Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem úroven teraporadny

Ač nerad musím zde napsat znova vlákno téma úroven TP. Prosím admíny aspon o malé zhodnocení situace a zamyšlení se nad problémem. Prosím o povšimnutí že "kvalitní" lidi co zde zakládali opravdu prospěšná a zajímavá vlákna, která jsem si(dovolím si napsat i ostatní) vždy s chutí přečetl, zde již nechodí. Proč? protožese nic nedozví a číst tuposti na druhou je ztráta času. Píši to za sebe, zde chodit již taky nebudu(pokud neproběhne nějaká zásadní změna). Před nedávném jsem zde oživil vlákno o mandarínkách( http://www.teraporadna.cz/q/view/24447-euprepiophi s-elaphe-mandarinus-nebo-hatchlings) zajímala mě otázka barevných mutacíad vlákno. Od koho jsem se dočkal snahy a chtění poradit a dozvědět se více v dané problematice, myslím že nejsem sám koho zrovna tohle zajímalo. Od 2 lidí? :i: (tímto jim samozřejmně děkuji) zbytek proč by odpovídal na toto, když můžou radit někomu když nežere gutka co mám dělat(a kdy žrala? včera). S prominutím tyto pi.....y zde nepatří. Již minimálně rok zde nebylo vlákno které stálo za to přečíst jen plná řit těchto snůšek blábolů.

za mě navrhuju tato opatření(kdo bude mít jiná tak je zde taky napište at se s tím už admíni popasujou)

-bez registrace jen číst nic psát
-registrace po jménem a příjmením
-z jedné ip adresy jeden profil
-bez pardonu mazat vlákna o nesmyslech nebo duplicitní
-necenzurovat příspěvky uživatelů
-rozdělit kategorie, kam se dotazy budou vkládat(ne tento nepřehledný jizdní řád, vlákno kterém se napsalo včera už je někde v háji na třetí straně protože 20 vzdělanců se ptalo, proč se mi nepáří dva samci)

děkuji, snad se něco ze strany admínu pohne k lepšímu(i když tomu sám nevěřím)

Raz som v jednom projekte (chat) riesil unikatnost uzivatelov cez SMS a myslim ze nad tymto by sa mohlo pouvazovat aj tu. Tym ze SMS posielali uzivatelia na mobil pripojeny k PC, bol pre server uplne beznakladovy. Spravil som funkcne demo sms.mine.sk
Nejake volne SMS ma dnes kazdy v baliku, pripadne stoji par korun. Spolu s nejakou karmou, ktorou by ostatni uzivatelia hodnotili prispevky ostatnych (a kto ma zlu karmu, ma na isty cas smolu, kym by mu sama nestupla), by to dokazalo vyriesit hromadu problemov. Vid naruziveho prudica vojtu

Tak já osobně bych se ihned sbalil a šel jinam. Nemám ani jednu volnou SMS. Těch pár korun sice není moc, ale jde o princip. Když bych se chtěl jen zeptat, např. čím se krmí gekon, když nejsou mouchy, tak nehodlám podstupovat nějaké registrace (a ještě s placením), když je na internetu 6,7 spoust poraden, kde taková buzerace není.
Ne nadarmo se říká, že web bývá takový, jaký si ho udělají "štamgasti". Této větvi poradny by možná prospělo, kdyby tu bylo pár moderátorů, co se třeba vůbec, nebo málo vyzná v teraristice, ale mají cit pro usměrňování diskuze.

Co stoji jedna SMS? Tolko co jeden adult cvrcek? SMS by uzivatel poslal len raz - pri vytvoreni uctu na TP. Nemyslim si ze to je suma ktora by bola likvidacna a navyse aktivovany ucet by bolo treba len pre odosielanie prispevkov do TP. Mne sa tento system osvedcil - trolling klesol na minimum, ludia si radsej 2x precitali to co odosielaju.

