Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodejci ve zverimexech

V srpnu jsem byl ve zverimexu v Brně-ulice Václavská u Mendlova náměstí,a ptal jsem se prodavačky(paní na vozíku pro ty co jsou z ¨Brna a zverimex občas navštěvují) zda-li nezná nějakého chovatele,nebo nemá-li v tom zverimexu barevnou formu užovky červené-NO!! dozvěděl jsem se že se,,už přes 2! roky zajímám o tyto užovky a najednou na mě ta paní vybalí!že UŽOVKA ČERVÉNÁ ŽÁDNÉ BAREVNÉ FORMY NEMÁ A ŽE NĚCO TAKOVÉHO NEEXISTUJE.UŽOVKA ČERVENÁ JE UŽOVKA ČERVENÁ!!!!!!COŽ MĚ OSOBNĚ VYRAZILO DECH :-D,ZAJÍMALI BY MĚ VAŠE NÁZORY A NĚJAKÉ VAŠE PŘÍHODY,ZATÍM:puff:

loading...

Před čtrnácti dny jsem si prohlížel v SUPER ZOO nějaké misky.Prodavačce jsem na její dotaz odpověděl že je chci na pití hdům.Vyvalila oči a povídá:"Oni hadi taky pijou?".Podle toho že tam mněli i živé hady,to věděla alesponˇnějaká kolegyne.

Také prodávám ve zveráči..a zákaznice mi začala fušovat do prodávání morčete větou, že napáječku nepotřebuje, že mu doma dává jen okurku nebo rajče. Chudák morče. Také se mi stalo, že chtěl zákazník osmákovi trhat zuby aby mu nepokousal děti. O malých tera nebo akva pro živočichy aby nevyrostly se ani nemá cenu zmiňovat...oni si stejně koupí co chtějí, když jim člověk řekne, že je to týrání zvířat, čučí na mě jak mimoni.

Vidím, že se to tady od doby mého posledního příspěvku docela slušně rozjelo. Taky si cením souhlasu s tím: pěkná+inteligentní samička= neexistující. A těm, kdo s tím mají, jak píšou ty zkušenosti, tak doufám že ne tak brutální jako já. Bohužel jsem až příliš často proti své vůli tahán po různých nočních barech a jiných pochybných podnicích, kde zákaznice a pinglice byly pěkny téměř všechny, ale hlavičky měly tak vyblejzany, že to nejdřív bylo srandovní, pak smutné a nakonec k pláči. A protože i jinde to nebylo o nic veselejší. Vyřešil jsem to tak, že jsem se zavřel do bytu, na líbání a mazlení místo holky použil svoje hadečky, pravda nadšeni z toho nebyli, ale na výběr nemají, no a na to druhy jsem se zasnoubil s pravačkou:.(. Prosím dámy zde, aby mě neukřižovali, neházím všechny do jednoho pytle jen se asi pohybuju po špatných prostorách.
Arutha:

nene, neexistuje kombinace pěkná, inteligentní, věrná. Dvě se ještě potkají, ale tři nikdy.

, pokud se vyskytne pěkná+ inteligentní, jak si proboha můžeš myslet, že bude ještě věrná. Jedná se o tak raritní a žádané zboží, že se kolem ni bude motat nějaká ta tisícovka chlapů a i když bude silná aspoň každymu padesátymu stejně podlehne, tak si to spočítej. Jo a říkal jsem ti, že Blanche nakrkneš, buď rád, že je z Práglu, jinak by tě šla zbouchat, ne zbouchnout::), říkám zbouchat!!
Omlouvám se za menší odbočení od teraristiky, ale aspoň jsem ukázal na co všechno lze použít hady a doufám, že pro tyto krásny, i když ne úplně dokonaly tvorečky získám další medaili.

Taky si cením souhlasu s tím: pěkná+inteligentní samička= neexistující

chlapce, je videt, ze jsi jeste tuze mlad. Vyse uvedeny vyrok radeji nerikej pred svou budouci pritelkyni. Mohl by ses se zlou potazat az se Te dotycna zepta, jestli je podle Tebe "blba" nebo "hnusna". Z toho uz pak nevybruslis ;-).
K problematice prodavacu ve zveraku - je to jako se vsim. Nekteri jsou lepsi, nekteri horsi. Znat je i zamereni prodejen. Nekde jsou vic akvaristi, nekde papouskari, jinde se specializuji spis na savce a problematikou ostatniho chovu se zabyvaji jen okrajove a nepronikli do hloubky. Ostatne - kolik skalnich teraristu by dokazalo poradit papouskarovi jak rucne dokrmovat mladata nebo vylecit krupicku u ryb, ze...

