Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetový klub BARAKA

Dobrý večer
Pan Karel 'Abelovský se snaží o založení internetového klubu „BARAKA“ a záchranného centra pro plazy a obojživelníky, nechtěné, přerostlé, hendikepované a z jiných důvodu ohrožené exempláře.
Mě se tento nápad velice líbí a proto se ptám.Šel by někdo z vás do toho a proč?
zalozeniklubu.doc
A nebo na stránkách
index.htm

Mně tam chybí kolonka "rozmyslím si to":-D, Karel rozjel něco, co vypadá jako zajímavý projekt, ono to má taky fungovat jako "hlídač novel zákonů", aby nás panové nahoře něčím nevyšplouchli, jako to zkusili nedávno. doporučuji na "terrazoona" mrknout. Vlastně bych se jako člen petičního výboru (petice proti novele "zákona o cites") neměl moc rozmýšlet, ale Karlovi jsem psal, že uvidím. Nechávám si trošku otevřená zadní vrátka, i když tím nemám co ztratit, spíš naopak. Držím mu palce, aby to bylo funkční a měl hodně členů.

No já s ním dneska emailoval a nevypadá to vůbec dobře.Takže jsem si řek,že to chce troku proprat mezi lidma a sem chodí dost slušných teraristů.Myslím si,že jim má tenhle projekt co nabídnou.Jen nemá tu správnou propagaci.Víš sám,jak jsem na tebe kouka,když jsi o tom mluvil.Nikde se otom moc nedočtěš.Já,protože se po večerech nudim a šmejdim po netu,tak jsem si to našel.Ted je na vás,jak se k tomu postavíte.Já za sebe můžu říc "ano",jdu do toho.Těch 350 kč mě nezabije.:-D

no ja si myslim že tohle je dobrej napad ale chtělo by to nějak vic zviditelnit aby se chitlo vic lidi a byli fakt nějaký ty finance ja osobně bych do toho šel ale ještě si to rozmyslím ale nejspiš do toho pudu těch 350kč neni nijak moc veklá suma

Myslim, ze to Karel myslel dobre, ale vzal si velky krajic chleba a nevim, nevim, zda ho dokaze cely snist. Organizace ma mit za ukol hodne veci a neverim tomu, ze by to vse stacila naplnit. Jinak jsou myslenky urcite dobre.
I my se snazime pomoci nemocnym, nechtenym a handikepovanym hlavne leguanum a neni to zase tak lehka vec a je to velmi narocne na cas a mnohdy i na finance.

No já myslím, že je to zajímavá myšlenka, ale tyhle nekonkrétní informace ve mě zatím moc důvěry nevyvolávají. Já bych se musel s K. Ábelovským asi znát a mluvit s ním o tom, jak to vlastně zamýšlí - to myslím absolutně bez urážky. Rozhodně sdílím jeho názory na falešnou ochranu přírody v podání státu apod., ale s těmito informacemi do toho jít prostě nemůžu. Potřeboval bych vědet MNOHEM víc.

Myslím ten nástin stanov a cíle, věřím, ž ej eto moc dobrá myšlenka a nakonec těch pár kaček by mě taky nezabilo, ale musel bych o tom vědet asi víc. Ještě si to zítra projdu, ono už je pozdější doba a taky už mi to toliko v tý hlavě nešrotuje ;-)

Jo jasně.Mě se hlavně líbí ta myšlenka "záchranného centra pro plazi a obojživelníky ,nechtěné ,přerostlé ,hendikepované a z jiných důvodu ohrožené exempláře." Sám mám doma 5 trachemysek takto získaných.Určitě by spolupráce s ostatními teraristy umožnovala zvířata lépe dávat do osvojení.Ale co tobě budu povídat,ty víš o tom své.;-)

taky se mi zdá zajíímavá myšlenka " útulku pro terarijní zvířata" jen nevím jak si to konkrétně představujete: prostory,někdo kdo se bude denně starat, veterinární péče a v neposlední řadě výběr "pěstounů" aby chudák zvíře nespadlo z bláta do louže.Přispívám ve svém okolí i do útulku psího, proč ne terarijního, ani suma se mi nezdá přehnaná, jen jaksi nemám představu jak! Pchpil bych např.: fotky vhodného objektu, rozpočet nákladů a pod. a pak v rámci svých možností bychom každý pomohli, finančně, příp. adopcí...

