Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odchovy 2013

Tak po novém roce co přibylo do terárek? U mě je to mimino Anolis allisoni. Tak se pochlubte:-)
Změna předmětu, původně: Mláďata 2013- název změněn z důvodu lepší přehlednosti na Odchovy 2013, vzhledem k tomu, že je tu již obdobné vlákno z loňského roku (Aurifer)

loading...

Jestli snesou, minulý rok mi chcípla jedna samice, jedno vejce rozbité, a toto vejce, předminulý rok vajec 12, ale podělal jsem inkubaci, jo a ještě info k inkubaci, snůška 30.9.2012, teplota stabilbní 30,5C, jednou byl inkubátor omylem vypnuty cca 3hodiny, vlhkost dle teploty v pokojíku cca 76-82%, vylíhnutí 19.-20.2, nevím přesně, žloutkový vak byl zatažený tak z poloviny, když jsem si prcka všiml. Ještě jedna věc, použitý komereční inkubátor Juragon RX od KingSuro R-com. Inkubace na vermikulitu suchém, položené vejce. Délka inkubace 144dni bez diapauz. Aktuálně, prcek je ještě v inkubátoru a je aktivní. Vzal jsem si volno z práce a přez den mu připravím terárko. Tohle mládě si nechám, to je po těch letech, co jsem "čuchnul" k želvám první prcek, takže zůstává:) sory, že to tu zasírám..

Včera mi samice M.s.variegata snesla 16 vajec, z toho 6 oplozených (ťuk ťuk). Sice se ještě nejedná o odchov, ale i tak je to muj největší chovatelský úspěch. Můžete mi někdo říct, zdali je prohloubené vejce úplně nahoře v pořádku. Po přendání z terária do inkubátoru se asi po půl hodince takto propadlo. Četl jsem zde, že je to způsobeno malou vlhkostí.

Tekumseh: U Morelia viridis JayaPura mají žlutý mláďata v dospělosti plný trojúhelníky a červený mláďata prázdný trojúhelníky, nedá se říct, že z červených mláďat vyrostou líbivější hadi, ale když má JayaPura prázdný trojúhelníky a v nich bílý tečky tak je to nádhera.
Nás potěšily červený mláďata, hlavně proto, že se dá do jistý míry předpokládat, že mláďata budou po samici, která má hodně výraznou kresbu (samice byla z červenýho, samec ze žlutýho mláděte).