Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov bílých mysek

Zdravim vsechny, mel bych dotaz ohledne bilych mysek. Mam regiusku malou a jezdim jednou tydne do zverimexu pro dve bile mysky, tak me napadlo ze bych si je pestoval... mam terarka po leguanech atd... Takze se chci zeptat.. Staci kdyz si koupim treba 5 mysek a cekat??? Nebo potrebujou nejake specialni podminky atd??? A hlavne jakou teplotu potrebuji, protoze kdyby jim stacila nizka tak bych je hodil nekam do sklepa nebo na pudu abych je nemusel cuchat v pokoji :-D Diky za rady a popripade, kdyby byli nejake mysky lepsi nez bile tak doporucte. Cetl sjem tu o mastomyskach ale jsou pry silene zakerne tak se bojim o hada...

loading...

Chov myší (pěstuje se celer ;-)) je hodně závislý na třech faktorech:
1) kvalitní základ
2) kvalitní krmivo - co dáš myším dáváš vlastně hadovi
3) dostatečná teplota

Obecně tedy. Chovná skupina se skládá z 1 samce a 3-5 samic (podle velikosti chovné nádrže). Samice rodí po 21 dnech březosti a pohlavně dospívají v 8-9 týdnech. Ideální teplota pro chov je 19-21°C (měl jsem nedávno - loni v květnu myši na půdě, kde bylo přes den cca 40°C a ty bestije se nemnožily). Čerstvá voda je samozřejmostí. Krmné granule používáme každý jiné. Zkoušel jsem TEKRO ale dnes je mám jen pro potkány, myši a mastomyši krmím granulemi pro myši ze ZZN Šternberk, občas přidávám zeleninu a tvrdé pečivo, to stabilně. A jednou týdně psí granule. Nejlépe je chovat je v boxech VELAZ. Výborně řešeno napájení i krmení, snadná manipulace a čištění. :puff:

(dík za opravu celeru) :-D
Takže když vidim co je vše třeba tak asi je jednoduší zůstat u kupování :-)
I když barák máme velikej takže nějaký terarka s myskama by nevadili, ale takovych starosti s myskama :-)....
Druhá stránka je zase, že člověk ví dobře co podává hadovi za potravu.... Ve zverimexu je krmneji kdovi cim...

Děkuji také si to myslim, ale jen mě to napadlo, protože včera poo týdnu jsem ji krmil a jednu myšku sežrala hned a na druhou se ani nepodivala, tak jsem ji nechtěl vyhazovat.... No ale zjistil jsem vecer ze je krajticka cela sediva, tak si myslim ze se bude svlekat, jiz pred par dni mela zakalene oci... Bohuzel je to moje prvni zkusenost se svlekem, takze doufam ze je sediva proto :.(

O hada se určitě neboj - máme užovku červenou, a poprvé jsme se taky vyděsili. Budeš mít první kůži do sbírky. Myši si chováme sami, zbylé prodávám do zverimexu. Při dnešních cenách se to vyplatí, a skutečně nemusíš mít strach, co jsi hadovi dal. Hodně úspěchů. Olina.

Náročnost chovu je zhruba stejná. Nejdůležitějším faktorem pro kvalitní chov je kvalitní strava. To už tu popsáno někde bylo, třeba tady. A také optimální teploty (18 - 22°C)a minimum průvanu.

Problém u mastomyší může být s jejich agresivitou. Ale i od té se dá selektivním chovem odpomoci. Odnaučování není nijak složité, popisuji to zde. Jiný problém u mastomyší je, při krmení jedovatých hadů, kdy myš po intoxikaci začne napadat cokoliv v dosahu. Kameny, větve a v případě že najde hada tak i jeho a dokáže mu způsobit nepěkná zranění. Toto neplatí u smrtibráchů jako je třeba gabuna.

Ahoj, já mám taky regiušku ........ sice myšiska nechovám ale "udržuju naživu" ..... mám prostě nádrž na dně kočkolit(vubec to nesmrdí), chumáč kokosového vlákna, pítko, misku na žrádlo a domeček. Mám v tom 6 myší .......jen z duvodů abych tak nebyl závislý na zverimexu. Ještě jsem zapoměl----- jsou ve sklepě.:-D

Zase můžeme být rádi za ty myšky a ceny u nás. Před pár dny jsem okoukávala hady ve zverimexu (baví mě kritizovat ty podmínky pro chov) a potkala jsem tam kluka s tetou,co koukali na malé regiusky. Dala jsem se s ním do řeči a ptal se mě jak často se musí krmit. Po odpovědi se zhrozil,že je to moc drahé. Vykulila jsem oči a zakulila je až po tom,co mi sdělil že je z portugalska a tam stojí jedna myš 10 euro...

