Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius - lekavost, krmení

pred troma tyzdanami som kupil krajtu ten pan povedal ze zrala pred tyzdnom ale teraz ked jej dam mys tak sa jej zlakne a vobec si ju nevsima.........neviem co stym???????????
[mod]Změna předmětu, původně: python regius Když se ptáte, tak specifikujte v čem je problém. Nejraději bych takové vlákno smazal, protože tohoto dotazu je tady moc a moc... VH (VH)[/mod]

noo 25.04.2008 20:22
noo
Já mám sondovanou samici a musim furt každý týden běhat do krámu, pač by žrala a žrala. (teď má 526g…
Peťo 11.04.2008 09:42
Peťo
Ahoj,prosimtě to ti ji sondovali v Pardubicich?jestli jo tak kdo?taky bych potřeboval.
lumoo 11.04.2008 09:51
lumoo
nene, já ji mám od pána z Trutnova a jemu celou snůšku osondovali ve Dvoře Král.n/L v zoo.
Peťo 11.04.2008 10:43
Peťo
jo tachle,tak nic.Nak to udělam.
lumoo 11.04.2008 10:45
lumoo
prosim vas kdo ma krajtu kralovskou (python regius) mužete prosím mi řic kolikrat měla hladovku za t…
Jacob5 07.02.2008 15:48
Jacob5
Ahojte, moja regiuska má na oku kožu takú pokrčenú a preliačenú, druhé oko má v poriadku ale toto sa…
Koroman 10.04.2008 16:43
Koroman
to sa im obcas stava, daj ju do vlhka a ono sa jej to opraví.
DanKanFan 10.04.2008 17:05
DanKanFan
jj už jsem tu na foru viděl i fotky ...... může za to malá vlhkost
FildaV 10.04.2008 18:00
FildaV
caw matus..neni to uz trocha dlhsie ako tri tyzdne???:-Dmne to pripada vacej:D
Piarista11 10.04.2008 18:32
Piarista11
Dik za odpoveď, už som sa naĽakal, mám ju ešte len 4 dni tak som trochu nesvoj. Ešte sa chcem spýtať…
Koroman 10.04.2008 19:21
Koroman
skus jej davat potravu piblizne kazdy tyzden;-)a men druhi potravi napr.potkan,mastomys....;-)
jablko 10.04.2008 21:15
jablko
Ja som myslel tak že keď ju nezoberie, to ju mam nechať až týždeň? Potravu jej skúsim zmeniť, zatiaľ…
Koroman 10.04.2008 22:18
Koroman
Pokud si nevezme, určitě jí dej minimálně týden, než jí myš nebo mastomyš znovu nabídneš. O hada se…
RITCHI 10.04.2008 22:40
RITCHI
OK dik:-), budem sa toho držať.
Koroman 11.04.2008 09:03
Koroman
Ešte by som sa chcel spýtať že regiusku mám dva týždne a biele brucho hada sa trochu sfarbilo do sla…
Koroman 21.04.2008 20:05
Koroman
Neni to chameleon :-). Barva se mění třeba před svlekem...
werča 21.04.2008 20:11
werča
Mam dotaz.......moja nova regiuska ktoru mam od vcera (asi70cm dlouha) jeji leve oko se ji jakoby za…
jablcko 26.04.2008 21:38
jablcko
myslim ze sa ti bude zvliekat...urcite..
Piarista 18.05.2008 10:25
Piarista
áááááááááá začína období nežeroucích regiusek, to bude zase dotazů :-(:-(:-/:-/:-/:-/
K0rkeY 18.05.2008 15:42
K0rkeY
nežeroucí regiusky jsou spíš od září ne? :-D
FildaV 18.05.2008 17:37
FildaV
No, jestli to třeba nebylo myšleno teď s novou vlnou importů, která v posledních dnech přišla. ]:) C…
halapremek 18.05.2008 18:02
halapremek
Hmmm, dneska sme měli na burze regiusek jak nasratých. Kromě jednoho nebou dvou odchovů vše import:.…
Hans 18.05.2008 18:07
Hans
ahaaaa ..... a jejda :-/
FildaV 18.05.2008 18:57
FildaV
Však teď je všude importních zvířat v inzerci plno, regiusky jsou stresáci tak si to někdo za 500kč…
K0rkeY 18.05.2008 18:32
K0rkeY
Já jsem se asi špatně vyjádřil spíš bych to nazval vlnu nežeroucíh regiousek, tak jsem to myslel ;-)
K0rkeY 18.05.2008 18:34
K0rkeY
No ba ale nejhorší je na tom to že za import chce majitel/obchodník půlku ceny normal odchovu. Tím p…
Hans 18.05.2008 18:37
Hans
Hojky všichni,mám podobný problém s mou krajtou.Myslím že jsem tady přečetl hodně dotazů,ne-li všech…
Hany 19.05.2008 19:45