Nejde o cenu, psal jsem to. Jde o princip (buzeraci když se chce jen na něco zeptat - a třeba sem už nikdy nevleze - nebo jednou za rok). Trolling mají usměrňovat moderátoři. Od toho tu jsou.
To co píšeš se hodí do nějakých diskuzí o všem možném, zejména politice a náboženství. Do poradny ne.

S poslední větou nesouhlasím. Ono je to přínosné zejména v těch odborných diskuzích - ze mnou navštěvovaných např. Strelectvi.cz. Tam je aktivace účtu za Premium SMS (50 kč) a i když to neodradí všechny otrapy, jako síto to celkem funguje.
Jenže to je forum s "trochu" jiným zaměřením, než "poradit každému dřív, než mu chcípne zvíře".

Velka vacsina tych dotazov uz bola 100x zodpovedana. Radsej by som zozbieral vsetky problemy z poradne a spravil interaktivny dotaznik, kde by sa user postupne preklikal az ku rieseniu. Zbytok ako - mys kusla skrecka do hlavy a pod - tam je moznost pomoci prakticky nulova.

No přesně tak, blbe jsem se vymacknul. Neco jineho jsou vseobecne diskuze, ci tematicke a tam to je (pokud to ma sve meze) jakymsi korenim. Ale poradna je neco uplne jineho. Kdybych se chtěl třeba v socialni poradne zeptat, co bude s sKartami a chtelo to po me aktivaci (a ještě za pade), jdu do jine poradny. Avsak kdyz bude nejake forum, kde si budu moci vylevat vztek na sKarty apod., tato aktivace smysl ma.

Nesuhlasim!

Moderator ma riesit okamzite zasahy do systemu - propagacia rasimu, pejorativne/expresivne vyjadrovanie, nedovolena reklama a pod. Trolling a uroven poradne maju udrziavat samotni uzivatelia. Je predpoklad ze tych normalnych je tu vacsina a tak hravo zvladnu skrz hodnotenia ostatnych udrzat mimo hru vsetkych trollov, chytrakov, podvodnikov a pod. A to moze fungovat len za predpokladu, ze takyto nezelany uzivatel nebude mat moznost vytvorit si 10 novych uctov aby mohol pokracovat vo svojom konani.

Neviem ako funguju moderatori tu - zrejme nie su plateni na plny uvazok aby sledovali, cistili a rozhodovali o prispevkoch. Za takych okolnosti ak niekto ma zahul v praci a tyzden sa tu neukaze - to tu bude vypadat tak ako to vypada.

Jak to tu tak čtu, tak mám čim dál tim větší pocit, že situace fakt nemá řešení...

Každej si pod tou "úrovní" představuje něco jinýho... Někdo by tu rád viděl jen fundovaný a sofistikovaný diskuze o těch "lepších" druzích plazů a všechny chamíčkáře a agamkáře by nemilosrdně poslal do plynu, jinýmu zase vaděj věčný invektivy a častá arogence těch, co raděj, takže začátečník často odchází z pocitem zpráskanýho psa, někomu tohle přijde na místě, protože se přeci bavíme o živejch tvorech, takže chyby se nesmějí promíjet... I kdyby se tu tedy zavedl institut nějakýho mravokárce, co by nemilosrdně mazal všechno, "co snižujue úroveň TP", tak by se nikdy nenašla shoda v tom, co to vlastně je...

A to, že se tu denně objevujou borci, co po roce "chovu" chameleona zjistěj, že potřebuje UVB (ve zveráku přeci říkali, že to není potřeba) a že se mu opravdu NEMUSÍ rosit 4x denně... to je hodně smutný, ale bohužel je to prostě fakt. Takovejhle frajerů je spousta a vykázáním z TP bohužel nepřestanou existovat.

Technickejch "vychytávek" tu padlo dost, některý by určitě aspoň trošku pomohly, ale třeba takovej Vojta Růžek je krásnym příkladem toho, jak ani povinná registrace (v tomhle případě dokonce na jméno!) neřeší všechno (to samy Rayman, toho taky všichni známe, víme, jak vypadá... a v ničem mu to nebrání).

