Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otevírání PETSHOPU

Zdravím všechny teraristy/tky, v nedaleké budoucnosti plánuju otevřít v Praze zverimex, zatím jsem sháněl kontakty, finance, místo, atd... Teď mě zajímavá, jak je to s podnikáním v tomhle směru, jestli potřebuji nějaké speciální vzdělání, popřípadě jak se to dá obejít.

V PETSHOPU(nesnáším slovo zverimex) bych chtěl mít především plazy/ještěry, kde bych dovážel od kamarádů(především z Německa) různé druhy která jsou tu jen těžko sehnatelné.

Budu rád za každý názor

S tím bohužel počítám, chci to ale i přes to zkusit, proč by někdo nemohl pohodlně přijít pár km/m do petshopu koupit jeho vysnělé druhy zvířat, než se třepat x kilometrů do zahraničí?

Je mi jasné, že taková zvířata se nebudou prodávat jako na běžícím pásu, a nemůžu je brát asi stále, spíš jsem to myslel tak, že bych byl ochotný taková zvířata sehnat za slušnou cenu, bez toho aby dotyčný platil ,,statisíce''.

Tak ano, jako vet může přítelkyně prodávat i věci (například některé odblešováky, odčervovací prostředky a třeba diety), které normální obchodník prodávat nesmí, v tom byste určitě měli výhodu. Ale je potom třeba mezi sebou dořešit na koho obchod bude napsaný.

Jak jsem už psala - aspoň z hlediska provozování živnosti zákony hovoří takto. Prosperita je věc druhá, případné nájmy, energie a věci další související můžou měsíčně vyskočit na hezkou částku, ale to je Vám jistě jasné, pokud děláte teraristiku tak víte, že svítit a topit se musí :-)

Zde:
http://zakon.vpraxi.cz/prilohy_zivnostenskeho_zako na.html#zivnost%20volna
jsou podmínky, za kterých můžete obchodovat se zvířaty.Tedy VŠ v oboru + 1 rok praxe, SŠ v oboru + 2 roky praxe,SŠ bez maturity + 3 roky praxe nebo rekvalifikační kurz + 4 roky praxe. Praxí se rozumí vždy praxe v oboru. Praxi můžete splnit i při vlastním podnikání, ale ty roky, které potřebujete splnit (tj. 1,2, 3 nebo 4 roky) Vám musí dělat ručitele vet, aspoň takhle by to mělo taky jít, pokud je mi známo. A další podmínky zde:
http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-c-455-1991-s b-o-zivnostenskem-podnikani-zivnostensky-zakon/cas t-prvni-hlava-ii/
paragraf 7, odst. 5 písmena j,k,l,m - jak je uvedeno v předchozím odkazu

Nó, to jsou mi novoty. Já sama pracovala v Petku a taky jsem to tam vydržela jen 3 týdny. A zkušenosti? Přijímají lidi bez škol a bez praxe - to je vůbec nezajímá, důležité je prodat za každou cenu. Jsou tu zaměstnaní tací, kteří nemají ani maturitu, pak si udělají tzv. rekvalifikační kurz, který spočívá v tom, že mají dva dny přednášky v zoo. Jak tahle ubohost může nahradit několikaleté vzdělání a praxi v oboru? ]:(

Ono se v Petku hraje na to, že se lidi tolik točí. Normální člověk tam moc dlouho nevydrží (sorry Arutha... nic osobního! :-) ) a zdrhne. Právě kvůli té politice "prodat cokoliv a za každou cenu"... nemluvě o zákaznících.
Kursy jsou super, nejlépe dálkově a pak složit zkoušku... :-D
Jinak ad zákládání - dneska mi to přijde jako naprosto kontraproduktivní. Menších zverimexů je třeba tady v Praze spousty, jak šlapou nevím, neptám se... ale já kupříkladu všechno objednávám. Při objemu odběru mám většinou zajímavé slevy, bez poštovného a samozřejmě - ceny jsou úplně jinde, než v kamenných obchodech (výjimku tvoří Hornbach a pod. markety, kde se dají sehnat třeba zrniny za zajímavé ceny). Další věc je, že samozřejmě spousta lidí se potřebuje vykecat a poradit s prodavačem, nechat si něco doporučit...

spousta lidí se potřebuje vykecat a poradit s prodavačem, nechat si něco doporučit.

