Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá

Může být samec se samicí v jednom teráriu aniž by to samici uškodilo a samec by jí ublížil?Nechci je mít na chov ale jako mazlíky takže inkubovat vajíčka nebudu.Terárium mám o rozměrech 80/50/60-š/h/v.A jak se pozná stáří agamy? Máte někdo kontakt na dobrého prodejce agamy vousaté-samice?Může mít i 2 roky.Samce mám asi 2 letého...Díky
koocicka69@centrum.cz mail přikládám sem. Zakládat další vlákno jen s kontaktem je netřeba ;-)(halapremek)

Muj nazor je ze 1 samice samcovi stacit nebude, a ano, to terarko je dost male, tak tak pro tu jednu. Kdyby bylo vetsi terarko, tak skupinku 2-3 samic (a radej ty 3 nez 2) + 1 samec.

Ad. snusky - ne neni to skoda, jedna samice muze mit do roka klidne 80 - 100 vajec v 3-4 snuskach, tohle vse odchovavat - a taky rozumne prodat (= ne dat to chcipnout do zverimexu), to nejde. My taky vejce vyhazujeme, nechavame inkubovat jen neco malinko. S mladaty je piplacka, pokud maj za neco stat. Jen co toho sezerou nez vyrostou do velikosti vhodne k odberu - coz je IMHO 20+cm. Krmeni 2x denne, roseni 2x denne... Jo, je spousta takychovatelu co se s nima nepiplaji, nechaj vylihnout vse, a pak to prodavaj na burzach mimina stare sotva par dni, velke 11-12cm. Jak vetsina tech mladat dopadne neni potreba psat. 3-[

Napisu sem at nemusim zakladat nove vlakno...potrebovala bych radu...dala sem agame nove drevo do terarka, asi nake ovocne, a ona je na nem vylezena, libi se ji tam, ale od te doby co ho tam ma ma porad oetverenu tlamku, nezavre ju ani kdyz se k ni sehnu, coz obvykle udelala:( co mam delat? teplotu ma porad stejnou...nechapu proc ma tu pusinku furt otevrenu:(diky za rady

Nic se nestane. Moje agamka to má nad pravým okem. Už jsem jí s tím koupila jako malou. Při svleku se to zdá, že se to místo konečně svlékne, ale nikdy nic. Už jsem vyzkoušela všechno možný, včetně masti na plíseň, ale ještě se mi s tím nepodařilo nic udělat. Nikde se to nerozšiřuje, agamka je čilá, prospívá na výbornou, je to už možná rok, co jí mám doma. Ve svém okolí nemám šikovného veta, který by věděl, co by to mohlo být. Proto pokud by se to podařilo vyřešit, bylo by to super.

uvidime co bude az se vyslece, pak dam vedet jak to dopadlo, zda se ze uz ji to neboli:) ale i tak je to hrozne, vypda to opravdu jako strup...no pockam co se stane...den ode dne to schne cim dal vic, ale uz i tak je to vic jak tri tydny:-/ kdybych ji to chtela mazat tak cim??? kera masticka ji neublizi?

Takže včera se ta moje agama svlíkla, a ten strup byl na svlecenej kuzi bylo to tvrde, ale svliklo se to ted uz je dobra, ale zacla byt agresivni....vybehla z terarka a kdyz sem ju chtela dat z5, tak vyskocila, otocila se na me a otevrela hubu a se straslivym sykotem se nafukla a strasila me...nekdy to nedelala:-(

jenže ta moje se nechala klidně celá svléct ode mě ve vaně, nevadilo ji to, nechala se přenést zpátky do terárka, až teďkaj začla vyšilovat a syšet jak střelená, ale v terárku nesyčí...asi se na mě hodně na!rala, že ji chci vrátit z5 do terka:-D taky mám malou klidnou, od mala ji beru na ruku, má mě ráda sama na ni leze, ale ta straší ke mně nemá takový vztah no:-(

je to úplně jedno ba naopak.
není to mazel a já mám ještěry rád pro jejich schopnosti ( rád pozoruji )
ochočená se ti nechová úplně reálně..už tak jsem naštvanej že se jeden můj leguanek naučil na pinzetu :-/
malou agamu jsem odkázal přítelkyni.