Asi jste to pšatně pochopili.BARAKA by měl být spolek,jako Teraristiská Společnocnost Praha a jiné.Jeho cílem je právní podpora chovatelů a jakýsi útulek pro terarijní zvířata.Tento spolek by měl fungovat po internetu,takže odpadají schůze na druhém konci republiky a členem tudíž může být každy.
Přečtěte si to prosím pozorně,je to nová věc a myslím,že stojí za to.Je to ten první odkaz.:-D

Meldo, jsme četli, ale na rovinu: pomoci radou si můžem, jasně, s tou právní pomocí je to horší, každý jsme odjinuď, to v příp. potřeby musíme si zajistit každý sám... nej se mi z toho líbí ten útulek, ale nemá cenu otom jen na netu kecat, chce to sehnat prostory, vyčíslit měsíční náklady a pak hodit do placu! Přispějem dle svých možností určo každý!

tak právě o to jde: poradit, informovat se to můžem i tady, a docela to fachčí, jasně tady by to trošku bylo jakože offico spolek, ale já jdu do toho hlavně kvůli tomu " útulku!" navíc když fakt začínám opravdu pocitovat že pro pejsky, číčí, dravce a ostatní naši faunu, myslím domácí, už něco funguje a pro plazy a obojživelníky zatím nic! Dám klidně i víc, jen bych rád trochu měl přehled. Je mi jasné že sehnat prostory, trochu to zařídit...bude něco stát proto jsem ochoten ten úvodní příspěvěk zaplatit bianco, až budu vědět na co to bylo použito a pod., klidně si odtrhnu pár:beer: a příští měsíc dám třeba znovu.

mě se taky nejvic zamlouva ten utulek ale prostory nevim nevim to by tam musel někdo každý den být a jen tak někoho neseženeš ale napadlo mě rozdělit to třeba podle kraju a každý by si bral zviřata k sobě domu a nemuseli bi byt žadne prostory ani zaměstnanci je to muj napad klidně to skritizujte ale mě se to zda jako docela dobrí (jaký je vaš nazor?)

Tak myšlenka jako taková je to určitě dobrá, v zásadě nejsem proti. Ale založit takový spolek nebo organizaci není jen o tom vytvořit webové stránky s odkazy na novinky v zákonech a vybírat příspěvky na konto v bance. To by dokázal asi každý druhý. Je potřeba (mimo jiné) projít poměrně složitou legislativou, spolek zaregistrovat na příslušné instituci a právnicky ho ošetřit. Je potřeba nechat schválit stanovy, určit předsedu, jednatele, pokladníka... vést přesnou evidenci a pravidelně skládat účty kontrolním orgánům. A to nemluvím o získání pozemku nebo alespoň částečně vyhovující budově pro "útulek", o nákladech na jeho provoz a zaplacení kvalifikovaného personálu. Já se tak trochu obávám, že tohle všechno je jen hezký sen, ovšem realita bude o mnoho tvrdší. Jen z členských příspěvků se tohle všechno nemůže nikdy zaplatit, a od státu bohužel nelze očekávat ani pětník :-|

Já se tak trochu obávám, že tohle všechno je jen hezký sen, ovšem realita bude o mnoho tvrdší.

Jasně RITCHI máš pravdu.Bude to běh na dlouhou trat.Doufám,že se to všechno vychytá a když bude zájem tak to klapne.Až nezdravě tomu věřim.A dost mě mrzelo,že se k tomu vyjádřilo jen pár lidí.Proto kdyby to fungovalo po netu,tak by se mohl přihlásit opravdu každý.A kde brát důležité informace než od zkušených teraristů:-)

Meldo, já tomu samozřejmě chci taky věřit a jestli to vážně bude fungovat, rád se stanu řádně platícím členem. Ale jsem už bohužel tak trochu opatrný, podobně "inetrnetově" založený spolek jsem už jednou zažil. Nakonec se po čtyřech letech zjistilo, že spolek oficiálně nebyl nikdy zaregistrován, a zakladatel, předseda, jednatel a pokladník v jedné osobě jezdil za členské příspěvky na dovolenou. Tím se samozřejmě nechci nijak dotknout p. Ábelovského...;-)

Ritchi, no jasná páka že to nebude prča to zřídit, ale když je schopen někdo zřídit stanici pro poraněná...zvířata:(draví ptáci, srny...)tak pro terarijní zvířata by to měl být vzhledem k velikosti menší problém, navíc když alespoň finančně přiložíme ruku k dílu, se mi to fakt líbí a říct je to nereálné, sen.. a přitom to ani nezkusit?