Chápu místní "elitu", že má sto chutí to tu zabalit (a spousta z nich už to i udělala) a družit se někde jinde... Ale je to fakt škoda, protože pak už to tu půjde do kopru úplně a Vojta růžek tu bude radit nežeroucím chamíčkům, že hlad je mocnej čaroděj, takže klid, chám ho nakonec dostane a všechno bude fajn. Hlavně mu dát pěkný kytky.

:-/ Sakra lidi, nenechme tyto fachmany hromadně odcházet!!! Stačí přece jediné:

UŽIVATELÉ: Ignorace kusů hovězího jako je vojta, hadi patří do přírody apod.

Modi: Mazání totoálních kravin od vojtíška
jako je tady: http://tera.poradna.net/q/view/273966-agama-vousat a-vapnik a tady: http://tera.poradna.net/q/view/272252-odbornik-na- pitvy-plazu

To že není vyloženě vulgární není rozhodující, jednak je toho polovina offtopic a druhá polovina je jako by tu radil kominík jak mám chovat svá zvířata, vždyť v tom vzniká zmatek a začátečníci přícházející si pro radu můžou udělat fatální error v chovu jen proto, že tu bude plno těchto nesmyslů!!!

Vojta se jistě výborně baví, ale věřím, že zdravý rozum nakonec zvítězí nad právem jedince přispívat totální nesmysly do všeho co tu je, prokládaje to mačkáním F5 a bůhví jaké ještě činnosti...

Tak ač jsem se až dosud nevyjadřoval k úrovni teraporadny asi taky končím. Dokud jsem chodil Khor, tak jsem jen "šoupal nohama" a se zájmem četl. Teď je tu už i na můj vkus příliš "vševědných mladíků" s nulovými či 1/2 ročními "zkušenostmi" a než číst jejich "domněnky", tak raději půjdu dělat něco užitečnýho.
Tak možná za čas někdy čau. :-)
viz. vlákno o hermance

Poradna mě v posledních měsících nebavila. Nějak jsem samovolně přestal chodit, aniž bych se rozhodoval. Na druhou stranu musím říci, že jsem se tu dozvěděl dost užitečných věcí. Jen to chtělo hodně selektovat. Sem tam to chce pevné nervy, ale univerzální řešení, jak kultivovat a nastolit nápravu asi není. Je prostě třeba selektovat a najít si tu svou cestu. Je to jako s FB. Ten se dá využívat ke spoustě užitečných věcí. Je super. A přitom většina lidí na něm převážně zabíjí čas nesmysly. Vidím na něm ty pozitivní věci (kontakt s přáteli s ciziny, sdílení fotografií, chat a pokec, řešení pracovních věcí, sem tam relax,...). Nabízí to dobré možnosti. Stejně tak i poradna. Ideální je úplně přecházet hlupáky a jejich výplody, zaměřit se na příspěvky mající nějakou hodnotu, být v kontaktu s lidmi, se kterými má nějaká interakce smysl. Zbytek jakoby nebyl. Hlupci ať si tu blijí to svoje. S tím se nic dělat nedá. Moudré je to přejít a vůbec se do toho nezapojovat (nebo BANánovat :-D ).

Asi největší přínos (vedle užitečných rad) poradny pro mě osobně byl ten, že jsem se skrze ní seznámil s několika skvělými lidmi, z nichž někteří se stali přáteli a nebo nějakým způsobem součástí mého života. A u některých takových lidí opravdu smekám. Někteří mi pomohli víc, než bych v současné době vůbec od někoho čekal. Smekám.

I když nejsem spokojený se současnou úrovní TP, přesto musím říci, že mi strašně moc dala.

Bylo by určitě pěkné, kdyby se tu ti lidé k něčemu sem tam objevili. Jsou tu i příspěvky, které sem tam za reakci stojí (viz ten chlapec, který chce chovat Chondra). Když si s takovým člověkem napíšete pár řádků, bude to na jeho budoucí konání určitě mít pozitivní vliv. A to je ten smysl a přínos TP. Blbost je všudypřítomná. Je jí všude spousta. Proto je utopie jí eliminovat na veřejném fóru. Je to nemožné, aniž by to fórum ztratilo svůj smysl. A sem tam je vidět, že TP stále smysl má. A to je pořád určitá hodnota.

