Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zoologicke zahrady

Zdravim vsechny. Mam takovy netradicni dotaz. S pritelkyni radi navstevujeme Zoo,ale jaksi uz jsme vsechny znamejsi a vetsi projeli a tak bych Vas chtel poprosit o tipy na dalsi,kam stoji za to jet. Vyjadreno presne,abych nejel treba 200 km a za hodku to mel projite a kde nic tu nic. Uz jsme byli ve Dvore Kralove,Olomouci,Liberci,Praze,Plzni a ve Zline. Kde jsme jeste nebyli a o kterych se trosku mluvi tak to je Brno,Jihlava a Ostrava. Predem dekuji za vsechny tipy a reference.

Pomalu zacinam mit pocit,ze teraporadnu postihla googlemanie,neb na 90% dotazu je odkaz na google. Samozrejme,ze jsme si seznam nasel a dokonce jsem koukal i primo na stranky ruznych zahrad,ale slo me spis o konkretni zkusenosti. Preci jen suchy vypis chovanych druhu cloveku moc nepovi (aspon me tedy ne) a abych jel na druhy konec republiky kvuli treba 40 min prochazce se mi vazne neche. Nejde ani tak o tu vzdalenost (Plzen mam taky cca 250 km),ale aby to nebyla marna cesta.

Z klasických zoo se mi nejvíc líbí Plzeň, Praha a Liberec. K plzeňské zoo patří ještě expozice Akva-Tera u Sadů pětatřicátníků. Docela pěkné. Stejně tak se mi líbila Akva-Tera expozice v Děčíně. Ta je tam taky mimo areál zoo. Jinak rozhodně doporučuji navštívit Krokodýlí zoo v Protivíně a Terárium Praha. To je povinnost.

Ono ani tak nejde o samotný "gůgl", ale spíš o vyhledání informací na stránkách jednotlivých ZOO. Každá z nich uvádí kolik zabírá hektarů, počet a druhy chovaných zvířat, a má i svou fotogalerii, často včetně mapky. Z toho si myslím lze dost dobře odvodit, jestli v té které ZOO strávím 40 minut, nebo půl dne. Navíc oblíbenost ZOO může být individuální, každý může preferovat jinou. Já například rád navštěvuji chomutovský zoopark, navzdory tomu, že je zaměřený "jenom" na Euroasijskou faunu, a nemají tam lvy, žirafy a slony.... Někomu tohle třeba vadí a může ohrnovat nos.

Z těch 3 uvedených je nejhezčí a nejrozsáhlejší ostravská Zoo, aspoň dle mého mínění. Jihlavskou ZOO opravdu projdete za hodinu a brněnská Zoo je taková nijaká, hodně betonová. Kromě Plzně jsem byla ve všech Zoo, ve kterých jste byl Vy a ostravská Zoo se určitě řadí k těm lepším v ČR. Určitě to není Zoo "o které se trošku mluví" :) Za posledních pár let přibylo hodně nových expozicí a zajímavé odchovy - kdo by neznal Rashmi.

vloni Praha,Jihlava,Plzen,Zlín,klasicky Brno-když su z Brna-taky tam probíhají změny ale tak nějak vlažně.Praha je dobrá ,velká,plno špeků, moderní výběhy,Plzen mě velice mile překvapila,Zlín-taky slušná,Jihlava sice malá ale celkem slušná taky docela špíčky.pokud se někdo vidá někam dál tak v Paříži zoo do roku 2013 uzavřena z důvodu celkové rekonstrukce.Ankara hrozný,Bělehrad taky nic moc,Barcelona,Kolín nad Rýnem,Londýn,Moskva ty jsou téměř špičkový,jak to vypadá v Noriberku? ten je docela na dosah ,o Vídni vím ,kdysi jsem tam byl, tak nevým tedka je zmodernizovaná kam se vypravit- manželka je nervozní z těch potvor co máme doma a trávit dovolenou v zoo není její sen

jo malá menažerie u botanické zahrady ,taky jsem tam byl, datum něco kolem 1900 davá tušit jak to tam vypadá ale snažijo se , šelminec skouší předělávat,asi s památkařama to tak lehce nepujde .ještě jsem byl ve Vyškově- pokud vás vyloženě nezajímají kravy tak zbytečnost