Ahojky. já si taky chystám pořídit myšku asi za týden. jinak jestli máš terárka po leguánech, tak to jim bohatě stačí i pro několik myší. myslim že ve sklepě by jim asi byla zimina tak je nejlepší normální pokojová teplůtka:o) ale jestli si myslíš že smrdí, tak to se hochu mejlíš. když je budeš hezky jednou za tejden čistit, měnit piliny a vymejvat misky tak nic neucítíš. a dobrý je abys tam pro ně měl nějaký polzky a kolotoč a domečky. ale vdyť víš:o) tak držim palce a pozdravuj myšky. papa:o):-D

Terulka12

ale jestli si myslíš že smrdí, tak to se hochu mejlíš

To se mýlíš děvče ty. Jedna myška a zvlášť samička fakt moc nesmrdí, ale přál bych tě vkročit do nevyvětrané místnosti, kde jich je pár desítek až stovek těsně před čištěním. Kolotoče jim fakt nestavím a sklep zvládnou, pokud tam není zrovna 8 st., taky (oni mají srst). Ono je celkem nepříjemné je mít ve větším množství v obytné místnosti a to opravdu nejsem citlivka.

Přidám se k dotazu, 1) jaká je průměrná měsíční produkce od skupiny 1,3 při 20°C 2) jaká při 15°C 3) Jak dlouho (kolik dní) vydržejí myši bez dozoru 4) Má smysl založit chov jen na pár měsíců (+- 1/2 roku) a myší zamrazit? Dík.

1) teoreticky, většinou i prakticky je samec zvládne obskákat do 1 týdne všechny (pokud jsou dospělé), průměrný vrh na 1 samici je 8-10 myšat, za měsíc stihne každá jeden vrh, v ideálním případě by jsi mohl očekávat 30 myšat.
2) nemohu sloužit:-|
3) tak dlouho, dokud jim vydrží voda v napáječce a krmení (skupinka 1,3 cca 0,3l na 4-5dní, pokud mají vrh, tak polovinu)
4) pokud ti to vyhovuje, proč ne:?:

Carlosi moje samice kterou jsem si před cca 3 měsíci koupil na burze a byla chovaná ve skupině 1,1 měla 19 mladých ( tak kulatou myš jsem snad nikdy neviděl :)) ), jedno nepřežilo + 3 takový divný " nedomrdlý " ale myslim že na samičku celkem pěknej výkon - nestarala se o to sama, musel jsem k ní dát další samici. Další její odchov byl už pouze jen 8 mladých. Mají u mě téměř každodení péči protože je nemam na krmení ale jentak pro radost než se k hadům vrátim...

taky bych se chtela na neco zeptat mam skupinku mastomysi 1:2..obe samice uz mely holata asi tak pred tremi tydny a tak se chci zeptat jestli je budou mit zase hned nebo maji nejakou prestavku?:-)vim zni to blbe:-/ ale nevedela jsem jak se vyjadrit:-[tak prosim napiste a dekuji

mastomyši si nekupuj protože hrozně koušou:-/. Bílé myšky jsou lepší a nejlepší je pro ně pokojová teplota = 15 - 25 stupnů.:-) stači tři myšky a čekej tak měsíc a měli by mít mlade.:-) do sklepa je radši nedávej.:-/

využiju tématu: Zrovna tam mám 2 myšky s obrovským břichem ..... už jen čekám kdy porodí. Můžou být tyto 2 samičky spolu (i s mrňatama)? Když ty vrhy hodí na jednu hromadu, nebude si myš třeba myslet že je to všechno její ......... uvědomí si ž to všechno nenakrmí a některé jedince sežere?
Nebo je lepší každou samičku mít zvlášť?
Co za potravu podávat aby měly dostatek mléka? (asi mléčné výrobky ne?)
Prosím o rychlé reakce dík :))

Většinou si myši mláďata nepožerou. Pokud je kvalitní strava, stává se to velmi zřídka.
Samice myší se starají o všechna mláďata v hnízdě a nerozlišují, které je čí.

A co dávat za potravu? Kvalitní myší granule, přilepšit můžeš třeba jablky a jiným ovocem, tvrdým pečivem (já preferuji chleba), zeleninou, občas můžeš přidat i psí granule a já někdy dávám vařené vajíčko a drcené vaječné skořápky.

