Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odchovy 2012

Dovoluji si založit, protože na mě čekalo v inkubátoru novoroční překvapení. Je to miminko Phelsuma hoeschi. Další dvě - tři měsíce stará - už pěkně vyrostla. Tak se chlubte svými odchovy :-)

[http://img651.imageshack.us/img651/2733/phmiminko1  12012.jpg]
[http://img84.imageshack.us/img84/7158/phmlade1.jpg  ]
[http://img215.imageshack.us/img215/1657/phmlade.jp  g]
Zamykám[mod] (Melda)[/mod]

loading...

U grandisek se tomu zase až tak nedivím.Přece jen se jich ročně musí odchovat tisíce,k tomu další z importů.Těch seippi a ostatních felsum ale zase tak moc není.A i když krásně barevné a aktivní,tak je nikdo nechce.Proto budu mít v sobotu další podobný trhák a to Phelsuma sundbergi ladiguensis:-)

Ajejejeje...
Tak to je asi budu časem potřebovat, až se to tu trochu uvolní... Mám teď od podzimního Hammu po třech mladých P. breviceps a P. guimbeaui a ještě nějaká mláďata, co mají lidi pozamlouvaná, takže všude plno. Ale jedno velké terárko je volné a časem by jim asi slušelo :-)

Ta jsou ideální právě na takové ty středně velké druhy, jako jsou P. guimbeaui, inexpectata, sundbergi longinsulae, hielscheri, podle mě by se do nich vešly třeba i P. borbonica nebo P. madagascariensis. Nebo do nich hodit pár P. serraticauda, do každého jedno pohlaví. Jinak by takové terárko sneslo ledascos, z těch mně sympatických druhů mě napadá třeba Dasia smaragdina, Holaspis laevis ... no prostě spousta věcí.

Jj, to s tím uschlým vejcem jsi psal :-(...já jich loni takhle našla 6 :.( Co se týče toho 2 vejce, tak oni lezou klidně v průběhu 14 i víc dnů od prvního vylezlého, takže bych se tak nebála ;-) akorát teda defensorky mají poměrně krátkou inkubačku, v porovnání s většími druhy- tam byla o víc jak měsíc delší, při zhruba schodné teplotě (28,5-29,5)

tak ono co jsme už měli odchovy od quenquicarinát a flavoušů, tak ti se taky líhli až po více jak 100dnech, za stejných podmínek. Halt ta inkubačka je různá :-) Navíc tam teda byly celkem výrazné rozdíly i jak mezi jednotlivými mláďaty z 1 snůžky, tak hlavně i mezi snůžkama od jednotlivých samic, u stejnýho druhu. A to byly inkubované všechny nastejno... pohlaví mláďat bylo zhruba půl na půl.
No jsem zvědavá, jestli se mi také podaří letos získat vajíčka od defensorek, tak jak to bude vypadat u nich u nás :-)

Já 0,1 L. williamsi zoufale sháním! Mám tu jednoho opuštěného samečka, který myslí jen na žrádlo a potřeboval by trochu změnit žebříček hodnot ;-) Ale předpokládám, že samičky byste si nechával, nebo že v době, kdy je budete dávat pryč, se ještě nebude dát určit pohlaví. Nebo by byla šance?

Tak to se ještě načekám :) vajíčko je přibližně ze stejné doby, ale mám ho jen při pokojovce - cca 20-23 stupňů, což jsem vyčetla ze zahraničních stránek. Předpokládám, že dříve než za měsíc nevyleze, tedy pokud je vůbec oplozené. Rodiče máte z přírody? Máte další vajíčka? Já už jsem loni nějaká měla, ale našla jsem je v terárku pozdě už uschlá. A od toho prosincového zatím samička nesnášela..

My jsme vyčetli ze zahraničních zdrojů, že inkubační teplota by neměla překročit 27 st. Máme dva páry z přírody, samice 1,5 roku, samce 0,5 roku. Máme dalsí dvě vejce, která se podle všeho zatím vyvíjí, měla by se líhnout cca za měsíc. Podle chovaní a vzhledu samic bude dalsí snůška.

Chování a vzhled samic - můžu vědět jak přesně se to projevuje? Vydávají nějaké zvuky? Moje mladá samice totiž začala kvákat a má na bradě oranžový flek - což by měla být známka pohlavní dospělosti? Díky

Normálně jsou takové pohodařky, když otevřu terárko, tak nic...Před snůškou se vyskytují pořad na jednom místě, kde snáší. Pokud vidí pohyb, májí takovou bojovnou pozici, občas se mi stalo, že ta mladší simuluje utok. Na pohled je to poznat brzy, mají hrozně bachratá břicha. Nám vydávají zvuky, jen když je navztekáme, umí uz to i ten denní prcek. S dospíváním nemáme žadné zkušenosti, jestli se nám bude dařit s mladaty, za 2-3 roky budeme vědět víc:-)

Celkem mě udivuje, že je v teráriu vidíte. Já mám teda pár z odchovu, letos to jsou 3 roky, co jsem je kupovala cca jako půlroční. Jsou hodně plašší, prakticky je v terárku nevidím vůbec. Je pravda, že už se o to ani nesnažím, že bych třeba před terárkem vysedávala a čekala. S těmi zvuky je to podobné, sami o sobě nevydávají žádné, jen když je chci třeba chytit, což dělám jen vyjímečně.

