Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výbojky

Ahoj všem chtěl bych se zeptat jaký kdo používáte výbojky a které podle vás dobře hřejou já mám 50w sunluxky a při doporučené minimální vzdálenosti mi moc právě nehřejou 35cm=26 stupňů tak by mě zajímalo třeba jestli 50w raptorka není lepší

Mel bych dotaz na madmika.koukal sem na eshop a v nabidce je vybojka sunlux low uv.
kolik dava a jak topi?zkousel sem i volat ale nedovolal se.
a jeste kdyby mel nekdo zkusenost stim typem low uv 70w tak bych byl vdecny za info.diky

Jasně, to si určí, ale když jí při tom bude šajnit výbojka do ksichtu (očí), tak to zrovna výhra nebude. Prostě použít selský rozum a neprat do ní "sluníčko" z boku, ale spíš zhora, ona taky není zbůhdarma na hřbetě šupina míň uv propustná než třebas na hrdle a taky oční víčka a třeba šupinky nad očima nemají fci. jen okrasnou. Prostě šajnovat to má hlavně zvrchu.

Ja mám výbojky umiestnené trošku šikmo.Je to kvôli tomu,aby nesvietili do miestnosti.Ide ale o vyššie teráriá a zvieratá sa na úroveň k výbojkám nedostanú,čiže im nesvietia priamo do očí ak nechcú.Ale pozor - výrobcovia a predávajúci to nedoporučujú,tak bacha na záruku,znižuje sa vraj ich životnosť.

Svisle ji tam nedam neni na ni misto. co měla původni vyhřevné misto tak na něj už nechodi od te doby co jsem ji dal větev tak je pořád na ni a dolu leze jen tak na deset minut a nebo když vidi švaba. když tu vybojku pověsim nad původni vyhřevny kamen tak tam bude sviti bez užitku.

Pod výbojkou bude mít výhřevné místo a ostatní se bude temperovat. Musíte ji taky zajistit určitý teplotní gradient aby si mohla vybrat jestli se chce zrovna hřát, nebo být v chládku. ;-) Pod tou výbojkou bych řekl že bude dostatečně teplo a ve zbylém teráriu nebude takové teplo, ale chlad bych neřekl. ;-)

Ja to mám vyriešené takto:
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak- ash3/555518_141299739341660_1625684251_n.jpg
Na ĺavej strane je teplota vyššia,ale Kubo si lozí aj pod UVB -na fotke 70 W Mega Ray- na pravej strane.Sám si reguluje,čo je mu vhodné.
Dočasné terko pre C.nubila,tá lampa napravo v rohu je nezapojená,hore je ešte trubica.
V súčastnosti je namiesto Mega namontovaná Sun Lux 70 W a tú mám trochu zo šikma smerom dovnútra terária.Konáre hrubšie a nižšie umiestnené.

Určitě jo. Přeci jen, co se UV týče jsou výbojky víceméně to nejlepší co se dá sehnat. Účinnost klesá, ale pomaleji než u klasických kompaktů. Standardně se uvádí, že vydrží minimálně rok, já mám některý už 2 roky, na jaře jsme je měřili a pokles účinnosti pořád v mezích, kdy lze výbojku používat dál. Je to ale individální, nelze spoléhat na to, že všechny vydrží dlouho, ideální je nechat je po tom roce přeměřit.