Je to jednodušší než se zdá. Klidně je nechej pohromadě a starej se o ně jako doposud. Ty maminy si s nimi už poradí, mohou se v krmení střídat nebo krmit jen jedna. Mláďata odchovají klidně i na granulích, ale můžeš jim to spestřit nějakým tvrdým chlebem, piškoty atd. Mléčné výrobky fakt ne:!:
Výjimkou je Actimel, který pomáhá budovat obranychopnost malých myšat:-);-)

asi těžko přežijou všechny ,ale kolik přesně to uvidíš jestli má mladý poprví tak to můžou přežít třeba jen dvě ,ale klidně i 8 a možná ze štěstím víc..Ale nezapoměn dost krmit a dodávat nějaký vitamíny a hlavně i nějakou masitou potravu ,třeba granule pro psy ,nebo pro kočky to je důležitý proto ,aby nežraly mladý!!.

Ještě poslední věc ...... ty jedny holata jsou 6ti denní a druhé 5ti denní. De o to že strašně smrdí hlavně to hnízdo kde jsou. Můžu tyhle holata při čištění přemístit do nového hnízda? (je z kokosového vlákna) Nebo je tam mám nechat smrdět :-? až trochu povyrostou?

Tak obnovím tohle téma jestli nevadí :-D. Zase mám nějaké otázečky.

Používám kočkolit ale to se mě zdá příliš drahé pod myši ........ navíc nevím co by se stalo kdyš to sežerou (de mě hlavně o hada). Takže nějaká náhrada? Zkoušel jsem normální hobliny, ale ty hned smrdí.

Žrádlo dávám suché pečivo, psí granule, sem tam tam hodím nějaké ovoce nebo zeleninu. Kde se dají sehnat ty granule pro myši? Zkoušel jsem to ve zveráči a nemají to tam (stím jsem počítal).
Ještě mám teda možnost kupovat velké pytle se zlámanýma racio chlebama za 20kč :)) (ale nezkoušel jsem ještě jak to myším šmakuje)

dík za odpovědi ;-)

Nevím jak myším, ale mému morčeti děsně šmakujou ovesný vločky a zrní všeho druhu (samozřejmě chemicky neošetřené), morče spořádá i kupu sena - u myší fakt nevim, ale možná taky by si daly.
Pokud jde o substát, nikde jsem nenašel nic jiného doporučovaného než hobliny, ale myši by možná mohly zkusit i slámu :-D(morče se o ni může zranit, myš snad ani ne).:-)

Jemže to je samá vláknina a nic na tom mlíka moc mít nebudou a pokud odkojí, myšata budou skoro v podvýživě. Zkus jíst jen cghleba... Granule pro myši prodává spousta firem, ale asi ti kilo nebo dvě neprodají. Minimum bude kolem 20 kilo a počítej s cenou kolem 2000,-/q.
Řešením je, kontaktovat se na velkochovatele a odkoupit si jen trochu pro svou potřebu.
Jinak co se podestýlky týče, používám hobliny, ale je fakt, že se musí častěji čistit.

njn .....holátka moc nepotřebuju ...... jedině počkat až povyrostou a klepnout je :-) ..... budu muset sehnat nějaký mrazák ---- mamina myši toleruje když jsou ve sklepě, když by byly v mrazáku :-?:-?:-? to by ji zabilo :x::-D. Ještě jsem nezkoušel jestli vůbec moje megi vezme mrtvou myš. Ono by to byla stejně nuda krmit mrtvolama. Já mám rád lov.

Mám dotaz, prosím.. Chovám lab. myšky po skupinách 1,2, pokojová teplota - cca 23st., cca 1-1,5m od okna, na hoblinách z měk. dřeva. Terárium 75x40x30 (už se budou stěhovat do menšího :-D ), krmím spec. směsí pro hlodavce (zrní, slunečnice, kukuřice, vitamíny, minerály), občas tvrdý chleba. Pití mají taky dostatek - denní péče. Zůstaly mi ve skupince cca 5 odstávčat, 4 skoroskákavky, 14 holátek. Skoroskákavky začaly "vymírat".
Odcházely od skupiny, nechodily na kojení, byly studené, bez aktivity.
Zahřála jsem je, vypadaly vcelku čile, ale za pár hodin odešly do věčných lovišť. Odstávčata jsem dala raději do dalšího terárka, skákavky co byly neaktivní jsem při první příležitosti skrmila, ale nevím proč se to stalo??? Nezdá se mi, že by jich bylo zase tak moc na tak veliké tera, snad že by měly mamči málo mléka? Odstávčata se starala i o skákavky a holata - zahřívaly je, myly.. i samec se staral. Holata jsou naprosto v pohodě. Samice ani samec holata nežere, množí se jak zběsilí, přitom živočišnou stravu nedávám. Proč ty skákavky odcházely? Nemám teď pro hadíka "tu správnou velikost"... :-( Dík,.