Hany
Stres můžeš vyloučit? ::) Nic ve zlém ...... já kdybych viděl něco co je 50x větší než já a furt to…
FildaV 19.05.2008 22:22
FildaV
Myslím že jsem tady přečetl hodně dotazů,ne-li všechny ohledně nežravosti krajt Nechápu, jak můžeš…
BinaX 20.05.2008 15:17
BinaX
Moc vám děkuji za odpověďi,možná jsem to tedy s tím stresem neodhadl.Ohledně té změny potravy jsem t…
Hany 20.05.2008 18:03
Hany
Různé druhy hlodavců se dají nabízet v přijatelné velikosti(stáří), tak aby hadovi kořist vyhovovala…
malpolon 20.05.2008 18:10
malpolon
Neviem ci to tu niekto pisal ale teraz ju moc nevyberaj s terarka nech ma klud.;-)
jablcnik 20.05.2008 22:53
jablcnik
Hojky všichni tak Maxík konečně papá,nakonec jsem musel po dalších 3 týdnech 2x násilně nakrmit nejp…
Hany 18.06.2008 18:32
Hany
hany:ahoj.daj mu teraz tolko mysi kolko bude chcet.,to mu prospeje kedze dlhsiu dobu nezral;-)potom…
Piarista 18.06.2008 19:22
Piarista
Tolik myší kolik chce mu určitě nedávej. Znám x případů kde byl had doslova nenažranec a pak to akor…
Hans 18.06.2008 20:04
Hans
hans:ja to tak po hladovke robim a nic sa mojim zatal nestalo:-?
Piarista 18.06.2008 20:23
Piarista
Pre Boha ved ty mas regiusky neceli tyzden a ked teraz zeru tak asi nehladovali a to co si pisal ze…
jablcnik 18.06.2008 21:24
jablcnik
ach jo...on nechova hady len preto aby zarabal...a to o tom nezrani som pisal o mojej gutke:!:som je…
Piarista 18.06.2008 22:01
Piarista
Chlapci ja z vas umrem, jeden by tu kupoval vsetko co je studenokrvne a kazdemu by radil a druhy ho…
DanKanFan 18.06.2008 22:03
DanKanFan
Já má úpně stejný problém,jenže moje Babet váží jen 50 g (43 cm).Taky jsem krmila násilím,v pátek se…
panenka71 19.06.2008 07:27
panenka71
Preco sa preboha stale snazite pchat holicata? Ved aj cerstvo vyliahnuty P. regius bez problemov zvl…
DanKanFan 19.06.2008 10:08
DanKanFan
tak,vcera som si kupil parik regiusiek mozu mat asi 60cm.a uz mi aj zrali:-)bol som prekvapeny,lebo…
Piarista 19.06.2008 10:37
Piarista
Dobře tvůj párek hadů má 60 cm, ale ten můj jen 42-43 a moc toho asi nenažral, podle výkalů než přiš…
panenka71 20.06.2008 07:28
panenka71
Pravda to pravda.... Had není mazlíček a ten kdo si ho pořizuje jako zvíře k mazlení atd. jej v pods…
Hans 19.06.2008 12:04
Hans
ja som si prveho hada kupil koli pozorovaniu,a chovaniu zvierata...nikdy sa s hadmi nemaznam,,,akura…
Piarista 19.06.2008 12:13
Piarista
Jsi nespravedlivý,neodsuzuj někoho, když o něm nic nevíš prosím, ta malá krajtule není můj první had…
panenka71 20.06.2008 07:21
panenka71
Hoja všem,tak koukám že se to nějak zvrtlo.Slovo mazlík jsem použil proto že mně zrovna napadlo a pě…
Hany 19.06.2008 15:57
Hany
Nie tu nieje vela rozumbradov ani rejpalkov, to mi tak skor pripadaju ti, ktori tu lamentuju, ze maj…
DanKanFan 19.06.2008 16:50
DanKanFan
Dobrý deň chovaám hady a všeobecne plazy už 15 rokov a z toho dôvodu sem tam na podobné fóra nakukne…
nepodstané 20.06.2008 08:46
nepodstané
Hezky řečeno.............
Rhianna 20.06.2008 08:51
Rhianna
Děkuji.
panenka71 20.06.2008 08:55
panenka71
nepodstané:ahoj,,,z kadial si???ked niekde v okoloi nitri nemohol by si mi povedat ku ktoremu vetovi…
Piarista 20.06.2008 10:19
Piarista
Hojky,tak mám 100procentně potvrzeno že můj Max je konečne rozkrmenej,včera v podvečer zbaštil sám o…
Hany 21.06.2008 08:35
Hany
Gratuluju, mě Babet dneska ráno uhynula :.( .Nemůžu to rozchodit.:.(
panenka71 21.06.2008 10:15
panenka71
Ahoj,tak to mne moccc mrzí :.(
Hany 21.06.2008 13:00
Hany
No tak to my je moc luto:.(:.(:.( poslední
jablcnik 22.06.2008 10:33
jablcnik

