Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přesné určení B.c.imperator

Tak se opět na vás páni kolegové obracím s prosbou :-D;-). Potřeboval bych určit přesný poddruh (? - nevím přesně jak se tomu říká :-D)imperatora. Snad někdo podle fotek bude vědet. Na netu jsem nic kloudného nenašel a vlákno tu na poradně o imperatorech mě taky moc nepomohlo... Takže předem dík. Doufám že někdo ze zdější elity bude vědět;-).
Tu fotky - pozor na mně zmenšil jsem rozlišení:-D:-D:
s bleskem
[8864204]

bez belsku
[8864205]

ze shora
[8864208]

detail ocásku
[8864207]

loading...

Je to to čemu se řiká Boa constrictor mix. Nebo i to se stává imperátor s hodně netradiční kresbou v tom případě to může být lokalita jakákoli. Letos sem měl 3 mláďata ve vrhu Chiapasů a vypadala podobně. Kdyby mi někdo řekl že je to Chiapas měl bych ho za podvodníka. Přitom moji rodiče pochází z přírody a Daniel Frinta na ně dělal testy DNA a lokalita se potvrdila na 100%.

JAk se dají udělat testy DNA

nic jednoducheho pro laika, je potreba specialni vybaveni, majitel jen poskytne moznost odberu dna ze steru sliznice tlamy - nic invazivniho...

Kolik stojí

dost. je to casto otazka tisicu. Kdo si nechal otestovat sva zvirata v dobe probihajiciho vyzkumu - byl ve vyhode

Jak se podle toho zjistí přesný druh

obvykle sekvenaci mitochodrialni DNA

Jeste jsem zapomnela dodat, ze poznani lokalit u hroznysu neni nic jednoducheho ani pro lidi, co je meli moznost pozorovat primo na danych lokalitach. Leckdy se typy zbarveni a kreseb prekryvaji i v prirode. Dokladaji to i odchovy dovezenych zvirat primo s lokalitou, v jejichz potomstvu se leckdy objevuji "netypicky" zbarvena mladata (jak ostatne jiz zminoval drobek). Zvire na fotce tedy muze byt opravdu skoro cokoli vcetne "neimperatora".

No ja si ju dovolim urcit ako Boa c. c. moraviensis, dokonca uplne presna lokalita Brno, kedze predpokladam, ze je to ta, co si dnes dostal zadarmo od pani, ktora ju ponukala v inzercii, no a kedze mam taky pocit, ze si z Brna, tak predpokladam, ze tak bola aj ta pani, kedze cas za ktory si si ju vyzdvihol bol dost kratky. Tak teda podla toho usudzujem, ze je to lokalita mix morava :)) V celosvetovom meradle, je to vlastne tiez vzacna lokalita... Takze usetri si peniaze za DNA testy na potravu a dobre podmienky pre nu. Tu stacilo len troska logiky ;-)ale moznoze sa mýlim :puff:

Já netvrdím, že to musí být zrovna mix. Ale také nemám jistotu (a ty zřejmě taky ne), že to mix není. Podle čeho usuzuješ, že je to "čistá" krev? Máš na to důkaz, nebo si snad dokonce viděl certifikát? Jen podle fotky ti totiž ani lokalitu, ani genetickou čistotu nikdo neurčí...:-/

Nejvíc se to zbarvení blíží B.c.i. - Kolumbie. Jenomže jestli ti to někdo neprodal s určením lokality je to i když se podobá Kolumbijským boa stejně bezcený had. Vypadá tak totiž i spousta mixů. Nehledě na to že jsem ještě neviděl ani v Hammu ani jinde nabízet tyto hroznýše. Vývoz tam odsud asi nebude sranda. Ještě k těm DNA testům. Mě je dělal p. Frynta jako součást nějakého výzkumu Mexických Boa zadarmo. Měl i DNA zvířat z přírody nevim jestli tam byl sám nebo jestli mu je někdo dovezl. Cena si myslim nepůjde pod 15 tisíc.

Hans: Podle vzhledu nemá opravdu cenu cokoli tipovat, stejně s tím nemůžeš zacházet jako, že to tak je. Klidně se ti tu může sejít 10 různých tipů a co? Stejně nic vědět nebudeš, dokonce si nemůžeš být jistý ani tím poddruhem B. c. imperator. Pořád je to jedna paní povídala. Vzhledem k tomu jak a od koho si ho získal, je opravdu nejpřesnější Boa constrictor ssp. neboli blíže neurčený poddruh hroznýše. Pomocí DNA testů bys mohl porovnáním se známými formami zjistit více, ale jak bylo řečeno je to poměrně drahé a také ne úplně s jistým výsledkem, pokud by šlo o křížence různých forem. Takže pokud chceš něco zkusit, tak se domluvit s někým schopným (JaBula, Daniel Frynta aj.) a za nemalý peníz zkusit srovnání DNA, ale otázkou je jestli to má smysl.