Tak a tohle přesně v pet centrech nenajdete.Tam stačí jedno latinské jméno a čumí na vás jako tele na fialový vrata.Proto rád chodím do malých zverimexů k soukromníčkum.Tam si skvěle pokecám a mívají tam občas od kamarádů nějaké špíčky.:-)

Jaja, nedaleko máme takový zastrčený zverák se starší paní (nejspíš majitelka?) za pultem, která ví o čem mluví a hlavně má super ryby. A je správný typ prodavače - parmičky jedině po hejnech, neonky nejradši po dvaceti... :-D Jak má být.
Malému zveráči nikdy neodolám - už jen proto, že můžu natrefit na nějakou zajímavost, ať už v jídle, pamlscích, doplňcích, zvířatech... a protože jsou mi sympatičtější, než řetězce. Jenže zase... proti webu bez šance na větší nákup.
A je pravda, že do některých začátečníků můžete vymluvit díru a stejně si vezmou moc malou klec (ono se to tam vejde) a místo jídla haldu pamlsků (však jsou pěkně barevný, to se bude Ňuňánkovi líbit...) a pak přijdou za dva dny s tím, že to morče nějak strašně smrdí a pořád mydlí do mříží a co jsme jim to prodali... nebo už rovnou přijdou s dotazem typu: "Proč mi pořád chcípají závojnatky, když je přece mám v kouli, kam patří?" nebo "Kočka je nějaká divná, pořád zvrací, nemáte něco?". Každopádně, na jednoho opravdu zajímavého a snesitelného zákazníka mi přijde, že připadají tři nemožní. Obzvlášť mě kdysi dojala dáma, která se mě, zřejmě opravdu zcela vážně, optala, jestli bude stačit, že leguánovi dá tak jednou za dva nebo tři dny ten salát. A kdyby jela na víkend pryč, jestli mu může dát seno, aby mu vydrželo. Po krátké a úderné přednášce o každodenní péči o leguána mi sdělila, že jí ho nechci prodat a schválně jí straším... chjo. Mně by do zverimexu na druhou stranu pultu nikdo nedostal ani náhodou! ]:(

Jednou jsem si povídal na burze z pánama ze ZOO a povídám ,,Vám závidím,děláte v ZOO,to jsem vždycky chtěl,,.A oni mi odpověděly.,,Pane Melen,budte rád,že máte malou ZOO doma,jste svým vlastním pánem a nikoho se nanic nemusite ptát,nikde nemusite prosit,,.Od té doby nechci pracovat ani v Zoo a ani ve zverimexu.Buduju si svoji Zoo a opravdu,jsem svým vlastním pánem.

Jsem k tomu taky dost skeptická, ale nezbývá, než držet palec, především, abyste byli eventuelně opravdu schopní správně poradit, pokud se vám to podaří uskutečnit, ikdyž si stejně myslim, že je to dost naivní a aby z toho nebyla jen chvilková záplava chamíčků padajícich z větviček a agamek v akváriích. Stačí, co jsou schopný radit ve standardních petshopech a s obyčejnejma zvířatama:-/ Bohužel už mám díky tomu alergii na zverimexy a podobný pet-prodejny (taky nic osobního:-D). Takže hlavně, ať je za pultem někdo s mozkem:-D
Jinak ad drak: Inteligentní a zvířatům rozumějící člověk myslim si ve zverimexu nikdy moc dlouho nevydrží, protože by mu muselo hrábnout. A kdo líp poradí pacientovi, než jinej pacient...viz. "závojnatka plave břichem u hladiny, protože jí nadnášej jikry, betta má bejt v bettáriu, protože neumí plavat, želva žere salát a morče hobliny (to s morčetem jsem slyšela na svoje vlastní uši:-D)" a takhle bych mohla pokřačovat...