Nekde jsou vic akvaristi, nekde papouskari, jinde se specializuji spis na savce a problematikou ostatniho chovu se zabyvaji jen okrajove a nepronikli do hloubky

Bez urážky, toto je taky alibismus.
Na směně ve většině zverimexů vídám 3-5 lidí a myslím, že by nebyl takový problém od vedení zajistit takový tým prodavačů aby byl schopný odpovědět na většinu dotazů, jenže to už jde potom o zájem vedení jak kvalitní personál mu bude běhat po prodejně. Myslím že kdyby vedení bylo co k čemu nebude to až takový problém ;-)
Jenže s těma platama co se ve zverimexech nabízí to asi taky nebude nijak slavný a tak je jasný že tam nikdo s odpovídajícími vědomostmi nikdy nebude, snad jen jako na vedlejšák a jako jó velký koníček ;-)

Hehe do zveráku jsem chtěla jít makat, bavilo by mě to a byla bych ve svým živlu, nicméně mi bylo řečeno že vzhledem k mým tělesným proporcím mě nevezmou, páč bych asi neusla pytle s krmením pro psi,což je blábol, když unesu dva 15kg na každým rameni jeden a je to jak prd :-) Mno nic nabral jinou, která si pletla potkana s myší.

Tak jsi hned měla šáhnout po tom nejtěžším pytlu s krmením a zvednout ho nad hlavu abys mu/jí ukázala, že kecá a jsi dost namakaná. Pak říct co víš o zvířátkách a taky, že právě díky těm tělesným proporcím zákazníky přitáhneš, teda aspoň chlapy a musel by tě hned vzít! Napiš jaký plat ti v tom zveráku nabízeli, vzhledem k tomu co tam dělá za experty bude jistě královskej:)). A taky tvoje místo výskytu, protože jsi-li pražák tak to by ta mzda byla zkreslená a nešlo by ji aplikovat třeba na zverák někde na moravě.

Heh já jsem z krajin hor a mlhavých údolí... ať žije Liberec... tedy k věci jestli se nepletu plat nic moc, ale což vybírat si moc nemohu (to je na dešlí vyprávění) ale tohle by m fakt jako dost bavilo :-)... No majitelem byl chlap a jeho žena m ěviděla cca10min a moc jsekm se nepozdávala jejímu veličenstvu :-)
Namakaná jsme, to ti potvrdí pár účastníků srazu :-D cejna by mohl vyprávět :-D

Jo jinak... sečna přede mnou znala teraristiku bezvadně... což je kámen úrazu často... chtěa pro ně to nejlepší a dávat jim substrát, který jim ořísluší atd, ale což to stojí peníze a to nejde, tak se aplikoval všude stejnej atd... Nakonec ji vyhodil - nenechala si házet bobky za hlavu a za zvěř se bila jako lvice...

Tak s tímto mám také zkušenosti...vedoucí vůbec nehledí na to zda dotyčná něco ví...chová psy=rozumí zvířatům...ale že nesáhne na saranče, nezná ryby atd....ani se to nesnaží naučit, to je nezajímá. Dokonce jí na to jedna kolegyně upozorňovala, že ke zvířatům vztah nemá-stejně jí vzala. No bodejď ne, vždyť ona vedoucí také na sranče nesáhne a jak otevřu terárium s hadem tak couvá.

Zatím jsem jen četl, ale musím se taky vložit.

cca 5.000 položek sortimentu, 100 druhů ryb, 30 druhů tera, 20 druhů hlodavců, 15 druhů ptáků

Mno a to je právě ono, pokud je stejně na prodejně 3 a více lidí , tak nemusí každý znát všechno, protože z toho logicky vyplívá že Ví od každýho prd. Pokud by se specializoval určitý prodavač pouze na TO určitě odvětví nemusel by potom být v 99% za blbce , když se ho zeptá né úplný lajk...

Je logický, že pokud se Tě někdo kdo zná problematiku věci, zeptá na určitou věc o které ty nevíš zcela nic i když bys měl,tak seš za blbce..:-) To že by to měli znát je jedna věc, ale to jestli znají aspoň polovičku sortimentu je věc druhá. Navíc to moc nafukuješ. Nepředpokládám že má někdo v hlavě natlačených 5000 položek sortimentu, a pokud ano tak je blbec, když se dá lehce nakoukbout do agendy v PC:-)

