Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dezinfekcia terária

Akým prípravkom je najvhodnejšie dezinfikovať terárium s 3D stenou? Agame boli diagnostikované kokcidie. Parný čistič ani germicid neprichádzajú do úvahy. Poprosím nejakú overenú chémiu. V jednom eshope mi povedali že by mal stačiť sanitol, ale tým si nie som istý. Ďakujem za rady.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ja neviem :-( preto sa pitam. Už zme raz neúspešne preliecovaly :-/ . Snat ešte niekto poradi.
miki1983 01.06.2015 16:08
miki1983
kokcidie jsme jeste nastesti nemeli,ale preventivne pouzivam vsude kombinaci sanytol+chirox+germicid…
amaterka 01.06.2015 19:03
amaterka
Pokud má terárium členité pozadí, vždy tam budou stíněná místa, kam se UVC záření nedostane.
4erw 01.06.2015 20:54
4erw
To viem a prave preto germicid neprichádza do úvahy. Hľadám nejakú overenú chémiu. nový
miki1983 01.06.2015 21:13
miki1983
jedine prohlidnout ciste veterinarni stranky,veterinari necim desinfikovat musi,tak hledat tam.Jestl… nový
amaterka 01.06.2015 21:32
amaterka
3D stěnu po kokcidiích leda vyhodit a spálit. Nebo terárko vyčistit a vydesinfikovat a pak nechat ně… nový
Aurifer 02.06.2015 18:03
Aurifer
Aurifer ja mám len jedno terarko ( vlastne dve ale nemôžem dať agamu na 2 mesiace do 40x40cm) . Čo t… nový
miki1983 02.06.2015 22:50
miki1983
tak agamu můžeš na dobu nezbytně nutnou ubytovat do plastboxu, to není neřešitelný problém. nový
Aurifer 03.06.2015 15:00
Aurifer
3D stěnu po kokcidiích leda vyhodit a spálit. Nebo terárko vyčistit a vydesinfikovat a pak nechat ně… poslední
Epanterias 05.06.2015 18:00
Epanterias
zkuste IVASAN nový
vanus 02.06.2015 18:09
vanus
nevím jak je to s účinností ,ale při léčbě kokcidií jsem používal sanytol + horkovzdušnou pistoli (… nový
Roman Kordiovsky jin 03.06.2015 07:57
Roman Kordiovsky jin
záleží z čeho má to pozadí, ohledně té horkovzdušné pistole. nový
Aurifer 03.06.2015 14:59
Aurifer
tak pokud je to klasika polystyren -> lepidlo -> písek + duvilax tak na to se musí opatrně, něco to… nový
Kordiovsky jinde 05.06.2015 07:11
Kordiovsky jinde
Na spory Persteril (kyselina peroctová). Jak už název napovídá sterilizuje (hubí všechny patogeny i… nový
dumerilak 05.06.2015 16:36
dumerilak

3D stěnu po kokcidiích leda vyhodit a spálit. Nebo terárko vyčistit a vydesinfikovat a pak nechat několik měsíců prázdné a uplně suché, protože spory kokcidií časem vyschnou. Ale Sanytol na ně nezabere..leda čpavek a ani to není u členitého povrchu 100%.

3D stěnu po kokcidiích leda vyhodit a spálit. Nebo terárko vyčistit a vydesinfikovat a pak nechat několik měsíců prázdné a uplně suché, protože spory kokcidií časem vyschnou. Ale Sanytol na ně nezabere..leda čpavek a ani to není u členitého povrchu 100%.

Naprosto přesně. Na 100% ani svěcená voda

nevím jak je to s účinností ,ale při léčbě kokcidií jsem používal sanytol + horkovzdušnou pistoli ( až 400C) myslím, že to přehřátí i krátkodobé ( řádově několik desítek sekund) by je mělo zničit .

tak pokud je to klasika polystyren -> lepidlo -> písek + duvilax tak na to se musí opatrně, něco to po chvíli vydrží ,ale při delším styku s takto vysokou teplotou dojde k deformaci , proto je dobré třeba foukat z větší dálky po určitou dobu a nechat zchládnout a postup opakovat . Myslím, že teplota nad 80 C by měla být postačující, jinak bych se vyhnul foukání na PU pěnu jelikož je pořád živá a s jistotou se Vám začnou dělat prasklinky.

Na spory Persteril (kyselina peroctová). Jak už název napovídá sterilizuje (hubí všechny patogeny i metabolicky neaktivní - spory). Je těkavá, páry se dostanou i do členitého pozadí (A teraristovi do nosu a očí:-D). Po použití se rozloží na ocet a vodu.
Dala by se sehnat v nemocnici nebo v mikrobiologické laboratoři, někdy ji mají i veterináři.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru