Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inkubátor Lucky Reptile Egg O´Bator nebo jiný?

Pomalu se připravuji na první vajíčka od chameleonky a teď se zabývám inkubátorem.
Nejradši bych kupovaný.
Našel jsem tento http://eshop.farmapython.cz/inkubatory/lucky-repti le-egg-o-bator/ za celkem přijatelnou cenu a s odběrem jen 5W/hod což je podle mě naprosto úžasné. Jen nevím, jestli inkubátor na 3 krabičky mi vystačí, jelikož inkubace vajec je cca 7 a víc měsíců.
Díval jsem se ještě na tenhle http://aukro.cz/inkubator-15-litru-i2965762934.htm l ale nakonec jsem zjistil, že je to jen tato lednička http://www.bergland24.cz/domacnost-gastro/mini-led nicka-15l-12v-230v s termostatem. Tu mám jako druhou v merku. Bohužel odběr už je vyšší, ale jestli bude dobrá, není důvod ji nebrat. Výhodou je i chlazení v letních měsících (v pokoji mám v létě až 30°C).
Poslední možností je teda udělat inkubátor home-made, ale bojím se o přehřátí v letních měsících. Je to nejlevnější varianta a odběr proudu by byl cca 15W.
Co by jste mi doporučili, popřípadě s čím máte nejlepší zkušenosti?
Děkuji za odpovědi

před časem jsem to řešil také a ideální řešení je kup tu lednici za 2500 a máš vystaráno, taky jsem ji koiupil a pohoda spokojenost. Ona sice stoji 1300 samostatně + musíš koupit termostat a ten tě vyjde taky na 800-1000 takže moc neuštříš a srbat se mi s tím nechtělo :-D

a jestli chceš něco lepšího tak se daji tady již zminované líhně nebo ten co používají v oblibě skopci :-D ale ta cena tam bude kolem 6000...

Inkubátory se tady řešily už stokrát, např. v těchto vláknech:
http://tera.poradna.net/q/view/242130-inkubator?pa ge=r244503#r244503
http://tera.poradna.net/q/view/240391-inkubator?pa ge=r240525#r240525
http://tera.poradna.net/q/view/194688-vase-zkuseno sti-s-lucky-reptile-herp-nursery-ii?page=r196679#r 196679
To poslední mi přijde nejzajímavější. Jinak já inkubátor nepoužívám, ale na chamy se hodí, to je jasné. Tenhle vajíčkový inkubátor mi přijde neatraktivní už tím, jak vypadá, něco co má vypadat jako krabice nebo lednička nadesignované do tvaru vajíčka aby to bylo hezké a blbí lidé si to spíše koupili, mně přímo odrazuje. Ale to neznamená, že ten inkubátor nemůže být kvalitní...

Bergi: Díky za odpověď. Já už právě jeden termostat doma mám, tudíž mi bude zbytečný. Jak ta lednička topí, funguje? Vše bez problémů?
boguschak: neboj, já už mám skoro vše naštudované, ale o tom vajíčku jsem zde nic nenašel, tak se hlavně ptám na něj, popřípadě na tu ledničku.

To vejce je hlavne zalostne maly. budes rad kdyz tam vubec nacpes jednu snusku, nehlede na to, ze budes mit urcite v prubehu inkubace dalsi snusku/y .
Ta lednice vypada lip, ale stejnou sluzbu udela termobox treba z makra za 100kc + 15w topnej kabel namotanej do vika.. sam to pouzivam a chameleony odchovavam.
A ta spotreba... ten inkubator nejede nonstop, ale i kdyby, tak mas mesicne za 15w kabel nakejch 11 kWh a to je tak 40-60kc... to se da prezit.

hele mám ji rok a jede nonstop a zatím žádné problémy, akorát musíš zamezit mládatům dostat se z krabiček, vevnitř je větrák a když by se ti do toho dostala a spustil se tak je amen. drží to tu teplotu celkem přesně, nemám s tím žádný problém, plně mi postačuje.

hlavně jestli máš ten termostat v režimu noc den a digitální, jinak to moc nevidím na použití k té lednici, jako jestli se ti s tím chce drbat tak kup lednici jakoukoliv která je bud řešena peltiérem a dodělej termostat nebo si to kup rovnou hotové za tu cenu je to myslím super :-)

FB 80už je celkem velká, vejde se tam pohodlně 6-8 velkých plastových krabiček, takže v podstatě 6 slušných snůšek, teploty drží obstojně, samozřejmě je lepší ho mít v místě, kde teplota moc nelítá, všemocnej není. Odlíhnout se v něm dá prakticky všechno, snad jen na velké krajty a krokodýly to moc není, ale taky se to dá.