Je to děs .. žene mě to stále k většímu a většímu teráriu.
Zrovna přemýšlím že bych se úplně vykašlal na skla a jen vyřízl do koberce otvor 200x150 a ohraničil "sklem" nebo něčím na co nevylezou.
Světla a zářivky bych zapojil na rošt nad "teráriem" a teplota by se hlídala bodovými světly a topným kabelem.

Neříkám že to udělám ale fakt mě to láká .. má někdo něco podobného ozkoušené??
viděl jsem to zatím je pro želvičky (v pokoji)

Ahojky, mám takový problémek s agamou. Pouštím ji na pravidelné procházky po pokojiku, vetšinou jde k oknu kde se opaluje za sklem. Dneksaj ale malá sestra zakřičela-zapištěla a agamka rychlostí blesku utekla za terárko, byla celá černá a syčela uplně se klepe strachy, je stále černá, musela sem ji v ručníku vrátit zpátky do terárka bála sem se že me kůsne. Je pořád ve stejné poloze a celá černá:( co je sní??? jak jí mám pomoct?:-( díky za rychlou odpověď

Ahojky:-),to je normální,že změnila barvu.Tak prostě reaguje na nepřítele,nebo když se bojí.My jí také pouštíme po bytě a v poho,jen jí pak vždycky hledáme,kam zalezla:-).Občas odněkud vyběhne a snaží se zakousnout do nohy(většinou to odnesou tepláky:-)).Já mám ale jiný problém...už nějakou dobu pozoruji,že přední pravá nožička není v pořádku.Když agama stojí na místě,tak stojí buď na konečcích prstů nebo jí má ohnutou a tím pádem stojí jakoby na nártu.Dnes jsem si všimla,že i "loketní" kloub je divný.Nevím,zda byla někdy zlomená.Ale běhá jak čamrda!Nezdá se,že by jí to vadilo.Agamu máme půl roku a jsou jí necelé tři roky.Vitamíny dostává,jí normálně a všechno:-):-).Na pacičku si nechá sáhnout,nevadí jí to.Může mi někdo poradit?Při nejhorším vyrazíme k doktorovi:-(.Děkujeme moc

Osobně si myslím, že týdenní pobyt v jiném prostředí + převoz tam a zpět je pro většinu zvířat dost velký stres, dokonce podle některých výzkumů větší než chycení poranění a může se stát, že to bude mít na agamu špatný vliv (nechutenství ap.). To bych raději den před odjezdem řádně zakrmil a v den odjezdu jí dal do terária ještě pár cvrčků a lupen čínského zelí, vyměnil vodu, trochu víc zarosil a potom vypnul zdroje tepla. Za týden by mě přivítala zdravá, jen trochu hladová agama a nic bych neriskoval. Další možností je alespoň jedno nebo dvojí nakrmení a porosení od někoho známého (nebude Vám někdo zalévat kytky a vybírat schránku, tu základní péči o agamu by jistě také zvládl).
Na druhou stranu je pravda, že zrovna vousatky snesou, co se týká běžných stresových situací poměrně hodně, ale je rozdíl krátkodobý pobyt mimo terárium, když se pak vrátí "do svého" a týdenní přesun do jiného prostředí.
Jak říkám, za sebe bych jí raději trochu vyhladověl než jí kamkoli tahat.

Rad bych se take zeptal..
Před časem jsem musel odloučit vousadky (jedna pomaleji rostla a přestavala žrát)
tedka o pul roku pozdeji (je jim pul roku :-) ) bych už je pomalu rad začal zase davat k_sobe.
Ale stále se rozdíl nesrovnal ikdyž se mají obě velice dobře.

Malá má 30cm 3cm hlava /do šířky/

Velká 36cm hlava 5cm

Váhu nevím momentálně přesně ale odhaduji že velká může vážit 1x tolik.
Na cm se možná rozdíl nezdá takoví ale je dosti značný .. tak jak ?? mam se o spojení pokoušet a je to bezpečné??

Dobrý den mám dotaz... Vzala jsem si od známe dvě agamy zatím mají cca 15 cm ... Problem je v tom že mi nechcou vubec jíst.. :-| nebo sem si ještě nevšimla že by něco snědli ... nevím co mam dělat aby mi neumřeli hlady... dávam jim zelí ještě ho krajím na male kousičky aby to mohli v pohodě sežrat ale furt nic ... nevíte čím to muže být ? :-/