mám dotaz, asi mě ukamenujete :-D , nežere mi p. regius. Nevím jak je stará (ve zveráku to nevěděli) je 70 cm dlouhá. Už nežere 2,5 měsíce. Přestala mít zájem o krmení po té, co skočila po malém potkanovi, ten uskočil a ona se praštila o sklo. Od té doby nechce potkana, myš, ani holátko. Před tím jsem krmila co 10 dní velkou myš. Jinak je normálně aktivní. Před čtrnácti dny se svlékla a vyprázdnila. Dočetla jsem se, že krajty v tuhle roční dobu často přestanou žrát. Přečetla jsem tu na tohle téma všechno. ;-)U velké krajty bych se s tím spokojila a nechala jí hladovku, dokud sama nebude chtít žrát. Ale takhle mám 2 dotazy. Za 1) dost se zhubla, nemůže takového prcka dlouhá pauza bez krmení nějak ohrozit?(veterinář vyloučil zranění čelisti po nárazu, parazity, apod.) Za 2) Pokud jí ovlivnil špatný poslední zážitek při lovu potkana, je možné, že odmítání krmení není jen ročním obdobím? Že se po špatném zážitku "zasekla"?
Už jsem nevydržela koukat, jak hubne a slábne. Veterinář mi poradil calopet pastu, aby doplnila nějakou energii a vitamíny. Tak jí násilím krmím. :-( Tenhle týden jsem jí nacpala do krku holátko a po 5 dnech další.
Teď nevím, jestli jí nechat na pokoji a spoléhat na to, že jde o sezónní nepřijímání potravy nebo jí krmit násilím holátkama. :-( Prosím, zkušenější poraďte. Krajtu mám necelého půl roku a před tím lovila myši bez problémů.
Předem díky, Katka

Pokud má v pohodě podmínky atd., nabízíte nejrůznější potravu, odmítá a je vyhublá, tak se to asi jinak řešit nedá. A dočetla jste se správně, teď je období sucha- regiusky odmítají, můj samec nežral 2 měsíce. Má tak 95cm a tlustý je po celou dobu odmítání vždy stejně(bylo to tak i když měl 70cm). Na jaře se rozežerou, ale podle mojí zkušenosti je jejich spotřeba minimální, přestože by se v období dešťů měly nacpat, aby vydržely hladovku.

hele a má nějaký vliv období sucha na kálení? Mě sice nežrala měsíc, ale má v sobě aspoň 6 myší (nevím přesně) a furt ne a ne hodit bobek. Teď je v zadní části tlustčí (jak bývá vždy "před bobkem"), ale furt nic :-/ .........žádný tvrdší hrbol tam nemá (jak jsem četl že bývá při zácpě)..... začínám si dělat starost :-|. Teď žere normálně a po terárku loudí každou noc (když zrovna netráví).

já zapoměl ..... ještě podmínky: terárko 110 X 55 X 55 cm , vlhkost 60 - 70%, teplota 29° - jak na kterých místech .... někde je cca 33°(pod žárovkou) a někde 27° (ten nejchladnější roh). Dřív nebyl problém. Krmím tak po 10ti dnech. Má cca 9 měsíců (já ji mám 6 měsíců).