Jak mám zvířata rád, tak bych zverimex jako vlastní živobytí určitě neotevíral. Už mám možná zdeformovaný pohled, ale moc nevěřím, že 15kg kvalitnějšího (případně dokonce kvalitního) krmení třeba pro psy, by někdo kupoval jinde, než na netu, už kvůli ceně. Ta nejhorší a nejlevnější žrádla jsou zas v hypermarketech. Na pamlscích se toho moc vydělat nedá. Rybičky jak moc jdou, to netuším. Tera zvířata tam bývají extrémně předražená a pokud by byla levnější, aby by po odečtení krmení a energií nic nevydělala. K tomu bandy přechytralých mudlů. Nevím, do tohodle bych prostě nešel.

Jj, myslim si, že by to asi moc dlouho nešlo, kromě toho zástupy nihilistickejch mudlů, ze kterejch začne člověku brzo šplouchat na maják. Co se týče rybiček, tak to žádná výhra neni a je to spíš "jak kdy", bez žrádla pro psy a kočky, jako čistá akvaristika, by si na sebe vydělaly asi dost těžko, pokud člověk neni zběhlej.

Jo, ty jikry, ty mě tehdá totálně dostaly. Doma jsme se tomu zasmáli a šli do vejvrtky.
Na druhou stranu, je to rasa tupců, už aby byla nějaká čistka - je to tu potřeba. Tudle byl na novinkách článek, jak ve Spojených Amerických Emirátech (zvykejte si... :-D) chtějí rodiče žalovat výrobce drinku Monster, protože jejich 14letá dcera se srdeční vadou vypila dvě plechovky a překvapivě zesnula v Pánu... a bude se prošetřovat několik sporných úmrtí. Šmarjá, kam ten svět spěje, když už lidi neumí přečíst varování malým písmem? Nebo zapojit kouli na krku a popřemýšlet, co dělá kofein? Na druhou stranu, země která zakáže prodej kofeinové limonády oranžové barvy, protože by si ji někdo mohl splést s ovocnou...
Pak se divte historkám na téma "A korela potřebuje vodu? A jak pije, vždyť má jenom zobák!" a dotazům typu "Kočka před týdnem snědla jed na myši a furt ne a ne zhebnout, tak co myslíte, nemám jí vzít k veterináři? PS: Odpověď nespěchá, stejně se tam dostanu pozejtří." ]:(
Myslím, že chovatel může ve zverimexu vydržet, ale ne s dementním vedením, které ho vyloženě nutí dělat věci proti morálce a svědomí. Těch úplně blbých zákazníků zas třeba není tak moc... ale když je nemůžete pořádně zdrbnout, protože hrozí, že si na vás budou stěžovat... :-/

Dělám v obchodě s lidmi (i když v elektronice) osm let a statisticky je debilů více než těch normálních. Je pravda, že už mě (duševně) vytáčí každá stupidní otázka, na kterou by si dotyčný odpověděl sám, pokud by neměl v hlavě nasráno (dřive bych to přešel bez pozastavení), ale přece jenom je to tak. Mám ale výhodu, že mě nemá kdo vyhodit, tudíž si hubu otevřít můžu. Zapírám se ale co to jde a snažím se vše řešit s poklidem i když to jde čím dál tím méně...

Ohledně těch plechovek- tak ono co si myslet o průměrném jedinci národa, který musí mít napsané na mikrovlnce, že se v ní nesmí sušit psi a že ve fast foodu musí být upozorněn, že uvařené kafe je horké a tudíž hrozí potenciální nebezpečí, že by se jím mohl opařit :-D

Ono to chce buď dostatečně pevné nervy a moc nad tím nepřemýšlet, nebo se na to vybodnout.. Páč je to dost duševně náročné, práce s blbci je vyčerpávající a ono bohužel těch mudlích blbců je fakt většina, jak už tu bylo několik x psáno. O to víc, když má člověk rád zvířata a ví předem, že tomu blbovi co stojí před ním prostě nevysvětlí, že šéfovi, co má zítra narozky nemůže teď najednou koupit 50l akvárko, písek, kytky a 30rybiček, co dorůstají 25 cm, ale jsou teď jako mláďata hezky barevné takže je vybral. A potřebují topítko, vzduchování a filtraci, ale na tu už jim nezbyly složené peníze. A že ty rybyčky nebudou moc happy, když je večer nalejou do čerstvě (chlorovanou vodou) napuštěného akvárka. A že venku je -20°C a ty rybičky jenom v pytlíku položeném v tom akvárku jim asi cestou do kanclu v těch mrazech nastydnou. Ono člověk těm lidem může říct co a jak, pokud je svým pánem (což já v tý době bohužel nebyla), ale většinou stejně vidí, jak je to plat prtné.

