Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vodní želvy- kde sehnat nejlevnější

Dobrý den chtěl bych poprosit jestli někdo neví nějaké chovatele vodních želv v jihomoravském kraji?Jelikož ve zverimexu mají želvičky po 250kč a někde jsem četl že chovatelé je prodávají levněji.Děkuji všem za odpověď
Změna předmětu, původně: Vodní želvy (Aurifer)

pokud jsou peníze to, o co ti jde tak na burzách se faremní želvičky dají sehnat za stovku i méně. Ale většina chovatelů, kteří ty želvy opravdu odchovávají si mláďata celkem pochopitelně nechají zaplatit, takže je zbytečné počítat s tím, že budou levnější než ve zverexu nebo na burze.

Pokud zkusíte jenom trochu počítat, zjistíte, že odchovat u nás jakoukoli želvu za tak směšnou částku, jakou uvádíte, prostě nelze ani náhodou. Takže vám zbývají pouze faremní dovozy, které se díky statisícovým kvantům želv, odchovaných venku za plotem prodávají prakticky za hubičku. Jestli je pro vás dvěstěpadesát Kč za želvu limitující částka, pak máte můj upřímný obdiv.

Lupus nemusíš mít strach želvy mám doma asi 15 let takže se o ně umím starat to se nemusíš bát.Má otázka byla kde koupím vodní želvy nejlevnějí.Třeba nádherné vodní želvy?

Pochybuji a myslím, že Lupus má obavy celkem oprávněné. Kdo se věnuje chovu želv 15let jak tu tvrdíte, ten má dobrý přehled o cenách, druzích i dostupnosti těch kterých druhů či forem, o možnostech je získat a ve vší upřímnosti i ví, co chov jako takový obnáší a rozhodně pochybuji, že takový "chovatel" dává najevo, že je pro něj 250,-Kč za vodní želvu moc a ptá se na dostupnost na poradně. Tací chovatelé ani neužívají české ekvivalenty vědeckých názvů v latině, jelikož termín "želva nádherná" je stejně zavádějící jako povšechné označení pro výrobky automobilky "škoda".
Málo chované, ale občas nabízené (vědomě či nevědomě) T.s.gaigae, venusta, emolli, callirostris a další formy či subspecie řazené v současnosti nebo minulosti do komplexu "scripta" rozhodně nemohou stát to, co T.s.s., T.s.troosti nebo T.s.elegans, jejichž cena začíná růst, jelikož už jsou k získání vyjma adultních, chovem "expertů" zpravidla tělesně poznamenaných kusů, jen mláďata z odchovů, kterých je jak šafránu (a to ještě zpravidla dostupných z Hammu).
Nejsem věštec, ale tomuto vážně nevěřím. A pokud to myslíte opravdu vážně, pak se obraťte na importera, není problém mít ty vodní želvičky za 35,-/ks při odběru 150 a více kusů.

Pokud budete mít zájem o vodní želvy tak klidně pošlu kontakt na pána tady s Hodonína prodává vodní želvy po 100kč a má docela dost druhů vodních želv a je to velice sympatický pán rád poradí a pomůže :-D. Tak už nemusíte psát zbytečný nesmysle :-D

Tak hlavně jestli to pomůže tobě. On tu nikdo nesmysle nepsal, levné želvy jsi tu sháněl ty, ne my...páč když si zpětně přečteš tu dikuzi, tak ti možná dojde, že tady všichni až na tebe věděli, kde sehnat želvu a co s tím souvisí. Vč té ceny- majitelé ve zverexu tu želvu (pocházející z faremního chovu- oploceného rybníka tamhle v Amíkii) koupí taky za tu cenu 35-100kč - podle toho, od kolikátého překupníka- importér prodává za těch 35,- po více kusech, překupník od něj za 50,- po více kusech, další překupník za 100,- a následně majitel zverexu, co si pak na ni přirazí standartních 150-300% zverexové přirážky. a jsi na ceně 250,- a víc. Kdežto chovatel, který chová želvy, dá jim vše co potřebujou (což není nic moc levného samo o sobě a má s tim mraky práce) a odchovává je, pak několik měsíců inkubuje vejce, rozkrmuje mláďata, tak si ty prcky i pak nechá samozřejmě zaplatit. A kdyby ne, tak by byl vůl....navíc ono pořád se najdou lidi, co jim nejde o nejnižší cenu, ale o pořízení kvalitního zdravého zvířete, s kterým nebudou problémy. takže si místo parazity promořené faremní želvičky za kilo rači koupí dražší zdravou želvu z odchovu od chovatele. Navíc ona ta vyšší cena za odchovové mládě už je taky trošku síto výběru budoucího majitele pro své vlastní odchovy. Páč řadě chovatelů není jedno, že mláďata které odchovali pak blbci umoří v nevyhovujících podmínkách. Vyšší cena už je určitá eliminace těch blbců.

No, ja vseobecne nechapu to tlaceni na cim nizsi cenu - pokud to teda nema byt zelvi polivka ci "iguana-on-a-stick" raznici. Pokud to nekdo kupuje pro sebe, ne pro dalsi prodej tak na cene zvirete nesejde. Vse kolem bude stat x-nasobek - a kazdy rok se do toho vrazi x-nasobek ceny zvirete. Ale jsou holt i takovi co maj zelvicku v krabici od bot (a reklamuji ji protoze ma teple brisko :-D )

Pohled na křivku výskytu jednotlivých hodnot IQ ukazuje u nižších, než průměrných hodnot o dost početnější zastoupení, než u těch vyšších, než průměr, zřejmě je inteligence něco dost vzácného, s čím ani matka příroda třikrát neplýtvá...:-D
Tlačení na nižší cenu je dvojí, jednak od hloupých zákazníků, ty je možné odeslat aspoň slovně tam, kam Slunce nesvítí, jednak formou konkurence, tu považuji ovšem za legitimní důvod k poklesu ceny...:beer:

tak hlavěn, že už si sehnal....myslím, že ale moc dlouhou životnost želvička mít nebude!Pokud do ní nebudeš ochoten financovat tak určitě ne. Bude se chvíli trápit a pak se trápení ukončí. A je jendo, zda budeš šetřit na krmivu, či na veterináři. Než si pořídíš zvíře musíš si říct zda na něj mám čas a peníze a hlavně ho milovat! Pokud ho nemiluješ, tak hodl jsou tvoje potřeby důležitější a zvíře to nějak přežije, bohužel, a je jedno zda jde o želvu či o jiné zvíře.......no prostě nemám slov. Já osobně mám výčitky, když mi v sobotu ruplo úvéčko a nebylo kde ho koupit, takže neměly dva dny teplé světlo,ale jenom denní. Dneska už jso tam nalezlí zase oba dva a vyhřívají se ...........