Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Debata o FAQ - nejčastěji kladených chovatelských otázkách

Dovolil jsem si to odšpendlit v rámci sloučení První pomoci - než vložíte - FAQ do jednoho vlákna. Nechám ale tohle jako "diskuzi" k FAQ, třeba by se to mohlo popostrčit k doplnění dalších druhů - atd. (lucifer)

Ahoj vespolek,
připravili jsme pro teraporadnu s několika autory tzv. "faqárnu pro začátečníky", jejíž vznik navazuje přímo na todlecto vlákno. Jsou tam velice jednoduché články s odkazy na diskuse o těch nejchovanějších druzích plazů. Iluze jsme si nikdo nedělali, ale určitě bude supr, když to občas k něčemu poslouží.

Extra poděkování patří jistě JaBule, která na sebe vzala tu nejmíň vděčnou a nejvíc pracnou úlohu "předáka" :-)

Na případné chyby bez obav upozorněte, pokud si to i někdo přečte a bude mít pocit, že by se tam mohl přidat ten nebo onen link na diskusi (nejlépe zde na poradně), který nám v nějakým článku uniknul, ať se prosím podělí.

Kdyby chtěl bejt náhodou někdo aktivní (cha-cha), hodil by se tam myslím ještě článeček o zelenavce či podobným Testůdu. Dalším návrhům se meze nekladou, ale základ je, aby to byl jeden z těch nejběžnějších druhů, jelikož články jsou určeny výhradně uplným začátečníkům.

Takže faqárna pro začátečníky zde.
Změna předmětu, původně: FAQárna Teraporadny (Uroboros) (lucifer)

Není nic lepšího! Toto je směr kam by teraporadna měla směřovat! Ukončete odpovědi typu "popiš podmínky chovu,pošli foto..."Vždycky je to pořád stejné a pořád dokola!Řešením je určitě popsat jak daný druh chovat a teprve pak odpovídat na nejasnosti u začínajících chovatelů ,než pořád dokola odpovídat na jeden a ten samý dotaz "mám problém".Škoda je zatím to tu nikomu z kompetetních vůbec nedošlo.Myslím si,že toto je to pravé ořechové a ne se každému novému dotazu vysmát a odeslat ho na studium serveru google.Buďto raďte všem a buďte přínosem pro teraristiku a nebo si otevřete forum pouze pro zvaných patnáct a libujte si v přitakajících odpovědích.

Vytvořili jsme to kvůli tomu, abychom pomohli hlavně chovatelům se zorientovat. Zejména začátečníci se při získávání informací musí pros.at množstvím nablblých blogů se špatnými informacemi, v lepším případě mají k dispozici knížku od Robimausu, kde ale taky není všechno a nemusí být aktuální. Kdo je línej číst, odkáže se na FAQ, kdo není a chce o druhu něco vědět, napřed si ji přečte a pak až se bude ptát.
@mudla: děkuji moc, snažil jsem se. V brzké době by mělo vyjít i něco v Teramagazínu.
@hadilov: s.át se do věcí je jednodušší než pomoci, což není jen tvůj případ, ale bohužel poslední dobou celá úroveň TP - mnohá vlákna se zvrhávají buď k diskusi o tom jak se kdo ožral nebo v nadávky zadavatelům, a lidé, kteří si tady rozdali hvězdičky, tomu dost často napomáhají (ne všichni, ale někteří celkem pravidelně). Do nového roku bychom si tady mohli dát předsevzetí ke zlepšení úrovně hlavně odpovědí na TP, a myslím že FAQárna může být chápána jako první krok.
@ další: komu chybí další druhy (gekončíci i ciliati by samozřejmě neměli chybět), tak může taky něco napsat nebo doporučit někoho, kdo je ochotný a schopný to napsat.

Extra poděkování patří jistě JaBule, která na sebe vzala tu nejmíň vděčnou a nejvíc pracnou úlohu "předáka"

Ale houbeles, cele to ma na triku MadMike, ja jen pricmrndavam a pomaham autory "prudit" a "smerovat" tam kam chceme my :-).
Co se tyka ciliatu - ti budou v nejblizsi dobe, po pul roce co je mam rozepsany uz je ted snad konecne dorazim.

Čau, užovky jako celek určitě né, víš kolik jich je? to by bylo tak na 1500stránek, když by to bylo JÓ stručný (mezi užovky nakonec patří i ty korálovky). Pokavaď jsi myslel Pantherophis (Elaphe) guttatus, tak si to klidně připíšem na seznam, ale k tomu se dají vesměs použít i korálovky, který tam už jsou. Ale beru to jako "námět na reportáž" :-). Jinak měly by časem přibejt E. macularius a R. ciliatus a až si jednou zlomím obě nohy a nebudu moct nic dělat, doplníme ještě třeba i něco o žárovkách.

Zdar borci, koukám nová kref a už to fičí... jen tak dál - ale proč to píču - kdyby jste chtěli, tak ty moje kecy v úvodním příspěvku klidně sesmahněte do nějaký "svý" resp. přívětivější podoby nebo to klidně založte někdo znova, jinak, bez tý zbytečný diskuse pod tím, vč. tohoto postu - Mi Casa su Casa ;-).