Pokud by se specializoval určitý prodavač pouze na TO určitě odvětví

To je pochopitelně hezká idea, které není vůbec co vytknout. Ale realita je jiná - sehnat specialistu je problém a "běžný člověk" většinou nemá zájem. Vem si, že se ti na prodejně sejdou tři pejskaři, všichni mají praxi s výcvikem, léta zkušeností atd. Tak by mě zajímalo, jak jim určíš - ty budeš od teď akvarista, ty terarista, začněte se učit. Jak dlouho jim bude asi trvat, než naberou znalosti a na jaké úrovni to bude? víme to oba:-)
Takže trvám na tom, že každý musí znát základ od všeho, tj. základní praxi + nároky jednotlivých druhů a dále se samozřejmě na něco specializuje. Ale tu specializaci nelze člověku nařídit, to musí sám...takže stav "ideálního týmu specialistů" je utopie, a to nerozvádím možnosti co se stane, když jeden z nich je na dovolené...:-P

Nepředpokládám že má někdo v hlavě natlačených 5000 položek sortimentu, a pokud ano tak je blbec, když se dá lehce nakoukbout do agendy v PC

V tom případě o sobě mohu s klidným vědomím říct, že jsem blbec a to tuplovaný, anžto toho mám v hlavě mnohem víc. Ono je totiž potřeba to ze sebe vysypat a jednoznačně, přesvědčivě. Je blbý, když přijde zákazník a řekne:" Ta naše fena kojí jak vzteklá, ale bojím se aby se neodvápnila..." a prodavač buď vůbec nereaguje, nebo až se ho paní zeptá napřímo, odpoví" moment, já se mrknu do PC". Jak to vypadá a jaké jsou šance, že něco prodá, si domyslí každý sám:-) Takže ten sortiment musí mít opravdu každý dobrý prodavač v hlavě a to tak, že jen když projde v rozhovoru zmínka o situaci, kdy by to či ono šlo použít, tak to má před očima...

Takže ten sortiment musí mít opravdu každý dobrý prodavač v hlavě a to tak, že jen když projde v rozhovoru zmínka o situaci, kdy by to či ono šlo použít, tak to má před očima

No a protože 90% lidí bere práci ve službách a v obchodech zejména, ne jako povolání ale spíš jako ten nejposlednější možný prostředek jak odvrátit exekuci, tak to vypadá tak jak to vypadá a ti které to dosud baví se rozkrájet nemohou. Když ještě práce prodavače byla povolání, stačilo přijít třeba do obchodu s oděvy a nemuseli jste mít starost jaké že máte "rozměry" protože prodavač mrknul a věděl. Supermarketová kultura prodeje toto povolání devalvovala na něco docela nedefinovatelného a to se projevuje téměř ve všech oborech.
Takže hurá do supermarketů a nekafrat, udělali jsme si to sami tím, že nejsme ochotni zaplatit kvalitní práci zkušeného prodavače a spokojíme se klidně ze službou laiků, kteří o významu slova prodavač nemají ani zdání. Ta neochota zaplatit za službu se netýká zaměstnavatelů ale zákazníků, jen aby bylo jasno.
Setkal jsem se již i s tím, že tento klíčový post zastával v supermarketu člověk, cizinec, se kterým jsem nebyl schopen se ani domluvit, natožpak něco prodiskutovat a tím nemyslím stánkový prodej v tržnicích.

Je blbý, když přijde zákazník a řekne:" Ta naše fena kojí jak vzteklá, ale bojím se aby se neodvápnila..." a prodavač buď vůbec nereaguje, nebo až se ho paní zeptá napřímo, odpoví" moment, já se mrknu do PC"

Jsem si jistej , že pokud s ena tohle někdo ve zweraču zeptá tak 95% prodavačů, stejně nebude vědět co s tím. Jelikož to nejsou odborníci, ale prodavači. Tudíž neřeknou aby nenastalo odvápnění podávejte to a to ..atd, ale prodávají pouze krmení a doplňky, nikoliv odbornou pomoc.

No tak já mám blbý zkušenosti s Pet centrem.Šla jsem se podívat na zvřata (dělala jsem to dost často).Přišla tam holka cca. 15 let a chtěla si koupit samečka zebřičky.Prodavačka nedokázala rozpoznat pohlaví ikdyž už byli vybarvení.Tak prostě vzala jednoho ptáka za křídlo a "hodila ho" do krabičky pak jí ta holka řekla že to byla samička takže to udělala znova.Už jsem se do toho zverimexu nikdy nevrátila...Nebo ty achatiny...Děs a hrůza...
Achjo proč 3-[

Tak dám také jednu příhodu.
Šla jsem si do zverimexu koupit terarijní písek pro Agamu vousatou (nyní už používám ten do dětských hřišť) a paní na mě začla vybalovat, že mají jen akvarijní a že ten se dá použít také a nebo, že ona doma používá kokosovou drť smíchanou s rašelinou!
Vůbec jsem nevěděla co jí na to mám říct a tak jsem jen prohlásila: ''Tak to potěš prdel! Naschle!''
Myslím, že spousta troufám si říct z nás by byla ve zverimexu užitečnější než tyhle blbci..