Přesně sem nad tim přemejšlel že tak 5-6 let nazpět sem měl odchov imperator Honduras a lidi na to koukali asi tak že mam prostě Hroznýše a nechápou proč za ně chci 2500,- hroznýš jako hroznýš tak proč je nemam za 1000,-. Pak nastala doba a vše byl imperator jak píše krokodýl hned poté sem se často setkával s pojmem Mexiko. Což je nářez protože Mexiko např. Tarahumara a nebo Chiapas což je rozdíl 150cm délky a kdyby někdo choval Tarahumary jako Chiapase nebo Sonory tak je zabije. No a teď je doba že někdo chová léta mixa za 1000,- a čím dál víc takovýchto lidí zjišťuje co má za lokalitu protože je to prostě teď v módě. Setkávám se s tim poměrně často ale až poslední rok. Teď sem třeba viděl B.c.i. CostaRica albino který vzniklo tak že Samice CostaRica byla napářena albino samcem jejich potomci byli 100% hetero a jejich mláďata bílá. To ale už neni CostaRica albino ale obyč. mix. Už je ta krevní linie šmrcnutá s mixem. To je jako nakrejt Labradorku s ořechem a protože štěnata vypadaj jako Labradoři prodávat je jako Labradory je prostě blbost. Nebo mi volal člověk že by chtěl samce Tarahumara říkam že nemam na prodej a on na mě tak já si vezmu Veracruze to je taky malé hlavně ať mam pár. Přitom je to uplně v jiných podmínkách žijící zvíře. Mohl bych pokračovat. Další je prodej mláďat samec Chiapas samice Honduras odchov se jmenuje Boa constrictor imperator. To je možná pravda ale podle mě je to mix a ne imperator.

No, udelam ze sebe blba - v tech vasich hadicich se nevyznam, ale jak to tak ctu tak jsem celkem zvedav. Jak to vlastne je, je to vse jeden druh ktery se lisi poddruhy, ci lokalni "formy" ktere vyzaduji i ruzne podminky? Nebo uz spis jde o samostatne druhy, byt jsou na pohled podobne?
Nekamenujte me za nejspis fakt hloupej dotaz ;-)

Oni geneticky jsou k sobě "blíž" než druh, ale jelikož jsou dlouhodobě v odlišných prostředích, tak se vymezili vzhledově, ale také hlavně ekologicky. V podstatě ty nejspecializovanější formy jsou např. horská "Tarahumara" dosahující okolo 120-140 cm, na opak třeba některé nižinné formy mohou být poměrně větší (okolo 1,7-2,2 m) a hlavně jsou naprosto jinak "naprogramovaní", především teploty jsou odlišné. Ostrovní B. c. imperator "hogg island boa" je zase naprosto odlišný vzhledově - hypomelanické zbarvení, štíhlejší stavba těla, delší hlava... a třeba i povahově. Je jasné, že poddruh imperator má na velké ploše od pouští sev. Mexika do horských nebo nížinných pralesů sev. J. Ameriky, od vysokohorských oblastí přes malé ostrovy do nížin velké množstvý "ekologických forem", některé jsou si podobné, jiné jsou výrazně odlišné, ale v podstatě je možné je v zajetí mixovat dle libosti. A to se často zvlášť u těch podobných a žijících v podobných podmínkách bohužel stávalo. To je případ většinou těch nížinných středoamerických forem. Proto jsou (alespoň pro mne) ty čisté formy, u kterých je známý přesný geografický původ mnohem cennější než blíže neurčité mixy. Otázka, jestli jde o formy, poddruhy nebo dokonce druhy je složitější, protože ona ta hranice není moc přesně a snadno vytyčená.