Já se trochu rozepíšu k tomu útulku - my něco podobnýho v malým vlastně provozujeme a proto se mi zdá, že si K. Ábelovský naložil možná příliš mnoho. Máme vlastně něco jako leguání útulek a řeknu vám, z finančního a prostorovýho hlediska je to hodně složitá věc (samo nepotřebuju hangár jako pro slona, ale...). Jasně, my to táhneme ze svých osobních financí, pár lidí už nám taky přispělo, ale např. veterinární vyšetření, operace a vůbec všechno stojí tuny peněz - pokud by byly, není problém. Ale RITCHI to pojmenoval zcela přesně - moc dobře víme, co to legislativy a byrokracie stojí zřídit plazí záchranné centrum - nejen, že potřebujete schválení asi třech státních institucí, mít veterinární dohled atd. atd., ale nakonec to taky může doapdnout tak, že si budete dělat čaj na lihovým vařiči v maringotce. To ani nemluvím o tom, jaká nastane od sátu buzerace.
Za těch pár let fakt vím, co to obnáší a taky proto to radši děláme v menším a sami - ono jeden z hlavních problémů je - co to je za zvířata (troufnu si říct, že nikdo není takovej frajer, aby vědel jak správně chovat jakýkoliv druh plaza), kde budou a zda se najdou lidi s odpovidájícíma zkušenostma, časem, trpělivostí a hlavně to budou chtít dělat téměř zadarmo - protože nechtěných plazů je moc, to vím, máme v tom docela přehled a pochybuji, že Karel bude mít doma nechtěných 50 plazů a bude mít čas se o ně starat. Nebo že se s k prostorám, kde tito plazi budou např. dobrovolně přistěhuje několik lidí. A vybírat osvojitele pro ona zvířata? To si možná ani nedovedete představit, co to člověka stojí nervů, my hledáme pro legoše vhodné majitele a povede se nám to třeba napodvacáté - nechci nikoho urazit, ale někteří lidi jsou neskutečná hovada, co by měli leguána kliďo v akvárku s rybičkama a šnekem a ještě se na vás zlobí, když jim ho do něj nechcete dát a vy si pak taky můžete rvát vlasy, komu že jste to zvíře dali.

Nicméně, abych to celý zase nekritizoval, pokud by se tahle myšlenka dala realizovat, tak my jsme samozřejmě ti, kdo by tomu skutečně fandili a rozhodně se klidně aktivně připojili - třeba jako leguání odnož, neříkám jakej jsem frája přes leguány, všichni se pořád mají co učit, ale nějaký zkušenosti už máme, hlavně s fakt širokou škálou nemocí a různých postižení - handicapem. Dalo by se říct, že co se týče "Iguan", trávím nad knížkama den co den a že jich docela máme :))
Rozhodně by nebyl problém do toho jít, jenže popis na jeden odstavec v dokumentu nahoře nevystihuje fungovaní záchraného centra ani letmo. Je to běh na dlouhou trať a nikdo nemůže říct, že to bude fungovat - to ovšem není důvod do toho nejít.
No mohl bych toho napsat ješte tuny, ale radši toho už nechám, jak říkám, s tou myšlenkou jako člověk, kterej se snaží taky pomáhat souhlasit musím, ale realita je velice drsná.

MadMike, sorráč, ale línná huba=holé neštěstí!!! Moc Vás obdivuji za to co děláte pro legoše, hele ,ale nezaregistroval jsem, že by jste jednou řekli: draci je to fin. náročné,ne žebychom to nevěděli, tady je číslo účtu, kdo můžete helpněte, a za odměnu třeba publikovali pár fotek zachráněných legošů. Já bych určo měsíčně něco hodil, klidně dám trvalý příkaz, a nemyslím že bych zůstal sám, to samé by myslím zasloužili i ostatní (hadi, obojživelníci..)

