Přemku, ty Tvoje fotky jsou fakt boží. Zejména ty jazýčky Ti jdou přímo skvěle!
Bite mně přes hlavu s...u na vás co se vám to nelíbí. Ale nevíte o někom u koho by se dali sehnat hezcí, chovu schopní kříženci? Ne za moc prašulí. Kdby někdo věděl - soukromá pošta dík.
Krásný ..... pěkně roste. Doufám že v tomhle vláknu už budou jen fotky a ne rozmluva o tom zda je křížení různých hadů dobré nebo ne.
To jsou fakt boží fotky.
Boží fotky? Hlavně je boží to co je na nich společně s fotem
Přemku, na kolikátý pokus se ti ty jazýčky povedou vyfotit? Neříkej že hned na poprvé.
Díky. Potěší, že se líbí. Včera se nenechal ani přemlouvat - pak se forí téměř samo. Filda: Tentokrát pozoval celkem dobře. Takže z 8 fotek jich bylo 6 povedených. Ty jazýčky - když vzbudíš jeho zájem, začne více ochutnávat vzduch a pak už jen chytnout ten jazyk venku. Hanz: No, nejlevněji asi pořídíš toho Sinacorna a není o ně nouze (alespoň minulou burzu jich bylo dost).
No, tak tu u nás v Brně na burzách nebívají vůbec. Uvítal bych kontakt na chovatele těchto hadů.Nejlépe Jihomoravský kraj.
Ahoj Přemku máš moc hezkého sinacorna já mám dva samici podobně zbarvenou jako ten tvůj a samce albína. Už jsem psal do té první akorát mi nějak nejdou vkládat fotky tak se asi nepochlubim.. A jak je velký ten tvůj sinacorn???
Chlape kdyby si byl něldy na icq tak se můžem domluvit a fotky ti vložím. Ale furt někde brózdáš.....
Ahoj. Myslím, že jsem do jedničky Tvé fotky vkládal, žes mi je poslal mailem. Klidně zas pošli. Čoveče délku a váhu jsem zatím neměřil, ale roste jak z vody.
Junglecorn tu dlouho nebyl.
Uf, teď jsem si našel chvíli času se tím celým prokousat a docházím k neuvěřitelným závěrům - co, kdo, jak a proč :) Vstupují do toho i emoce, takže k cenám a prodeji se nebudu vyjadřovat, myslím, že si to každý vyřeší po svém. Ale moc, moc zajímavá je kauza kleptonů a dalších mezidruhových kříženců - kolikrát jsem z toho úplně jelen :) V předposladním čísle vesmíru je super výcuc z ornitologickejch článků, kdy se, tuším nějaké sýkořici, vyplatí se víc pářit z jiným druhem, protože pak bude mít odolnější a životaschopnější potomstvo než se svým vlastním samcem... Největší prča na tom je, že kříženci jsou plně životaschopní a dále se mohou pářit s oběma druhy... :)
Aktuálním případem, který řešíme jsou naši martináčci rodu Eudia (teĎ poddrod rodu Saturnia) - E. pavonia a E. pavoniella. V hybridní zóně se to vesele hemží křížencema a to i přez tvrzení německých a rakouských kolegů, že žijí jen do třetí či čtcrté generace - asi je jim to jedno a jedou vesele dál :) A teď co s tím, jsou to druhy a nebo podruhy? Liší se v morfolgii, v kopulákách, vypadá to i na odlišnost v mikrosatelitech, tak co s tím? V Evorpě si myslím potkáme takových druhů víc, díky tomu, jak tu probýhalo zalednění a tomu, jak postupují znalosti molekuláry :) Jinými slovy se máme na co tešit. A vedle toho to, že někdě někdo zkřížil žížalu červenou s žižalou kroužkovanou a chce za ní hromadu peněz jsou tyhle problémy z odborného hlediska mnohem zajímavější :) Proto mezirodové křížení nezatracuji, zvířata se mi líbějí, ale nechci je :)
Ještě tam byla poznámka ke šlechtění - u hospodářských zvířat k tomu moc často nedošlo s jedinou výjimkou - s kočkou domácí! U té se prokázalo, že současní chlupatí miláčci mají 6 center vzniku s pravděpodobnými 3 druhy rodičovskými... A vadí to někomu?
A další věc - koukněte se na guttaty, obsolety, hroznýše - ty by měly být tak imbreední a neměli by žít a kolik už jich běhá, plazí se, po světě :)
Mějte se a konečně hezký víkend :) VH
Zdar. To jsi teď projížděl celou jedničku? To ses musel sakra nudit.
Ještě tam byla poznámka ke šlechtění - u hospodářských zvířat k tomu moc často nedošlo s jedinou výjimkou - s kočkou domácí!
K tomuhle ještě malinko dodám. Právě že hospodářská zvířata byla taky cílem šlechtění a záměrné hybridizace již před tisíciletími - viz. muly,mezci jsou toho už ze starověku důkazem. Nebo třeba v Nepálu křížení skotu s jakem, v Americe zase skotu s bizonem (zkoušeli i s buvolem, ale neúspěšně - embrya hynou), nebo v Africe zas zebry s oslem, nebo shetlandským ponym. Četl jsem i o úspěšném křížení psa se šakalem, kde výsledek byl, že hybrid měl psí inteligenci - ovladatelnost a vynikající čich po šakalovi. To bych ale zase nerad rodmýchával nějakou diskusi.
Náhodou takovýho šakalíka bych bral . Já zase četl, že křížili lva s tygrem - TIGON a LIGER. Samice jsou prý shopný se teoreticky spářit i s jaguárem či leopardem. maso. Na webu toho je dost.
že křížili lva s tygrem - TIGON a LIGER.
Oba kříženci jsou neplodní.
Ani by mě nenapadlo se o tom s tebou přít, ale tady hned v první větě: "Female tigons and ligers are often fertile and can mate with a lion, tiger or in theory with another species such as leopard or jaguar". Mimochodem na tom webu je tolik hybridů, až mi z toho jde hlava kolem.
Ad diskuze - ani ne, ale udělal jsem si obrázek (i o jednotlivých návštěvnících teraporadny
No, na to co zmiňuješ jsem narážel. V případě mul a mezků to nikdy nebylo dlouhodobé, nikdy se nekřížili za účelem dalšího množení - to nebylo obohacení genofondu druhu, jako v případě třeba té kočky. O skotu s jakem jsem neslyšel, ale vím o křížení s bantengem a dalším skotem z JV Asie a tam se dají ty geny jednotlivých druhů krásně vysledovat. Hodně zajímavá věc to je :)
Ostatní zmíněné případy jsou spíš rarity nebo hokuspokusy (bohužel, neřpříliš seriózní - řekni mi rozumnej důvod křížit lva s tygrem...). Satčí to, jak šíleně se prokřížili jednotlivé druhy (dříve pod) a jak teď skoro nejde sestavit čisté skupiny - což je samosebou průšvih. Opět říkám, v případě slepic (guttka, korálovky, některé krajty) je mi to šumafuk, v případě Epicrátů (a některých dalších - viz JaBula) je to myslím škoda.
Diskuze je fajn :)
VH
Tohle se mi na tom právě nelíbí, chovatelsky se vyčlenilo pár oblíbených druhů, vůči kterým už lidi nemají snad žádnej respekt, vždyť to jsou hadi jako každý jiný. Výraz slepice mi tak příjde dost "nefér". Nevidím rozdíl v porovnání s Epicráty. V čem jsou hokuspokusy s guttkama serióznější než hokuspokusy lev x tygr?
Jako odpověď otázka - jaký je rozdíl mezi guttkou a tou slepicí? Nebo guttkou a dnešními plemeny psů? VH
Jo, ale kdo, nebo spíš co, z nich tu "slepici" udělalo? Proč? Kde bereš jistotu, že s Epicrátů za chvíli nebude to samý? A i tak tu pořád rozdíly vidím. Nechci tu Přemkovi zasírat vlákno, už jsem svůj názor vyjádřil v jedničce.
