Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se-vaše videa s tera zvířaty

Zakládám toto vlákno, protože si myslím že mnoho chovatelů má nějaká videjka se svýmy "mazlíky" jak žerou nebo jenom odpočívaji atd.Pokud toto vlákno smažete je mi to jedno ;-)

Hned začnu mojí 170cm velkou samicí E. notaeus a sní dočasní "spolubydlící" - potkánci :-D .
Foto samice:
[http://tera.poradna.net/file/view/5040-velikost-jp g]

První potkan aneb "třešnička na dortě"
watch

Druhý potkan (špatně chycený)- pak si ho chytla lépe
http://www.youtube.com/watch?v=USctv-YjvXg&feature =related

loading...

moje první páření B. Vagans jednu chvíli jsem byl tak zažraný do šmírování, že jsem se při rychlém pohybu lekl :-D
watch

první krmení pogony moučňáky

kremní gekončie holátkem, blbě se zakousla, ale nakonec se do ní vlezlo

a takhle blbě se guttata pustila do prvního potkaního holátka, je to horší kvalita - točené mobilem

a na poseldním se pokouším co nejvíc překrmit štíra, před tím než jsem dával dva jedince k sobě, zřejmě už měl po 2 týdenních hodech dost

pokial clovek berie priamo z chovne vyradene kusy, je to za par korun

No právě :-). Navíc soused chová různé okrasné ptactvo vč. různých kachniček, bažantů, křepelek atd, takže když se něco nepovede (třeba defektní mláďata), tak mi to nechává i grátis :-) Co se týče toho videa-já jsem zkoušela natočit to s tou křepelkou, ale točim na starej foťák a ten to bohužel nedá...:-(

Jj, ono ty taeniaty jsou jim celkově hodně podobné, vč. způsobu lovu. Těch hadů, co lákaj na červíka je víc, ale mně na tom fascinuje hlavně to, že oni rozpoznají, o jakou kořist se jedná a podle toho ji lověj. Na hlodavce nikdy ocasem nemávají, ale prostě číhají až přijde "na dostřel", nebo si max. trochu popolezou do výhodnější pozice :-) Ale jak viděj ptáka, tak se ho snažej přivábit na červíka :-D

No jasne, takova strategie lovu obcas potrebuje obmenu.. :-) Zatim sem doma nic takovyho nemel, videl jsem
to na "zivo" jen od Dania vzpominane M. viridis Aru. U ty Zaosky je to fajn a verim, ze si to v buducnu u ty taeniaty vyzkousim sam doma.. Je to parada a o TOM prave je chov jedaku, coz velka vetsina lidi nedokaze pochopit..

Teď jsem se dědy zeptala. Takže potřebujete 10cm polystyren, pak pájku a na ni vytvarovaný drátek kterým polystyren vyřežete podle toho jak chcete. Pak to natřete lepidlem na dlaždičky ale musí to být opravdu na kaši. Necháte to zaschnout a další den až to zaschne to zase natřete. Musíte to prý natřít asi 4 nebo 5 krát (to uvidíte) a pak už to jenom nabarvíte balakrylem s barvou jakou si zvolíte vy. ;-) Klidně když něco nepochopíte tak napište a také doufáme že jsme pomohli. ;-)

ahoj Danio :-),

velmi pekné video,som rád,že Ti robia radost :-)

btw.chov v skupine je v pohode?,myslím hlavne pri krmení,či dá sa to ukočírovat ?
a dalšia otázka: skúšal si krmit aj niečím iným než gekonmi,myslím napr.Anolisy atd.?
Viem totiž od jedného kolegu,že jemu samci waglerákov /samice vačšinou bez problémov prijímajú bezsrsté potkany/berú len gekony,o spomínané Anolisy nejavia záujem...

Díky ;-)

R.

Nám tihle denní hadi brali Anolise uplně v pohodě. právě jsme je pouštěli ve větším množství do ubikace k hadům, kteří ještě nebyli zvyklí brát z pinzety, protože když se jim z pinzety nabídl gekon, tak utekli a když se tam gekon pustil, tak se šmahem schoval a vylezl až večer, kdy už hadi spali. Co se týče wágleráků, tak 1 samici krmíme normálně staženýma myšma, druhá žere jen ptáky (zebry, chůvy). samce gekonama (někdy si dají i hole) a anolise nám taky neberou.

Zdar Pitviper :-)

Diky :-) Zatial robia iba radost (az na jeden zvlek).

Zatial s chovom v skupine nemam ziaden problem. Pri krmeni aj ked sa par krat stalo, ze pozerali viac na jedneho gekona (aj na videu po nom pocumovali 2). Nikdy po ziadnom neskocili sucastne a ak jedna gekona chytila ostatne iba blbo pricumuju :-D. Inak kazdy vecer spia 2 spolu, a dalsie 2 su jednotlivo na dalsich konaroch.
Zatial som im skusal davat gekonciky, lugubrisy, tursicusy a mecune. Vsetko ok. Rybky im chvilku trvaju, ale beru ich. Gekony maju zivotnost fakt len chvilku.Ale doteraz mi anolisy brali vsetky aj ked ktovie na jakeho fajnsmekra este narazim :-D
Pri krmeni im dnu hodim vzdy po jednom gekonovy. Jedna ho chyti, hodim druheho atd. A aj pri nocnych gekonoch zatial ziaden problem. Vzdy posli skor ako prisla noc alebo stihly zaliezt:-D

Neni zac:-);-)

celkom fajná relaxačná hudba a v pohode videjko :-), len je podľa mňa nešťastné okomentovať to "anakonda si hraje s džungarákem".
jednak samozrejme had nemá zmysel pre hru, a zároveň to môže vyvolať negatívne emócie laikov, ktorí sú citlivejšej povahy a zároveň nemajú poňatia o správaní zvierat - tí si ozaj môžu pomyslieť, že hadovi dávaš škrečka za účelom krutého pobavenia, či už hadovho (iste nie, ten sa potrebuje len nažrať) alebo tvojho (dúfam, že nie) ... potom sa nie je čo diviť, že verejnosť reaguje hystericky na hady a ich chovateľov :-/

a prave proto, ze je to neco velmi neobvykleho a zajimaveho (pokud to neni fake) a tyka se to zvirat, sem to sem dal...
ne kazdy ty videa tak aktivne vyhledavata jako treba ty... a me osobne by treba zajimal nejaky odborny komentar k takovemu videu... tak jako sem se treba u predchoziho videa dozvedel dodatecne info o krokousovi Pocho...
ale ok... kdyz to vadi, neni nic jednoduzsiho, nez to sem proste nedat... :-)