RITCHI: nápodobně, tvoje reakce před tím mi to brali přímo z hubky

filosofemgt: Díky za pochvalu, vždycky to hodně potěší. Ale víš co, já sem nemůžu vlítnout a založit téma "dejte nám svoje prachy" :)), já to takhle nedělám, to může udělat každej aniž by si měl jistotu kam ty tvoje peníze jdou. Když člověk zabrousí na náš webik, máme tam příběh příběh skoro každýho legouše, který ho jsme měli v péči, jaký měl nemoci nebo proč ho už majitelé nechtěli, s fotkama v galerii apod., pokud by se pak člověk rozhodl nám přispět, určitě to uvítáme, ale chci aby to udělal dobrovolně z vlastního uvážení, skrz naše viditelný výsledky a né, že si o to někde na poradně říkám. Já jsem v tomhle dost konzervativní a chtít od někoho peníze mě stojí dost sebezapření :)), já vím, bez příspěvků a sponzorských darů to nikdy pořádně nerozjedem, ale jsme tak nějak skromný lidi a tohle nám moc nejde :-)
Teď zrovna mladá chystá souhrn financí a budeme to posílat všem, kdo nám přispěl. (myslím, že jsme jen 10 v mínusu - a to "jen" není ironie ;-))
Jinak jestli se chceš mrknout na nějaký osvojený legoše, tak jsou tady.

BTW: jak říkáš, všichni plazi si zaslouží pomoc, až budem mít rekonstruovanej barák a zařízený ubikačky, tak si budem brát i jiný zvířectvo, jde o to, že musíme po málu, o nemocný zvíře je potřeba se starat strašne moc a musíme taky občas do práce, tu sportku jsme ještě nedali :-D:-D

PS: a trošku SPAMU, ale když už o tom takhle mluvím, tak je namístě, abych poděkoval lidem, kteří nám přispěli nebo nějak pomohli ;-)

akorát si z toho tématu dělám už svou reklamu :-D, takže z5 k BARACE - sory 8-)

1, přečti si poštu,2, vidíš ohlas na útulek, takže pomoc se nabízí dobrovolně, vlítnout sem a říct dejte nám své prachy, tak tě každý pošle do p...3, když můžu pomoct, pomůžu, jestli se přidají ostatní-jejich věc-jejich prachy4, nač zakládat nový útulek- no tím myslím legoše, když můžem pomoci zvelebit stávající 5, jestli někdo něco podobného dělá pro hady.. přispěju taky

Dobrá, dal jsem číslo účtu na náš webik, tady by to bylo přeci jen trochu nemorální, je v menu "ZVÍŘECÍ PÉČE", kde se ostatně můžete dočíst mnoho o naší "práci", je to jen pokus, tak doufám, že za to nebudu bit. Případným přispěvatelům samozřejmě bezevšeho kdykoliv doložím, kam jejich financ doputoval ;-), samozřejmě na to můžete hodit bobek :)) o nic nejde.

- O nějakém útulku/záchranném centru (samozřejmě nejen pro plazy) se vždycky zmiňuje slečna/paní Dagmar Šimková ve svých fejetonech v ATéčku.

- Pokud vím, tak do určité únosné míry suplují tyhle "útulky" i ZOO a různé Stanice přírodovědců, někdy i přímo. Např. cca polovinu zvířat u nás na stanici v Ostravě jsme dostali jako nechtěné.

Což samozřejmě nevylučuje vznik něčeho nového, nicméně to je jen nástin toho, že nějaké možnosti tady už jsou. Ale všechno začíná a končí u peněz, které tahle částečně státem dotovaná zařízení alespoň v nějaké +- stabilní výši mají, ale ani tak to není žádná sláva.
Udělat tohle jen na soukromé bázi, bez jakýchkoliv "jistot", to chce dobrodruha.

Ono možná na soukromé bázi je to nakonec lepší, než se spoléhat na stát. Chce to ale podnikatelsky myslet a často možná i na úkor chovanců - je to moc těžký no. Ale že je to dobrodrůžo jak se patří, to souhlasím :)).

