Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morčata CUY - problém se slovenštinou

Dobrý den, kvůli velikosti mých chovanců likviduji chov křečků syrských a chtěl bych je nahradit morčaty CUY. Bydlím kousek od Hodonína a všechny nabýdky v ČR byli daleko, pokusil jsem se hledat na slovenských stránkách, ale nic jsem nenašel, proto se obracím na vás odborníky, poradíte mi prosím jak se tyto 2 - 3kg vážící hlodavci nazývají na Slovensku?

Děkuji

Pokud zadám na naší iFauně i na našem bazosu, megainzerci ... CUY, vyjede mi několik inzerátů s těmito morčaty. Na slovenských nic. Pokud zadám do google morčata cuy, vypíše mi na to x stránek, když zadám morča cuy a nebo cuy morčatá, vyjedou mi znovu jen české stránky o CUY a slovenské o morčatech ne však s CUY. No a proto se tady na ně ptám, není to proto že by mě napadlo jen tak, že jim nejspíš říkají jinak. Buďto tam nejsou (což pochybuji) a nebo se tam prostě jinak jmenovat musí.

Oni tam budou, ale lidi je nebudou inzerovat. Ono i v ČR je jich v inzerci relativně málo na to, kolik lidí je chová. Ještě větší problém je, že mnoho lidí svá morčata za CUY vydávají a při tom jsou to jen různé mixy, ikdyž už to asi bude lepší, ale ještě před pár lety. To byl fakt skoro nadlidský úkol, když se člověk snažil sehnat kvalitní čistá cuy.

Když už, tak za analytického hlediska je vhodnější hledat jen "cuy", jakékoli další slovo relevantnost dotazu jen snižuje, neb cuy je jednoznačné označení. Ideální výraz je pak "cuy sk".

Abys neřekl, dal jsem si tu práci a minutu hledal. Poptej se zde, měli by minimálně znát i další chovatele, jestli sami nemají (v září nabízeli mladé na bozoši). guguatiti.tym.sk

Takže žádné super-obří půlmetrové morče CABAYOS nakonec neexistuje, co ??? Já na to právě už x-krát narazil na netu, sakra, a já pořád doufal........... :-D že fakt existují !!!!! že je velikostně normální morče, pak cuy, a pak půlmetrové a 4 až 5 kilové cabayos (cobayos)

Nene :-) ještě je mara a pak teprve ta kapybara !!!!! :-D Já pořád nevím co si o tom myslet, kdysi když jsem morčata choval tak byly dostupné jen "normální" morčata, o nějakých "cuy" jsem tehdy vůbec nic nevěděl a asi tady tehdy ani nebyly, teď mě právě strašně lákají, jen zas momentálně na to nejsou vhodné podmínky......no a furt právě nevím jestli je obřích morčat víc forem (podle velikosti a hmotnosti) a nebo jsou opravdu jen normální a cuy a ty cobayos jsou opravdu zmatky s označením, že to jsou právě ti "cuy" že se jim tak říká v zemi původu. Právě že tehdy jak jsem měl ještě morčata tak některé byly vyloženě takové štíhlé drobné (lasičkovitě-potkanoidní typ) tak mě prostě teď láká něco pořádného :-)
Třeba tohle by toho půl metru pomalu snad i mít mohlo........(zkusím vložit odkaz nevím jestli se povede)
http://images01.olx.com.ec/ui/9/38/23/1287679163_1 30883523_1-Fotos-de--venta-de-cuy-cobayos-peruanos -1287679163.jpg
http://images03.olx.com.pe/ui/12/97/99/1344286093_ 2548899_7--PeruCuy.jpg

Ještě jeden odkaz, prostě takhle si představuju, že by mělo vypadat "echt" obří morče, ať už se mu správně říká jak chce, často mi právě připadá (jak psal Uroboros někde výš v téhle diskuzi) že se v ČR jako "cuy" prodává cokoliv, protože za cuye si prodávající prostě může říct vyšší častku, ta koupě je pak skoro jak sázka do loterie, co z toho nakonec vyroste (nebo v tomhle případě možná spíš nevyroste)
http://www.somoscuyperu.com/2012/08/padrillos.html

Ale jo, to ony existujou 2 formy těchhle obřích morčat. Menší 2-3 kilová, co se tady označuje jako Cuy a velká 5 kilová, která se mimo Peru snad ani nechová a tady se označuje jako Cobayo. V Peru je nerozlišujou, tam jsou obě formy Cobayo grande (prostě velké domácí morče).

Fakt ??? Tak to jste mě teď opravdu zaskočila, nebo spíš mile překvapila :-) Jenom tak kdyby je ještě někdo byl ochotný dovézt a rozmnožit.........ale tak už jsou tady i barevní osmáci, tak třeba se taky jednou dočkám. Díky moc za info !!!!!!!

dobrý den, máme chovnou stanici s cuy morčaty - máme právě několik nových krásných vrhů - zvířata posíláme po celé naší republice zvířecím kurýrem, který je hned dodá přímo na adresu určení. dovoz jedné krabice stojí přibližně 300 kč dopravného - jinak zvířátka posíláme ale až po jejich zaplacení. na dobírku nezasíláme - bohužel nezodpovědní lidé nás k tomu dohnali. jinak i na Slovensku se cuy jmenuje cuy - je to mezinárodní název. posílám k prohlédnutí naše stránky, i v případě že si nevyberete, budeme rádi za jejich prohlédnutí. zholakovahradu.sweb.cz telefon 602 945 303