S tím, zda má poradna smysl by se měl vypořádat každý sám. Jenom by bylo perfektní, kdyby někteří lidi, kteří jsou přínosem, zamhouřili oko a udělali vstřícné rozhodnutí.

Přátelé, víte jak nejvíc naserete prudiče, blbce a vohnouty?
Tak, že si jich nebudete všímat. Nebudou-li mít "pohon" pro svoj blbství, zajdou na úbytě. To je má poslední (doufám, že ne ;-)) rada, jak zvýšit úroveň.

A protože opakování je matka moudrosti, tak ještě jednou opakuji: teraporadna bude mít takovou úroveň, jakou si ji uděláte VY. žádný mod či admin to za VÁS nevyřeší.

S pozdravem Jirka Janda

Tesat do kamene, to tvrdím pořád a snažím se to připomínat i v topicích, kde jsou prudiči... Snad si to vezme za své více lidí.
Druhá věc je, typ prudiče jako je vojta (snad už má banána - nasvědčuje tomu, že už tu není 20hod denně), já ho můžu mít na háku jak chci, ale když se nasere do každého vlákna a všude si hraje na samozvaného hadího psychologa, těžko udržet vlákno přehledné a havně, vždycky se někdo "urve", začne mu vyvracet ty jeho halucucanice a už to jede...

Tady bych prostě zvolil (je to jen můj názor) metodu biče a holt ho mazal a mazal. Je to nový způsob prudění. Asi něco jako kdyby sem přišel jehovista, je sice (v rámci možností) relativně slušný, ale za to diskuze má úroveň rozhovoru na pavlači chánovského paneláku...

Je to těžko, nicméně tento jantar to tu hodně protřídil a to je škoda, on se směje (i když snad už s banem) a úroveň jde do (_._) :-/

No jo no, blbý dotazy umím ignorovat, mě spíš vytáčí blbý odpovědi "expertů", které pak v konečném důsledku, pokud se jich tazatel "chytí", poškozují zvíře.
Není to diskuze (mimo pokecu) ale PORADNA, tak bych se přimlouval za jistou regulaci zavádějících odpovědí od "nýmandů". Aby to nakonec nedopadlo, že tu budou těm co maj zvíře tejden,"radit" ti co ho maj už 14 dní.

No jo, ale to pak není moc řešení raději odejít, protože pak tam budou JEN odpovědi "expertů"

No prááávě! Z toho mám trochu strach. Odstrašující případ je třeba jedna docela velká chameleoní skupina na facebooku, kde si dřív pohybovala aspoň část lidí, který "věděli" (některý z nich byly i "místní" kapacity). Většina z nich už to pak ale nevydržela o buď se odhlásila nebo aspoň přestala přispívat. Teď se to hemží příspěvkama tipu "Můj chameleon den nežere, co mám dělat" - "Radši běž k veterinářovi, může mít třeba bakterie z potravy" - "Aha, díky, už běžim"... "Tak pan veterinář Joeymu píchnul něco na imunitu" ... a nová móda tam jsou teď taky "chameleoni na cestách" - chameleon na hlavě majtele ve vlaku, chameleon zuby nehty se držící na palubní desce... A když si člověk dovolí něco namítnout, tak je poučen, že "chameleonovi se to náhodou líbilo", a sto "liků". Přesně důsledek toho, když " bedny" ztratěj nervy a čtrnáctidenní "chovatelé" začnou radit těm "týdenním"... Kéž by se to nestalo tady.

Ono je dost tazke zozaciatku rozoznat prudica od neznaleho chovatela. Clovek cita a hovori si - on si z nas usiera, to snad nemysli vazne... a on to naozaj mysli vazne :) Samozrejme na exemplare ala vojto zabere ignoracia... ale kolko packetov pretieklo sietou, az kym sa nad nim zlomila palica?

Ja osobne viem pomoct technicky