Řekl bych, že to je normální..regiusky serou málokdy(pak to ale stojí za to:-x) stává se, že se nažerou několikrát po sobě bez vyprázdnění- to u jiných hadů neznám. Ještě curtusky serou jen občas. A u ostatních krajt to bude asi podobné jako u regiusek..nestresoval bych se tím, však ona tě brzo překvapí co dokáže stvořit :x:

Moje to má stejně, poslední dvě kálení byly jen při svlékání, čili 3 měsíce po sobě, což už je docela dost podle mě. taky jí prohmatávám, ale je to potvora, vždycky zatne svaly a já se vyděsim a pak je povolí a kdyby se mohla smát tak už ze mě umře smíchy..:-)

Dik za odpoveď, už som sa naĽakal, mám ju ešte len 4 dni tak som trochu nesvoj. Ešte sa chcem spýtať že nežerie mi, to je úplne prirodzené, nechám ju ešte si trochu zvyknúť a potom ako často jej mám skúšať ponúkať potravu či nezoberie? Každý deň?

No ba ale nejhorší je na tom to že za import chce majitel/obchodník půlku ceny normal odchovu. Tím pádem začínající terarista si koupí samozřejmně levnější zvíře, protože tam ten ,,vychcánek´´ ho má dražší. A pak lituje. Ach jo, ještě že mě něco takovího v začátcích nepotkalo :-D:-D.

Hojky všichni,mám podobný problém s mou krajtou.Myslím že jsem tady přečetl hodně dotazů,ne-li všechny ohledně nežravosti krajt,ale stejně se vás musím zeptat.Koupil jsem ho (údajně samce)minulou sobotu 10.5 od chovatele z Opavy za 1100 kč(www.goniatit)
Takže stáří 1 měsíc délka 42-43 cm,zatím jsem ho nevážil,terárko 90*50*100 teplota 29-30 stupňů,vlhkost 80-90%,substrát Lignocel,skrýž má taky.A můj dotaz tedy je ohledně potravy dával jsem mu jak hole tak skákavku a vůbec nejeví zájem spíše se lekne a jde pryč.Jsem sice nováček ale myslím že stres můžu vyloučit,jakmile otevřu terárko jde okamžitě za mnou a když ho chci dát zpět moc se mu nechce a spíše se vrací na mou ruku.Je tedy (zatím) normální že nemá zájem o kořist?Vím že u dospělých krajt je to normální,ale u měsíčního jedince?Chovatel mi při nákupu řekl že pokud do deseti dnů nic nepojí mám ho zkusit nakrmit (dnes to je 9).Po přečtení pár dotazů jsem pochopil že to je až ta poslední verze.
Všem děkuji za odpověď a mimochodem chválím tuhle poradnu moc jsem se zde dozvěděl.

Myslím že jsem tady přečetl hodně dotazů,ne-li všechny ohledně nežravosti krajt

Nechápu, jak můžeš tuhle otázku položit, pokud jsi si přečetl skoro vše o nežravosti regiusek, jak píšeš.

1) Máš ho doma týden a stres můžeš vyloučit?? To jsi na omylu. A jestli se domníváš, že to není stresem, protože se drží Tvé ruky, opravdu to není proto, že Tě má rád a chce být s Tebou.. On had totiž neumí projevit city, jako pes nebo kočka, což by jsi mohl vědět. Takže nech ho v klidu, netahej ho z terárka, nešahej na něj, prostě nic. Nech ho zvyknout si na nové prostředí.
2) Mám pocit, že zrovna goniatit prodává importy. Tudíž je stres ještě více umocněn.
3) Pokud jsi četl opravdu pozorně, dozvěděl by jsi se, že regiusky jsou také vybíravé. To znamená nabízet různou potravu. Od myší, přes potkany, mastomyši (které jsou jejich přirozenou potravou, ale hůře se shánějí) až po džungaráky. Džungarského křečka můžeš zkusit nabídnout pokud ti krajta nic jiného nepřijme jako poslední možnost, většinou se na nich rozkrmí (nám se na něm rozkrmil samec po půlroční hladovce), ale pozor, nekrmit s nimi pravidelně. Krajta by si na ně mohla navyknout, nemusela by chtít žrát potkany a myslim, že při dnešních cenách by se krmení celkem prodražilo.
4) Rozhodně nekrm násilím po 10 dnech, kdy ti nebude žrát. Násilné krmení přichází jako poslední možnost v případě, že had výrazně ubývá na váze a i tak by to měl provádět někdo zkušený, jelikož by jsi mohl hadovi spíše ublížit než přitížit.

