Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmeni hroznýše královského

Ahoj, mam hroznyse asi 4 tydny, dostal sem ho od kluciny co na nej uz nemel finance, bylo mu 11 a me hrozne uchvatil, mel hrozne male terarko, had meri nyni 83 cma terarko mel 50-30-30 takze si myslim ze se mu to moc nelibilo, ted sem mu sehnal 90-45-60, je mi jasny ze je to jen nachvili, ale momentalne mi misto nemoznuje vetsi... Chci se zeptat, jak dlouho asi, nebo jestli vubec se musi aklimatizovat, nove terarko ma 2 dny a lezi na koreni uplne u stropu a drepi tam uz 2 dny, mam zkusenosti od psu a kocek a tak, ale hada vim prd... jeste vsude ctu ze davat ho krmit jednou za 3 tydny je ok, od mladyho byl pry zvyklej na mysi jednou tydne, nejak sem to ty 3 tydny dodrzel a ted ho chci nechat, ale je to asi 8 den co je bez a uz je napruzenej a ceka az mu tam neco hodim, a myslim ze by me i chytl za ruku, uplne cerny oci ma a ocividne se mu to nelibi,ja myslim ze takova mala myska na 3 tydny je docela malo, v pripade ze dostane ¨neco vetsiho to treba vydrzi, nevim no mam ho nechat vycukat a nic mu nedavat, nebo? sem uplnej guma na hady, kazdy dedn tu hltam info tak se nesmejte jestli pisu kraviny, diky ::)
[mod]Změna předmětu, původně: můj hrozen (Melda) (Melda)[/mod]

loading...

joojojjo, to je preeesne to co rikas, me to vnutila ta baba ve zverimexu, vypadala ze tomu rozumi :-p, a ja na to vsechno trosku¨spechal, dostal sem ho v terarku 50x30x40, ani se nehnul v nem, tak sem shanel honem neco odpovidajiciho, prozatim, a pocitam ze na podzim si bnudu delat byt, tak ho do nejaky cimry zabuduju na pevno do nejakyho velkyho...

Nerad bych se vám tu montoval do diskuze, ale žárovka do květináče je to nejhorší co může člověk pro hada udělat. Upřímě nechápu jak někdo může takovou blbost veřejně poradit. Žárovku nech pouze v keramické objímce. Žádnej kryt ani nic podobného nedávej jediná "výhoda" je ta že se had popálí.

Ahoj, no novím jaké máš zkušenosti ty, ale já mám asi už 6-tého hada a chovám je 10 let a nikdy s mi žádný nepopálil,jen jednou kdysi užovky. Ted mám Boa c.i. a je s "květináčem" už šestý rok a nikdy si neztěžoval. Právě naopak si myslím že op samotnou žárovku v objímce se spálí mnohem lehčeji.;-)

No kazdy asi praktikuje neco jineho, ale ohledne keramickeho kvetinace pouziteho jako kryt zarovky si nemuzu stezovat, ale take zalezi na chovanem jedinci ja mam tenhle kryt u Bitis Arietans a nemuzu si ho vynachvalit za dobu co je mam cca 1 rok tak se nikdy zadne popaleniny nezpozoroval a navic kvetinac po vypnuti zarovky sala jeste nejakou dobu teplo takze podle me to neni vubec spatna vec ale jak rika kazdy preferuje neco jineho:puff:

No ja jsem si tohle vykouumal trošičku po svym...že mi kryt od bodovky teď už vuuubec nepali-je jenom přijemně teploučkej a ještě na vic pevně přidělan ke stropu,takže hadi se nemaji jak popalit a pohodička :puff: Jinak na radach od DROBKA asi určitě něco bude-přece jen už se hadum nějaky ten patek věnuje,takže zkušenosti tam bude dost a dost! ;-)

na radach od DROBKA asi určitě něco bude

Na radach drobka !zcela urcite! neco bude. Problem je prave v tom, ze kvetinac po zhasnuti zarovky sala teplo, had se na nej zevnitr velice rad namota (zvlast hroznysoviti to maji dost v oblibe), a rano, kdyz se zarovka opet rozsviti - had nesleze vcas a popali se primo o zarovku driv, nez popalenina zacne byt bolestiva. Nam se to mozna zda divne, ale uvedomme si, ze plazi, jakozto studenokrevni zivocichove vnimaji zmeny teplot trochu jinak a nedokazou na silny zdroj tepla (v tomto pripade zarovku)zareagovat vcas, tak jako treba my (reflexivne hned ucukneme). Takze pokud uz nejaky kryt (jakoze ja je u hadu z vyse uvedenych duvodu take nepouzivam), tak vzdy zajisteny treba pletivem, aby se had nedostal primo k zarovce.