Trošku ztrácím orientaci v čase u pojmů skákavky a skoroskákavky. Ale obecně se dá říci, že myšata starší 3 týdnů jsou schopná odstavu. Pokud se ve skupině objeví další vrh, tak bych určitě neváhal a starší odstavil. Myšata totiž i ve stáří 4 týdnů, pokud mají příležitost, tak sají mléko od samice, druhý vrh tak nemá k dispozici tolik mléka a péče co by potřeboval. Do toho se po pár dnech přidá třetí vrh, kdy samice věnují zvýšenou péči novorozeným mláďatům a z druhých mezitím "rostou" nepříliš životaschopná myšata, která se nekoordinovaně pohybují nebo polehávají z dosahu samic a postupně hynou. Může nastat i situace, kdy samice zlikviduje nový vrh. Zaměřil bych se tedy na včasný odstav mláďat, chyba samozřejmě může být někde jinde, ale tohle bývá asi nejčastější scénář. Ten prostor je hogo fogo i pro potkany;-).

Chovat či nechovat, toť otázka.

Pokud máš k dispozici myši z kvalitního zdroje je blbost chov zakládat. Pokud kupuješ ve zverimexu a chceš mít jistotu, že dáváš to nejlepší, zařiď si chov krmiva. Plánuješ-li do budoucna rozšíření chovu hadů, zařiď si chov krmiva ;-).
Dalším faktorem, který je potřeba vzít v potaz je, zda na to máš prostor a chuť poskytovat potřebnou péči. To znamená zajistit kvalitní krmivo, podestýlku, téměř každodenní péči atd.
Pro dvě gutty bych asi vlastní chov neřešil a spíš zkusil najít nějakého chovatele v blízkém okolí, s nímž bych se domluvil na odběru potřebného počtu myší.
Chceš-li ale vlastní chov zkusit, proč ne. Doporučil bych skupinu 1,5 případně dvě skupiny třeba 1,3 nebo 1,4. Záleží, jaké máš dispozice. Větší počty samic dávají jakousi jistotu většího množství odchovů, rovnoměrnějšího rozložení vrhů a td. Může se ale samozřejmě stát, že budeš třeba 14 dní bez myší a z toho budeš mít myší "pokokot". Faktem je, že myš se nikdy neztratí. Určitě případné přebytky od tebe někdo odkoupí.

A v neposlední řadě, vlastním chovem myší získáš další vědomosti a dovednosti.

:puff:

Nejsem si zcela jistý, zda tyto dotazy patří do této poradny

Na rozdíl od jiných bezpochyby patří;-)

To budeš muset spočítat sám zda se vyplatí nebo ne.

Jak hadi, tak myši jsou živá zvířata a ty se do kalkulačky vkládají docela těžko. Nejlíp to zjistí, když to sám zkusí;-).

Chovám taky myši a párek potkanů, ale zde jsou tak vyčerpávající odpovědi, že už nevím, co bych doplnila. Snad jen to, že když mám více mláďat, taky je dám do mrazáku, potřebuju je pro odchovy, pokud je plodnost velmi vysoká, odchovky putují ostatním známým, kteří na tom zrovna nejsou nejlépe. Pak mi vypomůžou oni, když jsem na štíru.
Pokud mám v hnízdě různě stará mláďata (od dvou různých samic), snažím se odstavit co nejdříve jak jsou schopná , protože těm mladším kradou mléko a jsou potom taková zaostalá, málo schopná života.;-)

Tak mi včera pomřelo 5 myšek - 3 holata, 2 osrstěnci :.( Dle rady jsem chtěla odstávčata odstavit co nejdříve, jenže se odstavu ani nedožijí.. Od dvou samic bylo 22 mladých, krmím krmnou směsí pro hlodavce s vitamíny. Je vidět, že kojící samice je taková "opelichaná".. prostě to kojení neutáhnou. Zamluvila jsem si krmné granule z Teraklubu - je v nich i mléčná složka. Jenže mají min. 50kg pytel.. pro mý 4 samice ]:) Pokud by měl někdo zájem, podělím se. Třeba i po 1kg. Jsem z HK.

ne.. prodává to Teraklub.cz a zapomeňte na to, slíbili mi na víkend poslední 50kg pytel!! ]:) menší taky nemají..
mají na stránkách popsanou skladbu granulí. Jestli to při dnešní teplotě a bolestech v krku zvládnu zítra vyzvednout, mohla bych se na výstavě HK o nějaké kilčo podělit.

Ahoj, snažím se taky chovat myšky, ale nechtějí se rozmnožovat, mám je cca 4 měsíce (2 kluci, 2 holky). Vše by mělo být v pořátku (pokojová teplota, bez průvanu, hobliny), jediný důvod může být žrádlo, dávám jim směs pro hlodavce, jsou tam granulky a různé zrní, pak rohlíky, ovoce. Jestli je to tak, pomůže změna potravy, nebo už ne. Nebo to může být něčím jiným? Díky moc za rady...