Tak ono je rozdil vysvetlovat neco cloveku ktery pouze "nevi" ale necha si poradit. Nebo kdyz tam prijde trotl a zacne Te poucovat ze tak a tak to neni protoze franta v hospode rikal, nebo "ale na internetu psali", Ty mu pak trpelive vysvetlijes co a jak, argumentujes, pouzivas odborne formulace, je videt ze vis o cem mluvis, on nakonec obrati oci k Bohu a rekne "hmmm, tak ja se radeji zeptam jeste nekde jinde". Toto kdyz se mi stane tak to zkousnu max 1x denne, druhy uz ma smulu. Sice uz se u me nikdy neukaze, ale alespon se pred sebou nemusim stydet. Dalsi otazka je, jestli to neni duvod proc se mi bohatstvi vyhyba :-D:-D
Takze pokud je zadavatel totalne splachovaci (u tohoto businessu bu muset byt vice nez u jinych) tak prosim. A to pomijim skutecnosti, ktere zde jiz byly zmineny. Myslim si, ze na obchodni zamery mam trochu nos (par krat se mi uz potvrdilo, kdyz jsem nekomu neco doporucil) ale pokud bych chtel delat do fauny a predevsim do tera tak zverak by to nebyl. Ano v Praze je kupni sila, ale i konkurence... A co se tzv. speku tyce, nemyslim si, ze zadavatel mysli to same co ostatni. Predpokladam ze ma na mysli mene obvykle druhy velhadu, jesteru atd. Nicmene to nejde prodavat za hubicku (vzhledem k podminkam ktere vyzaduji aby byli v dobre kondici - a pokud nebudou tak ten kdo je ochoten za ne zaplatit to pozna). No a pokud by chtel opravdove raritky treba i z jedariny tak tam zas ma plnou pravdu Danio, ze ten kdo to chce pro to nepujde do shopu... Ano muze tomu dat masaz, ze je "specialista" ale dam priklad, pokud nekdo shani nejakou vzacnejsi bojgu = je vetsinou zkuseny chovatel = je v kontaktu se spoustou chovatelu prinejmensim CSR (sorry za tu zkratku), ne-li v Evrope a toto zvire nepotrebuje mit druhy den co se mu zalibi = vi kdo ma/nema kvalitni zvirata a kam si ma zajet, to cele potrhuje to, ze pokud ma dat treba 800€ za zvire tak ho absolutne nesere par dukatu za naftu....

Tot me skromne demagogicke myslenky :-)

Ne, to nejsou novoty, ten zákon platí už nějaký čas. A jak jsem už psala - zaměstnanec mít praxi nemusí vůbec, stačí mu to vzdělání (většinou vystačí právě s oním rekvalifikačním kurzem a záměrně berou lidi klidně i se základní školou, hlavně když jsou ochotni udělat si tento kurz, podle toho taky většinou vypadá následná "mzda" za práci a rovněž úroveň prodavačů - zaměstnanců). Požadavek délky praxe podle úrovně vzdělání se vztahuje pouze na majitele obchodu, což je případ, o kterém je tu řeč.

Já jsem přesvědčenej, že to fungovat může. Má to ale několik významných ale, který je podle mě třeba vzít v potaz. Znám v zahraničí (německo, francie) několik petshopů, který opravdu fungujou dobře a dokonce bych řekl, že jsou to vyloženě teraristicky zaměřený obchody. Jenže - majitele v německu jsem kdysi znal osobně, měl import a ten petshop mu fungoval jako jakási výkladní skříň. Krásně a opravdu dobře (vzhledně) zařízený terária s vybranýma zvířatama, čili v žádném případě šílenosti jako u nás, kde je ve větším holoteráriu u korálovky hozený menší terárko s chamíkem apod. Dotyčný začínal tím, že mu dobře fungoval import a prodej bez toho kamenýho, pak otevřel kamený obchod a časem se dostal do stadia, že jako si tady jezdí lidi vyhlížet zvířata k Jahodovi, tak k němu se jezdilo do obchodu. Dost zvířat pak prodal včetně toho terária jako komplet se vším všudy, což mu přidalo na příjmech.