Já jsem zastánce krytů z květináče.Za celou dobu co se teraristice věnuji jsem s popáleným zvířetem neměl jediný problém,nehledě na estetickou stránku věci.Vysící objimka s bankou mě moc příjemná na pohled nepřijde.Samozřejmě je to můj názor a moje zkušenost.;-)

Já jsem zastánce krytů z květináče

Já taky :-) Žárovku v květináči přece stačí v znepřístupnit nějakým pletivem. A přehřejvání žárovek lze pořešit třeba vyvrtáním dvou otvorů, aby horký vzduch mohl pryč. Krytá žárovka líp vypadá a osvětluje jen terárko a ne celou místnost. To bych pak měl v obyváku světlo jak v samoobsluze :-/

já jsem to vyřešil jednoduše, udělal jsem zátku z pletiva a tu jsem zastrčil do květináče, žádné zvíře už tam nevleze a nemůže se tam omotat natož spálit. Králičí pletivo potřebné velikosti je pevné a dobře drží tvar, používám to už roky, měl jsem to u chameleonů, agam, gekonů i hadů se 100 % účinností

korkey ma pravdu had sa najprv zakali a po 2-4 dnoch sa odlai a potom za 2-3 dni sa zacne zvliekat vacsinou v noci:-)navlhci mu cele terarium nech sa vlhkost vysplha aspom na 90%.potom ked bude zvlecka v celku znamena ze had nieje vobec chory alebo ma poskodenia koze:-)ja som ani u jedneho hada nemla potrhanu zvlecku:-)

Tak jsem si po nějakém čase zapl poradnu, pročítám si spokojeně příspěvky a jediné co mi kazí dojem z perfektní atmosféry tady je Piarista.Chapu že, je mladej (já snad eště taky), ale přece všeho je moc.Možná jsem jenom zaujatý, protože nemám rád slováky (po zkušenosti z vš, kde slováku je minimálně 1/3 a chovají se jak kdyby jim to tady patřilo), ale myslím, že to připadne tahle více lidem.Pochybuju, že jeho alespoň jediný příspěvek někomu pomohl, pouze tady tráví volné chvíle za*íraním témat v lepším případě, v horším razením ostatním naprosto stupidníma radama, které tak maximálně člověka zmatou.Nechci do toho adminům mluvit, koneckonců na nich záježí jak to tady bude vypadat.Ale čeho je moc, toho je příliš;-)

Abych se vyjádřil k tématu:-)
U hadů se mě běžně stáva že svlečka je rozrthlá nebo potrhaná, myslím že je to normální např. variegata ikdyž zvyšuji rosení v období svleku, se moc často v celku nesvleče a ani se nedivím, že v terárku plném větví se svlečka poprhá, ikdyž za čerstva je pružná:-)

jeste bych chtel, posledni dobou se vubec nechce nechat vzit do ruky, ne ze by utocil,ale esicko na krku... muzu ho jakoby hladit, hybat s nim, ale vzdy se tam tak nejak zamota a furt mi leze do jedny skviry, ze bych a silou se mi ho moc nechce pacit, abych mu neublizil, nebo aby n me nevyjel, nebo bych si i rozboril terarko... ve starym terarku to nikdy nedelal, a ted, ani boha:-| jestli je to tim ze se treba jeste aklmatizuje... v novem je asi 10 dni... mam ho nechat, nebo ho proste vyndat at chce nebo ne...