Ahoj,
včera jsem si přivezla domů T3 a budu zakládat chovné skupiny.
Mám tři T3. A představu takovou, že budu mít dvě chovné skupiny, v každé T3 jendu. Jedna T3 bude prázná a tam budu dávat odstavy, až malinko povyrostou, zkrmím je. Takže v jedné T3 bude chovná skupina + holata a "předodstav".
Kolik dospěláků (jakou chovnou skupinu) doporučujete nebo chováte v T3.
Díky

zdar:-DNAPOSLED píši na téma myši,už mi to opravdu unavuje:.(Takže jak to je.Pokud máte někdo neutuchají touhu pro malochov pořidte se bar.myši.Jinak přesně jak psal Pavel B,nikdy neroztrhujte skupinu a neměnte směs na krmení amnoho jiných věcí.Námítky tipu barevné myši jsou drahé-neberu.Mnoho z vás mi asi napadne,že to nefunguje?:-D:-D,ale opak je pravdou:-D:-D vyjádření kamaráda"ty myši jsou kvočny"je snad jasný:))Jinak myši neprodávám,jen je dávám kamarádům o kterých vím,že to nedopadne jak se vším v tera:.(

Aha to je škoda to mi uplně zhatilo plány bohužel mastomyši nejsou k ostání v mém okolí tak se chi zeptat jestli bch nemohl chovat skupinku křečků džunarských jestli se rozmnžujpou aspon z poloviny tak rychle jak mysi nebo jestli byste mi poradili nějakého jiého hlodavce pro krmé účely s malým zápachem a vysokou porodností krom mastomyši díky moc a sorry ze porad obtezuju :-D

zdar já vím,že ty víš ;-),ale bbude hůř věř mi:-D pokud to půjde udělej skupiny 0,6 a pak tam prdi jen na týden 1,0 a pak ho odděl zbytek už znáš.....pokud jsi poslouchal Uro, na burze ten to na to přišel hned jak jsou rozdaný karty:-D:-D:-Dtuto je svinárna"vychytávka kluka ze vsi":-)škoda,že mám genetiku vyčtenou z netu :puff::puff:

Ahoj Karle, díky za souhlas ale snad to bylo pro mě, teď jsem z toho nějak zmatenej :-D jak se jinak daří? Dáme raději SP
Jinak bych rád reagoval na některé dotazy: otázku " mohl bych chovat...... " jsem teda nepobral, pokud si někdo není jistý zda se může postarat o myši, tak raději nic nedoplnim, byl bych hulvát.
Co se propočtů týče, i toto je jen orientační, můžu napsat, že lze od jedné samice čekat 10 - 16 holat, takže ze skupiny 1,3 měsíčně odstavím 30 - 48 mladých. Pro méně chápavé je to početní kalkulace 3 x 10 nebo 3 x 16, je to minimum a maximum.
Ale co když dojde k něčemu , co zakalkulovat nelze? Náhlá změna teploty nebo z nějakého důvodu úhyn kojící samice? Co když zemře při porodu? Lidi prosím, ptejte se na otázky na které se dá odpovědět.
Občas si připadám, že si píšu s pitom....sprostý slovo :-D
Zkuste si každý chov jedné skupiny 1,2 pokud vyhovuje je to dobrý, když je to málo, neodstavujte jednu odstavenou samici z mladých a je to vyřízený.
P.S. jsou to jen myši a žádná věda ::)

Jen pro zajímavost, už jsem to tady někde psala jak se mi podařilo, aby se myši "střídaly". Potřebovala jsem každý týden holátka. Nejdřív jsem měla 1,1 - z jejich prvního vrhu jsem nechala 1,2. Jednu samičku jsem nechala u rodičů, zbylé 1,1 dala zvlášť. Takže mám 2 skupinky 1,2 a 1,1. No a měla jsem štěstí, že pak měla mladé nejdřív ta nejstarší samice, další týden ta druhá a týden potom ta poslední (samec byl mladší). A tak se mi střídají pořád dokola, a to po devíti až dvanácti kusech. Jo a jedna důležítá poznámka - mám barevné myši, s bílýma jsem měla problémy.

No barevný jsou tak "akorát". Základ je většinou bílá a k ní černá, hnědá nebo taková rezavá. Hlavní je, že se množí jak potřebuju. Jsou hezký i na pohled, takže je vždycky před sežráním polituju.
Až bude víc času, tak můžem založit vlákno " Pochlubte se - krmní hlodavci".