NO, proč, to je jednoduché :) V případě Epicratů, tygrů, medvědů a pod. tohle prostě nehrozí z mnoha důvod - koušou a je jich příliš málo. Prostě u guttat myslím, že to je úplně to samé jako v případě těch psů - jedná se o pets a s těma se dělá leccos. Nelíbí se mi to nějak moc, ale bude a bylo to vždy a myslím si, že je nesmyslné s tím cosi robiť. Tvůj názor jsem četl, respektuji ho, ale obávám se, že v případě v přírodě hojných, nekousavých a snadno odchovatelných zvířat je to úplně stejné jak u zmíněných slepic, psů či koček... VH
kolikrát jsem z toho úplně jelen
to jsme tady asi všici. Pořád ale nikdo nevyvrátil to co se učí na ZŠ - Darvinovu teorii vývoje druhu, nebo jo? Co vím, tak ke křížení může docházet pouze u druhů která se od sebe oddělily v reletivně nedávné době ( ptakopysk s dikobrazem se už asi nezkříží ) Čistě teoreticky by se hybridní zony postupně měly zmenšovat a životaschopnost hybridů zanikat. Pokud tomu je opačně (např. u těch sýkořic), znamenalo by to že pominuly přírodní důvody pro oddělení druhů a návratu k pradruhu (takový přírodní "SORRY ERROR")
Ne, je to malinko jinak :) Sranda je, že v případě těch ptáků (se kouknu doma u kterých to bylo) se jedná o mezirodové křížence! Darwin vyvrácen samosebou nebyl, jen pořád upravován, doplňován a pod. :) Někteří by ti řekli, že už neplatí, jiní zas ano :) Je to hodně složité téma, jsem z toho sám jelen :)
S těma hybridnímaónama máš pravdu, měli by se zmenšovat až zmizet, jenže to asi nezaznamenáme. V Evropě jsou tyhle divný druhy pozůstatkem posledního glaciálu - nebo přesněji glaciálních refugií a průšvih je v tom, že každý organizm,us je měl jinak... Třeba u některých modrásků je prokázáno, že měli gl.r. v oblasti Černého moře a Pyrenejského polosotrova, jinej druh k tomu má ještě Itálii, některé lesní druhy přežili v izolovaných ploškác v podalpí a na BAlkáně... a pak aby se v tom prase vyznalo :) Kamarád dělá mikrosatelitové studie na motejlech a okáčích a nachází neuvěřitelné věci - viz Journal of Biogeography - moc zajímavé práce, bohužel placeno. Fantastické je to, že mezidruhoví kříženci existují i u zvířat, kde by to nemělo jít (nemají třeba kompatibilní genitálie - znám takových případů několik). Samosebou, že je pak potíž s plodností potomků, jenže u některých druhů se to prokazuje jen velmi obtížně :) Jo to moooc zajímavé a docela dost se na tom dělá.
A ještě se vrátím k těm guttatám - samo, že se mi to až tak moc nelíbí, jenže dnes prostě máme jako pets celou řadu zvířat a u celé řady z nich jde již a pouze a prašule. Nemusíme s tím souhlasit, ale ... :) Aspoň že jsou ti sinakukuřice pěkně barevní :)
VH
Velmi zajímavé vlákno. Ačkoliv jsem už vyjádřila svůj názor v jedničce, musím dodat, že mi z toho jde hlava kolem, nicméně to čtu jedním dechem. Hybridy sice nemusím, ale fakt je to zajímavé. VH: co je glaciální refugie? Ty děláš do genetiky?
Boaedon - termín glaciální refugie nepatří ani tak do oboru genetiky, ale spíš do fytogeografické terminologie. Glaciál je vlastně doba ledová a refugie (nebo přesněji refugium) znamená jakési útočiště či vyhraněné území, které určitý živočišný nebo rostlinný druh obýval. Takže: "pozůstatek glaciálních refugií" je vlastně reliktní (většinou chladnomilný) organismus, který přežil z doby ledové... Česky se to tedy dá napsat taky, ale uznej, že to zase tak nevyzní
VH - nic ve zlém!
V češtině to opravdu tak dobře nevyzní, aspoň jsem zase o něco chytřejší. Díky za vysvětlení.
spíš do fytogeografické terminologie.
Ritchi: Jelikož bylo hovořeno především o motýlech (Lepidoptera), pak spíše zoo než fyto a jelikož se jedná o historii, tak spíše paleozoogeografie., ale sám osobně nevím jestli jsem zvolil správný termín, řekl bych, že to je výraz prostupující celou škálou vědních oborů. Nic ve zlým.
Jasně. Takže se shodneme na "geografické" terminologii?
Na této části bychom se shodnout mohli.
No, nejlepší zoogeografie - souvisí to se současnou sytuací :) Sorry, že zas... vlákno, ale měl jsem slinu :) Potíž je v tom, že já tohle učím, tak nějak občas zapomenu kdy mám ubrat :)
Je to tak, jak psal Richard, jen s jednou drobnůstkou. Netýká se to víc či míň chldnomilnejch :) Ta glaciální refugia se týkala asi úplně všeho a je zajímavé, že třeba sysel, který je dnes považován za teplomilný organizmus, žil třeba na Velké Fatře! Tam asi v glaciálu moc teplo nebylo bych řekl :) Prostě byl všude led a ta zvířata (kytky, houby a já nevím kýho čerta ještě) se s tím musela vypořádat a nebo chcípnout - něco vychcípalo, neco se stáhlo do refugií a něco naopak expandovalo. To co expandovalo po odpadnutí ledovců zůstalo na malých plochách s chladným klimatem - tzv. glaciální relikty. Naopak, po odsunutí ledovce se druhy stahnuvší do refugií v průběhu zalednění vrátili zpět - a ejhle, deset tisíc let a začala speciace a brátránek z východního Slovenska (tedy jeho potomek) byl najednou úplnej cizák (se kterým se nedalo domluvit, natož s nim mít potomky - a tak vznikly některé podivnosti podivné, jako třeba zmíněné myši, možná i ježci (záp., vých.), celá řada motejlů, brouků a dalších potvor. Moc zajímavé to asi bylo s beruškou (V. berus) - ta nechce ani moc zimu ani moc teplo, takže ta refugia měla tak nějak leckde a nikde - a pak se vyznejte v genetice bosniensis... No, není to jednoduché, ale je fascinující to stopovat - pár takoých studíí znám a je to hrozně zajímavá detektivní věda :)
VH
VH - Já vím, že se to netýká pouze chladnomilných druhů - proto jsem také nenapsal "převážně", ale "většinou". Možná jsem měl zvolit vhodnější slovo. Jinak Ti docela závidím, že se zrovna tímhle zabýváš. Je to vážně moc zajímavé téma a to detektivní stopování by mě asi bavilo
No, to je komplikovanější - spíš jsem měl napsat že to potkávám :) Baví mě taxonomie motejlů a tam to potkávám téměř furt... :)
Však jsem jen psal, že to upravím :) Ono se to vážně týká asi všech recetních, tedy v současnosti žijících :)
VH
Tak do motejlů a můr moc nevidím. Sice jich pár znám (třeba babičku generála), ale jinak o nich nevím téměř nic, přestože se mi líbí. U nás na chatě občas zahlédnu kousek který mě zaujme - například vloni několik martináčů habrových, otakárků ovocných a z můr třeba nádherně zbarvené přástevníky medvědí či nebo lišaje šeříkové, kteří sají z květů nektar jako kolibříci. Snažím se je většinou vyfotit, ale znáš to... motejl prostě chvíli neposedí v klidu
To už je na soukromou poštu asi :) POkud máš fotku těch martináčů, tak mě to zajímá - jsou u nás dva druhy :) - přesně s tou hybridní zónou :) Pokud máš, pls. písni mě - mail mám v profilu :)
VH
V první řadě našeho "seriálu" byl zájem vidět hada s ušima, tak to tentokrát nepojmu vědeckou formou a plním úkol
čo je to za hada?
A už je to tady, had s ušima. Jen mě děsí co bude příště, had s nohama? cheche
Supr fotka nevěděl jsem,že chováš mutanty
Snad to zase nerozpoutá vášnivou diskusi, pochlubit se musím. Jelen - omlouvám se, měl jsem se přijít pochlubit v Ládví, ale v tom zmatku - znáš to. Takže konečně jsem neprošvihl tuhle krasotinku, na kterou jsem se dlouho těšil (už od vložení fotografie Epanteriase). Takže náš nový přírůstek L.pyromelana x L.mexicana
PREMEK-gratuluju k novemu krasavci:) Ta posledni fotka je fakt eno nuno:)
Halapremek sem to říkal že něco koupíš. Omluva se přijímá, jinak je moc pěkná
Nemám ráda hybridy! Ale je kráááásnej!