Doufám, že se krajta rozežere sama. Zatím se nestresuj a opravdu ji nech v klidu. ;-)

Moc vám děkuji za odpověďi,možná jsem to tedy s tím stresem neodhadl.Ohledně té změny potravy jsem to opravdu četl,ale opakuji že je mu měsíc.Nedokážu si představit mu naservírovat křečka atd.Pokud je tedy opravdu schopen ho zbaštit určitě vyzkouším.Jen jsem zaskočen tím,že Goniatit prodává z Importu(tomu jsem se chtěl vyhnout).Ale bobek zatím vypadá naštěstí zdravě.Zatím opravdu nestresuji,jen je dobré se zeptat zkušených nežli udělat nějakou hloupost a jako každý chce pro to své zvířátko ty nejlepší podmínky pro život (i když v zajetí).To násilné krmení beru opravdu jako to poslední,jen jsem se bál ať mi bobek nepojde hlady moc veliké zásoby za ten měsíc života asi nemá.
Tak tedy moc díky a držte mi palce.

Hojky všichni tak Maxík konečně papá,nakonec jsem musel po dalších 3 týdnech 2x násilně nakrmit nejprve menším myším holetem asi 6 dní poté větším osrstěným.V ten samý den jsem mu tam přez noc dal ještě jedno (ani nevím proč)a ráno koukám do tera a hole bylo fuč.
Po důsledném ohledání tera dokonce i substrátu jsem ho nenašel z čehož jsem usoudil že Max konečně papá.Ani nevíte kolik bylo doma radosti,doufám že se bobek rozežral a už to bude v pohodě.Násilné krmení na mne i manželku moc nezapůsobilo :-/ pusinu jsem mu opatrně otevřel pomocí napůl přeložené papírové vizitky určitě se mu to nelíbylo a já se klepal jak raklík ať mu neublížím,ale opavdu to bylo nutné,Max se nám strácel před očima a vážil 45g sice nevím kolik by mněl na svou délku vážit (43cm),ale opravdu vypadal zle.Po nějaké době opět napíšu jestli se opravdu rozežral.Možná to pomůže ostatním začatečníkům kteří se strachují o své mazlíky.

Pre Boha ved ty mas regiusky neceli tyzden a ked teraz zeru tak asi nehladovali a to co si pisal ze daj mu tolko kolko zie tak to je uplna bl****.A stat sa im nemohlo nic ked si ich krmil vcera ci kedy.A ked ti to povedal ten majitel co ti ich predal tak to mu by som neveril rozumie sa do toho jak moja babka.Ved on chova hady len preto aby zarobil.

Chlapci ja z vas umrem, jeden by tu kupoval vsetko co je studenokrvne a kazdemu by radil a druhy ho hned nato zotrie... :)) vcelku fajn sa bavim.

Vidim, ze dalsia poradna, kde to novou krvou, ktoru priniesla mladez ako nositelka rana a svetlejsich zajtrajskou ide odbornostou a radami dolu vodou .... no co uz, cena za pokrok :puff:

Preco sa preboha stale snazite pchat holicata? Ved aj cerstvo vyliahnuty P. regius bez problemov zvladne odstavenu mys:!: Tak sa necudujte, ze vam nezeru ked im pchate holicata, potom ich po par tyzdnoch nakrmite nasilu, ved to je normalne tyranie toto. Nenapisete nic o podmienkach, kde moze byt taktiez problem. Nehnevajte sa na mna, ale mate to tu stale dokola, ze holicata niesu pre P. regius a stale im to budete pchat. Hlavne, ze vasi hadi uz maju mena, ale nieco si o nich poriadne nastudovat to uz nie. Ked pocujem alebo citam slovne spojenie had a mazel, tak sa mi z toho chlpy jezia, lebo to je pomaly 100% cesta do hrobu pre toho hada, skor ako sa dozije dospelosti.

Jsi nespravedlivý,neodsuzuj někoho, když o něm nic nevíš prosím, ta malá krajtule není můj první had a nastudový mám o nich myslím dost. Ale co člověk to jiná povaha, to se dá říct i o zvířeti.Když nechce myšku, nebudu ji trápit hlady, když má rizikovou váhu.Konzultovala jsem teno problém i s veterinářem.

Hoja všem,tak koukám že se to nějak zvrtlo.Slovo mazlík jsem použil proto že mně zrovna napadlo a pěkně zní,mám doma i akvárko s Vrbozubci kterým říkám taky mazlíci a nikdy jsem se s nima nemazlil (možná někdo poradí jak na to).Nemluvě o tom nazvat to,že někdo týrá zvíře tím že ho má (mazlí se s ním)je docela hloupé,protože veškeré zvíře chované v zajetí je svým způsobem týráno i když má podmínky PODOBNÉ volné přírodě.Ohledně podmínek v kterých chovám Maxe jsem psal zhruba před měsícem a dát zvířeti jméno je opravdu už jen záležitostí IQ dotyčného.Možná doma někdo vlastní hada 1,hada 2 ...atd. ale je pár výjímek kteří ho nazvou třebas Max,Babet atd.Je vidět že rozumbradů a rejpálků je na světě pořád moc a moc.