ahoj do zoo chodím často - kvôli foteniu zvierat, preto ich posudzujem najmä z tohto pohľadu ... a tiež je pravda, že málokedy prejdem celú zoo - ostávam u druhov, ktoré ma zaujímajú ...
ono dosť záleží na tom, čo presne vás zaujíma ... každú zoo môžeš prejsť za hodku - dve, ale tá istá zoo ti môže zabrať aj celý deň, záleží na tom, ako dlho sa zdržíš pri jednotlivých výbehoch, či máš trpezlivosť a chuť zvieratá pozorovať ...
takto sa ťažko radí - každému vyhovuje niečo iné, 100 ľudí 100 chutí

v ostrave som nebola, takže neviem,
jihlavu mám veľmi rada, je pravda, ze je malá a ani nie za pol dňa ju v podstate prejdeš, ale majú dosť veľkú kolekciu mačkovitých šeliem (teraz majú štvorčatá u manulov a trojčatá u irbisov /tí sú ale ešte veľmi malí, takže sú zatiaľ v zázemí/), väčšina za sklom, takže sa tam celkom dobre fotí ...
na brne sa mi páči vynikajúci výbeh pre vlkov a medvede kamčatské, a v podstate celá spodná časť zoo je fajn (s výnimkou ľadových medveďov), hore veľmi nechodím
padla tu aj viedeň - je to veľká zoo, myslím, že je tam čo pozerať a zaberie celý deň kým ju celú prejdeš
veľa chvály som počula na norimberg - majú delfinárium, ale nebola som tam (zatiaľ :D )
hodonín je maličký - tam som bola asi dve hodiny a išla som preč, je to skôr rodinná zoo, samá kozička a ovečka
zoo tábor vetrovy je nová zoo a je to vidieť ... je relatívne malá, aj keď majú celkom slušnú zbierku šeliem, ešte to potrvá kým budú na úrovni klasických zoo s dlhšou tradíciou
bola som aj v ústí, ale na návštevu som mala len pár hodín, tak som ju strávila iba v okolí pavilóna šeliem, celú zoo som nevidela, ale vyzerala dosť rozľahlá

ak môžem poradiť, skús si pozrieť albumy ľudí napr. na rajceti - oni keď sa fotia, tak často je v pozadí vidieť ako to v zoo reálne vyzerá - ja si takto často sondujem zoo kde som ešte nebola, aby som vedela, či sú zvieratá za sklom abo mrežami ...

nech sa rozhodnete pre ktorúkoľvek, prajem fajn výlet :)

V ostravské Zoo mi vyhovuje to, že je tam daná trasa, takže se nemůže stát, že by člověk něco minul, což se třeba nedá říct o pražské nebo královédvorské Zoo. Ve Dvoře se mi ale moc líbí ubytování přímo v areálu Zoo, sice to není nejlevnější, ale není nad večerní procházku v Zoo. Velmi podařená je Zoo Lešná, pořád se v ní něco buduje. Ale ta ostravská se právě za poslední roky také výrazně zlepšila, loni se otevřel pavilon Čitván - je tam expozice medvědů a hulmanů a předtím jsou vydry. Rekonstrukcí prošel pavilon hrochů. Teď se pracuje na pavilonu Evoluce - tam by měli být primáti.
Do Vídně se chystáme letos, největším lákadlem jsou pro mě pandy velké a koaly.

Tam se chystáme příští čtvrtek, jedeme výletem na Hlubokou (dáma ráda hrady a zámky) a pak do ZOO - nebo naopak, to je fuk. Docela se těším, tuhle tu byly fotky, vypadalo to dobře. :-D
Jinak nejčastěji (tak 3x do měsíce) jsme poslední roky byli v Praze - tam mám teď značné výhrady k tomu, co vymňoukli s pavilonem šelem, jinak třeba předvčerejší výprava za mírně chladného počasí super, málo lidí a spousta zvířat v akci...
Líbila se mi Plzeň - vzhledem expozic, kombinací s botanickou zahradou a ačkoliv nám tehdá propršela (mírně), bylo to tam opravdu super...
Ústí a Děčín - bože, to byl děs! Výšlap na Střekov, výšlap do ZOO a nakonec ten strašný kopec do ZOO v Děčíně! ]:) Ústecká Zoo u vchodu nic moc, ale hore dobrý, Děčín sice malý, ale mají babirusy a to jsou prostě super zvířata a jen u nich jsme strávili půl hodiny, navíc tam byl klid a ten les kolem - fajn.
Teď (letos o prázdninách) se chystáme na Liberec, Dvůr Králové (je to asi 25 let, co jsme tam byli se školou na výletě, ehm...) a zřejmě zvážím Jihlavu a nevím si rady s Olomoucem...