Druhá varianta je podle mě e-shop kombinovaný s tím petshopem - jinými slovy petshop slouží jako sklad a výdejní místo pro eshop a jen tak mimochodem tam mají i tu možnost koupit něco přímo i v tom petshopu.

Suma sumárum, pokud člověk nechce jít cestou masového prodeje, musí podle mě mít nějak zajištěno to základní fungování obchodu a ten petshop brát jako přidanou hodnotu.

Jinými slovy, dovedu si představit, že lidi z terariumpraha.cz otevřou petshop jako doplněk někde tam u nich a začnou jako dodatek prodávat vybavení, terária, odchovy apod. a lidi se naučí tam jezdit. Znám mimochodem dost lidí, který jsou ochotný při cestě do Prahy zajet do Robimausu pro nějaký věci na vybavení, takže věřím, že by byli ochotni zajet i kamikoliv jinam, kdyby to mělo dobrý jméno.

Mě nejde do hlavy jedna věc. Proč bych si měl jít k tobě koupit do "petshopu", jak ty říkáš vysněné zvíře?:i:

na co mě nalákáš? kvalita, cena, servis....nechápu

trochu bych nad tím popřemýšlel a myslím, že než uspět v tomto směru, tak je lepší zajít na blackjack...

Ty "svoje odchovy za hubičku" jsou co a jakou přibližnou cenu si představuješ?
A vysněné druhy, které jsi schopen zařídit?
Projdi tady třeba vlákna typu váš vysněný chovanec a zkus si tak nějak zjistit jaká zvířata z toho bys mohl sehnat. Ale i kdyby se ti něco z toho povedlo, tak z takovýho překupu se neuživíš.

To vlakno je dobry napad....
Ono niektore veci by sli pozhanat, nie ze nie. Ale u vela druhov NZ velmi nehrozi. A ak by aj niekto bol ochotny dany druh doviezt, tak nedovezie 5 zvierat lebo sa mu to neoplati. A predpokladam, ze ty nevezmes 50 zvierat (aj ked za par korun) koli tomu, aby ti polovica padla hned, 2 by si predal a zbytok by popadal v kratkom case koli zdrav. stavu, parazitom, potrave, podmienkam.....
A tu je dalsia vec. Ak by to boli zvierata z importov, nejaka karantena by nebola na skodu. Furt lepsie ako si odpratat vsetky zvierata, potom nejake rozbory, pripravky na rozne svinstva... Vsetko nieco stoji....

Ako tu uz padlo, mono by to slo spravit ako eshop a POTOm nejaku predajnu ako vydajne miesto atd. (napriklad Marecek a jeho obchod).
Ide to, ale chce to hodne penazi, dobre meno, kopec casu (je na kazdej burze a len to cestovanie nieco stoji...), dobre kontakty a samozrejme odberatelov. Nieco take sem tam nejaky mudla ktory kupi jedno zviera velmi neudrzi nad vodou...

Ak uz idem po nieco do Hammu, Houtenu, alebo ccelkovo niekam dalej, tak nejdem zrejme po gutku alebo gekoncika (aspon nie nejaku beznu formu) a to uz clovek vecsinou nejde na slepo, ale ma to dohodnute.
Tiez to ber tak. Tie raritky niesu raritky len tak pre nic za nic, ci uz sa jedna o zvierata ktore je problem pozhanat, rozmnozit, alebo udrzat. Takze to chce dost vediet a casto aj dost investovat len koli tomu, aby ti vydrzali (kvalitne svetla, pripadne klima, potrava, u niektorych zvierat ani cena importov nieje mala a vydrzi 1 z 10 zvierat). Takze o to budes musiet viac dvihnut cenu samotneho zvierata aby sa ti to vyplatilo....
A pravdu povediac, radsej pojdem 900km do Hammu kde si kupim mozno este nieco dalsie, pokecam z ludmi,pokecam z chovatelom od ktoreho zviera beriem a uvidim toho pomerne dost, ako dam sice len polovicu za cestu, ale pridem do zveraku kde si to iste zviera kupim o polovicu drahsie.

