Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elaphe guttata-hodně rychlý růst!!!

caues:-Dmoja hadica sa moc casto zvlieka:-/posledne tri razi sa zvliekala asi mesiac +- po sebe...inokedy sa mi zvliekala asi 2-3 mesiace..teraz je to asi 3-4tyzdne od posledneho zvleku..podmienky:chovam ju na raseline,vlhkost 80%,teplota-25-noc,30-den.
Změna předmětu, původně: Elaphe guttata-hodne rychli rust!!! (halapremek)

Podle mého nejsou podmínky chovu zrovna ideální. Příčinou častého svlékání může být příliš vysoká vlhkost i teplota, což je pro užovku červenou naprosto zbytečné a nebál bych se říct i škodlivé. Guttka bude naprosto spokojená při 22°C, samozřejmě s možností vyhřátí na 28 - 30°C pod zdrojem tepla a s nočním poklesem klidně k 19 - 20°C. 80% vlhkost u guttky je taky zbytečně moc, klidně jí sniž na 50%. Tou vysokou teplotou užovku jen zchoulostivíš, a při té vysoké vlhkosti si zase koleduješ o rozbujení plísní v teráriu, nebo o respirační potíže hada...

To je třeba vyzkoušet podle místních podmínek a situace. Někdy je třeba rosit obden, někdy stačí jednou týdně... Záleží na teplotě, na větrání terária, na vlhkosti v místnosti s teráriem, apod. Jestli vlhkost bude trochu kolísat, vůbec nic se neděje. Těch 50% je jen orientačních, ani v přírodě přece není vlhkost stabilní 12 měsíců v roce a mění se dokonce i během dne...

To je zajímavej nápad, měřit svlečku a z toho něco vyvozovat. Svlečku si můžeš měřit jen tak ze srandy, ale informaci ti to o ničem neposkytne. Je to asi stejně průkazný jako měřit něčí šlápoty a z toho tipovat kolik měří dotyčný co je udělal... To jsem si myslela že každý vidí, že ta svlečka vůbec neodpovídá velikosti hada.

Je to asi stejně průkazný jako měřit něčí šlápoty a z toho tipovat kolik měří dotyčný co je udělal...

Což je mimochodem běžná stopařská praxe;-). Stopa je v určitém poměru k výšce těla, samozřejmě +- nějaký ten centimetr, ale určitě se dá odvodit, že 25 cm stopu neudělá 2 m chlapák a naopak, že 35 cm šlápota nebude od 150 cm tintítka. Zatímco podle svlečky kůže se dá jen zhruba něco odhadovat, rozhodně nemůže být řeč o přesnosti, protože ten rozdíl může být řádově v desítkách %.

Já tou velikostí svlečky přeci neměřím velikost hada, o tom nebyla řeč, ale jde mi o přírůstek v cm.. samozřejmě hrubý odhad. Kdyby byla svlečka větší jen cca o 2 cm, tak se hadík asi moc nenažral a dám mu větší stravu. Když je rozdíl 10cm, raději se krotím a dám klidně i menší myšku, aby "netloustl" :-) Jasně že je to jen odhad...

A proč prostě neměříš hada? U svlečky poznáš kulový, protože záleží jak jí natáhneš, asi ne úplně pokaždý jí najdeš čerstvou a mokrou, takže to ti už tak pofiderní výsledek taky zkreslí... A nešpekuluješ nad tím trochu příliš? Prostě mám hada co měří od x do y, dávám takovouhle potravu, poporoste, dostane 2 takovýhle potravy v upraveným časovým intervalu... Had je zvíře u kterýho je jen v pořádku když velikost potravy kolísá a stejně tak se nehledí na perfektní přesnost v časech krmení. Jak myslíš že to má v přírodě? Co najde a velikostí to jakž takž ujde, to sežere. A kdy to najde je taky nejistý.. Je fajn, že se tím zabýváš a hada dobře krmíš, ale jestli to už není překombinovaný....

gutky mám na novinách akorát každá má krabičku s vlhkým rašeliníkem svlíkají se bez problémů ta teplota jetaky vysoká některý už při těchto teplotách zvracej jinak mládata zhrubado 2 let se mě svlíkají taky 1měsíčně