Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cryptosporídie

Zdravím.POtřeboval bych prosím poradit,čím vydezinfikuji terárko po asi cryptosporidiích když to mám v terar.stěně a je tam udělané pozadí z polystyrenu.Píše se že to zničí přelití min 70 stupnovou vodou,ale to u mě jaksi nejde a prý savo a podobné čist.prostředky jsou na prd.Děkuji za každou radu.

No nevím, někde jsem četla, že cryptosporidie dokáží přežít 48 hodin v neředěném savu. Ttakže bych na takovýto přípravek nespoléhala. Já všechno převařuju a několik přelívám vařící vodou. Ale pozadí je problém no. Koupila jsem si parní čistič - kachnu a udržím od 5-ti cm dále před ní ruku. Nevěřím, že by to fungovalo tak jak má. Možná ty kvalitní dražší, ale ty jsem nezkoušela.

Děkuji za rychlé rady.Otom parním čističi jsem taky přemýšlel,ale jak říkáte nevím jestli tam je dost velká teplota.Ještě mě napadá že mám v garáži horkovzdušnou pistoli....používal jsem ji na strhávaní barvy z oken,alenevím jak to vydrží to polystyrénový pozadí.

Já parním čističem pro domácnost zkoušela desinfikovat korkové pozadí a po vykuřování parou z něj vylezla ukrytá krmná žába, taky dostala plnej zásah a sice skákala jak pominutá, ale normálně to přežila, ani se neslíkla z kůže. Takže jsem si o nějaké desinfekci taky přestala dělat iluze.

Jinak souhlas s Luciferem, pokud je nějaké hůře desinfikovatelné pozadí, tak bych ho asi taky rači vyhodila a pořídila nové.

Já mít terárko po kryptech, tak bych spíš řešil jestli nezapálit dům a neodstěhovat se jinam. Že by se s teráriem dalo udělat něco jinýho než okamžitě komplet zlikvidovat by mě ani nenapadlo. Tak drahé terárium neexistuje, abych se ho snažil po tomhle šmejdu ještě desinfikovat (je to samo jen můj názor).

tak ono skleněný terárko se vydesinfikovat dá, min. tím stylem že ho vydesinfikuješ třeba čpavkem a pak opravdu důkladně vypláchneš horkou vodou. Ale pokud to je nějaké OSB nebo členité pozadí, ak bych to taky rači vyhodila. Z tohoto důvodu já třeba nepoužívám OSB terárka, protože se prakticky nedají vydesinfikovat.

Já mít terárko po kryptech, tak bych spíš řešil jestli nezapálit dům a neodstěhovat se jinam. Že by se s teráriem dalo udělat něco jinýho než okamžitě komplet zlikvidovat by mě ani nenapadlo. Tak drahé terárium neexistuje, abych se ho snažil po tomhle šmejdu ještě desinfikovat (je to samo jen můj názor). Odpovědět

Naprostý souhlas. Crypta jsou zmetek a vydezinfikovat se nedá nic pořádně, ani skleněné terárium, to je holý mýtus. Terárium je lepené, takže se nedá pořádně použít nic tepelného, chemie není samospásná (zmíněné savo jim z toho co jsem četl moc neublíží), podchlazovat nemá taky význam, to spíš praskne sklo atd.
I když se člověk snaží vyčistit a vysprchovat terárium dokonale, vždycky za silikonem najdu zbytky lignocelu, rašeliny, písek, stejně jako za vloženými větračkami najdu občas zbytky substrátu, nebo dokonce kůže atd. a to podotýkám po opravdu pečlivém vymytí. Naposledy jsem se takhle vracel do koupelny s teráriem kvůli zapadané a takřka nevyndatelné kukuřičné podestýlce z větraček, která tam vzpříčená odolávala proudu vody, sprchování ze všech stran. Hlavně jsem si jí ani nevšiml, dokud mi nepřišlo, že je to trošku vyboulené do vnější strany. Až pinzetou a špejlí jsem vydoloval většinu a zbytek se dal jakžtakž spláchnout.
Za sebe komplet zlikvidovat.

já bych to viděla jako idiotsky napsané idiotské řešení, viz

jsem tam dal hadi a gekonci místo hadů.Hadům prý crypta nevadí

Ono to, že některá zvířata nejsou vůči něčemu vnímavá neznamená, že to pak neroznášejí dál. takže rači si od tebe nebudu kupovat žádné odchovy ;-)

edit: poslední věta samože nemyšlena na Lucifera :-)

Za prvé nic nemnožím a za druhé se mi nechce rozštípat terarijní stěnu za 10tisíc.Docela jste mě vystrašili,ale nějak to prostě vyčistit jít musí......opálil jsem to horkovzdušnou pistolí asi 350 stupněma......já už fakt nevím co stím