Tak přidám pár komentářů k těm jihočeskejm. Hluboká - určitě výrazná změna k lepšímu od doby co začali modernizovat výběhy je to tam čím dál lepší, takže doporučuju. Malá, ale zas se člověk pak může projít na zámek, zarelaxovat kolem rybníků nebo se projet po Vltavě, takže výlet na celej den super. Protivín, taky dobrej, je to kousek, takže v případě nouze se to dá spojit. Tábor Větrovy - na můj vkus zatím dost bída. Sice maj krásný šelmy, ale ten výběh 20x20 metrů pro lvy, nebo pumy mi přišel hodně brutální. Navíc otevřenej ze 3 stran, takže zvířata dost ve stresu. Chystaj ale větší výběhy, tak snad se to zlepší. ZOO Dvorec je na tom hodně podobně. Zvířata zajímavá ale výběhy běžně pletivo, na zemi zámková dlažba, prostě to působí dost depresivně a já si tu návštěvu tedy rozhodně moc neužil. Ta ZOO Dvorec navíc dle mé debaty s MŽP funguje jako takovej prapodivnej spolek, nešli cestou licence pro ZOO a MŽP to tam tudíž nemůže moc kontrolovat, tak je z principu moc nepodporuju :-D

olomouc předloni a docela seto dá ,celkem zajímavý zvířata,výběhy ucházející ,celkem to ušlo potom jsem musel rodinku ještě vyvenčit po městě aby jim přemíra přírody neublížila,ještě přemýšlím jak se dostat do hagenbeka v hamburku byl jsem tam před několika lety akorát když stavěly nové exotárium v únoru v dešti tak přivítal nějakou lepší dobu

Určitě doporučuji Zoo v Ústí n/L... je dost veliká a je zde na co se dívat a i ti co sem chodí každý rok 2x jako já tak to nikdy nestihnu pod hodinu a půl :D a to už nechodím všude :D ...Jinak Děčínksá zoo je taky nádherná na to jak je malá + ta expozice pod kopcem v tom domě, v hodoníně je pěkná zoo i když menší. a pěkná zoo je i v chomutově. Dále doporučuji Berlín a Zoo a Terarium i s s tím jejich vodním světem

Já byla teď v sobotu v Berlíně můžu jen doporučit.
Mají hrozně moc druhů zvířat a různý raritky, jako jsou pandy, nebo práci kiviove. (doufam že sem to napsala dobře:-))
A určitě si tam kupte lístek i do Akvária. Je to obrovská budova, přízemí akvárka, patro nad tim terárka a patro nad tim žabky, hmyz, pavouci. Jen ta budova je na 3 hodiny:-) Žabek tam maj milion druhů, ve velkym skleníku se chodí lávkou nad kajmanama, hodně jedovatých hadů, dokonce Haterii tam maj!

je to trochu daleko, ale můžu doporučit při návštěvě španělska ZOO v Madridu. Velmi se mi líbila, moderní výběhy bez mříží, většínou oddělené od navštěvníků příkopy s vodou a také velké akvarium a vystoupení cvičených delfínů a lachtanů. Zoo je značně rozlehlé a člověk má co dělat aby za 1 den ho celé prošel. Také doporučji navštívit obří akvarium v Barceloně s jejím podvodním tunelem. Super

V chomutove jsme byli s pritelkyni vcera a moc nas to nenadchlo.. Zvirat tam moc neni a spis se to da pojmout jako procchazka prirodou, byli jsme tam 3 hodiny a cely nam to proprselo, navic tam ted probihaji vsude nejaky udrzby, takze se tam prohanely bagry, nakladace, traktory, vsude mraky kopacu... no nic moc...

den predtim jsme byli v ZOO v Plzni a tam to bylo mnohem lepsi

Byl jsem v Brně, Praze, Dvoře Králove, Jihlavě, Hluboké, Dvorci a Protivíně a mohl bych doporučit všechny- ty poslední čtyři jsou sice poměrně malé, ale podle mě také stojí za to (zvlášť se mi líbila krokodýlí zoo Protivín). Brno je středně velká zoo a podle mě také stojí za návštěvu.