Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teraristi a Alkoholické nápoje

Zdravím všechny, když už je na TP vlákno o čajích, tak si říkám, že není špatné založit vlákno o nápojích vyšší ráže :-D

Pište kdo co pijete a co máte rádi.

Na zdraví!

Začnu u sebe:

-z tvrdého alkoholu preferuju Karibské rumy, Jégra a dobrou ruskou vodku
-z českých piv Černou horu 14, Budvárek 12 a Dalešice 13 polotmavé
-ze zahraničích Stellu, Carlsberg a Amstel

Jelikož bydlím na Jižní moravě tak vínkem taky nepohrdnu :-)

:beer: jasně vede. Kozlík lékařský, samozřejmě... Guinness mírně zteplalý, aby se rozvoněl... vyzkouším cokoliv, celkem si libuju v kvasnicových... a nesnáším pivo v PET lahvích! Ďáblův vynález! Znesvěcení...
Kvalitní vodka, semtam dobré bílé víno, tyhle věci spíš sporadicky. Na bolavý břuch trochu bylinek, alébrž Becherův žaludeční likér... :-D

Musim dost dlho porozmyslat co napisem ja :-D:-D

Asi zacnem z Tatranom :-D 52, to je taky ideal :-D
Potom Finska (cranberry), Tatransky vietor, Spisska hruska, Becherovka. Ked chybaju sponzori, tak dobre vychladena Nicolauska.

Ale ked uz hlava (a hlavne zaludok) velmi nevnima tak vsetko na ci. Ci rum, ci slivka, ci marhula, ci.... :-D

Pivo raz za cas, sice pivo velmi nemusim, ale niekedy dobre padne nejaky ten Svijany. V poslednom case nejaky ten pol liter Neryho medoviny :-P:-D

Na vino velmi niesom. Raz za cas s priatelkou, ale to pocucavanie ma nebavi, radsej sa zmontujem rychlo z poldecakov tvrdeho :-D

A na zahnanie smedu neodmietnem zlaty Puschkin :-D

Ale v podstate: Je jedno co piju, hlavne ze se motam :-D

Pivo v PET láhvi je fakt největší humus. Jsem rád za tuhle kampaň:

[bernard-pet.jpg]

Pivo mám rád, ale když už piju, tak radši kvalitní vodku. Při významných příležitostech dobrou whisky. Když chci jen tak něco popít s mladou, tak víno nebo nějaký bublinky :-)

a takový to sladký jako Berentzen nebo Puschkin nepiju vůbec, to je pro holky...

Z tvrdého mám nejraději whisky. Moje nejoblíbenější jsou Crown Royal a Jack Daniels. Některé irské mám rád taky. Slivovici mám také rád (domácí), stejně jako mnohé ruské a ukrajinské vodky. Sem tam si zakřepčím se zelenou vílou (ale jenom s tou, která je řádně ověnčena snítky pelyňku...).

Pivo mám rád dobré a všeho druhu. Od ležáků až po různá nestandardní - irská, belgická, ovocná, kanadská,... Hlavně že to není Gambrinus z nečištěných trubek nebo nějaká Eurosračka...

Po stránce vína jsem barbar. Sem tam si dám s drahou polovičkou. Ale nevyznám se.

Nepiju často, ale když piju, tak pořádně a beze strachu. Alkehol mi dává ďábelské perutě, které mě aspoň na chvilku odnesou stranou od uspěchaného světa. A samozřejmě je tu sociální stránka věci. Rád si povídám s přáteli a s lidmi, se kterými si mám co říct.

Vedle chlastu v bohémské extázi kouřím cigarety značky Camel (nejlépe z této pokleslejší sorty kuřiva sednou k whisky). Sem tam si dám rád kvalitní doutník nebo dýmku.

No když už jsme v tom, tvrdej moc nemusím. Whisky jsem nikdy nepropadl, když už tvrdej musí být na ústavu Jegr. V létě Mojito z něčeho lepšího. 15-20 letá domácí slivka taky není špatná.

Nejčastěji piju pivo: Oslavany 13° jedno z best, Poutník, Svijany, Krakonoš, Dalešice... Z toho většího v okolí Brna Černá Hora. Na doma jejich 7pack a Primátor- od toho je dobrá pšenice. Z chuťovek nakouřenej švihák, kocour...