Nie tu nieje vela rozumbradov ani rejpalkov, to mi tak skor pripadaju ti, ktori tu lamentuju, ze maju nejaky problem a ked im niekto poradi, alebo ich napomenie, ze robia chybu, tak sa hned zacnu rozculovat a chytat za slovicka.

1. Ja som myslel pod tyranim to, ze ked si niekto kupi zviera a nic o nom nevie, alebo si neda poradit, napriklad to krmenie holicatami, no a potom ho zacne krmit nasilu, to je pre mna tyranie! Pretoze nedovolit hadovy prirodzene spravanie a lovenie si potravy, vdaka nepochopeniu toho ako to ma fungovat (predkladanie zlej koristi, nedodrzanie cyklov pocasia, nemoznost kvalitneho ukrytu, caste rusenie atd.)tak to inak ako tyranie ani neviem nazvat.

2. To ze si pisal o podmienkach pred mesiacom, je pre nas nepodstatne, my tu niesme povinni vyhladavat spatne, co kto kde napisal, ked mas nejaky problem, tak v skratke pripis ake su podmienk, no a ked ti teraz v obdoby dazdov nechce mlady regius zrat, tak ten problem niekde je.

3. Vysvetli mi prosim, aky ma vplyv IQ na davenie mien zvieratam? To akoze ti inteligentnejsi davaju mena? Podla mna ti inteligentnejsi chapu svet hadov a beru ho taky aky je, no a mazlikovsky zrovna neni. Tymi menami som chcel povedat, ze mena im davate ale poriadne si nastudovat ako sa maju chovat to uz nejde..]:(

Dobrý deň chovaám hady a všeobecne plazy už 15 rokov a z toho dôvodu sem tam na podobné fóra nakuknem a vždy som si myslel, že sa do vašich hádok zatiahnuť nenechám, ale život je zmena;-)a keďže sa to tu zvrhlo vyjadrim podporu dávaniu mien svojím zerencom...vždy som každé zviera pomenoval a myslím že tým som sa k nim nechoval horšie ako nejaký "profesionál", ktorý keď má poradiť najskôr okomentuje človeka a potom ho zotrie na celej čiare. Myslím, že toto tu má v názve teraPORADNA od slova poradiť, tak si myslím, že sem môže napísať aj úplný laik, ktorý má nejaký problém, avšak ako tak čítam najprv treba človeka zhodiť a potom mu veľkodušne poradiť a rozprúdiť "debatu" či je pre ten ktorý druh chovanca lepšia teplota 28 alebo 28,3 stupňa celzia. Keď som začínal ja vystačil som si knihou o teraristike z dôb socializmu avšak keby v bola možnosť poradiť sa na nete ako teraz, určite by som ju využil. Moje zvieatá sú pod pravidelným veterinárnym dohľadom a jediný roblém som mal s hnilob tlamy po zakúpení hada od "experta" ale zvládli sme to sami s veterinárom. Viem si predstaviť čo by som si najskôr vypočul od fundovaných odborníkom, kým by som dospel k žiadanej rade. To je všetko a nakoľko som dosť odbočil od témy, tak sa ospravedlňujem všetkým a pokračujte v začatej téme...možno sa to "chúďa" čo žiada o radu nejakej aj dočká, ale radím mu na to sa asi nespoliehať. Tak veľa uspechov v chove (tým, čo chcú chovať)a krásne vzájomné zhadzovane sa (pre podaktorých jedincov). Zbohom.

Hojky,tak mám 100procentně potvrzeno že můj Max je konečne rozkrmenej,včera v podvečer zbaštil sám osrstěné větší hole mimo terárium, poté kolem půlnoci jsem mu do terária opravdu zkusil dát na rady zdejších menší myšku,asi po 20 minutách po ní vystartoval a během minutky možná dvou ji vsoukal do sebe.Nikdy bych neřekl že ji do tak malé papule nacpe ::).Nevím jestli jsem udělal vše správně,ale u mé 43 cm krajty to zabralo. (vis.mé předchozí přízpěvky)
Takže vám všem děkuji,že jste mi v tom pomohly a držely palce.:puff: