Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Profi inkubátor

Zdravím všechny

Uvažuji o koupi nějakého profi inkubátoru, chtěl jsem se zeptat jestli někdo z vás nějaký používá popřípadě s nějakým má zkušenosti(kladné nebo naopak záporné) a mohl by mi nějaký doporučit, jedná se mi opravdu o nějaký kvalitní profi řešený inkubátor.

(kdyby tady aktuální vlákno na toto téma náhodou už někde bylo, tak to prosím mázněte a omlouvám se, našel jsem jen vlákna týkající se inkubátorů domácí výroby)

Děkuji všem, Martin

využiju vlákno, vím že tyto "profi" inkubátory umějí i chladit, díky použití Peltierova článku, chtěl jsem se zeptat má někdo v homemade inkubátoru nějak vyřešené i chlazení??? Budu potřebovat inkubovat při nižších teplotách v diapauze a tak musím vymyselt nějaký systém ochlazování :-) díky moc

njn jenže spíchnout si elektroniku na míru je pro mě docela problém :-( inkubátor z ledničky mám, ale lednička je vykuchaná na stropě je topná folie termostat ATC-300 akorát potřebuju druhou verzi, která umí chladit a nevím jak a co sestavit :-)

to musíš začít s funkční lednicí ;-), když tomu nerozumíš tak jediná možnost asi je jedním termostatem nastavit topení (topný kabel) a druhým chlazení(stačí sepnout lednici)... ovšem musí to být správně vyštelované, aby se chlazení nezaplo při každé fázi topení, nehledě na to, že by to chtělo ještě další termostaty co hlídají min/max teploty, ale to už je pro mnohé asi moc složité :D, nebo pro tebě ještě lepší varianta, mít k teplýmu inkubátoru ještě studenej, tedy přes termostat zapojenou lednici, protože ne jen tak něco ty poklesy potřebuje
já to mam sice zprovozněný, ale nikdy (krom testování) nepoužitý, neb tam, kde mam inkub. mam permanentní "zimu", takže mi jen dohřívá

ano chtěl bych to jako samostatný "studený" inkubátor, kam budu přesouvat snůšky jen na tu určitou dobu inkubace. Mělo by to udržovat teplotu kolem 18-20°C. Chápu že to musí být fukční lednice když chci aby to chladilo :-) jen nevím, nejspíš teda bude potřeba nějakej termostat pro chlazení, kterej spíná chlazení oproti topení jako klasický termostaty co? Nebo nejlépe kombinovaný, kterej ovládá topení i chlazení kdyby třeba v zimě klesly teploty i pod těch 18°C. díky moc za rady

Když bys to chtěl držet kolem těch 18-20 stupmů, tak na je ideální domácí chladák na víno, dá se to nastavit od 6 do 22stupnů+ dá se i nastavit konkrétní vlhkost jakou chceš. Jeden známý to používá na zimování. Myslím, že by to pro tebe bylo ideální, nemusíš nic řešit, když je v okolí mín tak si to i přitopí...

No na vinotéky už jsem koukal dříve a co jsem zjistil tak ty obyčejné levnější do 3000kč mají rozsah vetšinou 8-18°C a úpřímně za tu cenu už bych si radši připratil, nebo lépe sehnal použitej ten Herp nursery. Ale vrtá mi hlavou sehnat nějakej starej mrazáček, termostat na chlazení/topení a zbástlit do na koleni doma. Pokud je to reálná úvaha??? díky

Já jsem původně do tohoto vlákna vůbec nechtěl zasahovat, ale nadá mi to....
Je samozřejmě každého věc, pro jakou líheň se rozhodne. Je jasné, že Ti movitější si raději koupí hotový výrobek, obzvlášť pokud se necítí natolik zruční, aby si něco sami zbastlili. Na druhou stranu, plně funkční inkubátor je záležitost, která se dá pořídit relativně za pár korun. A to s funkčností téměř totožnou, jako u těch "profesionálních výrobků". Postačí jakákoliv izolovaná bednička (polystyren, polyuretan), topný kabel a jednoduchý termostat. Celý komplex se dá pořídit do 1000 Kč, většinou i méně. Ušetřené peníze lze pak použít na daleko užitečnější věci, než jsou předražené "profesionální" inkubátory... Pokud máte jiný názor, berte tento příspěvek jako bezpředmětný a pořiďte si co uznáte za vhodné - je to jen můj názor.