Taky mám jednu. Ve Zlíně v jednom nejmenovaném centru otěvřeli ZOO Centrum. To že tam obyč pogona stojí 1200 kč bych překousl,ale když jsem se prodavačky ptal zda mají holátka,tak na mě vykulila oči a zeptala se mě co to je? Tím mětotálně dostala a už jsem se nezmohl ani na slovo :)Odborník na svém místě :)

Když ono to má celý dvě stránky... To, že ve zverimexech pracujou lidi, který chovatelství rozuměj minilálně, to je samozřejmě průšvih.
Na druhou stranu, jak dlouho by asi zkušenej chovatel, kterej ví, o co jde, vydržel prodávat ve zverimexu a bejt denně konfrontovanej s "chovatelskym" přístupem zveri-zákazníků?
Ono i prodávat přes inzerci nebo na burze (pokud neprodáváte něco "raritnějšího") je občas trochu nervově náročný. A teď si představte sebe ve zveráku.

V Olomouci je malá prodejnička na Palackého ulici, Akva Tera Exo, kde pro změnu narazíte na fundované lidi, kteří jsou sami chovatelé. Trpělivě radí a vysvětlují začátečníkům, mají opravdu bohatý sortiment na tak malou prodejnu - co momentálně nemají skladem seženou a zavolají, jsou prostě super po všech stránkách. V té samé Olomouci v nově otevřeném monstru zvaném Šantovka krabičky s polochcíplými cvrčky a mládě jemeňáka za osmnáct stovek ...

Od nich jsme jednu dobu kupovali ryby....pan jim oravdu rozumi a dokaze poradit...bohuzel na to trochu zacal hresit a vetsinu ryb lovil do sitky a pri naslednem pocitam chytl do ruky a dal do sacku - ochrany "sliz" fuc a my doma lecili cely akvarko jak zbesili...tam uz nikdy vic. asi jako do hornbachu kde jsou schopni prodat ryby s krupickou na tele.

Dalsi zkusenost se zverakama kdyz jdu kupovat mysi a pani: jaka ma ta myska byt? tak ji rikam ze nejaka vetsi ale jinak je mi to v zasade jedno. pani na to: jak jedno? rikam ze me je to jedno a had si zatim neztezoval:-D. pani se malem krizovala, zezelenala a rekla ze jsem ji to radsi nemela rikat. ale prodala :-D

Vetsine zveraku a akvaristik je vetsinou uplne jedno koho prijmou. kamoska se hlasila na prodavacku v MORSKE akvaristice!!! rikam ze je docela odvazna kdyz NIKDY nechovala ani pavi ocko. a ona ze ji tam daji nejaky lejstra a ze se z toho ty latinsky nazvy nauci.:-? rikam a to je cely??? pry jo pac oni tam toho stejne moc nemaji. ptala jsem se jestli bude vedet ktery ryby muze dat ke kterym a jak s koralama a tak kdyz tam nekdo prijde a na neco se ji zepta co mu rekne? vysledkem bylo ze kdyz prisel zakaznik pro objednanyho poustevnika tak mu rekla ze ma prijit odpoledne pac tu bude majitel a ten mu ho vylovi::)....demence fakt. a co resila za nejvetsi problem byl kdyz jim v malem akvarku prestal jit filtr a ze ho musela promazavat. rikam coze? promazavat filtr???? a ona no jeste vcera jel a dneska rano uz ne a kdyz to zkratim tak jsem se dotazy nakonec dostala k odpovedi ze to byl vnitrni filtr a nebyl pod vodou a proto nefungoval...woooow...na to cim to promazavala jsem se radsi neptala:-D

Jasně musím uznat že to je fakt super prodejna v Olomouci..teda ono toho moc nakupovat nepotřebuju, ale při začátcích jsem tam hodně chodil skrz akvaristiku a vždycky poradili, pomohli a nakonec bylo vždy všechno super ;-)
Holátka jsem tam sehnal vždycky a radu dostal taky..za mě super přístup a vcelku pěkný zvířata..

Mě v nejmenovaném zverimexu nazvali mučitelem zvířat, že gutátám a regiuskám nedopřávám UV, že to je základ chovu.. Oni tam sice měli u regiusek UV ale žádná výhřevná žárovka :O ani nic... tak jsem si řekl, že toto nemá cenu řešit a odešel jsem..