Ta posledni fotka je fakt eno nuno:)
Fotka jako z reklamy. A jak ty to děláš s těma jazykama. Já se nikdy nemůžu trefit.
Sleduji, že jazyky jsou tu v oblibě, tak taky přidám
Ještě by bylo fajn dodat co to je..já to vážně nepoznám_
Na některých stránkách je tohle zvíře uváděno jako:??? Lampropeltis getulus brooksi ??? Což je ale v databázi systematiky uváděno jen jako synonyma getulusek. Takže by mi taky zajímalo; jestli se jedná o nějaký hybrid, a nebo v současnosti opět nějak aktuální,,staronovej" poddruh getulusky ??? ( i když getuluska bez černé???, a nebo snad nějakej hypo ???) Taky se tedy přimlouvám, aby nám autor fotek (Epanterias), popř. ostatní co k tomu mají co říct, vysvětlili o jaké zvíře se tedy opravdu jedná. Díky.
Ano skutečně se jedná o Lampropeltis getulus "brooksi". Brooksi není synonymem getulusek (pokud to bylo myšleno jako synonymum getulus getulus), obecně se tato zvířata řadí k Lampropeltis getulus floridana, přírodní aberace označovaná jako brooksi phase, která bývá hypomelanická. Dokumentovaný exemplář patří k velmi žádané, tzv. golden phase.
Takže se tahle variace vyskytuje i v přírodě, pochopil jsem to dobře? Je to Lampropeltis getulus floridana- nikoli hybrid, ale jen barevná varianta floridany.
Jinak se omlouvám za některé fotografie uvedených odkazů, fotografií "brooksi" (v porovnání s jinými v chovech běžněji zastoupenými korálovkami) k mání zase tolik není.
Díky, za srozumitelné vysvětlení dané věci. PS: Zmátlo mi, že ona barevná forma brooksi, není v systematice řazena mezi synonyma poddruhu floridana, ale obecně jen ke druhu getula (viz.: http://www.tigr.org/reptiles/species.php?genus=Lamp ropeltis&species=getula - takže v EMBLu/The reptile database je to opět né zcela přesně uvedeno). Každopádně je to krásné zvíře . Ještě jednou tedy díky.
Rádo se stalo, není zač
Clovece, chlape... moc krasny. Nevim ale, co dela krovi...... hodinky hadovi, nebo hadek hodinkam Hezke.
Pueblacorn (guttata x l.t.campbelli) KUK
Gratulace. Doufám, že bude 100% líhnivost, aby na nás taky jeden krasavec zbyl.
Nádherné zvíře, gratuluji k jednomu z prvních odchovů pueblacornů, pokud to není první u nás vůbec. Prozatím jsem žádná taková zvířata v ČR nezaznamenal. Blahopřeji!
Taky moc gratuluju...a už se na jednoho prcka moc těším..
Tak se taky pochlubím, po neplánovaném spáření:0,1 elaphe obsoleta quadrivitata, žlutá a 1,0 elaphe guttata klasik se vylíhlo 6 kousků háďátek.Byli docela zajímavé,vzhledem jako guttky se žlutýma znakmi.
Tak jsou venku všichni pueblacorni. 1_
2_
3_
4_
5_
Gratuluju. Jsou moc pekni
Dík
Taky gratuluju. Nádhera
Tak puebla jsou po svleku, a žerou bez problémů a už se těší na nové majitele
Noví majitelé se těší mnohem víc. Jednička je opravdu nádherná. Začíná se mi líbit víc a víc.
Aby to nezapadlo, tak opět nějaký ten pueblík hadíci se mají k světu, pár jich už je u nových majitelů
Pueblo je po svleku, tak sem taky prsknem fota. Je extremně čilá, tak se fotila v krabičce. Nezbývá, než Vlastovi ještě jednou poděkovat.
Je moc pekna:) Koukam, ze si se dost zahledel do krizencu mezi koralovkama a uzovkama:)
spilota / mcdowelli
harrisoni / mcdowelli
"tribrid" mcdowelli / harrisoni / bredli
Pekni, jsem nevedel, ze mas i krizence. Ty jsi si je koupil nebo si je zkrizil?
koupil, ještě opravím u té první to je spilota / cheynei
Roste jako z vody holka jedna.
Pueblacorn - samice
Neco z netu Burmball (bivittatus x regius)
hej tak ta je pěkná
souhlas velice zajímavý hadík, atraktivní vzhled
I kdyz v mem chovu nemam zadneho hybrida, mnoho z nich se mi libi. Chci se ale zeptat, jestli se u plazu, tak jako u nekterych savcu, vyskytuje hybridni sterilita. Kdo znate taky nejake weby o tehle problematice, dejte je sem, diky moc.
Jakou cenu mají vůbec tito hadi? Např. sinacorni? V inzerci jsem si jich nikdy nevšimla. Ráda bych se pokusila někdy o odchov, líbí se mi, jenže je vůbec o takové hadíky zájem? Díky
Jakou cenu mají vůbec tito hadi?
Tyhle otázky jsou trošku o ničem, pro někoho mají cenu velkou, pro jiného žádnou. Pro někoho je 500 moc, pro jiného 5000 málo. Jak praví klasik (tedy já)- - "Všechno má právě takovou cenu, za jakou to dokážeme prodat nebo koupit." To platí i o hadech
líbí se mi, jenže je vůbec o takové hadíky zájem?
Líbí se Ti, tak neřeš prodejnost, rozdat je můžeš vždycky.
Tak jen se ptámsorry
No, ne, to se neomlouvej, já jen, že prostě stejně může ten občasný odchov třeba sinacornů být v dost velkém cenovém rozptylu, podle toho, kde a kdo je prodává. Tuším, že jsem je viděl snad za 800 nebo 1000, ale přesně nevím, každopádně narozdíl od některých jiných, tenhle hybrid zas tak drahý nebývá.
Tak to docela dost, čekala jsem i míň, aspoň mám nějakou představu.. Spíš jsem měla strach ať mi pak všechny nezůstanou Díky
Tak víš co, co bylo včera, může být zítra úplně jinak. Třeba se jich tu za rok vyrojí tolik, že budou za 300 a nebo taky ne. To se dopředu říct nedá. Snad jen, že většina nových mutací a hybridů stejně postupně na tržní ceně klesá až upadnou "v zapomění nezájmu". Ale on zas někdo přijde s něčím novým.
Spíš jsem měla strach ať mi pak všechny nezůstanou
Jak jsem psal, rozdat je můžeš vždycky.
Oprášíme. Pár fotek Junglecorna a Sinacorna..
F2 Pueblacorni (pueblacorn x pueblacorn) první dvě mláďata těchto neplodných, neživotaschopných mutantů
Jestli se muzu zeptat - nevystepuji se v F2 generaci trochu i zvirata podobnejsi treba jednomu z prarodicovskych druhu? Nebo jsou vsichni +- typicti pueblakorni?
u druhé generace už není nic podobné ani jednomu z prarodičů. už jsou to mixy pouze rodičů a každé zvíře vypadá jinak. v první generaci se ještě dalo poznat co je víc guttka a co campbelka. ale například při spojení pueblacorn x guttata byly na polovině mláďat poznat znaky guttat, jedno mládě dokonce k nepoznání od klasické guttky.
Diky za osvetleni. Predpokladam, ze dalsi selekce zajimavych kresebnych vzoru se ridi obecnymi pravidly. Nebo je tam nejaka vyssi mira "nevyzpytatelnosti"? P.S.: To druhe zvire vypada opravdu velice pekne...
Mě se líbí brejličky :)
Gratulace! Měl jsi pravdu, jsou zajímavější než F1 (přitom už F1 jsou nádherná zvířata).
Naprostý souhlas. Že bych si udělal výlet?
Tak takhle vypadá zmiňovaný Pueblacorn dnes.
Pár fotek několika letošních pueblacornů
Pueblacorn hetero na anery (Pueblacorn x guttata anery)
Pueblacorn hetero na anery (Pueblacorn x guttata anery)
Pueblacorn hetero na anery (Pueblacorn x guttata anery)
Pueblacorn hetero na anery (Pueblacorn x guttata anery)
Pueblacorn F2 (Pueblacorn x Pueblacorn)
Pueblacorn F2 (Pueblacorn x Pueblacorn)
Zdravím, chová tu někdo křížence elaphe guttata x boaedon fuliginosus nebo víte někdo o nějakém úspěšnéch odchovu?
O pár pářeních vím, ale pokaždé byly vykladeny neoplozené snůšky. Jednalo se ale vždy o páření zvířat umístěných po nějakou dobu společně nebo jen na dobu "oprav či čištění", záměrně se o tohle páření nikdo nesnaží. Žádný extra výsledek by to stejně nepřineslo i v případě, že by se páření zdařilo.
Kolegovi Grzegorzovi se neplánovaně "podařili" mezipoddruhoví hybridi od Rhinoclemmys pulcherrima incisaa manni Po nějaké době srovnání odrostlejších mláďat:
predpokladam ze hybrid je na 3ti fotce uprostred....
Uhádl, počítám bod. Na té jsem zapomněl (byl líný) udělat popisky.
diky
Tak dnes vykouklo z vajec první mládě ze spojení Sinacorn x Junglecorn, jejichž fotky jsem sem v minulosti dával.
Taky se přidávám ke gratulantům, at' se prckům daří .
Díky pánové. Cejna - bohužel mi mé jazykové neschopnosti nedovolily najít další jedince ze spojení těchto kříženců, natož pak jejich pojmenování. Podle kolegy nejsou prvními, kteří spatřili světlo světa (k mému žalu), ovšem otázkou je, jestli se již plazí i albina. Doufám, že se těch informací dopátrám. Alespoň jsme si ověřili, že Sinacornka je opravdu hetero. Již z vajec koukají 4 kousci.
Ahoj Přémo,moc pěkný.Gratulujem.
Tak to se ti Přémo povedlo, pokud si je necháš, tak koukej dávat fotky, jak se vyvíjí jejich zbarvení.
Díky chlapi. Aleš - určitě jich pár doma zůstane. A jak to vypadá, tak v ČR zůstane většina, možná všici.
Kolik se tak pohybuje cena? Taky mám něco takového v plánu.
Čeče Přemku a už víš, jak se budou jmenovat? to mě fakt moc zajímá. Každopádně je to mazec, to bych ani neřekl, že to vůbec jde
Co jsem se ptal za velkou louží i v Británii, tak to obchodní název nejspíš nemá. Dnes jsem nafotil další kousky.
TYVOE ti černouši jsou boží!
no to každopádně, vážně pochvala ty jsou luxusní
nádherní mně se nejvíc líbí ten striped
Gratulujem, to cierne tiez u mna vitazi! krasne zvierata. Dufam ze sa mi tento rok podari carpondro ale davam tomu tak 10% sancu :/
Já tak 0,1%
Dik, znizujem to teda na 1% :D
Tak čierny su super, zaujímal by ma detail jej hlavy z boku :)
Zaujímal by ma taký experiment. Mám doma hondurensis albino, tú napáriť samcom Pantherophis guttatus klasick. Mladé by mali byť hetero albino. Následne by sa z mladých nechala 01 napáriť so samcom hondurensis albino, alebo so samcom z toho istého vrhu.
Dovie, ake by boli mlade :D :D :D
Je tam stejná dědičnost jako u jiných hadů. V prvním případě: 0,1 100% het albino cornduran x 1,0 hondurensis albino - 50% albino cornduran, 50% 100%het albino cornduran.
V druhém případě: 0,1 100% het albino cornduran x 1,0 100% het albino cornduran - 25% albino cornduran, 50% 100% het albino cornduran a 25% mláďata bez štěpitelnosti, která to budou "kazit". Jinými slovy budou veškerá klasicky zbarvená mláďata tzv. 66 possible het albino.
Mimochodem, je škoda pářit hondurensis albino klasickým samcem. Amelanismus je u nich kompatibilní
Mimochodem, je škoda pářit hondurensis albino klasickým samcem. Amelanismus je u nich kompatibilní
Nerozumiem, a s čím by sa mohla páriť? Plánujem si zaobstarať aj klasickú hondu, no u nás ich nie je moc. Hodne je sinaloniek, tie ale podľa inf. dorastaju menších rozmerov.
Ty voe Přémo, ty černý jsou naprosto úchvatný. Máš ještě volnýho?
jednoho ano. Ale bůhví, jak se dobarví po svleku. Nejsou úplně černý, spíš je v tom příměs cherry. )
Netuším ako vyzerá cherry. Dúfam, že si ju neocumľal a neurčil to podľa chuti :D :D :D
Včera jsem viděl zajímavý hybridní zvířata - křízenou arietanu s gabunkou.... teda moc takové kříže nazastávám, ale bylo to velice zajímavé na kukačku.
Já mezidruhový křížení vyloženě nemusim Ale zrovna v případě hybridů arietana X gabuna musim ustoupit. Ty kříženci se prý občas vyskytnou i v přírodě, protože ty lokality se prostě překrývaj Přijde mi ujetý křížit tygra se lvem, protože ty by se v přírodě nepotkali ani omylem, ale ta hybridizace obecně není zas až tak "proti přirozenosti", jak se spousta lidí ohání. Různý hybridi se kolikrát najdou i v přírodě... Mimochodem jsou z přírody známý i hybridi nasicornisky s gabunou ...a ty jsou teprve krásný...
Kříženci bitisek jsou parádní ,o tom žádná. Mě osobně teda zrovna ty gabuny x nasicornisky přijdou zajímavý asi nejmíň. Větčinou je to jen taková divná(někdy barevnější) nasicorniska. Skus si najít hybrida arietána x nasicorniska.
Já vim, jak vypadaj, občas se fotky objevěj v některejch skupinách na FB...kolikrát jsem na to koukala a přemejšlela, co to sakra je?? Hlavu to má jak nasicorniska, kresbu a barvy tak nějak všelijaký... Jak to maj vlastně s plodností? Je příroda natolik moudrá, že jsou neplodný, nebo se daj množit i dál?
Viděl jsem i fotky F2 hybridů gab. x nas. ,takže plodný nejspíš budou. Kdoví koho maj za pradědu ty naše 'lokalitní' zvířata.
No a jen tak mimochodem zrovna tygr se lvem by se potkat v přírodě dodnes mohli a v minulosti se jejich areály překrývaly ještě mnohem více...
No a jen tak mimochodem zrovna tygr se lvem by se potkat v přírodě dodnes mohli a v minulosti se jejich areály překrývaly ještě mnohem více...
Přesně tak, trefná poznámka. Ostatně o skvrnitých populacích menších forem "lvů" z různých oblastí Afriky, kteří loví v párech, místo skupinách, se taky uvažuje jako o přežívajících potomcích kříženců lvů a levhartů. To, že v zajetí není znám plodný samec neznamená zhola nic, když tyhle zoo ústavy pracují s F1, max F2 a zbytek je silná neznámá. Bohatě stačí, pokud budou těch několik generací plodné pouze samice (což jsou), než se objeví první plodný samec. Platí to u jiných živočišných druhů, jež mají v prvních generacích problémy s plodností u samců, nebo naopak samic, takže by bylo hloupé to zatracovat. Aneb jak to říkal Ian Malcolm v Jurském parku? Příroda si cestu najde..
Štěpáne: nedávno se jedni kříženci bitisek pářili tady v čr, tak snad to klapne a všichni si uděláme radost :D
JJ ,vim o tom. Ale pokud se nepletu tak hybrid ,by měl snad bejt jen tata ne?
Přemku, ty Tvoje fotky jsou fakt boží. Zejména ty jazýčky Ti jdou přímo skvěle!
Bite mně přes hlavu s...u na vás co se vám to nelíbí. Ale nevíte o někom u koho by se dali sehnat hezcí, chovu schopní kříženci? Ne za moc prašulí. Kdby někdo věděl - soukromá pošta dík.
Krásný ..... pěkně roste. Doufám že v tomhle vláknu už budou jen fotky a ne rozmluva o tom zda je křížení různých hadů dobré nebo ne.
To jsou fakt boží fotky.
Boží fotky? Hlavně je boží to co je na nich společně s fotem
Přemku, na kolikátý pokus se ti ty jazýčky povedou vyfotit? Neříkej že hned na poprvé.
Díky. Potěší, že se líbí. Včera se nenechal ani přemlouvat - pak se forí téměř samo.
Filda: Tentokrát pozoval celkem dobře. Takže z 8 fotek jich bylo 6 povedených. Ty jazýčky - když vzbudíš jeho zájem, začne více ochutnávat vzduch a pak už jen chytnout ten jazyk venku.
Hanz: No, nejlevněji asi pořídíš toho Sinacorna a není o ně nouze (alespoň minulou burzu jich bylo dost).
No, tak tu u nás v Brně na burzách nebívají vůbec. Uvítal bych kontakt na chovatele těchto hadů.Nejlépe Jihomoravský kraj.
Ahoj Přemku máš moc hezkého sinacorna já mám dva samici podobně zbarvenou jako ten tvůj a samce albína. Už jsem psal do té první akorát mi nějak nejdou vkládat fotky tak se asi nepochlubim.. A jak je velký ten tvůj sinacorn???
Chlape kdyby si byl něldy na icq tak se můžem domluvit a fotky ti vložím. Ale furt někde brózdáš.....
Ahoj. Myslím, že jsem do jedničky Tvé fotky vkládal, žes mi je poslal mailem. Klidně zas pošli. Čoveče délku a váhu jsem zatím neměřil, ale roste jak z vody.
Junglecorn tu dlouho nebyl.
Uf, teď jsem si našel chvíli času se tím celým prokousat a docházím k neuvěřitelným závěrům - co, kdo, jak a proč :) Vstupují do toho i emoce, takže k cenám a prodeji se nebudu vyjadřovat, myslím, že si to každý vyřeší po svém. Ale moc, moc zajímavá je kauza kleptonů a dalších mezidruhových kříženců - kolikrát jsem z toho úplně jelen :) V předposladním čísle vesmíru je super výcuc z ornitologickejch článků, kdy se, tuším nějaké sýkořici, vyplatí se víc pářit z jiným druhem, protože pak bude mít odolnější a životaschopnější potomstvo než se svým vlastním samcem... Největší prča na tom je, že kříženci jsou plně životaschopní a dále se mohou pářit s oběma druhy... :)
Aktuálním případem, který řešíme jsou naši martináčci rodu Eudia (teĎ poddrod rodu Saturnia) - E. pavonia a E. pavoniella. V hybridní zóně se to vesele hemží křížencema a to i přez tvrzení německých a rakouských kolegů, že žijí jen do třetí či čtcrté generace - asi je jim to jedno a jedou vesele dál :) A teď co s tím, jsou to druhy a nebo podruhy? Liší se v morfolgii, v kopulákách, vypadá to i na odlišnost v mikrosatelitech, tak co s tím? V Evorpě si myslím potkáme takových druhů víc, díky tomu, jak tu probýhalo zalednění a tomu, jak postupují znalosti molekuláry :) Jinými slovy se máme na co tešit. A vedle toho to, že někdě někdo zkřížil žížalu červenou s žižalou kroužkovanou a chce za ní hromadu peněz jsou tyhle problémy z odborného hlediska mnohem zajímavější :) Proto mezirodové křížení nezatracuji, zvířata se mi líbějí, ale nechci je :)
Ještě tam byla poznámka ke šlechtění - u hospodářských zvířat k tomu moc často nedošlo s jedinou výjimkou - s kočkou domácí! U té se prokázalo, že současní chlupatí miláčci mají 6 center vzniku s pravděpodobnými 3 druhy rodičovskými... A vadí to někomu?
A další věc - koukněte se na guttaty, obsolety, hroznýše - ty by měly být tak imbreední a neměli by žít a kolik už jich běhá, plazí se, po světě :)
Mějte se a konečně hezký víkend :)
VH
Zdar. To jsi teď projížděl celou jedničku? To ses musel sakra nudit.
K tomuhle ještě malinko dodám. Právě že hospodářská zvířata byla taky cílem šlechtění a záměrné hybridizace již před tisíciletími - viz. muly,mezci jsou toho už ze starověku důkazem. Nebo třeba v Nepálu křížení skotu s jakem, v Americe zase skotu s bizonem (zkoušeli i s buvolem, ale neúspěšně - embrya hynou), nebo v Africe zas zebry s oslem, nebo shetlandským ponym. Četl jsem i o úspěšném křížení psa se šakalem, kde výsledek byl, že hybrid měl psí inteligenci - ovladatelnost a vynikající čich po šakalovi. To bych ale zase nerad rodmýchával nějakou diskusi.
Náhodou takovýho šakalíka bych bral . Já zase četl, že křížili lva s tygrem - TIGON a LIGER. Samice jsou prý shopný se teoreticky spářit i s jaguárem či leopardem. maso. Na webu toho je dost.
Oba kříženci jsou neplodní.
Ani by mě nenapadlo se o tom s tebou přít, ale tady hned v první větě: "Female tigons and ligers are often fertile and can mate with a lion, tiger or in theory with another species such as leopard or jaguar".
Mimochodem na tom webu je tolik hybridů, až mi z toho jde hlava kolem.
Ad diskuze - ani ne, ale udělal jsem si obrázek (i o jednotlivých návštěvnících teraporadny
No, na to co zmiňuješ jsem narážel. V případě mul a mezků to nikdy nebylo dlouhodobé, nikdy se nekřížili za účelem dalšího množení - to nebylo obohacení genofondu druhu, jako v případě třeba té kočky. O skotu s jakem jsem neslyšel, ale vím o křížení s bantengem a dalším skotem z JV Asie a tam se dají ty geny jednotlivých druhů krásně vysledovat. Hodně zajímavá věc to je :)
Ostatní zmíněné případy jsou spíš rarity nebo hokuspokusy (bohužel, neřpříliš seriózní - řekni mi rozumnej důvod křížit lva s tygrem...). Satčí to, jak šíleně se prokřížili jednotlivé druhy (dříve pod) a jak teď skoro nejde sestavit čisté skupiny - což je samosebou průšvih. Opět říkám, v případě slepic (guttka, korálovky, některé krajty) je mi to šumafuk, v případě Epicrátů (a některých dalších - viz JaBula) je to myslím škoda.
Diskuze je fajn :)
VH
Tohle se mi na tom právě nelíbí, chovatelsky se vyčlenilo pár oblíbených druhů, vůči kterým už lidi nemají snad žádnej respekt, vždyť to jsou hadi jako každý jiný. Výraz slepice mi tak příjde dost "nefér". Nevidím rozdíl v porovnání s Epicráty. V čem jsou hokuspokusy s guttkama serióznější než hokuspokusy lev x tygr?
Jako odpověď otázka - jaký je rozdíl mezi guttkou a tou slepicí? Nebo guttkou a dnešními plemeny psů? VH
Jo, ale kdo, nebo spíš co, z nich tu "slepici" udělalo? Proč? Kde bereš jistotu, že s Epicrátů za chvíli nebude to samý? A i tak tu pořád rozdíly vidím. Nechci tu Přemkovi zasírat vlákno, už jsem svůj názor vyjádřil v jedničce.
NO, proč, to je jednoduché :) V případě Epicratů, tygrů, medvědů a pod. tohle prostě nehrozí z mnoha důvod - koušou a je jich příliš málo. Prostě u guttat myslím, že to je úplně to samé jako v případě těch psů - jedná se o pets a s těma se dělá leccos. Nelíbí se mi to nějak moc, ale bude a bylo to vždy a myslím si, že je nesmyslné s tím cosi robiť. Tvůj názor jsem četl, respektuji ho, ale obávám se, že v případě v přírodě hojných, nekousavých a snadno odchovatelných zvířat je to úplně stejné jak u zmíněných slepic, psů či koček... VH
to jsme tady asi všici.
Pořád ale nikdo nevyvrátil to co se učí na ZŠ - Darvinovu teorii vývoje druhu, nebo jo? Co vím, tak ke křížení může docházet pouze u druhů která se od sebe oddělily v reletivně nedávné době ( ptakopysk s dikobrazem se už asi nezkříží ) Čistě teoreticky by se hybridní zony postupně měly zmenšovat a životaschopnost hybridů zanikat. Pokud tomu je opačně (např. u těch sýkořic), znamenalo by to že pominuly přírodní důvody pro oddělení druhů a návratu k pradruhu (takový přírodní "SORRY ERROR")
Ne, je to malinko jinak :) Sranda je, že v případě těch ptáků (se kouknu doma u kterých to bylo) se jedná o mezirodové křížence! Darwin vyvrácen samosebou nebyl, jen pořád upravován, doplňován a pod. :) Někteří by ti řekli, že už neplatí, jiní zas ano :) Je to hodně složité téma, jsem z toho sám jelen :)
S těma hybridnímaónama máš pravdu, měli by se zmenšovat až zmizet, jenže to asi nezaznamenáme. V Evropě jsou tyhle divný druhy pozůstatkem posledního glaciálu - nebo přesněji glaciálních refugií a průšvih je v tom, že každý organizm,us je měl jinak... Třeba u některých modrásků je prokázáno, že měli gl.r. v oblasti Černého moře a Pyrenejského polosotrova, jinej druh k tomu má ještě Itálii, některé lesní druhy přežili v izolovaných ploškác v podalpí a na BAlkáně... a pak aby se v tom prase vyznalo :) Kamarád dělá mikrosatelitové studie na motejlech a okáčích a nachází neuvěřitelné věci - viz Journal of Biogeography - moc zajímavé práce, bohužel placeno. Fantastické je to, že mezidruhoví kříženci existují i u zvířat, kde by to nemělo jít (nemají třeba kompatibilní genitálie - znám takových případů několik). Samosebou, že je pak potíž s plodností potomků, jenže u některých druhů se to prokazuje jen velmi obtížně :) Jo to moooc zajímavé a docela dost se na tom dělá.
A ještě se vrátím k těm guttatám - samo, že se mi to až tak moc nelíbí, jenže dnes prostě máme jako pets celou řadu zvířat a u celé řady z nich jde již a pouze a prašule. Nemusíme s tím souhlasit, ale ... :) Aspoň že jsou ti sinakukuřice pěkně barevní :)
VH
Velmi zajímavé vlákno. Ačkoliv jsem už vyjádřila svůj názor v jedničce, musím dodat, že mi z toho jde hlava kolem, nicméně to čtu jedním dechem. Hybridy sice nemusím, ale fakt je to zajímavé.
VH: co je glaciální refugie? Ty děláš do genetiky?
Boaedon - termín glaciální refugie nepatří ani tak do oboru genetiky, ale spíš do fytogeografické terminologie. Glaciál je vlastně doba ledová a refugie (nebo přesněji refugium) znamená jakési útočiště či vyhraněné území, které určitý živočišný nebo rostlinný druh obýval. Takže: "pozůstatek glaciálních refugií" je vlastně reliktní (většinou chladnomilný) organismus, který přežil z doby ledové... Česky se to tedy dá napsat taky, ale uznej, že to zase tak nevyzní
VH - nic ve zlém!
V češtině to opravdu tak dobře nevyzní, aspoň jsem zase o něco chytřejší. Díky za vysvětlení.
Ritchi: Jelikož bylo hovořeno především o motýlech (Lepidoptera), pak spíše zoo než fyto a jelikož se jedná o historii, tak spíše paleozoogeografie., ale sám osobně nevím jestli jsem zvolil správný termín, řekl bych, že to je výraz prostupující celou škálou vědních oborů. Nic ve zlým.
Jasně. Takže se shodneme na "geografické" terminologii?
Na této části bychom se shodnout mohli.
No, nejlepší zoogeografie - souvisí to se současnou sytuací :) Sorry, že zas... vlákno, ale měl jsem slinu :) Potíž je v tom, že já tohle učím, tak nějak občas zapomenu kdy mám ubrat :)
Je to tak, jak psal Richard, jen s jednou drobnůstkou. Netýká se to víc či míň chldnomilnejch :) Ta glaciální refugia se týkala asi úplně všeho a je zajímavé, že třeba sysel, který je dnes považován za teplomilný organizmus, žil třeba na Velké Fatře! Tam asi v glaciálu moc teplo nebylo bych řekl :) Prostě byl všude led a ta zvířata (kytky, houby a já nevím kýho čerta ještě) se s tím musela vypořádat a nebo chcípnout - něco vychcípalo, neco se stáhlo do refugií a něco naopak expandovalo. To co expandovalo po odpadnutí ledovců zůstalo na malých plochách s chladným klimatem - tzv. glaciální relikty. Naopak, po odsunutí ledovce se druhy stahnuvší do refugií v průběhu zalednění vrátili zpět - a ejhle, deset tisíc let a začala speciace a brátránek z východního Slovenska (tedy jeho potomek) byl najednou úplnej cizák (se kterým se nedalo domluvit, natož s nim mít potomky - a tak vznikly některé podivnosti podivné, jako třeba zmíněné myši, možná i ježci (záp., vých.), celá řada motejlů, brouků a dalších potvor. Moc zajímavé to asi bylo s beruškou (V. berus) - ta nechce ani moc zimu ani moc teplo, takže ta refugia měla tak nějak leckde a nikde - a pak se vyznejte v genetice bosniensis... No, není to jednoduché, ale je fascinující to stopovat - pár takoých studíí znám a je to hrozně zajímavá detektivní věda :)
VH
VH - Já vím, že se to netýká pouze chladnomilných druhů - proto jsem také nenapsal "převážně", ale "většinou". Možná jsem měl zvolit vhodnější slovo. Jinak Ti docela závidím, že se zrovna tímhle zabýváš. Je to vážně moc zajímavé téma a to detektivní stopování by mě asi bavilo
No, to je komplikovanější - spíš jsem měl napsat že to potkávám :) Baví mě taxonomie motejlů a tam to potkávám téměř furt... :)
Však jsem jen psal, že to upravím :) Ono se to vážně týká asi všech recetních, tedy v současnosti žijících :)
VH
Tak do motejlů a můr moc nevidím. Sice jich pár znám (třeba babičku generála), ale jinak o nich nevím téměř nic, přestože se mi líbí. U nás na chatě občas zahlédnu kousek který mě zaujme - například vloni několik martináčů habrových, otakárků ovocných a z můr třeba nádherně zbarvené přástevníky medvědí či nebo lišaje šeříkové, kteří sají z květů nektar jako kolibříci. Snažím se je většinou vyfotit, ale znáš to... motejl prostě chvíli neposedí v klidu
To už je na soukromou poštu asi :) POkud máš fotku těch martináčů, tak mě to zajímá - jsou u nás dva druhy :) - přesně s tou hybridní zónou :) Pokud máš, pls. písni mě - mail mám v profilu :)
VH
V první řadě našeho "seriálu" byl zájem vidět hada s ušima, tak to tentokrát nepojmu vědeckou formou a plním úkol
čo je to za hada?
A už je to tady, had s ušima. Jen mě děsí co bude příště, had s nohama? cheche
Supr fotka nevěděl jsem,že chováš mutanty
Snad to zase nerozpoutá vášnivou diskusi, pochlubit se musím.
Jelen - omlouvám se, měl jsem se přijít pochlubit v Ládví, ale v tom zmatku - znáš to.
Takže konečně jsem neprošvihl tuhle krasotinku, na kterou jsem se dlouho těšil (už od vložení fotografie Epanteriase). Takže náš nový přírůstek L.pyromelana x L.mexicana
PREMEK-gratuluju k novemu krasavci:) Ta posledni fotka je fakt eno nuno:)
Halapremek sem to říkal že něco koupíš. Omluva se přijímá, jinak je moc pěkná
Nemám ráda hybridy!
Ale je kráááásnej!
Fotka jako z reklamy. A jak ty to děláš s těma jazykama. Já se nikdy nemůžu trefit.
Sleduji, že jazyky jsou tu v oblibě, tak taky přidám
Ještě by bylo fajn dodat co to je..já to vážně nepoznám_
Na některých stránkách je tohle zvíře uváděno jako:??? Lampropeltis getulus brooksi ???
Což je ale v databázi systematiky uváděno jen jako synonyma getulusek.
Takže by mi taky zajímalo; jestli se jedná o nějaký hybrid, a nebo v současnosti opět nějak aktuální,,staronovej" poddruh getulusky ??? ( i když getuluska bez černé???, a nebo snad nějakej hypo ???)
Taky se tedy přimlouvám, aby nám autor fotek (Epanterias), popř. ostatní co k tomu mají co říct, vysvětlili o jaké zvíře se tedy opravdu jedná. Díky.
Ano skutečně se jedná o Lampropeltis getulus "brooksi". Brooksi není synonymem getulusek (pokud to bylo myšleno jako synonymum getulus getulus), obecně se tato zvířata řadí k Lampropeltis getulus floridana, přírodní aberace označovaná jako brooksi phase, která bývá hypomelanická. Dokumentovaný exemplář patří k velmi žádané, tzv. golden phase.
Takže se tahle variace vyskytuje i v přírodě, pochopil jsem to dobře? Je to Lampropeltis getulus floridana- nikoli hybrid, ale jen barevná varianta floridany.
Ano, skutečně se nejedná o křížence, jde o formu zbarvení, jež se vyskytuje u floridan v přírodě. Obvyklejší je ovšem zbarvení, jaké je vidět například zde misc.htm,
BrooksKingPage.htm nebo http://www.reptileartistry.com/brooksking_hillsboro ugh.html
Jasný
Jinak se omlouvám za některé fotografie uvedených odkazů, fotografií "brooksi" (v porovnání s jinými v chovech běžněji zastoupenými korálovkami) k mání zase tolik není.
Díky, za srozumitelné vysvětlení dané věci.
PS: Zmátlo mi, že ona barevná forma brooksi, není v systematice řazena mezi synonyma poddruhu floridana, ale obecně jen ke druhu getula (viz.:
http://www.tigr.org/reptiles/species.php?genus=Lamp ropeltis&species=getula - takže v EMBLu/The reptile database je to opět né zcela přesně uvedeno). Každopádně je to krásné zvíře .
Ještě jednou tedy díky.
Rádo se stalo, není zač
Clovece, chlape... moc krasny. Nevim ale, co dela krovi...... hodinky hadovi, nebo hadek hodinkam Hezke.
Pueblacorn (guttata x l.t.campbelli)
KUK
Gratulace. Doufám, že bude 100% líhnivost, aby na nás taky jeden krasavec zbyl.
Nádherné zvíře, gratuluji k jednomu z prvních odchovů pueblacornů, pokud to není první u nás vůbec. Prozatím jsem žádná taková zvířata v ČR nezaznamenal. Blahopřeji!
Taky moc gratuluju...a už se na jednoho prcka moc těším..
Tak se taky pochlubím, po neplánovaném spáření:0,1 elaphe obsoleta quadrivitata, žlutá a 1,0 elaphe guttata klasik se vylíhlo 6 kousků háďátek.Byli docela zajímavé,vzhledem jako guttky se žlutýma znakmi.
Tak jsou venku všichni pueblacorni.
1_
2_
3_
4_
5_
Gratuluju. Jsou moc pekni
Dík
Taky gratuluju. Nádhera
Tak puebla jsou po svleku, a žerou bez problémů a už se těší na nové majitele
Noví majitelé se těší mnohem víc. Jednička je opravdu nádherná. Začíná se mi líbit víc a víc.
Aby to nezapadlo, tak opět nějaký ten pueblík hadíci se mají k světu, pár jich už je u nových majitelů
Pueblo je po svleku, tak sem taky prsknem fota. Je extremně čilá, tak se fotila v krabičce. Nezbývá, než Vlastovi ještě jednou poděkovat.
Je moc pekna:) Koukam, ze si se dost zahledel do krizencu mezi koralovkama a uzovkama:)
spilota / mcdowelli
harrisoni / mcdowelli
"tribrid" mcdowelli / harrisoni / bredli
Pekni, jsem nevedel, ze mas i krizence. Ty jsi si je koupil nebo si je zkrizil?
koupil, ještě opravím u té první to je spilota / cheynei
Roste jako z vody holka jedna.
Pueblacorn - samice
Neco z netu Burmball (bivittatus x regius)
hej tak ta je pěkná
souhlas velice zajímavý hadík, atraktivní vzhled
I kdyz v mem chovu nemam zadneho hybrida, mnoho z nich se mi libi. Chci se ale zeptat, jestli se u plazu, tak jako u nekterych savcu, vyskytuje hybridni sterilita. Kdo znate taky nejake weby o tehle problematice, dejte je sem, diky moc.
Jakou cenu mají vůbec tito hadi? Např. sinacorni? V inzerci jsem si jich nikdy nevšimla. Ráda bych se pokusila někdy o odchov, líbí se mi, jenže je vůbec o takové hadíky zájem? Díky
Tyhle otázky jsou trošku o ničem, pro někoho mají cenu velkou, pro jiného žádnou. Pro někoho je 500 moc, pro jiného 5000 málo.
Jak praví klasik (tedy já)-
- "Všechno má právě takovou cenu, za jakou to dokážeme prodat nebo koupit."
To platí i o hadech
Líbí se Ti, tak neřeš prodejnost, rozdat je můžeš vždycky.
Tak jen se ptámsorry
No, ne, to se neomlouvej, já jen, že prostě stejně může ten občasný odchov třeba sinacornů být v dost velkém cenovém rozptylu, podle toho, kde a kdo je prodává. Tuším, že jsem je viděl snad za 800 nebo 1000, ale přesně nevím, každopádně narozdíl od některých jiných, tenhle hybrid zas tak drahý nebývá.
Tak to docela dost, čekala jsem i míň, aspoň mám nějakou představu.. Spíš jsem měla strach ať mi pak všechny nezůstanou Díky
Tak víš co, co bylo včera, může být zítra úplně jinak. Třeba se jich tu za rok vyrojí tolik, že budou za 300 a nebo taky ne. To se dopředu říct nedá. Snad jen, že většina nových mutací a hybridů stejně postupně na tržní ceně klesá až upadnou "v zapomění nezájmu". Ale on zas někdo přijde s něčím novým.
Jak jsem psal, rozdat je můžeš vždycky.
Oprášíme. Pár fotek Junglecorna a Sinacorna..
F2 Pueblacorni (pueblacorn x pueblacorn)
první dvě mláďata těchto neplodných, neživotaschopných mutantů
Jestli se muzu zeptat - nevystepuji se v F2 generaci trochu i zvirata podobnejsi treba jednomu z prarodicovskych druhu? Nebo jsou vsichni +- typicti pueblakorni?
u druhé generace už není nic podobné ani jednomu z prarodičů. už jsou to mixy pouze rodičů a každé zvíře vypadá jinak. v první generaci se ještě dalo poznat co je víc guttka a co campbelka. ale například při spojení pueblacorn x guttata byly na polovině mláďat poznat znaky guttat, jedno mládě dokonce k nepoznání od klasické guttky.
Diky za osvetleni. Predpokladam, ze dalsi selekce zajimavych kresebnych vzoru se ridi obecnymi pravidly. Nebo je tam nejaka vyssi mira "nevyzpytatelnosti"?
P.S.: To druhe zvire vypada opravdu velice pekne...
Mě se líbí brejličky :)
Gratulace! Měl jsi pravdu, jsou zajímavější než F1 (přitom už F1 jsou nádherná zvířata).
Naprostý souhlas. Že bych si udělal výlet?
Tak takhle vypadá zmiňovaný Pueblacorn dnes.
Pár fotek několika letošních pueblacornů
Pueblacorn hetero na anery (Pueblacorn x guttata anery)
Pueblacorn hetero na anery (Pueblacorn x guttata anery)
Pueblacorn hetero na anery (Pueblacorn x guttata anery)
Pueblacorn hetero na anery (Pueblacorn x guttata anery)
Pueblacorn F2 (Pueblacorn x Pueblacorn)
Pueblacorn F2 (Pueblacorn x Pueblacorn)
Zdravím, chová tu někdo křížence elaphe guttata x boaedon fuliginosus nebo víte někdo o nějakém úspěšnéch odchovu?
O pár pářeních vím, ale pokaždé byly vykladeny neoplozené snůšky. Jednalo se ale vždy o páření zvířat umístěných po nějakou dobu společně nebo jen na dobu "oprav či čištění", záměrně se o tohle páření nikdo nesnaží. Žádný extra výsledek by to stejně nepřineslo i v případě, že by se páření zdařilo.
Kolegovi Grzegorzovi se neplánovaně "podařili" mezipoddruhoví hybridi od Rhinoclemmys pulcherrima incisa a manni
Po nějaké době srovnání odrostlejších mláďat:
predpokladam ze hybrid je na 3ti fotce uprostred....
Uhádl, počítám bod. Na té jsem zapomněl (byl líný) udělat popisky.
diky
Tak dnes vykouklo z vajec první mládě ze spojení Sinacorn x Junglecorn, jejichž fotky jsem sem v minulosti dával.
hezkej. Jak se bude jmenovat? Moc se v tom neorientuju
Co takhle "Junsinglecorn" .
Jinak velká gratulace vypadá moc pěkně .
Vypadá jako kdyby měl na hlavě srdíčko
Velká gratulace Přémo Super
Paráda a obrovská gratulace Přémo
Paráda, veliká gratulace!! Albínek vypadá špičkově!
Taky se přidávám ke gratulantům, at' se prckům daří .
Díky pánové.
Cejna - bohužel mi mé jazykové neschopnosti nedovolily najít další jedince ze spojení těchto kříženců, natož pak jejich pojmenování. Podle kolegy nejsou prvními, kteří spatřili světlo světa (k mému žalu), ovšem otázkou je, jestli se již plazí i albina. Doufám, že se těch informací dopátrám. Alespoň jsme si ověřili, že Sinacornka je opravdu hetero. Již z vajec koukají 4 kousci.
Ahoj Přémo,moc pěkný.Gratulujem.
Tak to se ti Přémo povedlo, pokud si je necháš, tak koukej dávat fotky, jak se vyvíjí jejich zbarvení.
Díky chlapi. Aleš - určitě jich pár doma zůstane. A jak to vypadá, tak v ČR zůstane většina, možná všici.
Kolik se tak pohybuje cena? Taky mám něco takového v plánu.
Čeče Přemku a už víš, jak se budou jmenovat? to mě fakt moc zajímá. Každopádně je to mazec, to bych ani neřekl, že to vůbec jde
Co jsem se ptal za velkou louží i v Británii, tak to obchodní název nejspíš nemá. Dnes jsem nafotil další kousky.
TYVOE ti černouši jsou boží!
no to každopádně, vážně pochvala ty jsou luxusní
nádherní
mně se nejvíc líbí ten striped
Gratulujem, to cierne tiez u mna vitazi! krasne zvierata. Dufam ze sa mi tento rok podari carpondro ale davam tomu tak 10% sancu :/
Já tak 0,1%
Dik, znizujem to teda na 1% :D
Tak čierny su super, zaujímal by ma detail jej hlavy z boku :)
Zaujímal by ma taký experiment. Mám doma hondurensis albino, tú napáriť samcom Pantherophis guttatus klasick. Mladé by mali byť hetero albino. Následne by sa z mladých nechala 01 napáriť so samcom hondurensis albino, alebo so samcom z toho istého vrhu.
Dovie, ake by boli mlade :D :D :D
Je tam stejná dědičnost jako u jiných hadů. V prvním případě:
0,1 100% het albino cornduran x 1,0 hondurensis albino - 50% albino cornduran, 50% 100%het albino cornduran.
V druhém případě:
0,1 100% het albino cornduran x 1,0 100% het albino cornduran - 25% albino cornduran, 50% 100% het albino cornduran a 25% mláďata bez štěpitelnosti, která to budou "kazit". Jinými slovy budou veškerá klasicky zbarvená mláďata tzv. 66 possible het albino.
Mimochodem, je škoda pářit hondurensis albino klasickým samcem. Amelanismus je u nich kompatibilní
Nerozumiem, a s čím by sa mohla páriť?
Plánujem si zaobstarať aj klasickú hondu, no u nás ich nie je moc. Hodne je sinaloniek, tie ale podľa inf. dorastaju menších rozmerov.
Ty voe Přémo, ty černý jsou naprosto úchvatný. Máš ještě volnýho?
jednoho ano. Ale bůhví, jak se dobarví po svleku. Nejsou úplně černý, spíš je v tom příměs cherry. )
Netuším ako vyzerá cherry. Dúfam, že si ju neocumľal a neurčil to podľa chuti :D :D :D
Domluvíme se večer
Malinko fotek JScorns z odchovu 2012
Veliká gratulace, rok od roku lepší a zajímavějšíParáda!!!
Taky se přidávám s gratulací Přemku..
díky pánové
Nádherní, tohle musí přesvědčit většinu odpůrců ne? :)
Tak to trochu oživíme. Včera jsem nafotil loňské JScorns
Pekni. Ti cerni ale vedou..
Zbyl mi už jen jeden hetero a ta černá mu krapet vybledla. Nafotím po svleku, zrovna je v zákalu.
To jsem zvedavej. Pak to sem teda hod.
Tak po svleku.
Ty voe, Přémo, já myslím, že se ti z toho nakonec tu guttatu podaří vyštěpit
přidám pár fotek pro oživení
JScorni od Přemka
pár pueblacornů
Nádherná zvířata! Nemájí chybu
Včera jsem viděl zajímavý hybridní zvířata - křízenou arietanu s gabunkou.... teda moc takové kříže nazastávám, ale bylo to velice zajímavé na kukačku.
Já mezidruhový křížení vyloženě nemusim Ale zrovna v případě hybridů arietana X gabuna musim ustoupit. Ty kříženci se prý občas vyskytnou i v přírodě, protože ty lokality se prostě překrývaj Přijde mi ujetý křížit tygra se lvem, protože ty by se v přírodě nepotkali ani omylem, ale ta hybridizace obecně není zas až tak "proti přirozenosti", jak se spousta lidí ohání. Různý hybridi se kolikrát najdou i v přírodě... Mimochodem jsou z přírody známý i hybridi nasicornisky s gabunou ...a ty jsou teprve krásný...
Kříženci bitisek jsou parádní ,o tom žádná.
Mě osobně teda zrovna ty gabuny x nasicornisky přijdou zajímavý asi nejmíň.
Větčinou je to jen taková divná(někdy barevnější) nasicorniska.
Skus si najít hybrida arietána x nasicorniska.
Já vim, jak vypadaj, občas se fotky objevěj v některejch skupinách na FB...kolikrát jsem na to koukala a přemejšlela, co to sakra je?? Hlavu to má jak nasicorniska, kresbu a barvy tak nějak všelijaký... Jak to maj vlastně s plodností? Je příroda natolik moudrá, že jsou neplodný, nebo se daj množit i dál?
Viděl jsem i fotky F2 hybridů gab. x nas. ,takže plodný nejspíš budou.
Kdoví koho maj za pradědu ty naše 'lokalitní' zvířata.
No a jen tak mimochodem zrovna tygr se lvem by se potkat v přírodě dodnes mohli a v minulosti se jejich areály překrývaly ještě mnohem více...
Přesně tak, trefná poznámka. Ostatně o skvrnitých populacích menších forem "lvů" z různých oblastí Afriky, kteří loví v párech, místo skupinách, se taky uvažuje jako o přežívajících potomcích kříženců lvů a levhartů. To, že v zajetí není znám plodný samec neznamená zhola nic, když tyhle zoo ústavy pracují s F1, max F2 a zbytek je silná neznámá. Bohatě stačí, pokud budou těch několik generací plodné pouze samice (což jsou), než se objeví první plodný samec. Platí to u jiných živočišných druhů, jež mají v prvních generacích problémy s plodností u samců, nebo naopak samic, takže by bylo hloupé to zatracovat.
Aneb jak to říkal Ian Malcolm v Jurském parku? Příroda si cestu najde..
Štěpáne: nedávno se jedni kříženci bitisek pářili tady v čr, tak snad to klapne a všichni si uděláme radost :D
JJ ,vim o tom. Ale pokud se nepletu tak hybrid ,by měl snad bejt jen tata ne?