njn bohužel to bude asi složité vyštelovat :-( asi chladící termost. by se na nastavil třeba na 19°C takže by hlídal 18-19°C a topení by se dalo od třeba 17°C do 18°C, ale takhle by se asi furt střídalo chlazení-topení-chlazení-topení takže inkubátor by běžel skoro nonstop co??? díky

To by chtělo aby tady napsal někdo kdo do elektra trochu vidí,já myslím, že by hlavně nedělalo dobrotu to, že bys měl jden termostat co by ti hlídal topení a jeden chlazení. Představ si, že budeš mít nastaveno těch 19, termostat má nějakou citlivost dejme tomu 0,5 stupně aby se sepnul, teplota ti tam skočí na 19,5...sepne se ti chlazení, vychladí to na 18,5 v rámci citlivosti toho termostatu...okamžitě se ti zapne topení...to ti to zase vyžene na 19,5....nevím podle mě by to bylo jedině možné, že by to hlídal jeden termostat, který bude hlídat jak topení a jak chlazení jak je to v případě těch vinoték...(je to jen můj laický pohled)

a myslíš, že ta vinotéka by ti ten problém nevyřešila? já až budou trochu chechtáky tak si ji pořídím a budu ji mít na zimování a období pařáků v létě at uchladím E.mandarinus.:-)

Jde o kvalitu termostatů, +-0,5°C je už skoro nepoužitelný, setrvačnost topení/chlazení atd... s dvěma samostatnýma term. hrozí to, že se to sekne na nějaký hezký pozici a bude to chladit a topit zároveň.

PS: Na vinotéky bacha, některý, hlavně ty levnější, jsou teplotně nestabilní, dělají kravál a vibrují.

jo jo to souhlasím, chce si to spočítat co a jak se vyplatí, já měl půjčenou od kamaráda vinotéky, tuším že to byla vinotéka od firmy Haier, nová jej stála kolem 12000,-(podotýkám že ta cena je tak vysoká že tato lednice byla na 80lahví) a ta byla naprosto bez vibraci a bez jakéhokoliv hluku a teplotu jsem v ni proměřoval 12 teploměry+vlhkoměry a byl tam teplotní rozdíl v celé vinotéce max 1stupen a vlhkost kolísala max 3-4%...(na zimování a letní chlazení mandarin mě to naprosto splnilo účel)

Nevíš jestli by to šlo vychytat po domácku přes jeden termostat a aby tato situace nenastala?

proto jsem psal, že ten topící termostat bude spínat až když klesne teplota na 17°C (např.) a bude topit jenom do teď 18 (takže díky citlivosti třeba 18,5 což by ještě nemuselo spínat chalezení, protože to chladí až po překročení 19°C :-) kdyby se vzali dva stejný termostaty se stejnejma odchylkama a chybama.... ale chápu, že to asi není nejlepší řešení chtělo by to jeden "inteligentní" termostat přímo určenej na tuto fukci aby si ohlídal topení i chlazení, jestli něco takového vůbec existuje? :-)

Tak jsem si půjčil zdroj APC Cyberfort 350VA a po odpojení ze zásuvky a chodu pres baterii
začal doutnat RT 2, takže letěl do koše. Kvalitnější termostat pripojit nebudu riskovat, páč už jinej nemám. Když pripojím prímo topnej kabel na baterii, tak hreje normálně, aspon něco.
Jsem tu na vesnici pristěhovaný tri týdny a už tu 4x nešla elektrika, v inkubátoru mám snůšku od uromastyxů.
Asi budu muset koupit benzínový generátor.