Ono, teoreticky by to bolo mozne nejak udrzat, sam som par krat nad niecim takym rozmyslal, ale nieje to naozaj ziadna prdel. Dnes uz aj mudlovia vedia o burzach (ved kolko ich tam chodi) a radsej kupia guttku na burze za 150kc, ako v zveraku za 800.- aj ked stale sa nejaky blbci najdu.

Ber to tak, ze clovek ktory sa chovu naozaj venuje si urcite pozhana zviera ktore chce lacnejsie ako bude cena v zveraku a v 99% bude koli svojemu vysnivanemu zvieratu ochotny precestovat republiku.
A zase obycajny clovek ktory ma doma guttku pre potesenie ti za raritku (aj ked sa mu pacit bude) neda povedzme 10-15 000kc.

Edit:
Svoje odchovy za hubicku. Ak doma nemas stovky zvierat, tak tie ti obchod proste neuzivia.... Ber len naklady na elektriku pri 15 terarkach a a svieteni 40W ziarovkou 10 hodin denne. Pri rybkach este ohrev vody a filtracia, krmivo, vymena vody.... A samozrejme, sam tam zrejme nebudes, takze nieco budu potrebovat aj zamestnanci.

Ono představu to máš hezkou. Jenže je to poněkud naivní utopie, takže Ti taky přeju- jak už psal JL- aby sis moc nerozbil ústa, až na ně budeš padat ;-)

Ona je to opravdu utopie a i defacto pro profíka, protože dovážet špeky a prodávat dál, kde není kupní síla,je problém. Množit špeky se jistě dá, ale většinou jde o specializaci na určitý druh nebo skupinu zvířat a tento člověk je umí poté i logicky udržet a najde si odběratele, jak tu někdo napsal, že si zajede zájemce za chovatelem pro zvíře a i očekává nějaký info ohledně chovu a tady je ten kámen úrazu, know how nemáte, dále vystavovat špeky ve zverexu všem na očích, taky není cesta k prosperitě zvířat. Suma sumárum je to nesmysl. A to jsem ještě zapomněl na to, jak jste říkal, že všechno víte a umíte, protože jste toho hodně načetl, tady to asi bude taky trochu váznout.

čeče oni dneska ani začínající veterináři většinou njesou nijak finančně na výši. Ale to už záleží na nich.

mno za ta léta jich znám vcelku dost a všichni (až na jednoho opravdu debila) si nežijou vůbec špatně (což jim přeju) a i ten jeden vždy našel dost pso a kočko mudlů, který ho v poho uživili :-)

On na to, aby člověk mohl podnikat a nezkrachoval taky hlavně musí mít "obchodního ducha". Zdavatele sice neznám, ale na základě toho, co tu píše mi přijde spíš jako naivní nadšenec, než někdo s obchodním duchem.

Už se to tu řešilo mnohokrát. Kdysi jsem se do podobné debaty taky namočil:

http://tera.poradna.net/q/view/182596-zverimex-v-c b?page=r182772#r182772

Zkuste zbudovat pořádnou veterinární ordinaci pro přítelkyni a postupem času můžete přidávat různé "bonusy".

Ostatní tu mají pravdu. Pokud nechceš dělat do krmiv pro psy a kočky, tak Pet Shop (kamenný) vůbec nezakládej. To by bylo lepší otevřít expozici typu Terárium Praha. Na to bys ale musel být někde jinde. Dál to nemá cenu řešit.

Důležité upozornění: Dříve jsem si také myslel, že úplně všechno jde, když se chce a když do toho dá člověk co nejvíc. Dnes je ale doba, kdy to tak prostě neplatí. V Čechách je v současné situaci tvůj nápad nerealizovatelný. Je mi to líto, ale je to tak. Vášeň je krásná věc, ale pokud dělá člověk něco pro obživu, musí zvážit životaschopnost svého byznysu. Pokud tam není toto, není cesta. Ostatní je tím prostě podmíněné.