Zdravím, měla bych dotaz na myšky (mám barevné, ale v tomto případě je to jedno). V jedné nádobě mám skupinku 1,2 a jedna samice je už "na rozsypání". Včera když jsem otevřela víko, abych je nakrmila, tak vypadala, že se zrovna chystá rodit. Dneska jsem ale našla pouze jedno mrtvé hole a samice je stále tlustá. Je tedy možné, že jsem ji vyrušila a následkem toho porodila pouze jedno hole a se zbytkem má problém a teď možná :x:?

Neřeknu ti,jestli je to zrovna vyrušením,ale občas se to stane,že vyprdne 1 nebo vůbec žádné a nakonec je tuhá s plným břichem.Stalo se mi to asi 2x,ale stalo.Taky nevím čím to je,ale asi tam je nějaké větší,které neprotlačí a je problém.Stejně jako u psů nebo i lidí.Ale třeba bude vědět Pavel Brož,ten má mnohem víc zkušeností.

Hoj mě se to taky stává, ale s tím nic nenaděláš, já si osobně myslím, že je to tak jak jsi psal. Buď se naplní mláďaty natolik, že to prostě neutáhne, nebo jsou tak velký že to neprojde ven a zemře, můžou to být taky myši, jak říkám: ty co jsou horší - vysvětlím, jsou to samice, který těžko zabřezávají, nají gen. vadu zřejmně v reprogukčních orgánech, a s tím se nic nenadělá a když je taková myš ve skupině s hodně plodným samcem, je to pro ni rozsudek smrti ve chvíli, kdy se skupina založí.
Není to žádná chyba nikoho, prostě kdyby ta myš nebyla zařazena do chovu, mohla svoje 2-3 roky někde tloustnout v pokojíčku a pohodlně žít.
Bohužel, takovým samicím se nedá dřív pomoci ( toto je vyjádření pro ty, kteří se v tom budou chtít rýpat )
jelikž si neumím představit, že by měly rodit císařským řezem a jiná varianta není možná.
Takže, děje se to všude, nejsem jedinej kdo se s tímto setkal, ale co vím od ostatních kolegů ( myšáků ) :-D nikdo po tom nijak nepátral.
Holt někdo má tu svíčku kratší než jinej .....
PB

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, zda je možné chovat myšky v jedné T3 1x samec a 2-3x samice, v druhé T3 4x samice bez samce. A třetí T3 mít na odstavené myšky.
Nebude vadit, že samec nebude mít "pevnou skupinu" samic a bude "putovat"? Představu mám takovou, že samec bude vždy ve skupině a jen ho pak třeba na 4dny přendám do druhé skupiny samic?

Dobrý den,
ono je úplně jedno kolik myší a obzvlášť jakého pohlaví budete v akváriu mýt. Pravdou ovšem je, že myši se ve vodě necítí jako doma a pokud je budete mýt jen kvůli čistotě věřte, že myš čistotná je. Pokud Vám jde o znečistěný ocas, hadům to nevadí, akorát byste si přidělal práci.
PB

Zdravím, využiji vlákno a zeptám se, dostala jsem chovný pár barevných myší, je to zaběhnutý pár, po cca 3 týdnech mi samice už včera v noci nebo dnes ráno porodila. Ale můj dotaz je: můžu k nim přidat další samici bez obav že by se jí stávající páreček chtěl třeba zbavit?? Nechtěla bych jí k nim dát a druhej den jí najít :x:

K holatům bych tu druhou samičku ani nepřidávala, samozřejmě mám v plánu počkat až je odstavím já jsem se spíš bála jestli ten zaběhnutej páreček jí spíš přijme a nebude ji napadat protože k nim nepatří, popř. aby nepřestali pářit potom co jí tam dám. Pokud to problém není tím líp :-)

West Day myslel spíš, abys hledal něco levnějšího.:-) Rady zde na TP. Můj tajný tip - bedny made in ikea (nebo nějeký superhyperobi apod.) /cca 80,-) + šikovně naohýbané pletivo (cca 40,-), skleněná flaška od kečupu (může bát i jiný výrobek se šroubovacím kovovým víčkem /po spotřebování výrobku zdarma, když bude třeba příbuzní a známí vypomůžou/. Suma sumárum 120,- Kč.;-)

ok. lukas jěště než než půjdeš do "všechnomatů",zkus trochu popřemýšlet co takhle bedny od masa,zákusků,apod.jsou jich všude plné sběrné dvory(alias likvidace),tuto jsem měl na mysli,je to tu v nějakém vlákně.
krokouš měl další hodně dobrou variatnu:-D dnes už jen s povzdechem:kde je konec Fláj beden z Ikea za 50 kč tuto byly bedny:.(

