Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co k hi yelow?

Ahoj prosím o radu.Mám samce hi yelow a nevím jaký mám k němu koupit samice aby nebyli miminka všechny po samcovi .Už mám 2 samice.....blazing blizard a paterles albino.Děkuji za odpovědi.

lucifer.Špatně jsi mě pochopil......já si chci nechat samce hi yelow i nějaký miminka co bude mít.ale nemusí být zrovna všechny po něm.Proto jse ptám,která barevná forma přebije hi yelow.Trochu v genetice tápu,tak nevím jestli jste mě pochopily

ale jo pochopil, ale z te kombinace budou jen klasiky hetero albino, hetero blizzard, hetero hi-yellow atd. Vsechny tyhle vlohy jsou tusim recesivni takze pokud nezdedi po obou rodicich neprojevi se. Ne ze by to bylo na zavadu, me se libi i klasicti, ale z toho co ted mas nic jine nebude - teda, mozna ma samec i nejake "hetero" vlohy o kterych nevite...

barevneformy.htm - takovy rychly prehled, a oznaceni co je recesivni (musi mit danou vlohu oba) - dominantni (staci jeden aby se projevila) a codominantni (pri jednom se projevi, ale slabeji). Byt teda nevim jestli hypo/superhypo jsou dominantni, vzdy jsem si myslel ze spis "C"...?

Lucifer...aha už to trochu chápu,tak že hi yelow je dominantní a tudiž tu barvu ničím nepřebiju.Když to řeknu po karbanicku.Kdybych dal teda na tebe a vyměnil samce tak kterýho bych musel koupit,aby miminka byli i po samicích.Jo a děkuji ti za předešlou rychlou odpověd.

lucifer...promin ,ale ted tomu už vůbec nerozumím.Koukl jsem na ten odkaz od tebe a tam je hi yelow recesivní a ty píšeš že musejí být 2rec.aby byly mimča po nich,ale při tom mě píšeš že hi yelo vše přebije.To jsem z toho jelen.....nevím jestli se v tom vyznáš.

Lucifer Ti tady psal, že všechna zvířata která máš jsou recesivní, samci i samice tzn. že budeš mít všechna mláďata přírodně zbarvená a hetero na (v závislosti na rodičích). I ta zvířata která chceš dokoupit jsou recesivní. Takže pokud chceš aby se Ti nějaká ta mutace vůbec projevila musíš dokoupit samici která bude kompatibilní se samcovou recesivní mutací (Hi Yellow -> to nechceš:-D), a nebo koupit nějakou samici s co-dominantní nebo dominantní mutací a nebo vyměnit samce.

ano tak to bylo mysleno - samec je hi-yellow coz je recesivni vloha, samice maji jine recesivni vlohy = mladata budou vse "normalni" jen hetero prenaseci tech vloh. Takze mladata nebudou po nem. Proto kdybych chtel vysledek jako neco jineho nez "obycejnou" formu tak musim vymenit samce - k tem samicim treba aspon albino, nebo BB, tangerine albino. Nebo k samci samici s nejakou dominantni vlohou. Jedine pokud k tomuhle samci dam samici hi-yellow budou i mladata vizualne hi-yellow = "po nem".

Iceman..Děkuji za příspěvek.Tak že když dokoupím samici dominantní nebo codom.vlohou jako třeba eningma,superhypo tak ty barvu/HI YELOW/ přebijou.Jedu v neděli do Brna na tera burzu a chtěl bych tam něco koupit

Ty male tam mate jako krmeni pro velkeho? :-) Vzadu vpravo albino, uprostred - nevim, az to bude vetsi, asi klasika - vlevo asi albino nebo SH - je ho videt jen kousek, vepredu ten velky ktery je za chvili sezere je hypo - superhypo a sel by uznat asi i carrot tail.

Abych teda nekecal, ten velky vepredu - prijde mi ze ma oci "albina" ??? Takze asi "hybino" ci "sunglow"? (kombinace albino a hypo) Nejsem si jist, nejsem na tohle zrovna odbornik, treba urci lip nekdo jiny ;-)

Lucifer.Díky.Není to focený v terárku.Samozřejmně že jsou zvlášt dospělí a mladý.Všechny ty mladý co tam vidíš tak jsou toho velkýho s obyčejnou samicí.Někteří měli sytě žlutý pruhy,někteří bílé.Tak myslíš že to není hi yelow/TEN VELKÝ/.Tak já tady celou dobu vás zaneprázdnuju co mám dát k hi yelow samci a on to možná ani není.Pošlu ti ještě nějakou fotku samce jestli to třeba poznáš líp.[img]http://www.imgplace.com/img803/4591/71pohled0 02.th.jpg[/img]