A protože jsem z jihu na večer se nejlépe hodí dvojka vína a cigárko na zahradě (no jo někdy je to s půllitrem :-D )
Mám rád bílá a spíš sladší: Takže posdní sběry a vejš, případně klarety, rosé může bejt. Top jsou Pálava, Rulandy, Hibernal, Chardonnay, Děvín ... moc nemusím Veltlína

Červený skousnu tak ke zvěřině.

To je jasné bez kozlíka ani ránu. Pivínka ochutnávám rád různá a ještě raději neznámá, ale hlavně né ovocná. Fujtajbl, proč ty lidi to pivo tak ničej? O petkách ani nemluvím...

Když zabrousíme do tvrdšího tak domácí slivovičku a občas na chuť whisky Jack Daniel´s (tu vytahuji spíš na "zvláštní" příležitosti) :-).

Zelenou, Jelcina a další tlamolepy nechme ženskejm...

Já jsem ženská a tlamolepy nepiju vůbec. Můžu kvalitní vína a dobré pivo, ikdyž v současnosti preferuju nealko pivo. Třeba toho Bernarda :-p Co se týče tvrdého alkoholu, tak ten nemusim. Ale kvalitní rum si dám ráda...třeba mauricijskej, nikaragujskej a tak, to můžu.
JInak Neriho medovina mi taky chutnala :-)

mám tu 6 petek piv, co jsem dostal kdysi za fušky, tak jestli tu je nějaký norek, tak se může stavit, já mu je klidně daruji:-D pivo s petky jsem zkusil raz a hned po prvním doušku jsem to lil do kanálu:x:
jinak pivíčko jedině RADEGAST 10° i 12°:-p a nepohrdnu i Plzeňským pillsnerem:beer:
a tvrdé?? no vodky či whisky a sladké patoky vůbec nesnáším. u mě jsou favoriti tihle- spišská hruška(do té jsem se zamiloval), rum (jedině božkov), miluju ABSINTH a domácí kvalitní pálenky (hruška, slivka, kalvados, ořechovice i třešňovica) asi jsem alkoholik:-D

No,právě jsem dorazil domů a hned taové vlákno:-):-D.Pivko chce ted spíš jedenáctky.Plastovky bych nezavrhoval.Maji 1,5 až 2 litry,takže můžu ženě s čistým svědomím říct,že jsem měl jen 3 lahváče:-:-D.Jinak pivko´=kamarádi,Irská kámoška=balkon,chut na samotu.

nejakej čas všechno co teklo,pak pár let nic ,tedka sem tam pivko nejlépe tmavé-spíš sladší,nadáváte na tlamolepy a tatran je sladoučkej jak cumel i v těch 52 voltech,ale mám novej objev akorát u nás ho asi neseženem , v moskvě jsme si kupovali jaguára-redbul s vodkou namíchanej v plechovce,svina zatal drápek a potom jsme ani neveděli jak jsme došli na hotel,v zimě aby nám nebylo na grilování zima tak taky svaříme něco vínka s rumem a nejakým tím kořením aby nám lépe trávilo a nebylo zimno

Ahoj lidi, tak já se přidám a ke všemu přiznám. Jsem pivař a vzhledem k tomu že dělám v hospodě tak těch pět kousku tam každej den dám, ale s ničím to nemíchám tvrdému neholduji krom slivovice, ale to není alkohol to je lék!Na zdraví všem:beer:

Já piju leccos, klidně i míchám, mám docela dobrý trubky...
Co mám rád, je: pivo, to asi nejvíc, ale musí mi chutnat, nejradši mám asi pšeničný (třeba Velen od Černé Hory), pak různý nefiltrovaný 11 a klasika Rebel 12, to jsme chlastali na táboře. Nevaděj mi ani ty citrónový a podobný, ono když třeba člověk v létě v horku hraje volejbal a pije tohle, tak není tak vožralej jak třeba po Plzni.
Víno taky můžu, hlavně bílý a lehký červený, ale moc se v něm nevyznám. A mám moc rád tříputňovej maďarskej Tokaj.
Kořalku nepiju a když už, tak český obyčejný, ale jen ty, po kterých jsem se ještě nezeblil, tj. zelená, plyšák (becher), a samozřejmě medovina, ta je nejlepší domácí (snad si pozítří povezu z Prahy zase flašu domů).
Jinak cigára příležitostně jen v hospodě, kouřil jsem 12 let a v říjnu jsem toho nechal. Takže asi tak ;-)