jednu z burz v Praze:)

Ahoj, zkus se podívat na terarium.24.eu
Já mám od nich skleněné terárium šířky 60, výšky 50 a hluboké 40 se šoupacím sklem. Kupoval jsem ho i s vnitřníma poličkama a udělaným pískovým pozadím a zasazenýma katkama (osvětlení jsem tenkrát nechtěl). Jako začátečník jsem s nimi konzultoval i hada a zařídili mi i pořízení zvířete.
Se službama absolutní spokojenost.

halaly- sice jsem měl v plánu ti je poslat, ale jelikož to byla věc navíc kterou jsem chtěl udělat jen z dobré vůle. tak po těcxh kecech co tady veděš ti je opravdu nepošlu.

Crocodylus - tvoje neustále ubohé narážky mě už opravdu nebaví, nikdy jsem spolu nic neměli, ale evidentně máš semnou problém, tak bych byl rád abys mi to řekl do očí, ve čtvrtek jsem v Praze, tak se ukaž jakej seš hrdina. Kontaktů je na mě dost.

Od pana Drápala máme taky terárko a děkuji, už nikdy více. Komunikace hrozná, výsledek nesplňoval naše očekávání, pan Drápal se nabídl, že pošle část peněz zpět jako kompenzaci, neposlal ani korunu! Terárko nás ve finále vyšlo dráž, než původně mělo a ještě nesplňovalo naše představy. Takže milý pane Drápale, dovoluji si Vás označit jako nespolehlivého a nepoctivého obchodníka a varovat před Vámi případné zájemce.

Ikdyž tyto komentáře jsou staršího data, mohou se objevit při vyhledávání společnosti pana Drápala. Proto sem musím napsat i já svoji zkušenost s tímto milým pánem. Po telefonu opravdu příjemný a zřejmě jednička ve svèm oboru, protože trpělivě poradil. Zboží, konkrétně terárko, dodal dle dohody a je naprosto úžasné. Žádnou zálohu nepožaduje a zboží doveze přímo k vám. Navíc ochotný řidič pomůže přenést do bytu a zaplatíte až po zkouknutí. Takže moje zkušenost: vřele doporučuji a pokud někdo narazíte na nějakou zlou referenci o něm, nevěřte a nenechte se zmást! Formánková Jindra, Blatná.

Děkuji paní Formánkové za receni, pro pana Lucifera, to opravdu žijete v bludu že bych oživoval 6let mrtvý vlákno, na webu kterej je už dávno po smrti s nulovým impaktem? :) Ale díky, přesně kvůli rejpalům jako jste vy, jsme to za 6 let dobudovali do velikosti o které se vám ani nezdá

Drápale, kde budeš ve čtvrtek v Praze? Docela rád ti řeknu do očí, ¨co si o tobě myslím. Buď si strašně hloupý a nebo máš hroší kůži - každopádně nemáš dar autoreflexe.. Rád si s tebou popovídám o tom, proč si o tobě myslím to, že si hajzl a podrazácká svině. Pokud se ve frontě dočkám, bude mi to stát za to.. Crocodylus se do tebe naváží, proto, že byl o mě na návštěvě a viděl tvůj výtvor. Až se tu o tobě bude zase někdo bavit, tak zalez do rohu, buď zticha a buď rád, že nemáš zlámanej rypák. Z tvého chování je mi na blití

Netušil jsem, že na větu " Hlavně bacha na schizofrenního borce z moravy co nabízí OSBčkový terária." se ozveš zrovna ty. :-D Na moravě je kupa borců, ale díky schizofrenii se výběr krapet zmenšil :-D Do Prahy kvůli tobě nepojedu, ale až budeš mít cestu kolem Hradce, ozvi se, za svým názorem si stojím a nevadí mi říct ti jej do očí.

Ano jedná se o pana Klesla z Havířova. Mám od něj terária a naprostá spokojenost, skvělá komunikace a neocenitelná vstříctnost. Shodou okolností jsem u něj byl teď v pátek objednat vysoké terárium s požadavky navíc (mám v plánu tera poloautomatizovat arduinem) a vyjde vstříc v každém požadavku. Dělá jen sklo.

V skleněném terárku můžeš mít i hodně vysokou vlhkost a snadněji se dezinfikuje.Přírodní materiály trochu načichnou.Jsou sice dražší,ale vydrží napořád (pokud s ním neupadneš).Já jich mám třináct a jedno paludárko od Lokvence a jsem spokojenej.

Tak co se týká výroby terárií, doporučil bych Josefa Vávru, www.teraria.net, je to seriózní čověk a terária dělá opravdu na přání zákazníka, já od něj mám komplet celou stěnu, terária jsou perfektně zpracovaná, Není problém se s ním domluvit na čemkoliv, je opravdu velice vstřícný a jeho práce je velice precizní, čehož už jsi všimli i mnozí prodejci terárií u nás, kteří od něj terária odebírají pro další prodej.Telefon na Pepu je 775406286, stačí zavolat a říct mu o svých představách.

Jinak zkusím zareagovat ještě na dotaz tazatele o výhodách a nevýhodách osb/ skla. Osobně nemám osb, ale lamino pro trndíky, kde je minimální vlhkost a tudíž není potřeba řešit "ničení" vodou, nebo nějaký šílený lakování a tak. Nicméně jsou tu lidé, kteří z osb, která je narozdíl od lamina i z části impregnovaná, dělají i terárka ve kterých je vyšší vlhkost. Hlavní výhody osb a lamina = cena, minimální váha, lepší manipulace. Pro mě to byla de facto jediná možnost - terárko je 180 x 70 x 70 materiál (lamino) mě vyšel na cc 1200,- Kč, nějaký šroubky, lepidlo, silikon aspon na nějaké utěsnění, k tomu sklo do dveří plus lišty na šoupačky a teráko mám hotové za cca 2 tis. se vším všudy. Ve skle by to muselo být aspon z 8 mm skla což znamená cenu podle mě tak 3 tis. minimálně, to jen tipuji, protože jsem tak velký ze skla nikdy nekupoval. Navíc a to je dost podstatný, to velký skleněný by mělo podle mě tak 50 kg jenom terárko, se substrátem atd. tak 100kg, kdežto to moje z lamina bylo bez substrátu kolem 10 - 15kg.

Zdravím,
já vřele DOPORUČUJI pana Petra Roupu, mám od něho já i kamarádka skleněné terárko. Kamarádka se jela se mnou podívat a nakonec si taky koupila terárko i s chamíkem:-) Má moc hezká terária, vyrábí si je sám, ceny má slušné a terárka kvalitní. Myslím, že říkal že terárka rozváží po ČR, to bys ses ho musela zeptat jak to je. Prodává toho víc, má celou místnost kde chová ještery, hady, pavouky a nevím co ještě. Má tam na prodej má i cvrčky, teploměry, prostě všecko co je potřeba pro teraristiku. Našla jsem si ho na stránkách - www.palacjesteru.hys.cz Mrkni na stránky, má tam i fotky terárek, jsou fakt hezký!