No ono to zase ak složité není, pomineme li nějaké papírování a úředničinu. Jednu dobu, můj vlastní případ: známá odešla od manžela zpět k rodičům, ale ti ji nechtěli povolit sebou zvířata, manžel vyhrožoval že je vyhodí, neměl k tomu vztah, a kde myslíte že skončili? V té době jsem si je nechat na stálo nemohl, neměl jsem tolik místa( byla to regiuska,tmavka, hrozna- mimo tmavky vše dospělci), tak jsem je vzal k sobě a postupně jim všem našel nový domov, zůstala u mně jen regiuska. Stát se to dneska, když připravuji haďárnu, už mám hotovou místnost a dlažbou ,topením v baráku, schází jen dobudovat terárka- chci je z ytongu, vlastne takové boxy kolem dokola, compa křeslo uprostřed kde prřestěuji své chovance, a určo nějaké zbydou volné, tak u mně asi skončí i ostatní. Jen jsem tím chtěl říct že to taky jde a bude li zase podobný případ, nechtěné, zanedbané..zvíře, tak ho zase k sobě vezmu, a když tak mu min. najdu nového slušného páníčka, bez papírů, byrokracie, prostě lidsky!Já vím že to je příklad ale princip je stejný jak u ůtulku:příjem zvířete-poskytnutí dočasného domova, event. veter. a jiné odb. péče-nalezení nového domova, majitele.

Zdravím všechny!!!

Je to už delší doba, co se zde diskutoval tento problém, byla to dost hektická doba, alespoň pro mne, a za pochodu vznikali různé nápady.:-)Klub se nekonal, všem dvěma zájemcům,kteří poslali 350 Kč,jsem peníze vratil;-)
No, od té doby uplynulodost času, a já si měl čas spoustu věcí promyslet. Myšlenky na práci se zvířaty,a zřízení TERRAZOO jsem se nevzdal, a chci toho mimo jiné využít k publikování,chovu atd. Věnuji tomu již teď vše.
Jsem majitelem domu,který chci využít ke zřízení chovatelského(soukromého) a nestátního zařízení, jakesi Terrazoo, součástí by mělo být i zachrané centrum pro hendikepovaná a hlavně nechtěná(přerostlá,majitely nezvladatelná zvířata,přechodný útulek (hotel po dobu dovolené,nemoci atd.) pro zvířata sponzorů ,dárců zdarma atd. Za pomoc(finanční) - dobrovolnou,chci také něco nabídnout,vice čtěte na: www.terrazoona.eu , za náměty,rady,pomoc budu vděčný.
Momentalně pracuji na publikaci,čtvrtletníku, zatím občasníku :-) s vivaristickou tématikou, kde bude později prostor i pro ostatní případné "autory" a to za honorář, nechci si ale vzít na triko risk, finanční ztráty někoho jiného,a tak si to chci zainvestovat,prodat sám.Ukáže-li se,že je zde prostor a zájem o takovou publikaci,nabídnu spolupráci i ostatním,kdo jsou schopni se podělit o své zkušenosti. Na stránkách jsem se zmínil i o tom. Zajímá-li Vás to, pročtěte si pozorně na mých stránkách Výzvu chovatelům, upozorněte známé, atd. Je to naprosto dobrovolné:-)

PS: ... jo a dobrodruh jsem dost(st)atečnej, to je fakt! Na dovolenou se nechystám.Tak se mějte,a není-li Vám líto třeba "kila", tak přispějte;-)

Zdravím všechny II.!!!

... s nabídkou jistých výhod pro sponzory,dárce, výšše podpory,daru je na uvážení a možnostech každého. Jakmile to bude fungovat, nebude už problém přesvědčit,lidi,sponzory atd. a nakonec i podnikatele z okolí,instituce a další. Nechci zachránit všechna hendikepováná zvířata, jak zde již někdo poznamenal, již spousta lidí,kroužků něco podobného dělá, já sám také, občas mi lidi přinesou zvíře,že už ho nechtějí,u vodních želv,že smrdí,jsou veliké atd. Většinou jsou zvířata v takovém stavu,že je na záchranu pozdě.
Byla tu vize jakéhosi "klubu". no možná že na tomhle by mohl vzniknou "klub přátel" a to zcela zdarma, dobrovolně. Chci dělat jen to co jsem schopen zvládnout, můj chov nyní čítá cca 40 druhů zvířat,v cca 55 teráriích, počet kusů přesně ani nevím,ale od každého druhu mám nejméně pár,ale většinou 3-5 ks, no s odchovy cca 200 ks plazů. Věnuji jim 2 - 5 hodin denně,záleží co zrovna dělám,když začnu čistit, nebere to konce.Ale to asi vy,co máte víc zvířat znáte velice dobře. Nečiní mi to žádné potíže.

PS: ... jinak souhlas s příspěvkem výše, ... lína huba holé neštěstí! Na dovolenou se nechystám.Tak se mějte,a není-li Vám líto třeba "kila", tak přispějte;-)