Já před pár lety řešil taky problém s inkubátorem a tu lednici sem měl a po záruce odešla, tak sem si udělal inkubátor svůj (z menšího terária) a musím říct že to je asi nejlepší volba.
Koupíš menší terárko - cca 500,- akvarijní topítko 25W s termostatem, které může být celé pod vodou cca 200,- , dvě tabule polystyrénu a patex "neco" fix 150,- , a máš spolehlivý inkubátor.
Když ti odejde topítko (málo pravděpodobné), tak ho vyměníš a funguješ dále.
Přikládám fotku pro inspiraci.

Jasně, někdo je pro suchý a někdo pro vlhký. Já používám vlhký i když mi každý radil že suchý je lepší, ale já mám lepší výsledky s vlhkým než se suchým. Ale já v tom inkubuji vejce od guttat, nevím jak jsou na tom ještěří vejce vs vlhkost.
Ale udělat se tímto způsobem dá i suchý, akorát bude vyhřívat kabelem zhora + termostat. Já jen že nemusí složtě koumat co a jak udělat, ale že stačí koupit za pakatel menší terárko a jen ho upravit na inkubátor za zlomek ceny. A bude rozhodně lepší než nějaká po...ná lednička :-)

moc na tom oproti lednici neušetříš....

než lednička to rozhodně lepší bude při výpadku proudu, ti to tera zchladne rychle, kdežto té ledničce nevadí i půldenní výpadek klesne to o stupen což je celkem fajn... a myslím že v tera nevychytáš v letních měsících moc chlazení ;-)

já v tom inkubuji vejce od guttat

to je škoda to pouštět to foukni v krabičce nad terárko ;-)

tak nevím jestli se nepřehřeje pokud tam budeš inkubovat na 22 stupnů a venku budeš mít 35 tak tě nezachrání a ni kalousek... jelikož u nás bývají výpadky dost časté, tak to řeším. Jasný viděl neberu ale spočítej kolik tě to stálo a nebo si koupíš hotovou ledničku za 2500...

Chameleoni vajicka bych do mokryho inkubatoru nestrkal. Me se to neosvedcilo.
Nejjednodussi a nejlevnejsi funkcni reseni je termobox(nebo pripadne rozrezany desky libovolne tlustyho polystyrenu spichnuty treba spejlema, nebo poslepovany k sobe), topnej kabel do vika a kvalitni termostat.

Dneska jsem naživo na burze v Brně viděl O'Bator. Je opravdu malinký, vejdou se tam 3 krabičky na knap.
Tu kruhové inkubátory mi přindou celkem drahé na to, jak jsou obyčejné.

Ta lednička opravdu nemá termostat? V parametrech je napsáno, že ohřívání je nastavováno termostatem...

Když se tady řeší inkubátory tak se zkusím zeptat. Před pár lety jsem koukal na nějaké profesionální inkubátory německé výroby, měli myslím v nabídce jak pro ptáky tak i plazy. Cena těchto inkubátorů byla v řádu desetitisíců a tuším, že měl prodejce i stránky v češtině, tím si ale nejsem jistý. Já si bohužel nemohu vzpomenout na název firmy, ani to nemohu nikde najít. Nevěděl by někdo?

Nakonec jsem to udělal jako Motobassak. Vzpomněl jsem si, že mám na půdě ještě terárko 50x30x30 (rozbité), a tak tak no...
Bohužel inkubátor ještě není úplně funkční - myslel jsem, že mám ještě doma termostat, ale bohužel, asi jsem ho už dříve vyhodil.
Ještě není úplně hotový. Dneska jsem lepil čela. Musím ještě vyplnit spáry lepidlem a ořezat, co přečnívá. Jinak mám v inkubátoru 6W topnou folii. Nechal jsem ji běžet přes noc a teplota byla v krabičce přesně 26,3°C - to potřebuji.
V létě snad koupím už nějaký lepší inkubátor i s chlazením.
Celé mě to vyšlo na:
- folie 6W - 130Kč
- terárium 50x30x30 - 500Kč
- polystyren 20mm - za pivo
- termostat počítám tak 800Kč
= 950Kč, nepočítám-li terárko.
[14744-img-20130213-125643-jpg]
[14745-img-20130213-125715-jpg]

Jasně, ale tady jde o tu ledničku, která bude maximálně tak vypadat lépe a bude mít o něco lepší izolační vlastnosti. Když tedy píšeš, že za 15 stovek je to super (což je), proč jsi ji tedy kupoval za 2 a půl tisíce?
Edit: Konzultoval jsem inkubátor s chovatelkou, od které mám samici a ta mi [nedoporučovala]
Lucky Reptile Herp Nursery II. Má jich několik a prý ji vždy odejde v létě článek, nestačí chladit. Bude na stejné bázi jako lednička. No nevím, stejně to přes léto zkusím, jestli zase budou vedra.