Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa - krmení selaty

Mám doma pár osmiletých B. constrictor a včera jsem je poprvé krmil novorozenými selaty. Po chvilce váhání - co je to za novotu - se oba zakousli a v pohodě nasoukali. Protože bych měl mít na novorozená selata stálý zdroj, chci se zeptat jestli s tím máte někdo nějaké zkušenosti a hlavně zda se tímto dají nahradit potkani - co se výživnosti týče. Předem díky za názory.

Takže se občas sluní ? Já právě viděl záběry hroznýšů, kteří leželi na kmenech stromů např. nad vodou během dne a věřím že aktivují převážně v noci, ale moc se mi nezdá, že by opravdu celý den trávili schovaní někde v úkrytu. Hodně z těch "mraků" chovatelů by za nimi rádo jezdilo do terénu, leč ne všichni mají tu možnost. Můžu ti přesně říct co ve kterou denní hodinu a roční období období dělají natrixky na Polaneckých rybnících, ale co se týče hroznýšů, můžu se jen dohadovat. Řekl bych, že v teráriu se jejich návyky od těch v přírodě hodně liší, mám pravdu ?

Hodně z těch "mraků" chovatelů by za nimi rádo jezdilo do terénu, leč ne všichni mají tu možnost

tak to je jasné a já to nemyslela rozhodně nijak ve zlém. Chtěla jsem tím říct jenom to, že pak ale řada lidí má tendence šířit nepravdivé nebo zkreslené informace o životě zvířat v přírodě, když vlastně vůbec neví, jak ta zvířata v přírodě žijou.

JInak záleží hodně na konkrétních oblastech areálu výskytu. Páč tam kde v chladnějších obdobích roku dochází k nočním poklesům, tak se dají po ránu najít slunící se hroznýši celkem běžně. Nebo pokud je chladno, tak i v průběhu dne- jaks psal na různých dřevech atd, ale hodně taky třeba na silnicích. Pokud je teplo, tak se na silnicích vyhřívají hlavně po setmění, takže pak člověk nachází ty přejeté. Před pár dny jsme se vrátili z Nikaragui a vzledem k období dešťů tam byla pěkná kosa. Takže jsme viděli málo leguánů, ale vyhřívajících se hroznýšů jsme naopak viděli hodně, protože se místy vyhřívali na silnicích...ale přejeté jsme tam tentokrát nenašli žádné, oni se zvířatům na silnicích celkem vyhýbají, což nás potěšilo.

Co se týče návyků v teráriu a přírodě, tak ty jsou samozřejmě různé- ona ta hrozna jsou hodně přizpůsobivá, takže se chovají podle aktuálních podmínek, co zrovna mají a zvyknou si na ně.

My se taky nedostaneme nikam. Ale člověk funguje s tím co má no. Já třeba doufám, že se konečně jeden rok povede to, že nebude pršet zrovna, když si s přítelkyní vezmeme dovolenou a konečně se pojedeme podívat na užovky do Podyjí ))) Samozřejmě závidím lidem, kteří mají možnost se někam kouknout, ale říkám si, že když něco fakt chceš, tak pro to musíš něco udělat a ne si stěžovat (toto není na nikoho mířeno).

Nijak zle jsem si to nevyložil. Tyhle poznatky jsou pro mě hodně cenné, protože jak píšeš oni se těm konkrétním podmínkám v teráriu přizpůsobí a pokud se chce člověk dozvědět něco o jejich návycích v přírodě, v terárku to zkrátka nevypozoruje. Had leží buď na polici pod lampou a tráví nebo prolézá terárko, když má hlad a dostupné literatury je málo a většinou se všechna týká chovu nebo mutací. Nejezdíš taky do karibiku ? Nejvíce mě totiž zajímá celý rod Epicrates i když mám osobně jen nedospělé E.c.c a E. angulifer. Ostatní druhy při příjdou ještě více záhadné co se nějakých poznatků týče.

Každý může tam, kam mu finance dovolí - Jarkova oblíbená :-D

Do prdele práce Topolánek,
jasné jak facka,
jezdí v plavkách
do Chorvatska,
já tak možu na horní splav do Lidečka,
tečka.

Do prdele práce na posraného, i hovno padá,
tady je těžká jaká smysluplná rada,
nejlepší bude, odložit benžo,
a zajít na jedno...

Tak já jdu. Přijdu tak kolem deseti...

tohle krmení stojí za prd, není to výživné, v těch selatech není prakticky vůbec nic - "maso" vodnaté. kosti pořádně neskostnatělé, jen trocha tuku a vntřnosti, schválně zkus to sele uvařit, uvidíš co se s nim stane, skoro to ani nestráví (resp. tráví to jaku kuřata) - vyjde tekutá smradlavá břečka, opravdu se mi to neosvědčilo, občasně by nebyl problém, ale zkoušet jet na tom trvale, zvláště jestli boa odchováváš je dle mého blbost