"...nebo aby n me nevyjel, nebo bych si i rozboril terarko..."
:-D:-D:-D no je to super leknuti když vystartuje to maš teda pravdu-taky bych ze začatku zbořil cely terarko! :-D Ale zpět k tematu...pokud ho z nějakeho duvodu opravdu nemusiš vytahnout,tak ho vubec netahej a nech ho v klidu. Žadny strachy časem si na sebe oba zvyknete ;-)

Jasně musiš s nim byt v určitem kontaktu,aby si na tebe zvyknul...ale za každou cenu (abych ho pokažde pačil a stresoval při vytaženi) bych to rozhodně nedělal! Vytahni si ho v klidu (např. vem si ho až bude šmejdit po terarku..nebo ti možna když otevřeš terko vyleze sam) třeba jenom 2x 3x do měsice a stači to uuuplně bohatě. Mam samičku a ta byla dřiv tak agresivni,že jsem normalně musel terarko zakryvat hadrou (aby neviděla ven) protože to byly tak strašny vypady do skla,že by se mi snad umlatila..a přesto mě nikdy nekousla a krasně jsme si na sebe zvykli :)) A navic čim Hrozna bude větši,tim by měl byt i klidnějši..chce to jen trpělivost ;-)

No je pravda,že mladym Hroznum se na zem moc nechce..když jsem si ja pořidil prvni pareček,tak mi z větve neslezli minimalně 3 měsice a to ani v noci! Pili tak že se spustili z větve dolu nebo jenom lizali kapičky vody,když jsem je rosil... To brani do ruky si musiš trošičku vychytat po svem..pozoruj ho a uvidiš kdy by to bylo nejlepši. Jinak ho nikdy neber po nakrmeni! Ja si je občas taky vytahnu,nebo jim jen otevřu terko a oni už si vylezou-ale vždy jen před dalšim krmenim...

cauves mam hraznyse kralovskeho dlouhy 60 cm... jednou pri krmeni sem mu do teraria hodil mys a on ji chytil a obtocil ale ta mys ho taky kousla do spodni celisti tak se chci zeptat jetli s tim mam zajit treba k veterinaroj nebo jestli to neni tak dulezity???

ja se vratim k te zarovce ;-)je pravda ze pokud je v kvetinaci tak se prehreje stlo se mi to uz vicekrat a to tak ze kdyz se zapne ustreli sklenea banka od te zavitove casti mam derovany kvetinac a bodovou 150w zarovkuktera je asi cca 40cm nad dbem teraria a k tomu krmeni ja nekrmim nejak pravidelne myslim si ze had kdyz ma hlad alespo ten hrozna ktere ho mam zacne po otevreni teraria hned reagovat na jakykoliv pohyb a dela takyovy kmitavi pohyb ze strany na stranu tak vim ze se bude bastit krajty co mam ty maji tiky docela casto ty mam teprve chvilku takze u nich jsem to jeste nevypozoroval jejich chovani ale ty zase chtej zrat stale ta jedna ma cca 90cm a da v klidu 3 mysi pak ji necham dokud nesplaskne a nevyprazni se ale spon odvapnit coz trva asi tri dny nez li ji dam dalsi sousto uz ne ale tak hodne asi prejdu uz na odstavene potkanky nebot maly morcata jeste nejsou a velky je na nej moc i kydz uz jednoho zabyla a pokousela se ho seztrat jsou starsne nenasytny

camaro69Neboj ono to pride.A spozorujes to na nom ze sa ti zakali.Oci ako mlieko,farba koze tiez bude menej vyrazna a potom to pride do normalu a o take 3-5dni najdes zvlecku alebo ak budes mat stastie uvidis ten proces na vlastne oci. Zalezi samozrejme aj na tom ako casto je chovany ako rychle rastie.Aky stary je?Ak si poprezeras na poradni fotky hadich milacikov urcite najdes takeho zakalenehoRe: Pochlubte se - hroznýši a krajty IX

Ahojte ja mam podobny problem mam albino boa od 12.7. ma 5 mesiacov a za tie 3 mesiace sa mi zvliekal 1 krat a to 2.8. a od vtedy nic zerie normalne vlchkost tak ako ma bit.Nie som nieaky zaciatocnik mam dalsich 6 velhadov takze viem co a ako ale s takymto pripadom nemam skusenosti nemate niekto nieaku radu?

Jak dlouho asi bude stačit terárko o velikosti š.80 x hl.60 x 60 cm hroznýši (B.c.c. , popř B.c.i.) ?