Nevím co Tě na tom tak překvapuje.:-DPáč Hans=Jeronymo0=Ursus z Ifauny.:-)
Ale tohle je moc zajímavé...;-)Prodám 0.1 B.constrictor. Samice krásně zbarvená. Rok a půl stará. Odběr Brno. Mob.:728438087
> Odpovědět< | E-mail: jeronymo0@seznam.cz
Inzerát vložen: 04.06.2008 18:31:37 | Kategorie: prodám | Kraj: Jihomoravský
Zadarmo získal..a teď prodává...je to terarista každým coulem:x::-D:-D

Jindrůůů,máš pravdu,ani mě to nepřekvapuje.Je to prostě on.Tohle není terarista,co by to dělal pro zábavu a měl ke zvířatům nějaký citový vztah.V životě by mě nenapadlo,si od někoho vzít zvíře zadarmo jen proto,abych ho mohl následně prodat a vydělat na tom.Takhle se chová s prominutím jen hov...,myslím,že zbytek si domyslí každý sám.Nechápu,proč ho nenechal Adamovi,který měl opravdu zájem mít hada doma a starat se o něj.Nejlepší na tom je,jak tu lovil info,čemu je nejvíce podoben,pravděpodobně jen pro to,aby ho mohl vydávat pak za čistého a vytřískat z toho co nejvíce peněz.A k tomu teraristovi,no co říct.Hází tu rozumy a ví prd.:-D

Tato diskuze mě opět utvrdila v tom že si budu v ČR kupovat stále pouze mixy. :.( Pak se divíme že nás v Hammu nechtěj ani vidět a když tak od nás koupěj poze ty mixy a nebo čisté linie s hoodně důvěryhodnými doklady ovšem pouze tehdy pokud je tam nikdo jiný nemá. To platí pro Čechy, Poláky, Slováky. Je to smutné ale je to tak!!:.(

Už delší dobu přemýšlím nad Hansem a jeho chováním tady na poradně a nad tím že sem vložím odkaz na stránky,kde je zveřejněná diskuze s tímto "teraristou".Tahle diskuze mě utvrdila v tom, že to udělat mám.Je to z ifauny, kterou tenhle rozumbrada zprasil docela dost, a možná spousta lidí tam právě kvůli němu nechodí, a proto jeho výplody v tomhle icq dílku neznají.Takže dámy a pánové:www.terarista.vyjimecny.cz
enjoy!:-D:-D:-D

:-D Tak takhle dobře jsem se už dlouho nezasmála. Díky za vložení odkazu, snad už konečně moderátorům dojde co se to tu děje. Tenhle konkrétní člověk tu tak změnil atmosféru a dokáže poradnu tak zprotivit, že by se nad tím už mohli zamyslet. Přijde mi, že čekaj, až tu udělá nějakej neskutečněj průser, ale nestačilo by prostě sečíst všechno co tu předvedl a konečně to pořešit jinak než "posledními varováními". Diskuse na vloženém linku mě definitivně utvrdila, že tenhle člověk není normální, má bájivou lhavost a nedá se mu věřit ani nos mezi očima. Pevně doufám, že má jen jednoho dva hady a zbytek zůstane jen očividným výmyslem. Baví mě jak tvrdí, že je výbornej fotograf a přitom všechny jeho fotky jsou úplně tragický. Teda nemyslim fotky, který ukradl a vydává za svoje, ty jen kontrastujou svojí kvalitou. Tvrzení že má ametystýnu nás tu porazilo a vložený fotky ametystýny nás málem zabily. Hansi/Ursusi - díky za neskutečnej záchvat smíchu. Ne jedinej. Takže doufám, že si tohle vlákno přečte co nejvíc lidí, hlavně takoví ti notorický Hansovi přitakávači a pokud maj aspoň trochu mozku v hlavě, dojde jim o co tu jde. Nerada bych, aby se tu strhla nějaká bouře vášní a moderátoři tuhle část jako obvykle smazali. Jen ať to tu zůstane napořád, ať má každý možnost se k tomuhle vláknu pročíst a zjistí co je tenhle člověk zač aby tu nedocházelo k omylům. To Cejna - DÍKY!

Tyhle výkřiky do tmy - ať už něco moderátoři udělají, zablokujte ho atd. atd. Už se mi tak trochu zajídají. Nebudu to posuzovat nakolik normální je a nakolik není, rozhodně nejsem zastáncem a už vůbec ne přitakávačem, ale po výstraze, kterou dostal myslím od Carlose (to není podstatné), jsem nezpozoroval jediný důvod, proč udělit ban. To, že jsem tu vypěnil vzteky, že dostane zvíře zadarmo, pak zjišťuje lokalitu aby věděl za kolik prodat a následně nabízí, to je jedna věc. Nesouhlasím s takovým počínáním a myslím si o tom své, ale důvod k banu to není. Ten link, co tu byl vložen je starý přes půl roku a už tenkrát jistě pobavil. Hodně se to tu změnilo, v tom máš samozřejmě pravdu. Změnilo se to ale celkově s velkým přísunem nových lidí, ve většině případů mladých, či líných si něco najít a tak se tu zakládají stále stejná vlákna a poradna určitě ztrácí na profesionalitě. Určitě to není 100% Hansovo vina, i když nějaké to procento mu upřít asi nikdo nemůže. Přirozený vývoj tento server nasměroval trochu jinam a ač jsem z toho sám smutný, nezměním to. Určitě až bude důvod udělit ban, tak se udělí. Zatím ale nevím podle jakého kodu chcete ty bany udělovat. Podle pravidel webu? Nebo podle oblíbenosti, neoblíbenosti? Podle inteligence? Podle věku, abychom se vyhnuli stále samým dotazům, které nám třeba přijdou triviální, až stupidní, ale pro někoho je to třeba otázka zásadní? Já sám za sebe musím říct, že u mě vítězí ten první kod a to porušování pravidel. Rozumím tomu, že se tu pláče nad starými dobrými časy. Ty už se ale nevrátí. Leda by se z veřejné poradny udělala uzavřená společnost. Snad z celého příspěvku nevyplynulo, že se chci zastávat Hanse. To opravdu nechci, tak doufám, že vše bude pochopeno tak, jak to bylo myšleno.

Přemku, ty se mi snad zdáš. Asi ti nedochází jedna podstatná věc a to, že kvůli týpkům jako je Hans, poradna přichází a jistě i v budoucnu příjde (pokud nikdo z vás nenajde odvahu to pořešit) o spoustu jinak slušných uživatelů, kreří jsou narozdíl od něj pro poradnu přínosem a nebo jí aspoň nedegradujou na úroveň nějakého vulgárního chatu. Každej totiž namá žaludek na to číst výplody takovýho pomatence.
Jestli je Hansovo chování zde na poradně ještě stále v souladu s nějakým vaším kodexem slušného chování, tak už ničemu nerozumím.
Prostě poradna už dávno není co byla a už nikdy nebude. Není to však masivním přílivem nových uživatelů, na kterej tenhle fenomén tak rádi svalujete, ale je to jen naschopností, vás moderátorů zde udržet pořádek.

ok. Je to Tvůj názor. :-) Ukaž mi podle jakého porušení pravidel (od té výstrahy) máme udělit ban. Každý má možnost se zachovat, jak uzná za vhodné. Jestli Ti tak moc vadí, nechoď sem. Jednoduché řešení. Kvůli Tvému odporu k takovým lidem, nebo proto, že ho nemám rád, udělovat bany opravdu nebudu. Jestli je to špatný postoj, budiž mi moderátorství odebráno. Jakmile mi ukážeš jediné tak závažné porušení pravidel, aby byl udělen ban, rád ti vyhovím. Nemyslím si, že je něco svalováno na nějaký fenomén pro neschopnost moderátorů. Koukám, že být tu moderátorem Ty, tak by tu zůstala opravdu jen ta uzavřená skupina. :puff:

V tomto s Tebou Para nesouhlasím,:-)myslím,že Přemek má pravdu..pokud by se projevoval jak na ifauně,kdy se skutečně choval jak dobytek,pak bych byla pro ban.Ale,že je to idiot,to přece pro ban nestačí.;-)Navíc,pokud tu někdo píše kraviny..tak nereagujte...vlákna o ničem jsou všude kam kouknu...někteří přispívatelé musí být u všeho za vařečku..i když k dané tématice nemají co říct.:-D A tohle nám skutečně nevyřeší moderátoři..ale my sami.
Jinak souhlasím s Přemkem,plně,ono to tu upadá všeobecně..řeší se tu 1000x řešené,už i obyčejná inzerce se změnila v chat..kde si každý přidá svůj komentář..takže inzerátů je ve vláknu 5 a 150 keců o ničem..a tak je to skoro všude.:-D
Takže zametejme každý před svým prahem..a nechme moderátory..tady konkrétně Přemka ,v klidu..myslím,že tu dělají co mohou.:-)

Já chápu, že se ti zajídá poslouchat, že po vás někdo vyžaduje činnost. Nebo je to jen nedostatek odvahy řešit věci trochu od podlahy a víc z gruntu? Vždyť co na tom je? Vůbec nevím co tady na poradně obnáší činnost moderátora. Z toho viditelnýho to je opravování gramatiky a přepisování názvů vláken když už jsou opravdu hodně blbý. Beru, že každej máme jiný humanistický ideály a že jste liberální lidi, ale nemělo by tu jít taky o kvalitu poradny? Ze zkušenosti vim, že takovýhle původně skvělý místa se nedostatečnou (nebo nulovou) kontrolou stávaj semeništěm výkřiků mnohem horších až tam zůstanou jen lidi, co totálně zničej a otrávěj celý prostředí. Normální lidi odtud potom odcházej a naopak se tam stahuje čím dál víc těch, co to ničí, až to opravdu zničí. Podobné přitahuje podobné. Já jsem jen běžný uživatel poradny, navíc sem chodím čím dál míň, takže na mě samozřejmě nemusíte brát ohled. Hans sem určitě chodí víc než já, takže je pro vás možná zajímavějším přispěvatelem. A možná vám tu zůstane jako přispěvatel HLAVNÍ. Jestli je tohle to co chcete, tak budu jen z povzdálí přihlížet a až toho marastu budu mít dost, prostě už sem nikdy nepůjdu. Možná nebudu jediná. Jinak samozřejmě nečekám, že po mým příspěvku výše ho okamžitě vyhodíte. Jen jsem chtěla abyste se zamysleli jestli jsou hranice a jestli nejsou moc volný. To je všechno. Hans se slušně chovat nebude nikdy, takže si svojí příležitost třeba vybere.

Opravdu do moderace nevidíš, vidět lze jen to poupravení názvu, případně zamčení. Činnost bys viděla, kdybys měla možnost nahlédnout do moderace. Ale nemíním se tady dohadovat o nečinnosti moderátorů ve vztahu k udělování banů.

Ze zkušenosti vim, že takovýhle původně skvělý místa se nedostatečnou (nebo nulovou) kontrolou stávaj semeništěm výkřiků mnohem horších až tam zůstanou jen lidi, co totálně zničej a otrávěj celý prostředí.

Předpokládám, že je to opět jakési narážení na podobnost s ifaunou. Myslím, že tady moderátoři práci dělají, copak tu vidíš někde nějaké vulgarity? Netvrdím, že nejsou, jen že je jich mnohem méně. A když už se tak stane, je to rychle smazáno, v případě např. linků na pornoweby apod. okamžitě banováno. Jenže to právě nevidíte a pak si myslíte, že se nic neděje, že tu moderátoři vlastně snad ani být nemusí. Je to Váš názor, nebudu Vám ho brát. Opravdu je to jen na Vás, jak se k tomu postavíte. Jak už jsem psal, řídím se pravidly místnosti. Až se pravidla přepíšou ve smyslu - Kdo se nelíbí Sharkie, Para, případně moderátorům, bude vyhozen - pak se můžeme bavit o banech. Do té doby bez závažného porušení pravidel bany udělovat nebudu. Jestli se Ti to líbí, nebo ne, to je opravdu jen Tvůj problém (případně Parovo). Pravda, že závažných porušení se dopouštěl před výstrahou. Bohužel teď opravdu nic nevidím. Nevím, nakolik se tu musíme obhajovat. ;-)Avšak jak sama píšeš, ani já nevěřím, že se bude chovat slušně věčně, pak se třeba dočkáš.

Nad tímhle jsem přemýšlel už hodněkrát, ale "nepohodlné" mazat opravdu nebudu. Varování bylo několik a věř tomu, že jestli pravidla poruší znovu, ban dostane. Osobní antipatie ale není důvod k banu. Tak jeho příspěvky prostě nečtěte, nereagujte na ně, to je problém? Jsem stejného názoru jako Přemek, na úrovni poradny se podílejí všichni její uživatelé (ono neustálé řešení co smazat, co zamknout a komu dát ban, jí taky moc nepřidá). Vem si kolik lidí tady bylo za "dob velké ankety" a kolik jich je tu teď.

Ja souhlasim s Přemkem, protože teorie podle který chce Para a Sharkie dát ban Hansovi neni moc dobrá. Věřte že ten člověk se mi nezamlouvá hlavně díky tomuto vláknu, ale vykopnul bych ho s radostí až tu něco opět provede. Nejde udělovat bany podle sympatií. To by za chvilku mohlo bejt proti srsti někomu že špína z ulic se nejlépe vymetá olovem a mohl by dostat ban Para. Takže bych počkal na jeho další výjev a pak mu zakázal vstup. (věřte že ten výjev příde viz odkaz na diskuzi přes ICQ) Já sem chodim cca 2 roky a cca 6 měsíců přispívám a určitě to tu neni jako na ifauně. Pořád to má úroveň a hlavně tady člověk najde užitečnou informaci což na ifauně neni možné.

Tak já bych k tomu taky něco řekl, jestli můžu...
I mě se některé příspěvky nelíbí a uvítal bych, kdyby vůbec nevznikly. Teraporadna je však veřejnou záležitostí přístupnou všem, takže podobným "ujetinám" nelze bohužel nijak zabránit - je to jednoduše daň za to, že zde nejde o uzavřenou komunitu a může sem vstoupit kdekdo, včetně všelijakých chlubílků, rejpalů, nebo dementů. A to navzdory snaze moderátorů, o kterých si vůbec nemyslím, že vykonávají svojí práci špatně či nezodpovědně. Ono uhlídat to jednoduše přes veškerou snahu nejde, i kdyby moderátoři na poradně trávili 24 hodin denně. V tom se jich musím zastat. Teraporadna je přes všechny tyhle problémy skvělý web, který si stále drží dobrou reputaci; navzdory některým "duchaplným příspěvkům", na které však lze (jak už tu bylo řečeno) jednoduše nereagovat. Udělování BANu je sice záslužná činnost, ale kdo je kompetentní stanovit, co je ještě pro teraporadnu přijatelné, a co už ne? Kde je ta hranice? A lze jí vůbec přesně ohraničit? Je to podle mě jen věc osobních sympatií či antipatií, někdo nám prostě sedne a získá si nás, jiného bychom nejraději zakousli, nebo spláchli do záchodu... Tady jednoznačně převládá "lidský faktor", který bohužel lze jen těžko eliminovat. Přikláním se proto k názoru, že udělit BAN jen proto, že pisatel má nízké IQ a jeho dotaz není zrovna na úrovni, tak trochu zavání totalitou a v demokratické společnosti nemá místo. Řešení se samozřejmě nabízí a to hned dvě. Buď poradnu před všemi uzavřeme a necháme jí jen pro "vyvolené", nebo se budeme muset smířit s tím, že sem občas přijdou i ti, co nás vyloženě prudí...

Pěkně řečeno,jen asi stim uzavřenim pro vyvolene by to asi bylo moc škoda,to už by pak vlastně ani nebyla poradna,pač ty vyvoleny přece jen moc rad nepotřebujou a mě by to stašně mrzelo že bych sem nemohl,protože se svejma přispěvkama,kterej moc neni,spiš žadny,bych se mezi elitu nedostal ani za zlaty prase.Vzhledem k tomu že poradnu mam puštěnou od božiho rana až do večera už par měsicu(jsem totiš nemocnej)a sleduju každej přispěvek,tak nevim co bych si bez vas počal.Už radši končim pač se do toho nějak moc motam a ne každej je zvědavej na moje vylevy.:-(

ten link, co tu byl vložen je starý přes půl roku a už tenkrát jistě pobavil

Jo, to sice je, ale jak se změnilo Hansovo chování od tý doby? Podle mě vůbec.Na ifaunu už po tomhle trapasu nechodí pod nickem ursus, občas tam přispívá anonymně pořád stejný slátaniny.Tady na poradně zase perlí pod nickem hans.Je to nejlepší fotograf, byl nejvícekrát pokousán(asi si myslí, že je to vizitka suprchovatele), uráží tady každýho kdo má jiný názor, nebo je třeba slovák (viz tohle vlákno).Já osobně jsem proti němu nechtěl nic podnikat, dokud se neobjevilo tohle vlákno.To už bylo i na mě moc.Chápu moderátory, že nechtějí udělovat ban jen na základě osobních antipatií, ale je na druhou stranu taky fakt, že výplody ursuse tuhle poradnu spíš sráží do průměru, nebo spíš podprůměru.V tom souhlasím se Sharkie a parou.Co si třeba má myslet začínající chovatel jakéhokoliv zvířete, který hledá na netu info a přečte si hansovo rady a nedejbože se jimi bude řídit? Myslím, že není v zájmu moderátorů a ani těch zvířat něco takového dopustit.Právě proto jsem sem hodil link na tu stránku.Ne proto, aby hans dostal ban, ale proto aby si každý mohl udělat obrázek o tom jaký je to člověk a chovatel.

Ono je to vážně dost dvousečné, i když to na první pohled tak nevypadá. Takoví lidé jako Hans alias Ursus nejsou opravdu pro poradnu žádným přínosem, takže jejich absence by mnoha lidem jen ulevila. Na druhou stranu (a v tom má pravdu Přemek), není možné udělovat BANána jen na základě nějakých osobních nesympatií či averzí vůči určité osobě. Je třeba se řídit danými pravidly, které pokud vím Hans zatím nijak hrubě neporušil, nebo alespoň ne do té míry, aby to bylo na vyloučení... (tím se ho samozřejmě nechci zastávat). Já se obávám, že v případě zavedení "tvrdé" cenzury by situace více či méně kopírovala nechvalně známý scénář minulého totalitního režimu, tzn. že nejdřív by byli z poradny odstraněni ti co mají problém se srozumitelně vyjádřit, potom ti co mají potíže s pravopisem, následovat by mohli třeba příslušníci cizích národností, nebo ti, co nechovají víc jak dvě terarijní zvířata. A skončit by to opravdu mohlo uzavřenou komunitou jen několika vyvolených s totožnými názory. Já vím, je to možná příliš drsný katastrofický scénář. Ale je třeba se nad celou záležitostí zamyslet a hledat určitý kompromis. Izolace poradny by rozhodně nikomu neprospěla a bylo by to myslím nefér i vůči všem začínajícím chovatelům, kteří na internetu hledají informace a za nic nemohou...

No..máš pravdu RITCHI, tahle tvrdá cenzura by fakt mohla vést k tomu co píšeš a jsem proti ní(měřítko debilnosti tady prostě nikde nemáme). Myslím, že Přemek má naštěstí dost soudnosti, aby tohle mohl posoudit a nevylučoval někoho z osobních důvodů. Kdyby byl moderátorem někdo jiný, určitě bychom ty(RITCHI) i já BAN měli(a nejen my), což nevím, jestli by bylo dobře. Izolace by Poradně určitě neprospěla, to bychom ji mohli rovnou zrušit. Stejný postoj jako má Přemek zastávám (paradoxně) přestože s Ursusem/Hanzem mám bohatou zkušenost(Melda by si určitě vzpoměl) a mohl bych sem vložit taky zajímavé citace a rozhovory, ale nechce se mi to znovu rozdmýchávat a Hanze jsem ani jednou nenapadl/neprovokoval po té co jsem zjistil, že je Ursus, snažil jsem se mu dát šanci. Taky bych to tu nemohl publikovat- hrozil by mi BAN :-D Myslím, že při příštím problému nebo porušení pravidel už nebude nikdo váhat a BAN dostane, tohle U. ví, což je dobrá motivace k tomu chovat se slušně. O to přece jde- aby se tu lidi chovali trochu na úrovni, ne abychom jich co nejvíc vyloučili.. jestli se pletu, tak mě opravte. A v prvé řadě by tu mělo jít o zvířata, tak pojďme zpět k tématu ;-)

O.K., uznávám, že dát mu ban po součtu toho co tu provedl není dobrej nápad. Možná brzo zahlásí něco, co rozhýbe nějakou akci. Já tu z toho taky nechci dělat uzavřenou společnost. Jen bych chtěla aby to tu mělo pořád dobrou úroveň, která dneska sice pořád ujde, ale už to není co bývalo. Mám pocit, že už tu přecházíme věci, na který by se dřív někdo ozval, že otupujeme a už nám to přijde všední když někdo zahlásí něco dost nevhodnýho. Možná se mi to zdá, nevím. Nejsem pro elitářství ani pro selekci podle IQ, počtu chovanců atp. Jen jsem chtěla víc rozvířit debatu na téma jestli ty hranice fakt nějaký jsou. Ono to chvílema vypadá jako že ne. Věřím, že jako moderátoři asi děláte věci, které spíš nejsou vidět. Já jako běžný uživatel poradny ale víc vidím nebo nevidím vaši činnost právě v takovýchto případech. Chápu, že se tě to, Přemku, dotklo. Ale píšete tu, že po posledním varování se Hans už choval slušně. Mně to tak nepřijde, viz.

Víš co chalane.... Di si zo slovenštinu chalanovat inam.

Takže tentokrát asi smolík hoši. Ps: Jindrulko meleš ani nevíš co.

Aby ses nepo...al

Upřímně neupřímně p*****a sis to

(Tohle je namátkou pár Hansových hlášek mezi dvěma posledníma varováníma) Sice tu moderátoři občas Hansovi řeknou, že je to naposledy, ale nevím o kterém naposledy tu mluvíte, protože posledních varování tu bylo víc a Hans pokračuje ve stejném duchu pořád. Je zbytečný tu naznačovat, že tu vládnou osobní antipatie a na těch je to založený. Mně je ten člověk jedno, ale jedno mi není jak se tu vyjadřuje. Kdyby se začal chovat jinak, bez problému se s ním pobavím a budu ho brát.

