Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osmé číslo TERAmagazínu odesláno na adresy odběratelů:)

Vážení odběratelé,

na konci roku bych rád trochu zrekapituloval první rok existence TERAmagazínu. Inspirovaly mě k tomu burzy, kterých se účastníme, abychom dostali časopis mezi širokou veřejnost. Jako podklady si s sebou vozíme všechna dosud vydaná čísla a tak máme vždy možnost zamyslet se nad tím, jakým vývojem náš časopis prošel.

Přes jednoduchou a přiznejme si to amatérskou sazbu jsme se prokousali k téměř profesionálnímu designu.

Od prvního čísla, které se rozesílalo třiceti našim známým, jsme se dostali k 850 odběratelům.

Myslím si, že kvalita článků stále stoupá a tak je každé dva měsíce co číst.

Na tom všem má podíl řada lidí, o kterých se často ani neví a nejsou uvedeni mezi autory. Nebudu je tady jmenovat, protože bych dost pravděpodobně na někoho zapomněl, ale přesto bych jim rád poděkoval.

Co se týče budoucích plánů, stanovil jsem si je pracovně takto:

1) Udržet a zvyšovat stoupající kvalitu časopisu.
2) Založit občanské sdružení, umožňující lepší fungování časopisu.
3) V ideálním případě rozšířit členskou základnu autorů a spolupracovníků.

Osmé číslo byste už měli mít na e-mailu, takže příjemné čtení.

Aleš Kozubík

Ahoj, klasika, e-maily na seznamu. Již jsem to řešil dokonce s podporou seznamu, ale sami nevědí, kde se to ztrácí. Od nás to dle statistik odchází a dokonce na pár seznamáckých mailů to chodí v pořádku. Doporučuju zkontrolovat složku se spamem, kam je možné, že to padá.

Pokud ani tam nic nebude, na stránkách je dostupná nová "fičura", tedy jakási interní pošta. Zde posílám registrovaným uživatelům kopii mailingů, takže pokud Ti to nepřišlo na e-mail, stačí se přihlásit na www stránky projektu (jak jsem se díval, registraci máš) a měl bys tam najít odkaz na stažení.

Aleš

Děkuju, co se týče tištěné verze, je to samozřejmě taky náš sen, ale stále bojujeme s cenou tisku, kdy jedno číslo vychází v nejlepším případě a 130 Kč, což nám stále připadá hodně. Tato částka je za samotný tisk, poukd by se sešlo alespoň 100 odběratelů tištěné verze, k tomu je ještě připočítat poštovné.

Samozřejmě pokud by měl někdo možnost nějakého tisku, případně už někdo má zkušenost s podobným projektem a jak se dostat na nižší cenu, tak radu či pomoc uvítáme.

Tisíc odběratelů, kteří by skutečně měli zájem o tištěný časopis a nešlo by jen o slib, že si jej koupí, když ho necháme vytisknout by situaci určitě řešilo. Otázka je, jestli je to v našem malém "rybníce" vůbec reálné, však víme, jak dopadly všechny časopisy, které na trhu byly.

Mám zprávu, že jeden nejmenovaný časopis, který poměrně nedávno skončil měl náklad cca 2500 z toho se skutečně prodalo nějakých 1200 výtisků. A to šlo o profesionální aktivitu s finančním zázemím.

Ad. čtvrtletník, nemyslím si že by to bylo dobré, podle mě je důležitá určitá provázanost s komunitou a častější komunikace a interakce.

Ahoj, jediné co můžu poradit je trpělivost případně vyzkoušet i jiný prohlížeč. Samotný časák má tohle číslo téměř 40 MB, takže to chvíli z našeho FTP tahá.

Jiná možnost jak to dostat ke čtenářům bohužel momentálně není, jelikož většina e-mailů odběratelů je omezená svou velikostí, která hrubě nedostačuje.

V případě, že by se to nepovedlo ani v jiném prohlížeči klidně napiš, zkusíme vymyslet nějaký individuální přístup, ať nemusíš čekat měsíc na archív.
A.

EDIT: že jsem tak smělý, poprosil bych nějakého moda, zda by mohl vyměnit toto vlákno za přišpendlené.
Díky!

Aleši, mockrát díky za super magazín. Myslím, že ani není třeba tištěná verze. Jen se podívejme, jak dopadl časák Akvárium-Terárium. Buďme trochu realisté a poděkujme všem, kteří se na tomto magazínu podílejí.
Díky a přeji příjemné a klidné vánoční svátky všem. A v Novém roce ať se nám daří ještě lépe.
Tonda

Spouštíme anketu o nejoblíbenějšího autora článků roku 2012! Svým hlasem můžete vyjádřit poděkování a podporu autorovi těch článků, které se Vám nejvíce líbily. Vyhlášení nejoblíbenějšího autora proběhne v lednu 2013. Jako poděkování ze strany TERAmagazínu od nás autor s největším počtem hlasů dostane malou drobnost. Anketu najdete v levé části stránek.

Mody bych poprosil o výměnu tohoto aktuálního témata za téma, které je přišpendlené ale není aktuální. Díky!