Dost právě záleží na poddruhu nebo i formě v rámci poddruhu, dokonce tak trochu i na pohlaví (samice bývají mohutnější). Pro 1 ks BCC stačí tak na rok a půl (zhruba do velikosti 1,5-1,8 m, v nejvyšší nouzi i do 2m). U BCI je poměrně velké rozpětí od nejmenších (Tarahumara, Veracruz), kteří mají v dospělosti okolo 1,2-1,5 m, kterým by v podstatě stačilo tohle terárium na pořád, přes třeba "Hogg island boa", který mívá mezi 1,6-2,2 m, který by tam mohl být téměř až do dospělosti (možná i v dospělosti, ale vhodnější by bylo cca 1x0,6x0,6 m) až po některé nížinné a jihoamerické formy, které mohou mít okolo 1,8-2,6 m, pro ty by stačilo zmíněné terárium řekněme do 2-3 let (do velikosti okolo 1,5-2 m). Samozřejmě nelze paušalizovat, vždy záleží na velikosti konkrétního jedince, ale obecně do terária 80x60x60(v) cm lze dát jednoho hroznýše o velikosti 1,5-1,8 m, výjemečně až 2 m nebo 2 až 3 jedince ve velikosti okolo 1-1,2 m. Vzhledem ke zjednoduššení obsluhy, především krmení, bych doporučoval chovat v jednom teráriu pouze 1 ks hroznýše (obecně 1 ks hada) a spojoval je pouze v období páření.

A v čem by mohl být problém při chovu BC 1,1 současně?

Ne, přímo problém, ale mám zkušenost, že někteří jsou velmi "nenažraní" a když je doba krmení, tak jsou schopni startovat po každém pohybu, po druhém hroznýšovi apod. Lze je podělit mrtvou kořistí, ale přesto se může stát, že jeden potkana pustí (tedy spíš ho dál drží ve smyčkách, ale hlavou už šmejdí dál) a může se zakousnout do potkana, kterého drží druhý jedinec a není nic příjemného je rozmotávat. U dospělců zase oddělený chov podporuje pozdější páření při připuštění. Pokud nejsou jedinci zrovna "mazlíci" a jsou trochu či více startovací, tak při každé manipulaci (výměna vody, výměna žárovky) v teráriu musí člověk mít v merku dva hady, zatímco jednoho snáze uhlídáš atd. Samozřejmě je lze chovat i pohromadě, ale jednodušší pro obsluhu i pro pozdější množení je mít je jednotlivě. Jediné + společného chovu snad je ušetření energie, i když zase vytápět velké terárium nebo dvě menší vyjde skoro nastejno.

ahoj, možná už to víš, nemusíš se stydět, za to, že něco nevíš.Vždy je lepší se zeptat, než mlčet a pak....v období růstu je dobrý krmit ho jednou týdně a protože už má 83cm, tak mu můžeš dát i menšího potkana nebo větší myš. Kdybys mu dal potkana většího, tak v rozmezí 10-14dní.Když by byl hladový, tak by byl agresivní a mohl by se na tebe dívat jako na kořist. Časem si na tebe zvykne a bude z něj hodný mazlíček.Aby si na tebe dobře zvyknul, chce ho to brát často do ruky a nechat ho po sobě lést.Kdyby jsi se nějak bál,stačí si vzít na ruku teplou ponožku a můžeš ho bez problémů chytit. Ještě jedna věc... zkus sledovat, kdy se ..vykadí..to je známka toho, že za pár dní už bude mít zase hlad.(4-7 dní to je individuální)ale radši dřív, než později.Ale nakonec je to skvělý mazlíček a vůbec není agresivní. Přejeme hodně úspěchů Igor a Martina.(teď když to píšu, tak se manžel zrovna mazlí se svou Bagírkou-hroznýšem královským)

Tak to taky nevím proč teplou ponožku to by mě osobně taky zajímalo?!Pokud´ to je ještě prcek,tak si na něho vem normální rukavici bud´ co máš na zimu (kožený) nebo nějakou trochu silnější a neměl by být problém + třeba ještě použí hák ...;-)No a pokud se ho bojíš tak bud´ to překonáš,nějakej ten kousaneček a nebo by bylo lepší ho dat pryč,protože když ho ted´ necháš a nebudeš si ho všímat a jen ho krmit v terárku,tak ti zdivočí no a s dospělím 2m hroznem už to nebude taková "sranda" jak ted´ když po tobě vyjede,,,;-)

ještě sem přihodím jeden dotaz na BC. Mám skoro 3 měsíční mládě a po vložení k nádobě s vodou do ní vložila hlavu. Posléze jí potopila. Za pár vteřin vyfoukla bublinky. Hlavou neustále rejdila po dně. po cca minutě kroužení zrychlovalo a její chování se podobalo "panice". Dostal jsem o ní strach a raději sem jí z té vody vytáhnul. Je to normální?