Koukám, že se u každýho chovaj úplně jinak. Mám dvě samice z přírody - jednu starší, druhou mladou. V terárkách je vůbec nevidím, sem tam se mi podaří zahlídnout je ve vodě. Ale z ničeho nic mi začala mladá zpívat. Dřepne si doprostřed terárka a kváká. Tak jestli je to nějaká pubertální záležitost...

Aurifer: Já bych ti chtěl za celý náš klub vejcožroutů, (pro pamětníky - který jsme tu asi před 4-5 lety zakládali s mostečákem - velice vtipným a oblíbeným diskutérem) mooc pogratulovat :-D - jsou super.

Soldiery: přidávám se upřímně ke gratulantům, teď ještě cejna musí letos udělat ty svoje lionotusky a vodpustím vám i to, jak jste mi zrušili ten bus do Hammu :-D:-D:-D (nechci vodevírat nějaký nepřijmenosti, ale tenhle nejapnej forek jsem si fakt nedokázal odpustit - sorry :-D)

Je to super vlákno.

cejna žádný neudělá. bohužel. Po minulý snůšce se mi nedala do kupy ta samice a ač jsem dělal co jsem mohl, zabalila to. Těžko říct jak byla stará. Ale dva odchovy dala. Nenechal jsem si nic :-/ Zůstal mi plonkovej samec....
Takže tvůj hněv bude trvat i nadále :-D. Ale jestli mi splašíš samici nebo dvě, tak by se s tím něco dalo dělat:-)

Ono u druhů, kde má samice kýbl prťavých mláďat a ta v přírodě žerou žabky to je horší, no...tihle venusťáci, vogeláci atd co mají míň velkých mladých jsou na to v pohodě, zvládnou rovnou holata. Navíc jak jsou prudiví, tak se dobře zakusujou...pro začátek výborná volba :-)

Hmm, tak to nezávidím :-(. Takže se nakonec ten problém s těma roztočema nepodařilo vyřešit? Mě se letos zatím daří jenom u ciliátů a phelsum, ikdyž samička cordylů je taky nějaká obtloustlejší, takže bych tipoval, že možná něco bude a včera jsem koukal, že jedna samička uroušů taky výrazně přibrala, tak možná nakonec něco bude byť opožděně :-)

u nás se letos s odchovama nedaří, půlku snůšek zlikvidovali roztoči, něco podělanej inkubátor a vejce ocelát jsem po návratu našla ve stavu "jerky" :.(

Kurňa tak to je pech! :-(. Ti roztoči to je hrůza, já bych snad podpálil barák abych je vymlátil... kdybys potřebovala nějakej záložní inku, tak řekni - mám teď vlastně 4 inkubátory a jeden bych určitě mohl postrádat, všechno je teď vykladený. Mám takovou tu autolednicu velikosti Herp Nursery II, Uromastyxové a Cyclury se tam líhli v pohodě, takže funguje... je mi jasný, že to absolutně neřeší nějakej problém s roztočema, jen kdyby náhodou - že není problém to nějak vyšolichat, hádám, že bych ho zvládl i poslat.

Ti roztoči to je hrůza, já bych snad podpálil barák abych je vymlátil...

Jsem měla dost podobný myšlenky, no :-/ Pak se kvůli pokaženýmu čidlu v druhým inku ze všech snůšek vylíhnou zdeformovaná mláďata tak na zkrm a ještě k tomu člověk najde pár sušených vajec a začne chodit na půdu okukovat "pofakturovou houpačku" :-D. Každopádně díky moc za nabídku, jsi moc hodnej, že mi nabízíš zapůjčení inkubátoru :-)
My už po těchhle průserech 2 nové inkubátory koupili. Holt ty roztočema zničené snůšky a zkřivená mláďata to už nezachrání, takže teďka u čerstvých snůšek doufám v lepší zítřky, no..akorát že ono vždycky když se může něco podělat, tak se to podělá u snůšek u druhů, co maj 1 snůšku ročně o pár vajíčkách nebo u nějakých hodně unikátních snůšek, na které člověk čeká jak na zjevení boží. jenže to se bohužel stává, no...

vloni mě řádily nějaký filcky inkubatoru-sice tam líhnu jen gutky ale taky to nasere když je odspodu vajíčko vyžraný ,letos jsem tam dal kousíček detie ,líhnu v rašeliníku a nijak ho tepelně neřeším tak jsem se letos pojistil,mam inkubátor z mražáku s řízením rt-2 takže sice žádnej slavík,na krajty to není ale žofky tam jdou dobře,mám řídící jednotku digitální ale musím to nějak obednit

hmm bohužel mám podobné obavy, jen mi to zatím nikdo neřekl na 100%, blbé je, že jsem je na burze před rokem kupoval za 750kč/ks jako imperatory :-/. Doufal jsem že když jsem si připlatil tak to budou opravdoví impíci, a ne klasický švindl s heterákama ... ale asi ne. I tak mám radost, protože jsou to krásná zvířata a naprosto mě očarovaly :)