Teda pánové, mě nepřijdou velazky nějak drahý. Použitý s dají pořídit okolo 200-400kč, dle velikosti, nové budou trochu dražší. Pokud budu v nádobce chovat skupinku 1,3-4, tak při průměrné produkci mladých mám za rok investici do vybavení zpět, navíc vydrží věčnost. Vezmu-li v úvahu, jakými předraženými blbostmi jsou někteří chovatelé schopni vyplnit zvířatům terária, nějaká stovka za pohodový chov hlodavců by mě vůbec nebolela. Z mého pohledu jde o nejúčelnější chovné nádoby na trhu, v případě Velazu to jsou produkty dlouholetých zkušeností s chovem hlodavců. Různými alternativami se člověk neznalý schopností myší či potkanů snadno může dostat do potíži se spolubydlícími, když hlodavci prokoušou měkký plast atd. (odstavení potkani dokáží kýbl od Primalexu proděravět jak ementál).

Je to tak, já kupoval jednu várku T3 po 100,-kč, druhou várku po 150,-kč. Jde jen o to, že se jich musí vzít víc než jedna. Dá se sehnat např. 20ks po 150,-kč, i s napáječkama a přepážkama, což je směšná cena. Ale jak říkám, jednu nebo dvě bedny budeš shánět za tyhle prachy těžko. Stačí prolézt faunu, je tam občas spousta inzerátů;-).

zdar:-D a.d carlos-sorry,ale já svůj názor nezměním a věř mi asi mi nepřesvědčíš??
pokud má doma někdo 2hady a 4ks Téček je asi nejspíš vše o.k.
pokud už má Téček někdo 10ks začíná problém.Tedy já osobně bych si jich pořídil alespon 20ks na rychlou výměnu.Taky by mi asi jako ztrátu připadalo neustále doplnovat napáječky???
10ks Téček je při opravdu dobré produkci:-D krmení tak stěží 8ks hadů,nehledě na to,že cena granuli(udájně podle receptu,což je blbost:-Dmasokostní moučka je zakázana od 1.11.2003 Sb.p.284/2003)je neskutečná.
takže každý kdo potřebuje vyřešit problém a nakrmit více jak 8hadů přemýšlí asi jinak nebo ne???
Příkladně ty bedny:jsou to ty mastna bedny,nižší a hlubší (červené)tebou opovrhované??smůla mám je již druhý rok cca 140ks. a věř mi zatím se nikdy nic neprohlodalo a vydrží i křečky:-p
Myslíš,že bych si někdy koupil téčka na provoz za pomalu 25tis a jeté,asi ne??nepřijel jsem na víčku od ešusu a za 25tis se dají pořiditjiné věci;-)
ještě se zeptám(je to velmi štouravé)jaká je běžná produktiviva chovu myší?? v tvých očích jsem zcela jasně člověk neznalý tak se nechám velmi rád poučit:-D:-D

Pošuku, mám trochu problém se orientovat v tvém textu a v myšlenkových pochodech vůbec, ale pokusím se. Nehodlám tě přesvědčovat, je mi jedno v čem co chováš, napsal jsem své zkušenosti, které nestavím na chovu 2 hadů a 4 Téčkách jak uvádíš. Nechápu souvislost s krmením masokostní moučkou, žádné granule, které jsem zkrmoval hlodavcům ji neobsahovaly. Běžnou produkcí mláďat bylo myšleno 7-10ks na samici za jeden reprodukční cyklus.

v tvých očích jsem zcela jasně člověk neznalý tak se nechám velmi rád poučit

Připomeň mi větu, kde jsem to uvedl, nebo mi snad vidíš do očí prostřednictvím monitoru? Nerad bych, aby se vlákno zasíralo podobnými nesmysly a nakonec tématicky sklouzlo jinam, jak bývá často zvykem. Tak pokud máš něco osobního, můžeme polemizovat v osobní poště.;-)

carlos škoda,že jsi to nedal,ale bylo to myšleno obecně.Myšleno tak,že jinak přemýšlí chovatel co má doma dva hady ajinak přemýšlí člověk co jich má více:-D,problém je vtom,že jsi to vzal celé na sebe a přitom to bylo myšleno obecně,ve všech směrech.Rád ti připomenu větu....ale pánové....viz příspěvek.Bez záměru,sorry,ale 7-10 na 0,1 je propadák a polemizovat nebudem neboj mám dobré argumenty:-D:-D

Taky jsem začínala s 1,1 a ty jsem si postupně namnožila na 4 skupinky po 1,2. Každá skupinka začínala jako 1,1 a z prvního vrhu jsem vždycky jednu samičku nechala na 1,2. Je tam větší šance, že nebudou mít mladé najednou, ale budou se střídat. Záleží na tom, jak často a kolik mladých potřebuješ. Pokud potřebuješ holata jen pro jednoho až dva hady a nechceš mít hodně myší, tak si je můžeš namrazit do zásoby.

