Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prima Zoom

Tak ted v poradu vydavaji helodermu za agamu vousatou.. nektere porady jsou fakt silene. Jak se libi vam? Za agamu vousatou mam chut nekoho fyzicky napadnout :-/

To je všude v pořadech o zvířatech.předevčírem myslím na ČT2 byl pořad o hadech tam tvrdil,že do 20min po uštknutí Dendroaspiskou umřeš.Prostě umřeš a hotovo bez debat.Jasně ta možnost tu je,ale i v těch pořadech to často přehání.Vůbec nesdělí,že při intoxikaci tam hraje roli více aspektů.Pak veřejnost mudlů vidí hady jako tvory,kteří za každou cenu člověka zabijí a dokonce i sežerou.Kolikrát mě tím dramatizováním se.ou. ]:(

Zrovna na to koukám.. Není to chyba pořadu, ale českého dabingu, proto koukám raději na anglické pořady bez dabingu..

btw: Prima zoom se mi docela líbí, ale asi je to tím, že na něco takového jsem dlouho čekal.. I když já spíš koukám na Nat Geo a Nat Geo wild.. :)

Koukal jsem na to, jakožto i na jiný pořady na tomto programu a dobrý ;-)
Dyť v tý bedně nic jinýho není ( i když Krokodýl Dundee je vlastně taky k tématu :-D )
Ale ten překlad je vážně strašnej..jedovatá vousatka..a to jsem si ji chtěl pořídit domů :x::-D

Já jsem tam zas zaslech něco o užovce černý a když jsem se otočil tak tam byl ptyas(možná to bylo něco jinýho, ale obsoleta určitě ne, co by dělala v Asii) a žrala ho královajda, takže ty překlady asi fakt nebudou nic moc...

zalezi..zezacatku to pro organismus to urcite byl dost velkej zahul,ale jestli je pravda,ze telo si na hadi jed postupem casu zvyka a je to pro neho cim dal min "stresu" (stejnej princip jak teba alkohol,na kterej si telo rado zvyka),tak to pro neho uz nemusi byt nic velkyho..
o tom poceni,tam mohlo byt treba teplo jak v pekle nebo nervozitou pred kamerou,ale samo o sobe jed z hada je pro telo proste bordel :)

No on se i Pavel Novotný potil jak kůn,když dělal Novoty.Oni ty lampy od kamer dávaj pěkný vedro...A že by to předem nekonzultoval s nějakou celebritou medicínskou,se mi taky nezdá...A věřím tomu,že ty lidi z vesnic v českým ráji na hlavním tahu Liberec-Hradec mají větší šanci zemřít na sražení autem,než on,že zemře na hadí jed...

Také mi to nedalo klidné spaní, tak jsem se ozval a odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Vaši přízeň TV Prima ZOOM a Váš mail, který předáváme dabingovému odd. k projednání s příslušným dabingovým studiem.

Zdravíme a přejeme hezký den.

J. Růžková

Určitě je to dobrý nápad, podobný kanál tu chyběl. A s tím zvukovým doprovodem - dívám se na Nat Geo, Discovery, Viasat nature apod. na satelitu a je to všude s češtinou stejná hrůza. (asi to dělá jedna parta) Dramatické bláboly a naprosto nesmyslné řeči, o neskutečných chybách v taxonomii ani nemluvě. Buvol nebo bizon, levhart nebo leopard či pardál, kajman nebo krokodýl, názvy jako pouštní hnědý had (to měl být tajpan) atd. Prostě obrázky fantastické, ale raději bez zvuku či v originále. Ty dobré časy, kdy se tyhle bláboly předkládaly ke korektuře někomu vzdělanějšímu, jsou bohužel už dávno pryč.
Jinak vrcholným kouskem, co jsem zaznamenal, byl název nějakého plazíka (už nevím jakého), do češtiny převedený jako moták pilich. Tak to nemá konkurenci, kam se hrabou překladatelé na Primě.

Prima nejspis sama nic nepreklada a nedabuje, dle mne - nakupuje uz "hotove", vetsina toho nejspis uz bezela na NG, Spektru, Discovery, Viasatu... A ano, vse to bude dabovane jednim - dvema studiema, stejne spatne a se stejne spatnymi preklady. Kolikrat jsou i na NG, Discovery neskutecne perly - dramaticky vykrik "oheň v díře!" (fire in the hole) z tech nejzabavnejsich :-D

http://www.uloz.to/xth43ME/nejjedovatejsi-zvirata- sveta-2010-pdtv-xvid-cz-avi
Tadyhle to jde stáhnout rovnou.

Prima ZOOM je TV program se "dvěma tvářemi" tedy s docela slušnou video stopou (zajištěnou např. podle mého mínění velmi dobrým Nigelem Marvinem) a dost slabou českou audiostopou, plnou chyb a nesmyslů (potažmo od některých autorů i původních videí na můj vkus zbytečně přehrávané show-komentáře typu OMG).
Český dabing obshuje nesmysly bohužel i u filmů a seriálů Davida Attenborougha (podle mého soukromého mínění nejlepšího autora přírodopisných filmů) v produkci české televize.
Těžko říct, nakolik je to dílem idiotismu překladatele (známá, která překládá knížky z angličtiny mi citovala jeden "dokonalý" příklad od jedné své konkurentky - z překladu knížek o Galapágách, kdy byl Blue-footed Booby - Sula nebouxii, tedy česky Terej modronohý přeložen jako modronohý ňouma - že ňouma byla překladatelka sám je jasné) a nakolik to "dokur.ili" pracovníci TV dabingu, kterým se prý občas česká jména v textu nelíbí a upravují si je podle svého (to je ale neověřená a asi i neověřitelná informace).
Nicméně, v zemi slepých se jednooký stává snadno králem - je to jedna z mála stanic, co aspoň něco zajímavého vysílá.

Zbytečně to hrotíš, stejně jako rákosníčka :-). V tutěch pořadech se prostě pindaj blbosti. Nejsou to programy pro vědce, ale pro širokou veřejnost. Dílem je to na samotných tvůrcích a o trochu větším dílem českým dabingem. Neříkám, že je to správně, ale nic s tím nenaděláme. A furt lepší takovýhle pořady s pár blbostma než třeba Píčař v sadě...
Musíš si v tom najít to co tě zajímá. Třeba pěkný záběry na ještě hezčí zvířata. Kdo neví že žralok není ryba tomu to bude stejně buřt a ten kdo to ví, tak si řekne "dobrý, jsem chytřejší než ty blbci v TV" a čučí dál.

Melda, Cejna: souhlasim.. s rakosnickem to vidim porad stejne, jen jsem asi sazel brambory na ryzovem poli;) moje chyba a trochu i deformace z pajdaku.
Je pravda, ze nektere porady skouknu spokojen i s prekecy.. uznavam, ze konverzace na toto tema hladove nenasyti. I tak si ale myslim, ze prekladatel serialu o zralocich by mnel vedet, ze zralok neni ryba.

Koukali jste někdo na "Živé Srdce Evropy"? Je to ČT a když měli minutu o želvě bahenní, tak jí zařadili mezi obojživelníky :-D Dokonce mi i někdo říkal, že se toho chytla nějaká učitelka (naštěstí jen na prvním stupni), to ale jen potvrzuje rčení, že učitelka není povolání, ale diagnoza.:-p