Nějak se mi prostě nezdají jako imperátoři, ale jako jinak jsou pěkní;-) Já imperátory mám (teda doufám) a kupoval jsem je za 100kč/ks loni v lednu, ale byly teprve v 2. svleku, a od té doby pěkně povyrostli a oto z nich mám větší radost.
Snad se zde ukáže někdo kdo se v nich vyzná pořádně a řekne ti:-)

držím palce, nech sa vyliahnu aj ostatné, je to veľký úspech. inak sa mi už situácia pomaly stabilizovala, tak sa ti čoskoro ozvem kvôli teratolepisom a malým phelsumkám, vidím to na září :) a dúfam, že na budúci rok pridám nejaký príspevok už aj ja, uvidím akého pohlavia budú mladé oedury a riopy čo mám teraz a či zoženiem samca gambellie :)

Zbytek z dřívějšího chovu korálovek - nechal jsem si jen mladý nepříbuzný pár L.mexicana greeri. Tenhle rok měli poprvé snůšku, vylezlo všech sedm prcků. Tohle mláďě má místo šedé docela výraznou bílou (kvalita fotky je fakt mizerná, bylo to narychlo telefonem) a jedno černé břísko, jinak standart.
[http://img62.imageshack.us/img62/8734/kopiep100049 6.jpg]

Ikdyž už sem nějaká fota svého prvního odchovu laticinctů dal tu v jiném tématu, přidám je i sem. Z 6-ti vajec = 5 mláďat. Mám z nich oto větší radost, že už sem letos s odchovem těhle zvířat nepočítal.
...a ještě k tomu do týdne začali všechny žrát samostatně:-D.
Oreocryptophis porphyraceus laticinctus
[http://i716.photobucket.com/albums/ww168/Vladek_ph   oto/Snmek063.jpg]
[http://i716.photobucket.com/albums/ww168/Vladek_ph   oto/Snmek097.jpg]
[http://i716.photobucket.com/albums/ww168/Vladek_ph   oto/Snmek056.jpg]
[http://i716.photobucket.com/albums/ww168/Vladek_ph   oto/Snmek060.jpg]

Ahoj, už jsem koukal na Tvůj inzerát na ifauně. Poslední korálovky, které jsem si nechal, tak byli právě L.m.greeri. Letos jsem si z mláďat nechal jedno, protože je fakt hodně tmavé a má celé černé bříško, tak ho chci pozorovat. A přemýšlel jsem, že bych to rozšířil ještě o samičku het. albino. Ale u Tvých vidím na hlavně dost oranžové barvy. On by to měl být rozlišovací znak pro mwxicana mexicana, ne? Pravděpodobně máme ale všichni mixáky, jen asi někdo víc, někdo míň. Víš o tomhle něco? Možná by mě mohl doplnit, vysvětlit, atd. někdo ze zkušenějších tady.

Každopádně prckové jsou nádherný ;o))) ať rostou!

Ahoj, máš pravdu. L. m. greeri by měli mít celou černou hlavu (ideálně). Tato mláďata jsou hetero albino, mají v sobě i krev z L. ruthveni, z kterých na ně byl přenesen albino gen. Proto mají některá červené znaky na hlavě. Každopádně pokud se podíváš na fotky "čistých" L. m. greeri u známých zahraničních i českých chovatelů, zjistíš, jaké jsou mezi nimi velké rozdíly a červené znaky na hlavě taky nalezneš. Celý druh L. mexicana byl několikrát systematiky měněn a stále se spekuluje o tom, že se nejedná o poddruhy, ale jen lokální varianty. Jednu dobu se L. alterna, ruthveni, pyromelana, webbi a zonata různě prolínali a stále není zjištěno, do jaké míry jsou tyto druhy (poddruhy) příbuzné. Na "THE REPTILE DATABASE" už dokonce ani poddruh greeri neexistuje, ale je sloučen pod L. mexicana mexicana. Celkově mi přijde, že dnes spíš dochází k rušení poddruhů u korálovek a buď vzniku nových druhů nebo úplnému zániku některých poddruhů.

Na mé fotce jsou vlastně kříženci, protože albinotická forma nebyla u L. m. greeri ještě objevena, ale byla na ně přenesena právě od L. m. ruthveni. Cíleným výběrem a pářením albínů s čistými greeri se snižuje podíl krve ruthveni a fenotypově se pak jedná vlastně o greeri.

Máš pravdu, nějak jsem hodil korálovky na vedlejší kolej a zapomněl (opravdu mi to nedocvaklo a je to ostuda), že se albinotický gen přenesl křížením s ruthvenkama. My fault. Sorry.

Podíl se snižuje, ale jak se tu někde docela obšírně řešilo na příkladu zubra, tak ta krev už nikdy nebude čistá. Ale to je na jinou debatu, víceméně se vším souhlasím ;)

Narodili se nějací albino prckové nebo ne? Je to Tvůj první odchov od tohodle párů?

díky