zdar:-D jana B.má pro tebe smutnou zprávu:.(brzo to přijde aneb konec chovu myši.V tvém případě sice později,ale přijde.
1.celý ten cirkus můžeš,pozastavit koupí nových 1,0 a staré poslat do potravního řetězu.
2.pokud by tě náhodou napadlo dát nyní pryč jen 1,0 tak si moc nepomůžeš,máš myši od mi a ty jsou schopny dávat bez 1,0 klidně 3krát-proč???nebudu to vysvětlovat.
3.Vyděržaj pijanér:-D-já ti myši po někom pošlu až bude slet č.2.protože já s největší pravděpodobnosti nepojedu a to vím už nyní.

Ať žije příbuzenská plemenitba.

u jiných zvířat samozřejmě ne, ale myši mám na krmení a hadům si myslím nevadí, že jsou příbuzné. Pokud by se přestaly množit, tak jednoduše koupím nové 1,0, jak psal pošuk.
Teď už mám vlastně takovouto jen jednu skupinku, ostatní jsem nahradila kombinací těch původních + potomky od pošukových myší, takže už vlastně příbuzné nejsou:-).
Ty příbuzné fungovaly v pohodě dost dlouho, měnila jsem je hlavně ze zvědavosti, co z nich vznikne za barevné kombinace:-).

Chtěl bych se zeptat, nedávno jsme pořídil pár skupinek myší, protože jsme potřeboval odchovávat i nějaká menší krmná zvířata. U potkanů řeším připouštění tak, že na samce mám cca 5 samic a přidávám je jen na napáření, poté odděluji a po odstavení mláďat dávám zregenerovat k ostatním samicím, a tak pořád dokola. Chtěl jsem podobný systém zachovat i u myší, jen jsem chtěl nechávat samice po dvou (na napáření, vrh i regeneraci). Před pár lety jsme je choval ve větších skupinách a samice si v nich pomáhaly atd.. Dvojice byla tedy po určité době strávené se samcem oddělena, zabřezla jen jedna. A včera jsem v bedně našel pouze nenapářennou samici a ostatky té březí (možná byla už po vrhu, nebo těsně před ním). Chci se tedy zeptat, jestli je toto chování normální a co jej mohlo způsobit? Mám systém změnit jako u potkanů a přidávat pouze jednu samici a nechat jí odrodit samotnou, nebo vytvořit nějaké stabilní skupinky (např. 1.4). A co s touto myší "vražedkyní", počítám, že se to bude opakovat. U potkanů jsem takové chování nikdy nezažil. Díky za odpověď;-).

Otázka je jestli myší vražedkyně vražedkyní je, samice mohla zkapat bez zapříčinění té druhé, a druhá si jen zpestřila jídelníček... Já chovám myší v 1,5 skupinách, nějakou regeneraci samic neřeším, maj chuděry tvrdej chleba ale holt, někdo si dno potravní pyramidy ods.at musí. Takhle samec samici napáří chvíli po porodu, není třeba pořád někoho někam přehazovat a zvířata se znají a nedělají si problémy. Samice většinou vydrží tak rok, samce měním po cca 4 měsících, mladý samec lépe funguje. Po roce si vždycky nechám pár samic a seženu nějaké nepříbuzné samce a´t se obmění krev. Chovám ale barevné myši, bílé klony mne nebaví. U těch bílých velaz myší je asi lepší co rok, rok a pul koupit nové skupiny v zájmu zachování vysoké produktivity.

Já chovám myší v 1,5 skupinách, nějakou regeneraci samic neřeším, maj chuděry tvrdej chleba ale holt, někdo si dno potravní pyramidy ods.at musí.

Tak já se snažím nekrmit svá zvířata, která jsou postavená v potravním řetězci výše, shitem, to by pak pro mě vlastní chov krmných hlodavců neměl moc smysl;-).

:-), tak to je určitě měně důležitý faktor. Reagoval jsem i na tu část o tvrdém chlebu, i když věřím, že byla myšlena obrazně. Každopádně strhaná zvířata krmená nekvalitním krmením nejsou to co bych chtěl svým chovancům nabízet;-). Každopádně díky za opdpověď a přeji plný bus, čus:-)

Tak jasné že obrazně :-) Chovná zvířata krmím granulemi pro hlodavce, kde doufám mají vše potřebné, odstavená zvířata krmím jak granulema, tak chlebem, obilím i co doma zbyde, a vše klape, jak na straně myší tak hadů. Ty strhané samice taky nechávám bokem týden dva než je zkrmím. Každopádně děkuji taktéž ;-)