Předpokládám, že je to opět jakési narážení na podobnost s ifaunou.

Ne, mluvila jsem o jiném, neteraristickém projektu na netu.

Já uznávám, že měl možná dostat ban tehdá, kdy si do úst neviděl a publikoval i věci, co by se tu publikovat neměly. Tu výstrahu dostal co vím jen jednu. Že byl napomenut vícekrát, to určitě byl. K tomu, co jsi zkopírovala - čekal jsem reakce daleko peprnější, na to že odpovídal lidem na přímé útoky. Tyhle výroky sice nejsou úplně v pořádku, ale zas bych to neviděl jako důvod k banu. Jeho vyjadřování se od té výstrahy (i před výstrahou jeho vyjadřování bylo o několik stupínků lepší, než co předváděl na ifauně) poněkud zprostilo vulgarit, což jsem byl sám v šoku a stále jsem čekal nějaký výbuch "emocí". Bohužel našel asi způsob, jak některé lidi štvát víc tím, že se nenechá odstranit. :-D Možná jsme to měli udělat dřív, místo výstrahy, ale teď opravdu alespoň za sebe musím opakovat, že kromě idiocie nějakých příspěvků nemám nabito k sestřelení, protože se od té doby tak závažných porušení pravidel, aby mu byl odepřen vstup, prostě dle mého názoru nedopouští. Asi na toto razantní řešení budeme mít rozdílný názor, i když ve spoustě věcech s Tebou musím souhlasit a když ne v některých souhlasit, tak alespoň chápat, že to tak vidíš.

čekal jsem reakce daleko peprnější, na to že odpovídal lidem na přímé útoky.

To na něj nikdo ničím neútočil, prostě takhle píše i když se mu nic neděje.

Mně nevadí, že sem chodí a přispívá. Od toho to tu je. Že se u toho chová jak se chová mi ale vadí. Fascinuje mě, že kdykoli se o něm mluví, je zticha. Čekala bych že k tomu něco přihodí, ale to ne. Příspěvky má hloupý až až, ale úplně hloupej asi není. To je pozitivní. Budu jen ráda, když se zklidní a bude sem chodit dál. Někoho odstřihnout je sice jednodušší, ale tohle by bylo lepší. Mám radši složitější cesty s hodnotnějšíma výsledkama. Navíc každej člověk, kterej sem bude chodit a třeba se dozví něco, co pomůže jeho zvířatům, je pro mě chtěnej. Jenže by to mělo mít míru. Uvidíme co bude. Jsem ráda, že jsme se o tom pobavili a že už administrátoři vědí, že je to pro lidi tady na poradně celkem důležitý téma. A bylo fajn mít i při takhle vyhrocený diskusi rozumnýho partnera na druhý straně.

Cejna: Jeho chování se nezměnilo. Moc jsem nevěřila, že je to Ursus, až do té chvíle, kdy se mi Hans přihlásil na icq a rozhovor probíhal snad na vlas stejně jako ten na netu...
A taky můžu říct, že už sem chodím pořád míň a míň, určitě to plno lidí nevzrušuje, protože jeden člověk nikoho nezajímá, ale jestli jich bude pořád víc a víc,tak to bude děsná škoda.

Tak na druhou stranu ho chápu, je mu 16 let. Tak to se dá ještě pochopit...
Ale chvíli jsem si s ním povídal na ICQ a je to celkem hukot se s ním bavit za každým textem 10 smajlíků a samí deb** kre** ses prcek, meleš hovna atd. to je prostě styl jeho rozhovoru.
a 15 letou praxi rozhodně nemá leda že by dělal do terárjních zvířat od jednoho roku :)
Myslím že mu nebude potřeba dávat BAN, protože se tu už asi neukáže :))
http://www.undzwei.eu/index.php?option=player&task= details&id_player=39918

Asi ho za něj vybírají rodiče. Ale nevím no jeho styl je opravdu šílenej. Při našem rozhovoru mě nejvíc dostal když mi začal urážet zvířata to mě opravdu tolik nas...., že jsem ho hnedka dal do ignorace. Asi si myslí, že má všechno nejlepší a ví všechno. Ale co se stim dá dělat holt lidi se jen tak nezměněj a podle mě on se jenom pobaví nad tim co tady píšem a bude vtom vesele dál pokračovat a nebo si udělá novej nick.